JAAR WONINGTEXTIEL OP ROTTERDAMSEDIJK h t-Hi r vJ Jubileummaand firma Willems Ernsting Dit is uw ideale raam- ventilator Telefooncel op Lorentzplein K rantenophaal met muzikale begeleiding Kredieten bouwrijp maken terrein Nieuwland J r/Jj HET. NIEUWE STADSBLAD - PAG. 8 - WOENSDAG 30 SEPTEMBER 1970 Schiedam, een 40 jaar geleden. Op de Rotterdamsedijk rechts in de diepte verrees het pand van Willems en Ernsting. Een historische „plaat" eigenlijk. Plannen zijn uitgewerkt voor de bouw van respectievelijk 104 bejaar denflats, een gezinsvervangend te huis voor geestelijk gehandicapten en een dienstencentrum op het open terrein, gelegen tussen de Nieuwe Damlaan, de Burgemeester Honner- lage Gretelaan en de Burgemeester Stulemeyerlaan. Het plan voor laatstgenoemd project is op dit ogenblik nog niet geheel afgerond. Naar is medegedeeld mag worden verwacht, dat deze zaak spoedig haar beslag kan krijgen. De plannen voor de twee andere projecten verkeren inmiddels jn een dusdanig stadium, dat tot de grond- uitgifte kan worden overgegaan. Voor de realisering van deze projec ten moet het terrein bouwrijp gemaakt worden en moeten te zijner tijd nog voltooiingswerkzaamheden worden uitgevoerd. Een en ander omvat: het verwijde ren van gedeelten van de aanwezige groenvoorzieningen, het uitvoeren van grondwerken, het doortrekken van rioleringen, het aanpassen van wegen, het aanleggen van parkeer gelegenheid, het aanbrengen en aanpassen van groenvoorzieningen alsmede de herbestrating van enige straatgedeelten. Voor dit werk moet kunnen worden beschikt over een krediet ten laste van het Grondbedrijf van f 447.300,—, waarvan f 25.000,— voor aanpassingswerken aan kabels, dienstleidingen en openbare verlich ting en f 2.300,- voor het aanbren gen van brandkranen. Om de gebouwen van gas, water en elektriciteit te voorzien moeten de Technische Bedrijven kunnen be schikken over f 81.300,—. Met het instemmende advies van de Commissie tfoor het Grondbedrijf stellen B. en W. de raad voor dienovereenkomstig te besluiten. De enige firmant nog van de zaak in woningtextiel e.d. aan de Rotter damsedijk 431-437, Harry Willems, een bekende klank in de midden standswereld, is nog even onrustig als 40 jaar geleden, toen hij met zijn schoonvader, Johann Joseph Ern sting, destijds bedrijfsleider bij de firma Storm Ranke, het aandurf de in het kleine Schiedam deze zaak te beginnen... Een hele onderneming in die dagen! Met vervoer op de fiets, later per bakfiets. Een bezetting van zes man personeel. De directie bestaande uit bovengenoemden plus Anna Maria Ernsting, die helaas op 36-jarige leeftijd plotseling overleed. Schoonvader Ernsting wist van aan pakken, de jonge Harry niet minder. Samen wisten zij het vertrouwen van de Schiedammers te veroveren. En het zal de firma Storm Ranke wel aan het hart gegaan zijn, dat ze deze man kwijt raakten. Een innemende persoonlijkheid, hetgeen wel bleek uit het feit, dat een zekere jongeman meteen met hem mee wilde naar die zaak in Schiedam. Zijn naam... L. v.d. Huls. Dat kon toen niet. Hij verkoos een baan bij Vroom Dreesmann. Werd daar aangenomen. Had het na verloop van tijd toch niet naar zijn zin en schreef op een advertentie. Onder nummer uit „De Maasbode". Om tot zijn verbazing te constateren, dat de firma Willems Ernsting iemand in het bedrijf nodig had. Het werd solliciteren na de hoogmis op zóndag! Nu is hij er al 33 jaar. Een van de steunpilaren in dit bedrijf. Vandaar dat Harry Willems in juli 1969 een huis in Soest kon kopen. Een mooie omgeving en centraal dichter bij de inmiddels getrouwde kinderen gelegen. Al rijdt hij bijna elke dag naar de zaak, die hij met zijn schoonvader en zuster groot heeft gebracht. Veertig jaar vindt hij niets. Dat zei hij bij het vijfentwintig jaar bestaan ook. Liever laat hij de klanten van al die jaren en die van de toekomst delen in de vreugde van dit jubi leum. Vandaar dat u vanaf morgen speciale aanbiedingen treft. Let er een beetje extra op, u kan er uw W. E.