BALLY TT) Zo'n ziekenfonds voor dieren is een idee MAi- Bekendmaking Deze week in SCHIEDAM Burgemeester Boelfsema in sehools vraaggesprek: CONSTANT Laat u zondag bepleisteren J. SALENTIJN geen spreekuur Schoenen F \j\f TANDARTS heeft op Dinsdag 29 September Keft kenmerk, h<A/a.Cite.ix. van Dalen it it ik Meesterschap* is vakmanschap HÏT NIEUWE STADSBLAD - PAG. 3 - VRIJDAG 25 SEPTEMBER 1970 Hoe vindt u het om de taak op uw schouders te hebben burgemeester van Schiedam te zijn? Volgens mij is dit een zeer moeilijke taak om alles in goede banen te leiden tot een ieders tevredenheid. Wat vindt u van de hedendaagse jeugd met lange haren? Vindt u ook niet als we met de top in de sport mee willen, dat we daar van jongs af aan mee moeten beginnen en het zeker noodzake lijk is, dat er op iedere school een lokaal aanwezig is, waar diverse sporten bedreven kunnen worden. Want sport hoort bij de opvoeding. Vindt u nou ook niet, dat ze in diverse gemeentes, waar sporthal len staan er in de winterperiode veel meer gebruik van moeten maken voor de schooljeugd? Ten slotte zijn ook Jiaast in alle plaatsen die hallen voor het groot ste deel door de mensen zelf betaald. Hoe staat u tegenover eventuele ziekenfondsen af .te kunnen sluiten voor je hond of kat e.d. Want als zo'n dier ziek is, dan ga je ermee naar de dierenarts. Maar dan zijn er bedragen bij, daar schrikken de mensen soms van. Wat vindt u van het onderzoek naar het drinkwater? Wat vindt u van de luchtverontrei niging? Hoe wilt u dit bestrijden? Wat moeten de fabrieken doen om dit tegen te gaan? Zijn hier middelen voor? Wat zou u doen als u fabrieksdirecteur was? Denkt u dat we over 5 jaar nog in de zee kunnen baden? Deze vragen werden gistermorgen om 11 uur door twee leerlingen van de Pr. Bernhardschool, Siebe Steenbergen en Peter v.d. Bos op burgemeester H. Roelfsema in zijn werkkamer afgevuurd. Ze hadden hierover telefonisch toestemming gevraagd. Maar onze eerste burger wilde toch wel even weten waartoe dit allemaal diende. Natuurlijk wordt uw verloving een en iedereen bewondert uw ver lovingsring, het is ook niet voor niets een VERLOVINGSRING Er ligt een gratis kleurenfol- der klaar bij uw K.E.S.-juwe- lier. v i t f De „interviewer" Siebe van Steen bergen was heel zakelijk in zijn antwoord. „Het betreft hier een prijsvraag van „Vrij Nederland" en daaraan willen we graag meedoen". Burgemeester Roelfsema toonde hier begrip voor. Hij zou hun meester weieens bellen na dit interview! Toen ging hij er eens rustig voor zitten en de bode bracht voor ons een glas jus d'orange. In volgorde van al die vragen, op een heerlijk kladje neergeschreven mét taalfouten, maar tenslotte zijn ze nog op school, kwamen de antwoorden. Soms is het fijn, soms heel erg moeilijk om burgemeester te zijn. Maar jullie weten ook, dat ik niet alleen de beslissingen neem. Daar voor hebben we een Gemeente raad. Lange haren? Die vind ik prachtig. In de oude tijd waren ze er ook. Toen droegen ze zelfs pruiken. Denk maar eens aan de middel eeuwen. Maar die lange haren moeten altijd wel schoon zijn. Er olijk aan toevoegend: jullie haar is eigenlijk veel te kort! Natuurlijk was burgemeester Roelfsema het met de jongens eens, dat sporthallen onmisbaar zijn. De onze is het gehele jaar door praktisch bezet. Willen we er meer hebben, dan moet er meer belasting betaald worden... „Wat zegt de burgemeester nu? vroeg Peter zachtjes. Het andere hoofd er even dichtbij. Een gedeci deerde wijsvinger van Siebe en het werd door de „notulist" weerge geven. Een groots idee een ziekenfonds voor de dieren! Maar daar moet jullie meester Drost H.P.C.J me teen werk van maken. Overigens, merkte hij op, bestaan er verzeke ringen tegen schade door dieren veroorzaakt. Er ontspon zich daarna een leven dig gesprek over de bestrijding van de luchtverontreiniging. In aanslui ting daarop zou de burgemeester, als