ASFALTERINGS WERKEN B. VAN HAARENLAAN DANK VAN BARTJE EN SAARTJE Diploma-uitreiking W.F.-bedrijfsschool Postzegelminnaars opgelet De ware geest van mei-motie? Geef tijdig Uw advertentie op HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 14 - WOENSDAG 7 OKTOBER 1970 De Burgemeester van Haarenlaan is in 1966 gereconstrueerd en geasfal teerd. In verband met de ongelijke zettingen van de ondergrond is toen besloten de bovenste asfaltlaag de zgn. toplaag in een latere fase uit te voeren, nadat de ongelijke zet tingen zich voldoende zouden heb ben afgetekend. Thans is het zover dat deze toplaag, dik ongeveer 4 cm., kan worden aangebracht. Tevoren zullen de plaatselijk ver zakte weggedeelten met asfalt wor den opgevuld, de trottoirbanden, kolken en kantlagen worden bijge steld. De werken zullen worden uitgevoerd door de Koninklijke Wegenbouw Maatschappij te Utrecht, welke ook de eerste aanleg heeft gemaakt. Hoewel de uitvoering van asfaltwerken, in vergelijking met bestratingswerken in een vlotter tempo kan geschieden, moet toch rekening worden gehouden met de afsluiting van het verkeer. Met het gehele werk zullen enkele maanden zijn gemoeid. De werkzaamheden zullen in 3 delen worden uitgevoerd en wel: Deel 1. gelegen tussen de Vlaardin- gerdijk en de Nieuwe Damlaan; Deel 2. gelegen tussen de Nieuwe Damlaan en de Parkweg; met inbe grip van beide kruispunten; Deel 3. gelegen tussen de Parkweg en de Brandersbrug, met inbegrip van kruispunt 's-Gravenlandseweg. De regeling van het verkeer is uiteraard een zaak van de Gemeente politie, waarmede dit werk voor deel 1 reeds is doorgesproken. Voor de uitvoering, waarmede zeer spoedig zal worden aangevangen, is met de Politie de volgende regeling getroffen 1. Er zal worden getracht dat de zgn. groene golf gedurende de gehele uitvoering van het werk intact zal kunnen blijven; 2. het rijwielverkeer zal eveneens intact blijven met uitzondering van het rijwielverkeer op de kruispun ten, hetwelk gedurende de werk zaamheden op deze kruispunten nader zal worden geregeld 3. het verkeer komend uit Rotter dam zal op het in uitvoering zijnde wegvak over 1 rijbaan doorgang kunnen vinden; 4. het verkeer komend uit Vlaar- dingen zal op de werkdagen van 7 uur tot 19 uur worden omgelegd.- Voor het in deel 1 genoemde wegvak zal het verkeer worden omgelegd via de Vlaardingerdijk- Troelstralaan en/of Burgemeester Honnerlage Gretelaan en de Nieuwe Damlaan. De wegomlegging c.q. wegafsluiting zal door verkeersborden worden aangegeven. Voor de werken in deel 2 en deel 3 zal de Gemeentepolitie de verkeersregeling nog bezien, ter wijl de gehele verkeersafwikkeling zonodig van week tot week zal worden bijgestuurd. Op bijgaande situatie is de Burge meester van Haarenlaan met de uit te voeren delen en verkeersomleg ging voor het eerste deel nader aangegeven. De tussen de Bokelweg en de Rijksweg no. 20 gelegen strook grond zal binnenkort in gereedheid worden gebracht, deels door de aanleg van parkeerplaatsen voor auto's en deels als groenaanleg. Tevens zal een verbindingsweg worden aangelegd tussen de Parallelweg en de Bokelweg ter plaatse van de door de Rijkswaterstaat hiervoor gemaakte tunnel onder de Rijksweg no. 20. Door de aanleg van deze laatste verbindingsweg zal de behoefte aan het oversteken door voetgangers over de Rijksweg no. 20 worden weggenomen. Door de Rijkswaterstaat is om voornoemde reden om de aanleg van deze verbindingsweg verzocht. Het ontwerp van de parkeerplaatsen langs de Bokelweg is geheel in overleg met de aanliggende industrieën tot stand gekomen. Door de industrieën wordt in de kosten van de aanleg van deze parkeerplaatsen bijgedragen. Hoewel de parkeerplaatsen als openbare parkeerplaatsen zullen worden aangelegd, is het begrijpelijk dat deze parkeerplaatsen in hoofdzaak zijn bestemd voor de aanliggende industrieën, welke voor het gebruik er van een onderlinge regeling hebben getroffen. Mijn twee goudvissen Bartje en Saartje kregen op Dierendag een smakelijke verrassing. Die door hun beiden zeer op prijs werd gesteld. Ter geruststelling voor de aquarium- vereniging: ze maken het prima in die ronde „martelkom". Ook de twee guppies! 