-voordeel mee doen! Ln onze stad is Harry Willems geen onbekende. Hij heeft zo stilletjes weg heel wat goed gedaan. Hij is bestuurslid van de Kath. Midden standsvereniging. Men kon altijd op zijn steun en hulp bouwen. Dat is ook nu nog het geval. De wintertijd brengt meer luchtjes met zich mee in de keuken. Luchtjes die u bestrijden kunt met een raamventilator van Schiedams fabri kaat, nl. van de Itho N.V. Schiedam. Een ventilator die zijn onmisbare diensten ook bewijzen kan in de huiskamer, waar de sigaren- of sigarettenrook meteen verdwenen is. Met het voordeel dat deze ventilator in de zomer als tafelventilator kan fungeren. Type WTF 15 doet overal zijn werk waar een stopcontact in de buurt is. Want hij heeft een snoer van 2,5 meter lengte met aangespoten stek ker. Een ventilator vervaardigd van kunststof en verkrijgbaar voor een klein prijsje, nl. f 59, De uitgave waard om uw huis „luchtvrij" te houden. Alle infor maties krijgt u hierover via tel. 260340. Vraagt u dan meteen naar de heer L. de Ruiter, toestel 171. Bewoners van de omgeving Lorentz plein worden er attent op gemaakt, dat deze maand een openbare telefooncel is geplaatstop boven genoemd plein. BEATRIX Het yas in 1943 een gewaagd experiment om een van de dochters gewoon Beatrix naar onze oudste kroonprinses te noemen. Harry Willems en zijn vrouw deden het. Waarop de nodige reacties kwamen! In zijn keuken tikt een electrische klok met inscriptie. Het geschenk van zijn personeel bij het koperen bestaan. Het „zilveren" werd een klok met datum en het dertig-jarig bestaan werd gehonoreerd met een pick-up met toebehoren. Op het ogenblik heeft hij 24 man in dienst, die de gehele dag voor de snelle service zorgen. Het machtige wapen van deze zaak met een enorme klantenbinding. Ergens in een van die ruimten loopt Godfried Willems, een zoon van zijn oudste broer met het diploma M.T.S. afd. meubilering en hout bedrijven, stage. Nee, voorgoed blijft hij hier niet. Geen van de zonen Willems is trouwens in het bedrijf gegaan. Op de gordijnenafdeling helpt Cockie van Dijk, dochter van een der verkoopsters destijds: Gon- da Glaudemans. Velen zullen zich haar nog wel herinneren. OUDE PRIJZEN Voor die oude tijd is Harry Willems beslist niet. Toen was het werken van half 9 tot half 8, op zaterdag tot 10 uur. Hij heeft op jonge leeftijd al aan moeten pakken, want hij is een der zonen van de wasserij en stomerij Willems in Delfshaven. Die oude tijd was beslist zo best niet. Hij laat wat rekeningen zien uit de jaren 1934 en 1938. Een bruid was toen voor zeil, gordijnen, roeden, over gordijnen, een cocosloper in de keuken, gangzeil en loper, een karpet, matten, een tafelkleed, een schoorsteenloper, beddegoed en kus sens een bedrag van f 200,— kwijt. Dat was in 1934. In 1938 kostte een ledikant f 5,—, een stel gordijnen f 2,75 tot f 4,25, een matras f 2,25. Wat dat betreft is er veel veranderd. Verbéterd en verfraaid, want de vrouw van 1970 stelt hoge eisen aan haar woninginrichting. De firma Willems Ernsting volgt haar op de voet. Al 40 jaar... Waarvoor langs deze weg onze gelukwensen. O.B.K. bestrijdt zijn onkosten e.d. met de verkoop van oude kranten en vooral dikke tijdschriften en week bladen. Vooral de laatsten zijn extra wel kom, want ze leunen ze lekker door. Maakt u deze week nog een stapeltje. Bindt er voor de gezellig heid een touwtje omheen. Zet ze klaar in de gang. Wacht totdat u buiten vrolijke muziek hoort van de jeugddrum band en hun majorettes. Geef ze dan die kranten. Voor u een kleine moeite, voor de vereniging, boorde vol oefeningen en kunsten, een verlichting van vele zorgen. Op 3 oktober a.s. rekent men in het Westen van Schiedam op aller steun. Bewoners van de wijk tussen Vlaar- dingerdijk, Aleidastraat en St. Lidui- nastraat laat merken dat u O.B.K. een goed hart toedraagt... BMMHI Willems Ernsting geworden anno woningtextiel voor Schiedam omstreken.

Het Nieuwe Stadsblad | 1970 | | pagina 8