DE DIERENKALENDER IS UIT.... Gala-circus rond gouden H.V.O Hartelijk dank Schiedammers r Schrijfes iemand Bel'es iemand Bezoek'es iemand Praat'es met iemand ...u weet zelf wel wie eenzaam is in uw omgeving HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 5 - WOENSDAG 7 OKTOBER 1970 Een (openings)rondje H.V.O. tijdens het gala-circus in de tent van Boltini: H.V.O.-directeur ir. C. Oorthuys loopt hier een rondje-olifant. Heel ingenieus... Havenbedrijf „Vlaardingen-Oost" N.V., dat dit jaar 50 jaar bestaat, heeft vrijdagavond haar jubileumjaar besloten met een grote voorstelling van het circus Boltini. Mies Bouman trad hierbij op als presentatrice in een voor deze gelegenheid speciaal uitgebreid pro gramma. De voorstelling werd bijgewoond door alle personeelsleden en hun partners, niet alleen van het bedrijf te Vlaardingen, maar eveneens van het filiaalbedrijf, de Konstruktie- werkplaats „Bergum" te Friesland, tezamen tegen de 2500 man. Speciale attrakties in dit programma waren de aanbieding van de prijs voor het „Idee van het jaar", het jubileumgeschenk van de huidige werkende generatie aan het bedrijf, alsmede een loterij, waarin een aantal mooie prijzen werd verloot, die door relaties van het bedrijf voor dit gebeuren ter beschikking waren gesteld. Zaterdagmiddag en zaterdagavond gaf het circus Boltini nog voorstel lingen voor andere groepen uit de Vlaardingse gemeenschap. Zaterdag middag was er een voorstelling voor de kinderen van de HVO-ers en voor de gepensioneerden. De laatsten waren reeds eerder in het jaar bijeen op de feestelijke jubileumreceptie in het Deltahotel. Bij deze gelegenheid werd door de oud-direkteur, de heer Jonker, namens de gepensioneerden een schilderij van de Vulcaanhaven, vervaardigd door de heer De Jonge re, aan de direktie aangeboden. Op deze receptie werd door de direktie aan de burgemeester een bijdrage voor de Vlaardingse kinderboerderij aangeboden. De circusvoorstelling zaterdagmid dag j.l. werd ook door een 50-tal patiënten van het Zonnehuis bijge woond. Zaterdagavond was er nog een voorstelling voor de leerlingen van een 3-tal lagere technische scholen uit Vlaardingen en omgeving, voor bezoekers van het clubhuis „De Haven" en voor een aantal werk nemers van de Gemeentelijke So ciale Werkplaats. DE RUILKAARTEN Traditie-getrouw organiseert de Af deling Vlaardingen van de Neder landse Vereniging „De Verzamelaar" ook dit jaar weer voor de zevende achtereenvolgende keer het Natio nale en Internationale Prentbrief kaartenruilbeurs op zondag 11 ok tober a.s. Het is de afgelopen jaren wel gebleken, dat zich steeds meer mensen gaan toeleggen op het verzamelen van prentbriefkaarten en velen in den lande zullen zich op die elfde oktober naar Vlaardingen begeven, teneinde te trachten hun prentbriefkaartenverzameling, over welk onderwerp dat dan ook mag zijn, aan te vullen of uit te breiden. Want zij weten, dat alleen in Vlaardingen op de beurs een enorm aanbod van prentbriefkaarten te verwachten is. Nog een goede raad: als u veel ruil-materiaal hebt, vergeet dan niet om tegen een kleine vergoeding bij het Secretariaat een plaatsruimte te laten reserveren. U bent dan verzekerd van een goede plaats, terwijl anderen op hun gemak bij u kunnen snuffelen of er iets van hun gading bij is. Het adres Beelden rond de viering van het gouden feest van het H.V.O.: de aanbieding van de zonnewijzer door het gezamenlijk personeel, naar een ontwerp van de heer Max J. Vesseur en vervaardigd door de heer J. Spanjersberg, voorman-ijzerbewerker van de afd. scheepsbouw in samen werking met de leerlingen van de bedrijfsschool. van het Secretariaat is: Groeneweg 18 te Vlaardingen. De Prentbriefkaartenruilbeurs wordt gehouden in de „Harmonie". Deze zaal is centraal gelegen aan de Schiedamseweg 51 en vanaf station Vlaardingen-Oost gemakkelijk te be reiken met de R.E.T.