DE 3e EN HET DIER urgerlijke tand De politie meldt Rob Heenes voelt zich thuis op Rubensplein Wie mooi wil zijn en gezond „STICHTING VOOR HUISHOUDELIJKE- EN GEZINSVOORLICHTING SCHIEDAM HEI NIEUWE STADSBLAD - PAG. 26 - WOENSDAG 30 SEPTEMBER 1970 Zelfs iemand, die zodra het over een poes of een hond gaat hartgrondig zegt: „mij niet gezien", zal moeten toegeven dat er iets uitgaat van deze platen. Dat ze iets meer zeggen dan zo maar een paar opnamen van een paar leuke Hollandse knulletjes, die op hun manier lief zijn voor de kat des huizes. En al gaat het dan maar om een jochie op een tuinbank met een poes: er spreekt ook iets uit over de relatie kind en dier. Mens en dier zo u wilt en dat is dan dezer dagen weer aktueel. Want op de 3e oktober, zaterdag, is het voor de zoveelste keer dierendag. Laten we het nou niet hebben over dat extra stukje leverworst. Of een van de vele blikjes vol brokken, energie, vitaminen, kracht en wat er nog meer voor die woef-waf-waf en die bloef-blaf-blaf zo suggestief op de Nederlandse markt wordt gebracht. In deze weivaartstijd plegen een heleboel huisdieren royaal aan hun trekken te komen. Daarvoor hoef je alleen maar naar de miljoenenomzet te kijken, die al die huisdieren-maal- tijden-bereiders, met z'n allen plegen te maken. Dierendag is meer. Het is stil staan bij het probleem, dat zo veel grote stads kinderen vaak totaal vervreemden van het dier, omdat ze er doodgewoon geen contact meer mee hebben. Dat is ook niet alsmaar geirriteerd raken als je buurmans hond eens harder blaft dan je buren oren lief zijn. Dat is je hond opvoeden op zo'n manier, dat er geen dagelijkse ergernis hoeft te zijn op vele trottoirs met weinig smakelijke restanten van de zo aangeprezen en hierboven genoemde blikken. Maar dat is ook een steen bijdragen als het er om gaat het uitroeien van verschillende steeds zeldzamer wordende dieren te voorkomen. Dat is fel blijven protesteren tegen die vreselijke moordpartijen van jonge zeehonden alleen om de vrouw in een bontje te kunnen hullen. Dat is primair zorgen voor je dier als je met vakantie gaat en pas de deur achter je dicht trekken als je zeker weet dat het goed onderdak is. Dat is... enfin, gewoon het dier op een gezonde manier accepteren en zo nodig helpen. En dat is andere kant van de medaille je huisdier niet beschouwen als een troetelpop, dat je vol stopt en dik voert en waar je een soort .diefde" aan geeft, die eigenlijk weinig met werkelijke dierenliefde te maken heeft. Dierendag 1970: u kunt er aan voorbij gaan, u kunt ook doen wat uw hand vindt om te doen! GEBOREN Eveline d.v. H. W. Posthoorn en I. Croene Süzan d.v. I. Kilig en P. Tursun; Johannes z.v. A. P. van den Berg en A. Stolk; Alexander z.v. C. 't Hart en M. Overheul; Wilhelmus A. M. z.v. W. B. J. van Veen en M. T. Kanij; Cornelia A. d.v. B. Verwaal en K. A. Jurgens. ONDERTROUWD C. J. Anchelon, 22 jr. en C. M. Verlinde, 22 jr.; C. M. Bakker, 25 jr. en I. J. M. van Troost, 20 jr.; N. von Beers, 21 jr. en G. Storm, 19 jr.;D. J. R. Bier, 24 jr. en A. Schouwink, 24 jr.; M. de Borst, 24 jr. en E. van der Velden, 21 jr.; L. J. Brökling, 22 jr. en Y. C. P. Wessels, 19 jr.; J. de Bruijn, 26 jr. en L. A. Poot, 23 jr.J. W. I. Davidson, 26 jr. en H. W. van Vonderen, 20 jr.; H. Eikenbroek, 23 jr. en A. M. van de Graaf, 20 jr.; S. van