Ruim 100 bijbelkringen na Billy Graham BankMees Hope nv „LOS BIGOTES" SLUIT SEIZOEN AF MENU VAN DE WEEK VOORWERPEN Bank Mees Hope wijst u de weg naar aantrekkelijk sparen 1 FINANCIEN Paprikasalade Gevulde paprika's (4 personen) HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 14 - WOENSDAG 30 SEPTEMBER 1970 Als gevolg van de begin april gehouden evangelisatie-campagne ,,Euro'70" van Billy Graham zijn in Nederland 116 bijbelkringen ont staan. Honderd ervan worden in het winterseizoen voortgezet. In de bijbelkringen werden degenen opgevangen die tijdens een van de meetings in de Expohal te Hilversum op de uitnodiging van Billy Graham ingingen en verklaarden „een beslis sing voor Jezus Christus" te willen nemen. Zoals bekend hield de evangelist zijn campagne „Euro '70" gelijktijdig in 36 Europese steden, waaronder Hilversum. Hij maakte daartoe ge bruik van een gesloten televisie-cir cuit en Eidophor-grootbeeld-installa- ties. Zelf trad Graham op in de Westfalenhalle in Dortmund. In totaal bezochten 840.000 Euro peanen de meetings. De bijeenkom sten in de Expohal trokken 35.000 bezoekers, van wie er ruim 1000 een „beslissing" namen (voor geheel Europa is dat aantal 16.000). Zestig procent van degenen die op de prediking van Graham ingingen, sloot zich aan bij de bijbelkringen, zo heeft de nazorg-commissie van de Stichting Billy Graham Appèl (die de campagne voor Nederland organi seerde) uitgerekend. Van degenen die een beslissing namen, behoorde bijna drie-kwart tot de leeftijdscate gorie der 13- tot 30-jarigen. Er waren 179 personen boven de dertig die gevolg gaven aan Grahams oproep Christus te gaan volgen. ïn totaal reageerden er 460 mannen en 564 vrouwen. De meeste contact adressen liggen in het Gooi (200) en de omgeving van Utrecht (225). In Amsterdam, Den Haag en Rotter dam werden respectievelijk 150, 120 en 110 contacten geregistreerd. Verder zijn er bijbelkringen georga niseerd in de omgeving van Eind hoven, Zwolle, Arnhem, Groningen en Den Helder. De nazorg-commissie heeft haar taak nu overgedragen aan de plaatselijke bijbelkringleiders, afkomstig uit ver schillende kerken. Financieel heeft de Stichting Gra ham Appèl het Nederlandse deel van „Euro "70" volledig rond gekregen. Aan vrijwillige bijdragen werd een bedrag van bijna f 222.000,— ont vangen. Een groot deel ervan kwam binnen via de aktie „geef 'n stoel kado" (er was becijferd dat elke zitplaats in de Expohal vier gulden aan kosten opleverde en men vroeg christenen een of meer „stoelen" te sponsoren). Nadat alle rekeningen waren betaald, kon veertig mille beschikbaar worden gesteld voor buitenlandse comité's, die met een nadelig saldo kampten (o.m. in België en Joego Slavië). Via collectes in diverse Leger des Heils-korpsen werd f3.376,16 voor de campagne bijeengebracht. De paprika of zoete peper kunnen we op het ogenblik volop in de groen ten winkels zien liggen en ze zijn nu niet meer zo vreselijk duur. Door hun heerlijke, pittige smaak en door hun grote rijkdom aan vita mine C komen ze in steeds meer gezinnen op het menu voor. De grillig gevormde rode of groene glanzende vruchten zien er aantrek kelijk uit. Sinds enkele jaren worden ze in het Westland onder glas geteeld; onze Nederlandse paprika is van uitste kende kwaliteit en laat zich tot allerlei heerlijke schotels en salades verwerken. Onder het weekmenu enkele voor beelden. Zondag: grapefruit, gegrillde kip, frites, paprika salade, chipolata pudding. Maandag: champignon omelette, aardappelpuree, doperwtjes, yoghurt met peer. Dinsdag: runderlapje, bietjes, aard appelen, wentelteefjes. Woensdag: stamppot rauwe andijvie met blokjes kaas, pruimencompote met vanillevla. Donderdag: gegratineerde bloem kool, tomatensaus met gehakt en aardappelen, griesmeelvla. Vrijdag: tomatensoep, gebakken schol, aardappelpuree, sla. Zaterdag: gevulde paprika's met rijst, appel. Was 2 paprika's, snijd ze doormid den, verwijder de zaadlijsten en het steeltje. Snijd ze vervolgens in ringen en leg deze een uur in een slasaus, gemaakt van olie, azijn en kruiden. Rangschik ze op een schaal met partjes tomaat en hardgekookt ei. Garneer het geheel met peterselie en wat sour cream (waar wat