Veel kunst- en vliegwerk op Zestienhoven Bij het zien van hoogvliegers wil je Onze nationale trots. De Fokker F 28. Kunst- en vliegwerk. Dat was in veelvoud te zien op vliegveld Zes tienhoven toen de vereniging van Delftse vliegtuigbouwstudenten „Leonardo da Vinei" daar een internationale vliegshow gaven, -ter gelegenheid van hun vijfde lustrum. Daarmee zetten zij een traditie voort, die inhoudt dat bij ieder lustrum een vliegshow gehouden moet worden. Ondanks het feit, dat zoiets ieder jaar moeilijker wordt. Vanwege de steeds toenemende klachten over geluidshinder en zo. Toch is het ze ditmaal weer gelukt. En hoe. Een attractief programma werd er geboden, met maar liefst 33 onderdelen. Aanvankelijk had de Pan American Airlines toegezegd, met de Boeing 747 (de luchtreus) voor te komen vliegen, maar zij heeft helaas op het laatste moment haar medewerking ingetrokken. Toch was het programma daarom niet minder spectaculair. Hoogte punt was wel de show, die het RAF stuntteam liet zien, uitgevoerd met vier BAC Jet Provost straaltrainers en van commentaar voorzien door de manager en reservevlieger van het team. De man had zijn tekst speciaal in het Hollands vertaald. Iets wat door de vele aanwezigen wel gewaar deerd werd. Een ander hoogtepunt van de middag was het voorvliegen van de KLM DC 8 super 63. De luchtgigant maakte een paar rondjes boven het vliegveld om daarna weer plaats te maken voor de BAC Canberra van de Royal Air Force. Veel belangstel ling had ook de Fokker F 28. Het Nederlandse straalverkeersvliegtuig. Spectaculair was de demonstratie van een reddingsactie, uitgevoerd door een helikopter van de marine luchtvaartdienst. Gevolgd door de lensen van een groot aantal amateur- en persfoto grafen gaf een Hawker Hunter van de RAF-Germany een demonstratie stuntvliegen en kwam een tweetal Phantoms van de USAF overvliegen. Om vier uur werd de show besloten met een niet zo geslaagde demon stratie van een luchtkussenvoertuig. De vliegtuigjes van de Vliegclub Rotterdam op het platform. Het voorvliegen van de KLM DC 8 super 63, hier met landingsgestel uit. Medewerking van de RAF Veel belangstelling voor de vliegshow.

Het Nieuwe Stadsblad | 1970 | | pagina 10