hij fabrieksdirecteur was, er voor zorgen dat altijd alle afval weggewerkt werd. Aan de water verontreiniging wordt hard ge werkt. Sinds de Berenplaat in gebruik genomen is, kan men al een flinke verbetering constateren. Met zout en chloor wordt dit euvel bestreden. Straks als de Biesbosch erbij betrokken is, gaat het nóg beter. Twee ernstige ogen, twee knikkende hoofden. Wanneer we met elkaar voorkomen dat er in het geniep olie in de Noordzee geworpen wordt, een kwalijke zaak, dan zullen we kunnen blijven zwemmen in een schone zee, gaf hij als toekomst beeld voor. De jus d'orange was op... Doch ook de vragen! Ze stonden op, gaven burgemeester Roelfsema een hand, waarbij Siebe keurig zei: Dank u wel voor uw kostbare tijd, die u aan ons heeft afgestaan". Graag gedaan", was hierop het antwoord. Toen verlieten ze met hun aantekeningen het stadhuis. Een leuke en leerzame ervaring rijker... SCHIEDAM - TELEF. 267937 BROERSVEST 93 Mijn leven lang ben ik dól op pleisters geweest. Eén keertje per jaar bijzonder, want dan doet de E.H.B.O. „Christophorus" een be roep op me. Een heel gemakkelijk beroep overi gens, want u weet het al: ik ben nu eenmaal dol op pleisters. Om de doodeenvoudige reden, dat er altijd wel wat te bepleisteren valt! Ook bij de kas van deze E.H.B.O.- vereniging. Altijd de bodem te zien. Altijd maar tellen en nog eens tellen. En toch blijmoedig klaar staan voor een ander. Ieder jaar opnieuw cursussen leiden, och u weet het allemaal wel. Nou ja, allemaal? Misschien vindt u het zonde van uw tijd, daar kan ik niet over oordelen. Het is wel jammer, dat u elk jaar een unieke kans voorbij laat gaan om woeps zo bij een ongeluk of op straat de eerste hulp te kunnen bieden. Denkt u daar maar eens over na in het weekend. Maar koopt u asjeblieft a.s. zondag bij de R.K. kerken, die we nog hebben, een sliert pleisters. Lekker gemakkelijk om in huis te hebben. Een paar reepjes in uw tas. Pleisters, waarvoor u eens wat extra uittrekt, omdat u weet, dat met dit geld weer nieuw verband materiaal en al die toestanden meer gekocht moet worden. Een paar pakjes sigaretten of sigaren minder. Een half pond koekjes en een paar ons chocolaad- jes en die kosten zijn eruit. Iets extra geven om die zorg van deze dapperen te verlichten. Een klein kleef-kunstjedacht ik zo. Maar deze vereniging is weer even uit de nesten... Jammer, dat de secretaresse het gironummer niet vermeld heeft. Maar misschien hoor ik dat deze week nog wel! MIF.KE Zondag a.s. speelt Hermes DVS op Harga tegen Limburgia. De gewoonte getrouw heeft Jan er alle hoop op, dat zijn stadgenoten de zege uit het vuur zullen slepen. De hoop van Jan is gebaseerd op de resultaten van de laatste weken en die waren zoals u zich nog wel herinnert zeker niet onaardig. In het verleden was de klacht van de Hermesspelers wel eens dat ze thuis op Harga, omdat er te weinig publiek was, geen juiste sfeer voelden, waardoor er uit vaker betere resultaten werden geboekt dan op het eigen veld. Er zit wat in, vindt u ook niet? Laten we er nu eens met zijn allen voor zorgen dat het a.s. zondag op Harga bijna barst van de sfeer, doordat we in grote getale zijn gaan kijken. Dat is dus afgesproken; we zien elkaar op de tribune of achter het doel om onze favorieten massaal aan te moedigen. Limburgia zal er van opkijken. SVV gaat naar DFC en zal het daar vast niet gemakkelijk krijgen. DFC is altijd een lastige tegenstander en laten we eerlijk zijn in onze veronderstelling, dat het duel nog lang niet door onze stadgenoten is gewonnen. Misschien als het een beetje meezit komen Jans favorieten met de volle winst naar huis. In dat geval gaat Jan het elftal op de Koemarkt opwachten met zijn vlag getje en zijn toeter, teneinde Jan Bens en zijn team toe te juichen. Als u even tijd heeft moet u ook komen. Vandaag neemt Jan Bronneman afscheid van sportief