den Hoek, 20 jr. en G. Koppeschaar, 18 jr.; C. A. Kerkhof, 24 jr. en A. H. M. Bosch, 21 jr.; J. Kolff, 25 jr. en H. J. van der Kamp, 25, jr.; A. A. van der Kruit, 23 jr. en G. M. Koevermans, 20 jr.; A. A. van der Lauw, 21 jr. en M. J. Tebrugge, 19 jr.H. L. Onder de Linden, 23 jr. en J. M. L. Oosterholt, 24 jr.; K. Lund, 20 jr. en M. J. C. Carree, 20 jr.; P. Rook, 32 jr. en J. Meerhof, 33 jr.; C. de Vormer, 38 jr. en I. M. Touw, 34 jr.; C. van der Zouwen, 22 jr. en S. Douma, 19 jr.; H. Groen, 24 jr. en F. R. de Bruin, 18 jr. GEHUWD C. van der Hoeven, 23 jr. en G. K. J. H. Hoffenaar, 23 jr., P. J. Vrauw- deunt, 18 jr. en W. Flipse, 17 jr.; M. Kouwenhoven, 23 jr. en P. M. Sala, 22 jr.; A. D. Sprong, 23 jr. en M. B. de Swart, 18 jr.; P. A. Nelson, 33 jr. en T. H. M. Arenz, 27 jr.; H. F. C. van der Meulen, 28 jr. en R. I. van den Engel, 19 jr.; A. Zuidgeest, 24 jr. en J. M. van Sluis, 25 jr.; M. Stout, 21 jr. en M. Broekarts, 17 jr.; P. de Putter, 24 jr. en M. A. Ketting, 22 jr.; N. van Klinken, 20 jr. en C. J. Ruts, 18 jr.; L. H. Bakkers, 22 jr. en M. Luijendijk, 19 jr.; G. J. van Loopik, 23 jr. en J. de Wolff, 21 jr.; R. Lucas, 22 jr. en H. E. den Uyl, 22 jr.; A. C. de Ridder, 25 jr. en A. H. Spaan, 23 jr.; A. G. Bouman, 28 jr. en C. H. Wagemaker, 26 jr., H. C. Meeder, 24 jr. en L. van Doorn, 20 jr. OVERLEDEN G. van Unen, 58 jr.; J. Romein, 75 jr.; A. van der Meulen, 63 jr. FIAT 1100 OP DRIFT? Of de storm van de laatste dagen de Fiat 1100 D. kenteken MX-00-79, geparkeerd in de Louis Raemakers- straat op drift gejaagd heeft, is niet bekend. De eigenaar is hem kwijt en deed daarvan ontmoedigd aangifte bij de politie. Hasil, jazeker van het machtige Feijenoord verrichtte vorige week de opening van de juwelierszaak van het echtpaar Rob Heenes-Strieder aan het Rubensplein 3, alhier, waar vroeger de sigarenzaak van oud voetballer Bertus Buitenhek geves tigd was. Met de opening stroomden meteen de bloemstukjes, fruitmanden en enkele flessen met specifiek Schie dams vocht binnen. Niet minder dan een 90 bloemstukjes, die deze kleine, fijne en heel unieke juwe lierszaak op dat plein tot een juweeltje maken. Qua interieur, maar bovenal qua collectie op zilver en goudgebied. Een zaak, waar men hier als het ware om zat te gillen. Want eigenlijk is het Rubensplein een klein beetje een „verloren hoek". Ware het niet dat daar energieke winkeliers geves tigd zijn! Dat heeft deze jonge juwelier al rap ontdekt! Hij heeft een prachtige zaak in Rotterdam aan de Noord molenstraat met een bloeiende win keliersveren iging. Daarover wil hij met andere collega's op dit Rubensplein praten. Deze „vergeten" hoek uit zijn isolement halen. Een winkeliersvereniging „Rubensplein" op poten zetten met geregeld leuke aanbiedingen. Vooral met het oog op de feestdagen dubbel attractief. Waarmede men het daar wel eens zal zijn. Een leuke, gezellige zaak. Vriende lijke mensen, leuke artikelen. Ook in de geheel verfijnde sfeer. TELLEN MAAR! Volgens een paar jongetjes zaterdag middag, liggen er 55 horloges in de etalage. Zij kwamen na het tellen naar binnen om de bevestiging hiervan van het echtpaar te krijgen! Dat gedecideerd, maar met een gulle lach beweerde er niets vanaf te weten. Ze moesten maar goed opletten en het formulier dan maar inleveren. U begrijpt het al: hier is een prijsvraag