groene kruiden, peper en zout door zijn geroerd). Snijd 2 rode en 2 groene paprika's dwars door midden en verwijder zaadjes en vliezen. Smeer ze van binnen en buiten in met olie. Maak drie gare koude aardappelen fijn met een vork, vermeng ze met fijn gesneden peterselie, noot, peper, zout, 2 fijngehakte hardgekookte eieren, 1 rauw ei, 2 plakken fijngesneden ham en 1 lepel boter. Vul de paprikahelften met dit mengsel en zet ze in een beboterde vuurvaste schaal. Strooi er een dikke laag geraspte kaas overheen en dek de schotels af met aluminium folie. Plaats de schotel in een voorver warmde hete oven gedurende 10 minuten, temper de oven en stoof de paprika's daarna nog 20 minuten. Lijst van gevonden voorwerpen. Te bevragen aan het hoofdbureau van politie te Schiedam, dagelijks van 09.00-17.00 uur, behalve op zater dag en zondag: Tas met sportkleding; bril met een glas; jongensregenjas; jongensjack; blauw jongensjack; kindervestje; bromfietsplaatje; plastic dekzeil, politie Haagseveer; doos met bood schappen. Te bevragen bij vinders: Zilveren armbandje met plaatje: Zuidgeest, Valeriusstraat 41; stenen ketting: De Koning, Roëllstraat 11; kinderarmbandje met inscriptie: mevr. G. van Veen, Henri Polak straat 34; gouden armbandje met plaatjeHolierhoek, Chopinplein 129; dameshorloge zonder band: mevr. Groene wegen, Bachplein 58; knijpportemonnee met inh.: Hoo- gendijk, Bart Verhallenplein 61; damesportemonnee met inh.: Visser, Mgr. Nolenslaan 508; damesporte monnee met inh.: mevr. Brunekreef, Chopinplein 81; portefeuille met inh.: C. N. Geest, Koninginnelaan 38, Vlaardingen; etui met sleutels: J. Zwaan, Klaas Katerstraat 170; ring met sleutels: Wiegman, Jac. Urius- TERMIJN SPAAR- SPAAR- TERMIJN- SPAAR- 7% termjjn-spaardeposito 24 maanden vast, minimum elke storting fl. 500,-. Na 24 maanden automatisch uitbetaling. 6i termijn-spaardeposito opzegtermijn 12 maanden, dagelijkse renteberekening. 5J% termün-spaardeposito opzegtermijn 6 maanden, dagelijkse renteberekening. 53% (over augustus 1970). Obligatierente-rekening De rente wordt maandelijks vastgesteld en is gekoppeld aan het rendement van 9 staatsobligaties. Opzegtermijn 3 maanden; dagelijkse renteberekening. Per maand vrij beschikbaar fl. 2.000,-. Voor aankoop effecten en onroerend goed geen opzegtermijn. 4i% spaar-deposito: geen opzegtermijn voor aankoop effecten of onroerend goed, anders 1 maand opzegging, dagelijkse renteberekening. Per maand vrij beschikbaar fl. 2.500,- Hoofdkantoren: Amsterdam, Herengracht 548,tel. 020-213213;Rotterdam, Blaak 10, tel. 010-111040. Bijbank: 's-Gravenhage, Kneuterdijk 13, tel. 070-924031. Kantoor Schiedam: Nieuwe Haven 133, Hoek B.K.-Iaan, tel. 010-340222. plein 45; ring met 2 sleutels: mevr. Lacluse, Lange Singelstraat 34; etui met 2 sleutels: mevr. Rietveld, Mozartlaan 175; etui met sleutels: F. Brist, Iepenlaan 12; ring met 2 sleutels: Smakman, Hoogstraat 116; herenzonnebril: Luter, Chopinplein 40; windjack: Van Huiten van Os, Fr. Haverschmidtlaan 31,; zwem broek: mevr. Bijloo, Van Oldenbar- neveldtstraat 83; regenbroek: J. van Hagen, Steenstraat 5; kunstleren kinderjasje: J. Schra, Mgr. Nolens laan 818, tel. 263780; wit kort jackje: Van de Kuil, Frans Halsplein 11damesceintuur: mevr. Lindzel, Bart Verhallenplein 54; sierdop en sierstrip van autowiel: Verhoeckx, M. C. M. de Grootstraat 96; glassnijder: J. v.d. Ban, Tuinlaan 66; autostep: R. Kolling, Brugmanstraat 23; 2 pakken electroden: D. v.d. Schalk, Hogendorpstraat 71; pakje inh. 2 stel herenondergoed: Kootse, Beeningerstraat 18c, Rotterdam; N.S.