H.W.G. Hoek neemt afscheid van Hoek Oxygenium nv Boetiek Teener Town „Teener Town Geen politiek op de volkstuin? Konfrontatie in Schiedams Stedelijk MENU VAN DE WEEK Hearing over structuurplan van Rijnmond Groot was de belangstelling voor de opening van onze nieuwe boetiek n Gevulde tomaat met kaassla Lekker waren de drankjes en de muziek van de beatband „Sophisti cated" was (STEEN)GOED. Blij en zenuwachtig was ook de prijswinnares, Mej. M Raben, Hertzogstraat 10 uit Gouda, want haar inzending H werd beloond met de garderobe ter waarde van driehonderd gulden. Feest is het nog steeds, want wij zijn een beetje trots. Trots op onze gevarieerde NEW LOOK-kollektie speciaal afgestemd op jou. Voorbeelden: Voor een avondje uit vind je een rijke sortering maxi japonnen reeds vanaf 49,75 Midi rokken zijn er vele en in div. kleuren. leuk te combineren met een blouse uit grootmoeders tijd. 29,95 Je bent van harte welkom in je eigen BOETIEK de boetiek van Modehuis Slot Broersvest 33b, Schiedam HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. tó - WOENSDAG 7 OKTOBER 1970 Tweemaal een duizendste lezer in het filiaal van de Openbare leesbibliotheek aan de De Biestraat te Kethel nl Hannie Scheijbelaar voor de jeugd en de heer F. van Vliet bij de volwassenen. Beiden ontvingen van wethouder mevrouw G. D. Verwey-de Graaff een boekenbon, doch ook lezerskaart voor 1971. een gratis Het Schiedamse raadslid de heer J. van Katwijk stelde de volgende schriftelijke vragen aan Burgemees ter en Wethouders: 1. „Is het juist dat door uw college volkstuinen, althans daarvoor be stemde grond uitsluitend aan Volks- tuindersverenigingen worden ver huurd? 2. Indien het antwoord hierop bevestigend is wordt dan op deze wijze, voor de individuele burger die een volkstuin wenst, het grondwet telijke recht inzake de vrijheid van verenigen geen geweld aangedaan? Indien het antwoord ontkennend luidt, aan welke voorwaarden moe ten dan individuele burgers, die een tuin wensen, voldoen? 3. Is het juist dat individuele huurders van volkstuinen, waarmede eertijds door uw college huurvoor waarden zijn aangegaan, thans lid moeten zijn van een volkstuinders- vereniging? 4. Is het uw college bekend dat in het tuinreglement van de Schiedam se Volkstuinders Vereniging „Vijf Sluizen", vastgesteld op 18 septem ber 1969, in artikel 1 sub 3 lid d wordt gesteld dat het aan de leden verboden is op het tuincomplex uiting te geven aan enige politieke richting? 5. Acht uw college bedoelde lid d niet in strijd met de democratie zoals deze in ons land wordt beleefd? Van 12 september tot 12 oktober zal in het Stedelijk Museum de vierde Konfrontatietentoonstelling plaatsvinden. Deze tentoonstelling is er op gericht een accent te geven aan het werk van jonge kunstenaars. Er zijn vijf exposanten: Wil Bink, Erik Pape, Wim Smits, Anne van der Waerden en John Wortel. Toont Wil Bink strakke zeefdruk ken, met geabstraheerd lijnenspel, de andere graficus Erik Pape is gebiologeerd door het thema van de vrouw uit de jaren dertig, die hij in fraaie etsen gecombineerd met blinddruk, weergeeft met een groots allure. Anne van de Waerden heeft zich ontwikkeld tot een keramisch kun stenares van betekenis. Haar geëxpo seerde keramische plastieken kun nen nauwelijks meer vazen genoemd worden. Het zijn grote monumen tale vormen met zwellende oppper- vlakten, die zich naar boven openen in lippen of schelpachtige organen. Haar rijke glazuren in aarde-, mos- en Egyptische blauwe kleuren heb ben een steenachtige glans. De schilderijen van haar man, John Wortel, sluiten heel goed bij dit werk aan. Het zijn geabstraheerde landschappen waarin vreemde ele menten geplaatst zijn, geschilderd in warm-rode of diep-blauwe tinten. Het is een uiterst verfijnd samengaan van vlakken en kleuren tot een constructief geheel. In de kelder van het museum tenslotte - in een verstilde en koele sfeer hangen de objekten van Wim Smits, gemaakt in „white, black and chromium", zoals hij zijn