-bussen. Uit stappen halte Stadsgehoorzaal. De prentbriefkaartenruilbeurs is ge opend van 10.00 tot 17.00 uur. U bent van harte welkom HET LIDMAATSCHAP van de Ned. Ver. tot bescherming van dieren kost slechts f 7,50 per jaar, inclusief het maandblad „Die renbescherming". U kunt lid wor den, doch ook bijdragen in de kosten van de Algemene Inspectie dienst. Het adres is Prinses Marie- straat 40, Den Haag. Het giro nummer: 25685 t.n.v. de vereniging. Men schrijft ons: „De opbrengst van de lijst- en straatcollecte van het Koningin Wilhelmina Fonds voor de Kanker bestrijding, afdeling Schiedam- Kethel bedraagt dit jaar f 14.508,66, terwijl op het gironummer van de afdeling f 830,- gestort werd. Een totale opbrengst dus van f 15.338,66. Dit prachtige resultaat zou nooit bereikt zijn, als het bestuur niet de enthousiaste medewerking had ge had van de comitéleden in de verschillende wijken en de ruim 150 collectanten, die dit geld hielpen inzamelen. Voor de straatcollecte stelden als vanouds de meisjes van de 4e en 5e klas MMS van de Rijks H.B.S. zich beschikbaar. Zij allen gaven hun vrije tijd en persoonlijke inzet, waarvoor het bestuur hun heel hartelijk dank zegt. Zeker niet in de laatste plaats dank aan burgemeester Roelfsema voor zijn woorden van aanbeveling voor deze collecte, die zeker niet tot dovemans-oren gericht zijn geweest. Zo droeg Schiedam ook dit jaar weer zijn steentje bij ter bestrijding van het leed, dat kanker heet". RAM (21 maart 20 april) U kunt deze week iemand, die u goed gezind is, buiten zichzelf brengen door uw eigengereide manier van optreden. Probeer eens u meer en beter in te denken in het gevoelsleven van anderen. U bedoelt het goed, maar u heeft teveel de neiging anderen op te jutten. Interessante brief op komst. STIER (21 april 20 mei) U doet er goed aan deze week eens rustig te realiseren in hoeverre uw tegenwoordige ergernissen zijn ontstaan. U kunt nu helder nadenken en inzicht krijgen in de loop der gebeurtenissen. Bent u niet wat holderdebolder te werk gegaan? En waarom verzet u zich zo hevig tegen iets, dat iedereen kan gebeuren en dat eenvoudig gedaan moet worden? TWEELINGEN (21 mei - 20 juni) Deze week kunt u voor een gebeurtenis geplaatst worden, waarbij uw aanleg voor vreedzaam schipperen u goede diensten kan bewijzen. U heeft een interessante ontmoeting en ondervindt dankbaarheid uit een onverwachte hoek. Bederf niet uit pure grilligheid een situatie, die nu zo gunstig is. KREEFT (21 juni 20 juli) Deze week oogst u voldoening over voorafgaande inspanningen. U heeft uw best gedaan, zoals gewoonlijk en het resultaat blijft niet uit! Oppassen voor stemmingen en dromerigheid. Niet iedereen kan u daarin volgen en er kan nu een misverstand ontstaan. Niet te zwaar eten! LEEUW (21 juli 20 augustus) Het ontbreekt u waarlijk niet aan goede wil en ijver, maar deze week kunt u daar een negatief effect mee bereiken. U legt namelijk wel wat duidelijk uw eigen wil op aan uw omgeving. Laat iedereen toch ook eens zelf beslissen! Kans op een voordeeltje, omdat u hielp, toen anderen vrij namen. MAAGD (21 augustus - 20 september) Kans op een prettige week, als u zich niet laat ompraten door derden. Weiger ronduit die dingen te doen, die strijden met uw aanleg en karakter. U heeft een leuke ontmoeting die perspectieven biedt in verband met uw toekomst. U kunt iemand uit uw omgeving een goede dienst bewijzen, als u begrip toont voor de situatie! WEEGSCHAAL (21 september - 20 oktober) Kans op een ontmoeting die u niet helemaal bevalt. Ga vooral te rade met uw eigen