Schiedam. Vanmiddag deed hij dat van de ambtenaren en veel anderen op het stadhuis en vanavond zal hij dat doen van al zijn sportvrienden in deze goede stad. In het stadsblad van woensdag jl. stond dat Jan Bronneman vanavond afscheid zou nemen van alle ambtenaren van de Schiedamse Sportverenigingen. Jan vraagt zich wel eens af hoe zo'n bericht in de krant komt. Misschien is er gewoon ergens een regeltje weggevallen waardoor de vergissing is ontstaan. Stel je in alle ernst voor, dat we voortaan alle bestuurderen van onze verenigingen ambtenaren zouden noemen. Als deze functio narissen voor hun werk door de gemeente betaald gaan worden zou het kunnen, want dan ben je ambtenaar. Óp zich zelf vindt Jan dit helemaal niet zo'n gek idee. Overigens heeft Jan zich ook vergist in zijn aankondiging van het af scheid van Jan Bronneman vanavond in het clubhuis Excelsior. Het begint nl. niet om 20.00 uur, maar om 20.30 uur. U kunt dus eerst nog naar het nieuws kijken en dan pas naar Thurlede gaan. Mocht u dit stukje wat later op de avond pas lezen, dan zou Jan u willen aanraden alsnog te gaan, daar verwacht mag worden dat het feest tot in de kleine uurtjes zal duren. Het zal een waardig afscheid worden van Jan de Bron. Hij heeft het verdiend. Uiter aard zal Jan aanwezig zijn bij de plechtigheden en zijn belevenissen zal hij u nog doorgeven. De DWS-dames hebben aan Quin- tus een gelijkspel moeten toestaan. Het werd 4-4. U zult begrijpen dat Jan het over de handbalavonturen van de voorbije zondag heeft. DWS dus stond met de rust met 3-1 voor maar daarna wilde het niet meer zo erg lukken, waardoor de Westlandse dames gelijk konden komen. De DWS-heren traden eveneens aan tegen Quintus en kregen een 11-8 nederlaag te slikken. Hier was de ruststand 5-4 in het voordeel van de latere overwinnaars. Een excuus voor de nederlaag is, dat met 3 invallers in het veld moest worden gekomen. De dames van de club van Gé Rens UVG streden tegen Hollan- diaan. Helaas voor onze stadgenotes werd met 5-2 van de Vlaardingse schonen verloren. De heren deden het evenmin erg goed. Zij verloren met 7-4 van MOK. De Scylladames behaalde een fraaie 3-0 zege op ADO 2. Met de rust was het 1-0. De Wiltondames namen het op tegen het eerste team van ADO en dat leverde een ruime 7-1 overwinning op na een ruststand van 4-1. De Wilton heren deden niet voor de vrouwelijke medeleden onder. Zij overwonnen de Schutters 2 met 8-6. De Asvion-heren deden het in het afgelopen weekeinde niet slecht door Amersfoort op 1-1 te houden. De dames met een verjongd enthou siast team verloor van Rijswijk met 1-0, maar het vertoonde spel en de inzet geven goede hoop voor de toekomst. De Spiritteams hadden bijzonder weinig succes. De dames trokken tegen Siseo met 2-1 aan het kortste eind. Het Schiedamse doelpunt kwam op naam van Marijke Wasseh- berg. De heren van Spirit moesten tegen Leiden aantreden en verloren met 2-0. Olthuis overkwam het bij een 1-0 stand een strafbal te missen. Het verloop van de wedstrijd zal er wel door beïnvloed zijn. Daarom brengen wij een geselecteerde groep horloges waar wij volle dig achter kunnen staan met 2 JAAR GARANTIE verzekering electronisch getest bij de verkoop en Schiedamzegels toe MODELLEN VANAF 39,75 5TIJLKLOKKEN 4 JAAR GARANTIE JUWELIER [Meester horlogemaker Dr. Wibautplein 15 telefoon 266905 vrijdagavond koopavond 's maandags i gesloten De heer C. Brunt, chef van de afdeling algemene zaken, kabinet en voorlichting van de gemeentesecretarie van Schiedam, zal de dienst op 1 oktober a.s. met pensioen verlaten. Burgemeester en Wethouders zullen hem ter gelegenheid daarvan een receptie aanbieden op woensdag 30 september a.s. van 16.30— 18.00 uur in de aula van het stedelijk museum, Hoogstraat 112. Voor iedere belangstellende bestaat dan gelegenheid van de heer Brunt afscheid te nemen.

Het Nieuwe Stadsblad | 1970 | | pagina 3