tentoon stelling ook noemt. Strakke spiege lende objekten, die een fraai tegen spel vormen met de gebogen gewel ven van de kelder. N.B. Tevens is a.s. zondag voor het laatst te zien de tentoonstelling van bloemenstillevens van prof. ir. M. J. Granpré Molière (aquarellen). Openingstijden: dagelijks van 10.00-17.00 uur; zondags: 12.30-17:00 uur; vrijdagavond: 20.00-22.00 uur. nog De aanvoer van tomaten is steeds in volle gang, zodat deze „appels der liefde" zoals men ze in Italië vroeger wel noemde volop verkrijgbaar zijn. Hoe we ze ook verwerken gevuld, gestoofd of gebakken ze zijn steeds even smakelijk. Bovendien zijn ze door het hoge gehalte aan mineralen en vitaminen heel gezond. Laten we daarom nog flink profi teren van het grote aanbod en de lage prijzen en tomaten in ons dagelijks menu inlassen. Zondag: gevuld tomaatje, varkens rollade, aardappelen, snijboontjes, vanille-ijs met caramelsaus. Maandag: rijst met kaasomelette, tomatensaus en sla, wentelteefjes. Dinsdag: bietjes, gehakt, gebakken aardappelen, citroenrijst met vanille saus. Woensdag: gebakken lever, appel moes, aardappelen, kwark of Bul gaarse yoghurt met bruine suiker. Donderdag: tomatenstoofschotel, vanillevla met pruimen. Vrijdag: cantharellenragoüt met macaroni, komkommersla, peer met warme chocoladevla. Zaterdag: dikke tomatensoep met rijst en geraspte kaas, drie in de pan. T omatenstoof schotel 1 kg. aardappelen, 3/4 kg. tomaten, 200 gr. champignons, 250 gr. belegen kaas, 1 ui, 30 gr. boter, peterselie, tijm, zout, peper, mai- zena. Fruit de gesnipperde ui goudgeel in de boter. Voeg de geschilde en in stukjes gesneden aardappelen toe en kook het geheel met een bodempje water en wat tijm in ongeveer 15 minuten gedeeltelijk gaar. Voeg de gewassen en in vieren gesneden tomaten toe en laat deze mee gaar worden. Roer tot slot de in blokjes gesneden kaas er voorzichtig door en maak alles op smaak met zout, peper en aroma. Bind het kookvocht met maizena en geef het er apart als saus bij. Serveer het gerecht, rijkelijk met peterselie bestrooid. 4 grote tomaten, 2 gekookte aard appelen, 100 gr. belegen kaas, mayonaise, 2 bananen. Snijd van de tomaten een dekseltje af en hol ze voorzichting uit. Snijd de aardappe len, bananen en kaas in kleine blokjes en meng ze met wat mayonaise dooreen. Vul de tomaten met dit mengsel en zet het kapje er weer op. TELLEN W.A.O.-ERS Mensen die in het bezit zijn van een A.O.W.-uitkering, krijgen een flinke reductie op bioscoop-toegangsbe wijzen. Nu vraagt men ons hoe het zit met de mensen, die een W.A.O.- uitkering ontvangen? Tellen zij niet mee? Vanavond wordt de eerste openbare hearing gehouden over het ruimte lijke structuurplan van het openbaar lichaam Rijnmond. De hearing vindt plaats in zaal De Keizer, Voorstraat 17 te Spijkenisse. De structuurschets is door Rijn mond gemaakt als voorloper op het nieuwe streekplan voor het gehele Rijnmondgebied. Teneinde iedereen in de gelegenheid te stellen opmer kingen te maken en kritiek te leveren, organiseert Rijnmond behal ve de hearing in Spijkenisse nog twee bijeenkomsten en wel op donderdag 8 oktober in Spes Bona, Dalweg 1 te Rotterdam-zuid en op donderdag 15 oktober in het Dak paviljoen van het Groothandels gebouw te Rotterdam. Alle bijeen komsten beginnen om 20.00 uur. De suggesties van de aanwezigen zullen worden verwerkt in een nota, die aan de Rijnmondraad wordt aangeboden. Op aanvraag bij Rijn mond, Stationsplein 2 te Schiedam is een samenvatting van de struc tuurschets verkrijgbaar. ZIJ SLAAGDEN Aan de Schiedamse Muziekschool slaagden voor: Algemene Muzikale Vorming: Astrid Abendroth (met lof); Rob Abendroth; Frans Acda; Alice Al- lart; Bernadette Berkhoudt (met lof); Leonoor van Beuzekom; Pim Boekesteyn; Avine Boot; Mare Bui tendijk; Liesbeth Drukker (met lof); Ineke van Geene (met lof); Aliesje Goemans; Anneke Gunnewegh, El len van Heest; Ludy Hertog, Nelly Hogeling, Yvonne Hollaar; Hanny Hollink; Silva Homburg; Hedi Jeene; Frits