gezonde verstand en laat u niet in een situatie dringen, die in strijd is met uw opvattingen. U ontvangt een pluim op een onverwacht moment en ondervindt, dat niet iedereen ondankbaar is! SCHORPIOEN (21 oktober - 20 november) Een drukke maar gezellige week. Pas echter wel op, dat u niet precies al uw eigen ideeën wilt doordrukken. Anderen hebben ook hun opvattingen en die moet u respecteren. Anders kan het tot een botsing komen, die u zelf niet wenst. Uw grote gevoel voor vriendschap stelt u in staat iemand uit de puree te helpen. BOOGSCHUTTER (21 november - 20 december) Besluit deze week niet overhaast inzake een belangrijke kwestie. U kunt beter nog eens rustig nadenken en overleggen met iemand die u goed kent. Kans op een voordeeltje en een ontmoeting met een relatie van vroeger of een ver familielid. Laat u niet in de boot nemen door een gladde rakker met een vlugge tong! STEENBOK (21 december 20 januari) Goede week voor artistieke invallen. Een van uw meest geliefdeplannen gaat door en u ondervindt voldoening voor de hulp die u een alleenstaande biedt. Oppassen voor te grote vermoeienissen. Kans op een interessante brief. Een bepaalde vervelende kwestie kunt u alleen oplossen door eens vrijuit te spreken. WA TERMAN (21 januari - 20 februari) Geef deze week vooral niet toe aan dwarse stemmingen en een lust tot plagen die uw omgeving al eerder heeft gehinderd. U doet er nog steeds goed aan u kalm te houden en de verwijdering, die onlangs ontstaan is, door uw eigen toedoen uit de wereld te helpen. Uw hart is goed genoeg en u heeft ook genoeg geestelijke inhoud om eindelijk eens in te zien waar het om gaat! VISSEN (21 februari 20 maart) U heeft heel wat goede ideeën op artistiek gebied en die kunnen deze week heel goed verwezenlijkt worden. Door uw grote begrip voor wat anderen beweegt, kunt u nu ook in een netelige kwestie de juiste oplossing bewerkstelligen, vooral als arbiter. Oppassen voor verzwikken. Er zijn er al 800 van verkocht. Nog slechts 200 zijn er over en ze kunnen beslist niet nabesteld wor den. Wie of die „ze" zijn? De fleurige en kleurige dierenkalenders, waar u het hele jaar 1971 met plezier tegenaan zult kijken. Vooral als u een uitgesproken dierenvriend- (in) bent. De omslagfoto alleen noodt al tot kopen. En dan heeft u nog niet eens die anderen gezien. Het spreek woord: als een hond en kat leven gaat hier beslist niet op, want ze zijn de allerbeste vrienden. En zo moet het ook. Het roodborstje tikt in de maand februari tegen uw vensterraam. Dat klopt. Want dan strooien we meestal brood voor de gevederde vrienden. Een witte en een zwarte poes in de maand maart. Ook dat klopt! Jonge eendjes, een merry met haar veulen, patrijzen, katten en honden. Een juweel van een kalender in kleuren druk, uitgegeven door de Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren. Een kalender om gewoon „u" tegen te zeggen. En die nog in beperkte mate verkrijgbaar is tegen de prijs van f3,- bij de onderstaande adressen, zoals u ziet, keurig in wijken verdeeld. Dus u hoeft er niet1" ver voor te lopen. Maar... wacht niet te lang. En... het zijn beslist leuke St. Nicolaasgeschenken! Kalenders verkrijgbaar bij: Centrum: Dierentehuis, St. Anna- zusterstraat 47. Westen: A. J Drenkelford, Huys- manstraat 12B; C. Zuid wijk, Paulus Potterstraat 35a. Oosten: Poedelboetiek „Breur", Rotterdamsedijk, hoek v. Marum- straat. Nieuwland: J. Giesselbach, Sam. v. Houtenlaan 15; mevr. v.d. Kraan- v.d. Touw, Delftlandseweg 146. Zuid: mevr. Pluymers, Brielsestraat 19. Groenoord: C. Sperman, Diepen- brockstraat 68. PUBLIKATIE AANGEBODEN DOOR DIT BLAD IN SAMENWERKING MET DE STICHTfNG IDEËLE RECLAME ÖÖJL*

Het Nieuwe Stadsblad | 1970 | | pagina 5