-abonnement: J. A. Jachi, D. Curtiusstraat 80; witte poes met vlekken: Maas, Meeuwensingel 1. Zaterdagavond 3 oktober a.s. sluit „Los Bigotes" zijn tennisseizoen af. Niet op een gewone manier, maar het wordt een gruwelijk goed gek slotfeest met bloembak barbecue. Aanwezig op dit festijn: het volle dige bestuur, de vele oud-leden (leuk voor hen die zo nog niet kennen), een nieuw clubhuis, het jeugdbe- stuur, junioren, de feestcommissie zonder pandjesjas, versieringen, een grandioze bar, spotlights, muziek, lieve meisjes en een fijn grasveld om op te zitten, te dansen en al zo meer, allerlei stemmingen en... drank. Niet te veel, maar wel sterk! Iedereen die „Los Bigotes" kent, van harte welkom. En voor de wegblijvers: tot ziens op het ope ningsfeest... Aldus de tekst van de originele uitnodiging. Aanvang: half 9. RAM (21 maart 20 april) U loopt over van plannen en invallen, maar doet er goed aan, die eerst even te bespreken met degenen die ze ook aangaan. Niet iedereen vindt het prettig, om van het ene op het andere te moeten overschakelen. Deze week komt uw artistieke aanleg goed tot zijn recht. U oogst grote bewondering, die overigens verdiend is! STIER (21 april - 20 mei) U voelt nog altijd de neiging, u vast te bijten aan een bepaalde opvatting als een hond aan een lekker bot, maar heel verstandig is dat niet! Bepraat uw bezwaren eens met een oudere en vertrouwde relatie en bedenk, dat uw starheid ook vervelend wordt voor uw omgeving. U ontvangt een belangrijk bericht en bewijst een vriend een grote dienst. TWEELINGEN (21 mei 20 juni) Kans op een rustige week, wanneer u een eind weet te maken aan uw heen en weer gepieker. Besteed uw energie aan positieve dingen, want het zit u mee. V kunt een goed gefundeerd plan verwezenlijken. Meng u vooral niet in een bepaalde kwestie. Laat de belanghebbenden die zelf maar oplossen! KREEFT (21 juni 20 juli) Laat een zekere vergeetachtigheid u deze week geen parten spelen! Portemonnee goed opbergen en rekenin gen controleren. U ontmoet een oude relatie en hoort daardoor een interessant nieuwtje. In uw gezin moet u de boel maar een beetje laten betijen, het is een storm in een glas water. LEEUW (21 juli - 20 augustus) Laat deze week vooral uw eigen zuivere intuïtie spreken, want er is een kans, dat u zich laat verblinden door klatergoud. Niet alle vooraanstaande personen zijn ook innerlijk zo voornaam. U bent weieens wat te goed van vertrouwen, houdt de boot dus af, als iemand geld wil lenen op mooie praatjes. MAAGD (21 augustus 20 september) Kans op deining om niets, waarbij u zult moeten toegeven, dat uw eigen gemakzucht ook een rol speelt. Op het terrein van uw werkzaamheden moet u vooral niet toegeven aan nonchalance en vergeetachtigheid. U staat er gekleurd op en moet de zaak niet bederven. WEEGSCHAAL (21 september 20 oktober) Deze week kan ietwat onrustig uitvallen, omdat u met al uw meegaandheid niet altijd even gemakkelijk bent. De blaren gaan vallen, dus moet u rekening houden met uw eigen stemmingen en die van anderen. Ook waar het uw kinderen betreft. Zet alles maar even op een zacht pitje en zoek de luwte op. SCHORPIOEN (21 oktober 20 november) Omdat u gemakkelijker vergeeft dan vergeet kunt u deze week tot een woordenwisseling komen, die u zelf niet wenst. Laat dus alle oude koeien in hun sloten zitten en ga nergens op in. U heeft betere dingen te doen, temeer, daar een van uw beste plannen zijn voltooiing nadert. Buitenkansje mogelijk. BOOGSCHUTTER (21 november 20 december) Uw gevoel voor humor en uw flitsende opmerkingen amuseren als regel uw omgeving. Deze week kunnen ze verkeerd uitpakken, voorkom dus ieder scherp gesprek. U heeft een prettige ontmoeting en sluit een langdurige vriendschap. Een van uw ideeën oogst succes en u ontvangt een pluim. STEENBOK (21 december 20 januari) Kom deze week eens van uw stokpaardje af en luister naar de bezwaren van anderen. U kunt veel goed werk verrichten, als u alleen maar toehoort. U bent echt niet onwillig maar uw peinzende aard leidt u soms weg van de realiteit. Uw gezin heeft uw vaste leiding nodig. Prettige brief van ver! WATERMAN (21 januari 20februari) Deze week kunt u veel voor elkaar krijgen, als u takt gebruikt en uw ideeën niet als zware artillerie op anderen loslaat. Ook in de opvoeding moet u uitgaan van de opvatting, dat kinderen ook gelijk kunnen hebben. Soms is luisteren beter dan praten' U bewijst iemand een grote dienst. Kans op een belangrijke ontmoeting. VISSEN (21 februari 20 maart)' Kans op een genoegelijke week met veel afleiding en bezoek. Een reis is mogelijk. Laat u niet om de tuin leiden door een mooiprater, die het op uw beurs voorzien heeft. Soms laat u dingen uit pure gemoedelijk heid weieens te ver komen. Deze week moet u stelling nemen.

Het Nieuwe Stadsblad | 1970 | | pagina 14