Jung; Nanja Klepke, Lenny Kloet; Olga Korpel; Harmen Kra mer, Bertie Kruyswijck; Hans Lek- kerkerk; Eric van der Linden (met lof); Marja Looze (met lof); Linda van Luyk; Jolanda Marlissa; Danja van der Meer; Louise Melchers; Marja Moerman; Gerarda van Mou- rik; Martin Noordzij; Bert Olthof; Marcel Olthof; Karin Ozephius; Sylvia de Pater; Jeanette Prins; Anneke Punt; Hans Pijnacker; Fred dy Royers; Corke Sanderink; Jeroen van der Slik; Lilian van der Steen; Manita van der Stel; José Taat, Erica van Tilborg; Wilna Timmermans; Rian van Veen (met lof); Lenneke van Veen; Fred Verbeek; Ingrid Verhey; Jacobus Verwaal; Hanneke van der Velden; Anja Voorberg; Arina de Waal; Henny de Waal; Erik Wiegel (met lof); Jessica van Wijn gaarden; René Zandbergen (met lof); Annette van Zwieten. Niet geslaagd8 leerlingen. Theorieklas. (Jongeren). Jurjen van Ditten; Ronald Kleiss (met lof); Marian Nesse; Els Tuik. Niet geslaagd: 2 leerlingen. Theorieklas ouderen: Mej. E. S. Houtman; Mevr. C. J. Luyt-Roskam; Mevr. S. A. W. Niemeijer-v. Oostrom; Mej. G. Ver- maat. Herexamen: 3 leerlingen. Proefspel. De Romeinse cijfers geven de periode aan I na 3 jaar. II na 6 jaar. III na 9 jaar. Piano I: Jos van Alphen; Els Barendswaard (met lof); Wim Fieg- gen Elsje Haurissa; Cora-Hilga Nij- enhuis; Rensche Hoogendoorn; Eve lyn Jacobs; Olga Kamp; Henk Kuiper; Gerrie Kuypers; Kees Kuy- per; Marian Nesse; Jan Ozephius; Hanneke Polhuis; Ineke Sla; Jeroen v.d. Slik; Nicoline van Straten; Yvonne Swiers; Fred Verbeek; Hans Versluys; Patricia Winter. Te herhalen proefspel na 1 jaar - 2 leerlingen. Afgewezen - 3 leerlingen. II Mary Bijloo, Marja van Gameren; Mej. E. S. Houtman, Wim Soeters; Martine Wassenaar. Te herhalen proefspel - 1 leerling. Afgewezen - 1 leerling. III Hilleke Barendswaard (met lof). Viool II: Marieke den Houting. Violoncel II: Gerrie Blom; Idaleen Lems (met lof); Ingrid Sudhues (met lof). Kwintvedel I: Leonoor van Beuze kom (met lof); Joke Kluwen. Kleine Harp I: Joyce Rosman; herhaalde proef; 1 leerling. Sopraan-Blokfluit I: Ineke van Geene; Marjolein Lansbergen. Dwarsfluit I: Annelies van Hattem (met lof); Cobi van Kasteren (met lof); Lucretia Korpel; dhr. M. Soeters; Liesbeth van der Vlies. Hobo I: Hans Elderhorst; Tineke Zuidgeest. Klarinet I: Marten Hemminga. II: Robert de Kan ter. Trompet I: Bertie Kruyswijk; Ton Willemsen. II: afgewezen: 1 leerling. Gitaar I: Hendrik van Eyk; Hélène van Haasen, Isaac 't Hart; Eduard Heinermann; Rento Hermans; Ren sche Hoogendoorn; Hans Kloet. Accordeon I: Anja Kruiswijk; Tom Zandstra. Electr. orgel I: ir. A. Boessenkool. II: Irene Korpershoek (met lof). Harmonium II: Jan van der Zee. Morgen (donderdag) neemt de heer H. W. G. Hoek afscheid als presi dent-directeur van Hoek Oxyge nium. De heer Hoek, die op 13 december 1912 als zoon van de oprichter van het bedrijf, de heer W. A. Hoek werd geboren, is na het voltooien van zijn studie Werktuigbouwkunde in 1937 in dienst getreden bij de onderneming. In 1941 volgde de benoeming tot directeur, terwijl hij in 1960 belast werd met de algehele leiding van de gas- en zuurstofsector. In 1967 werd hij president-direc teur. Thans is hij commissaris van de NV. Naast zijn functie als hoofdbestuurs lid van de Vereniging van de Nederlandse Chemische Industrie en bestuurslid van de Nederlandse Pro testanten Bond, heeft de heer Hoek vele jaren de Schiedamse Gemeen schap gediend. Zo heeft hij 8 jaar zitting gehad in de gemeenteraad, is hij 15 jaar bestuurslid geweest van o.a. de L.T.S., het Verbond voor Veilig Verkeer en de gemeentelijke verkeerscommissie. Tevens bestuurs lid van de Kamer van Koophandel en voorzitter van de Nederlandsche Maatschappij voor Nijverheid en Handel, departement Schiedam. Zijn werkzaamheden in enige gemeente lijke commissies hoopt de heer Hoek nog lang voort te zetten. Morgen is er van vier tot zes uur een receptie in café-restaurant Euro poort, Maasboulevard 7 te Schie dam.

Het Nieuwe Stadsblad | 1970 | | pagina 16