4 oktober dierendag wordt ontvangen met een lach. Alle dieren worden vertroeteld en verwend hebben zij dat alle dagen zo gekend? Ook Mieke's vissen worden niet vergeten hoeven nu geen „bussen" voer te eten, Worden thans verwend met water- luis van „Natuurgenot in Huis". Op vrijdagavond 9 oktober a.s. om 8 uur komen de leerlingen en hun familieleden (ook meisjes! bijeen in de kantine van het hoofdkantoor op de W.F.-werf. Waar de avond zal worden geopend door de heer W. G. E. Valk, chef Vorming en Opleiding. Daarna houdt het directielid, ir. B. Wilton een korte toespraak en reikt hij de prijzen uit aan de leerlingen met de beste examen-resultaten. De wnd. chef van de Bedrijfsschool, de heer W. Bijlo reikt hierna de diploma's uit. Het laatste woord is dan aan de secretaris van de Ondernemersraad, de heer B. Blommers. Na de pauze krijgen de ouders de gelegenheid de tentoongestelde werkstukken van het examen 1970 te bewonderen. En met diverse leraren een praatje te maken. Aanvang: 8 uur precies. SCHIEDAMSE NOTITIES MORGENAVOND 8 oktober a.s. houdt de cineast Simon de Waard een filmavond voor de personeelsvereniging A. de Jong in zaal „Triangel" te Vlaardingen. De titel van de film luidt: „Zwerf tocht door Denemarken", een en ander toegelicht met fraaie dia's. Aanvang: 8 uur. Alle leden van harte welkom. VANAVOND in een lokaal van de Pr. Bernhard- school aan de Burg. van Haarenlaan 1155 organiseert de wijkvereniging „Nieuwland" wederom een ruil beurs. Zaal open voor de kinderen om 6 uur, voor volwassenen om half 8. Op deze avond zijn ook de foto's van het kinderweekkamp te bezich tigen en kunnen ze worden nabe steld. Wie nog niet in de gelegenheid geweest is ze af te halen of te bestellen, krijgt hiertoe vanavond nog een kans. DE CONTACTAVOND van de Ned. Weduwen- en Weduw- naarsbond afd. Schiedam, Vlaardin gen en Maassluis heeft morgen avond, 8 oktober plaats in hotel „Rijnmond" aan het Nieuwland- plein. Iedere belangstellende van harte welkom om 8 uur. CJV-CLUBS Men schrijft ons: Kom op zijn minst een keer kijken, eerste keer gratis, ook bij jullie in de buurt is vast wel zo'n club te vinden, kijk maar eens naar het lijstje hieronder: In de Stephensonstraat nr. 3 is op dinsdag meisjesclub 7 t/m 11 jaar, aanvang 18.30 uur; woensdag han- denarbeidclub voor jongens 10 t/m 14 jaar, aanvang 19.00 uur; donder dag jongensclub 10 t/m 12 jaar, aanvang 19.00 uur; vrijdag jongens club 12 t/m 14 jaar, aanvang 19.00 uur. In „de Waag" (in de Nieuwstraat bij de Grote Kerk) is op woensdag jongensclub 8 t/m 14 jaar, aanvang 19.00 uur. In Gebouw Jeugdhaven, Westfranke- landsestraat 40 is op dinsdag jon gensclub 9 t/m 13 jaar, aanvang 18.30 uur; donderdag meisjesclub 7 t/m 9 jaar, aanvang 18.30 uur; 10 jaar en ouder, aanvang 19.30 uur. Voor nadere inlichtingen: Gebouw „Jeugdhaven", Lange Haven 129, tel. 264057. Het lid van de Schiedamse gemeen teraad, de heer W. J. C. Willemse, heeft de volgende schriftelijke vra gen gesteld aan het college van B. en W.: „Op woensdag 27 mei 1970 is naar aanleiding van de nota inzake gronduitgiftebeleid een motie aange nomen, die onder III aangaf, dat in de periode liggend tussen heden en de datum waarop een definitief besluit kan worden genomen, der- Zaterdag 10 oktober is voor de leden van de Nederlandse Bond van Filatelisten-verenigingen „De Dag van de Postzegel". Vooraf gegaan door een postzegeltentoonstelling, die op 9, 10 en 11 oktober in het postkantoor aan de Coolsingel te Rotterdam wordt gehouden. Op 9 oktober van 7 tot 10 uur, op 10 oktober van 10 tot 8 uur en op 11 oktober van 10 tot 3 uur. Toegang: gratis. Aanbiedingen van bijzondere enveloppen en stempels. Een gelegenheid, die geen filatelist ongebruikt voorbij zal laten gaan... Wilt u meer inlichtingen hebben, wendt u zich dan tot de heer A. Berkhoudt, Gaardsestraat 5, Rotter dam. halve de tijd nodig voor de admini stratieve aanpassing, wordt het gronduitgiftebeleid gevoerd met in achtneming van hetgeen in deze motie is gesteld en spreekt als oordeel uit dat deze clausule wordt toegepast zoals dit in de lopende zaken van de gemeente past. Deze clausule is door een motie, aangenomen in de raadsvergadering van juni 1970, uitgesteld met de woorden: „tot aan de eerste verga dering van de raad in nieuwe samenstelling niet ten uitvoer te brengen". Kan het college meedelen of thans vanaf 2 september 1970 in de geest van de motie aangenomen op 27 mei 1970 gewerkt wordt?

Het Nieuwe Stadsblad | 1970 | | pagina 14