aan verbonden. Want hoeveel horloges liggen er in die feestelijke etalage? Haal meteen een formulier. Geef uw ogen goed de kost, tél! En ontdek zelf dat dit de zaak is, waarop het gehele Rubensplein zat te wachten... O ja, nu vraagt u zich misschien af, wat is de belóning van dat tellen? Meer dan de moeite waard, want de hoofdprijs bestaat uit een 14 krt. gouden dameshorloge, de tweede prijs een verzilverde WMF kandelaar en de derde prijs een reiswekker in etui. Ik zou dus maar tellen als ik u was... Tot en met 3 oktober a.s. En... succes daar op het Rubensplein 3! Schiedam Telefoon 26 47 81 Goed bericht dames! Wie wil er met de feestdagen (dat is vlugger dan u denkt) mooi zijn? Allemaal natuurlijk! Komt u dan op onze kursus Uiterlijke Verzorging" op de dinsdagmiddag van half 2 tot 4 uur. U leert hier uw handen, voeten en gezicht goed verzorgen. De kosten zijn f 10, voor 8 lessen en f 5, ingrediënten zoals nagel lak, lipstick, maskertje enz. Loopt u bij ons langs en geeft u zich op en brengt u meteen het geld mee, dan kan de kursus zo vlug mogelijk beginnen. U zult er heel veel plezier van hebben en uw man en kinderen kijken tegen een stralende moeder aan t'n hebt u géén man en kinderen, ook dan is het dubbel zo plezierig er goed verzorgd uit te zien. Mogen we op een heel spoedige aanmelding rekenenDe plaatsen op de maandag- en don derdagmiddag zijn alweer bezet voor naaien. Na de Kerstvakantie komen er weer verschillende plaat sen vrij, doordat er dames 2 jaar een kursus hebben gevolgd en dus plaats moeten maken voor ande ren. Geeft u zich daar vast voor op, anders vist u misschien wéér achter het net (in dit geval achter een plaats) en is er geen plaatsje meer over. Denkt u aan onze kookdemon stratie morgenochtend I oktober om 10 uur? Er zijn nu nog enkele plaatsen over. U weet het: van te voren kaartjes kopen, omdat we maar 12 plaatsen hebben. Bloemschikken begint weer op dinsdagmiddag 6 oktober. Er zijn nog enkele plaatsen vrij. Geeft u zich wel direkt op en brengt u het geld (f5, mee. Let u er op het ogenblik ook wel weer goed op of uw kinderen voldoende gekleed zijn? De tijd van zonder hemdjes lopen is weer voorbij. Dat we daar vaak nog niet aan gedacht hebben, bewijzen wel de vele hoestende kinderen en volwassenen. De zon schijnt vaak nog zo mooi, maar 's morgens en 's avonds is het al echt fris. Voor al de kinderen op brommers en fietsen hebben dat ekstra laagje ondergoed weer hard nodig. Ieder kind is wel eens ziek, voor de ouders zijn dat ekstra zorgen en voor mamma is een ziek kind eet „handenbindertje". Hoe wordt eet ziek kind het beste bezig gehou den, hoe wordt het voorbereid op de komst van de dokter, hoe zaï het kleintje reageren op de schrik van de prik, het innemen van medicijnen en wat moet aan de peuter of kleuter worden verteld over het verblijf in het ziekenhuis. Over deze onderwerpen zijn bro chures samengestelddeze zijn te koop onder de titels: ,,Ziek zijn en spelen','prijs f 0,65. „Amandelen pellen", prijs f 0,25. „Uw kind, de dokter en misschien het ziekenhuis", prijs f 0,60. Twee weten meer dan één en elke ouder zal het zeker fijn vinden om te weten hoe met de kleintjes om te gaan als de gezondheid wat te wensen overlaat. Tot spoedig ziens, in goede gezondheid op Korte Dam 5.

Het Nieuwe Stadsblad | 1970 | | pagina 26