TANTE LEEN. JOHNNY. HARRY. STEF EN ANDERE PLATENBOYS er eens uit met..... Richard, van wie zij later zouden OVERAL VANDAAN COME-BACK HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 10 - WOENSDAG 14 OKTOBER 1970 Hier ontvangen „The Cats" uit 4 Volendam goud uit handen van Cliff zeggen, dat hij er zo uitstekend Een close-up van Cliff, na jaren nog de eenvoud zelve... Drie gouden ringen voor drie men sen die de Bovema uit Heemstede groot maken. Maar met hun andere artiesten, die hiervoor uitgenodigd zijn door deze platenmaatschappij, om eens kennis te maken met Londen. Met Qiff, die het razend druk heeft en bezig is met de voorbereiding van 13 tv.-shows voor de B.B.C. en die waarschijnlijk volgend jaar naar Nederland komt. Tante Leen is een heel eenvoudige vrouw en zij wil dit ook blijven. De roem van de platen, ongeve.er 60, w.o. één gouden, die zij 14 jaar geleden al ontving voor „O, John ny..." stijgt haar niet naar het hoofd. Zij heeft geen manager, zoals John ny, „Mijn zaak leent zich daar niet toe en dan moet ik toch muziek hebben. Geen plaats. Zo is het allemaal wel goed. Ik zing graag met Johnny. Ik vind deze ring geweldig. Maar daarnaast heb ik de zaak, mijn zoon, schoondochter en mijn klein zoon Ga by van 7 maanden. Zingen doe ik ook gewoon in onze zaak". Johnny Jordaan is even de stad in. Harry de Groot met rood vest verbergt zijn vreugde niet over deze onderscheiding. Hij werkt nauw met Tante Leen en Johnny samen. Manager van Johnny is Huug Kok, de andere helft van „De Spelbre kers". Een man van weinig woorden, maar daden zijn er wel. Getuige die ring van zijn „pupil"! Al heeft Stef Meeder uit Schiedi geen gouden plaat verworven, het misgunt hij hun niet. Vandaar oo fotograaf ze even „schoot"... een wil deze vijf jongelui, bestaande uit Piet Veerman, Jaap Schilder, Arnold Mühren, Theo Klouwer, Cees Veerman en hun manager Bep Veerman op de gevoelige plaat vastleggen. Stef Meeder, die met zoveel succes zaterdagmiddag in zijn zaak aan de Delflandseweg te Schiedam zijn twaalfde „langspeel" „Happy lan ding with Stef Meeder" uitbracht, is een der eersten, die hun met dit succes feliciteert. Doch hij vergeet ook Tante Leen en de anderen niet. De „Cats" lopen heen en weer. Knopen gesprekken aan met de grote Qiff, die kennelijk in tijdnood komt, maar zelfs bij de deur nog hoffelijk blijft. Ergens voel je een verwantschap met de hammondorganist Stef Meeder, die op weg naar Londen, als hartstochtelijke sportvlieger, de knuppel even over mocht nemen en voor een happy landing op Catwick via Schiphol zorgde! n met zijn twaalf langspeelplaten nog succes van de hardwerkende „Cats" hier zijn gelukwens, waarbij onze sche begeleiding. Ik probeer over wicht op hen te houden. Hetgeen wel lukt, want gelooft u me, de jeugd van nü is zo moeilijk niet". Ze treden in het gehele land op. Ze hebben hun repertoire al vanaf 1933 uitgedragen niet alleen in Nederland, doch ook in Frankrijk, Duitsland, Denemarken en Hongarije. Veel radiowerk en ontelbare opnamen in Hier brengt hammond-organist onderscheiding van Harry de Groot... de Bovema-studio's. Eerste plaat in 1940. Nu dan een come-back voor dit sympathieke echtpaar uit Rotter dam. Langspeelplaten behalve van Stef Meeder uit Schiedam, ook „De Jantjes" met Ramses Shaffy, John ny Jordaan, Bep Nooy sr., Carry Tefsen, Yoka Beretty, Dick Rienstra en Martin Kafich. Een gecombineer de plaat van „The cats", Unit Gloria, September, Billy Jones, Buffoons, Brainbox, de „Left Side", Continental uptight band en Pac kage. Marco Bakker die bekende liederen van Robert Stolz zingt, Tante Leen en Johnny Jordaan in „Als ik jou niet had" en eenvoudige glundere Nelis met zijn potpourrie van bekende melodieën, gevat in zijn langspeel „Weet je nog wel". Verder nog singles van „Left Side", Dimitri Stef Meeder een toast uit op de van Toren, Billy Jones The Stars, „The Cats", Brainbox en the Conti nental uptight band met het char mante blonde zangeresje Lettie Verhoef. Nederlandse hardwerkende arties ten, die maandag in Londen de gelegenheid kregen met Cliff Ri chard te praten. Er eens gezellig een dagje tussenuit te zijn. Met elkaar van gedachten te wisselen. Londen in vogelvlucht en via de „dubbeldek ker" te zien. Een geweldige belevenis, al word je er wel hbndsmoe van. Want juist op die éne dag wil je alles zien. En die om in de geest van Stef Meeder's nieuwste langspeel te blij ven: met een happy landing ein digde. M.W.-S. Piet Beishuizen, de directeur van de collectieve schijvenbrengers, laat hier de speciale „His Master's Voice"-ring zien aan Tante Leen. Die even daarna werd uitgereikt aan Johnny Jordaan. Harry de Groot ontving hem uit handen van Cliff Richard... Als mevrouw L. Jansen van de Nieuwedijk 103 in Amsterdam, veel beter bekend als „Tante Leen" even stilletjes alle drukte in een der ontvangstruimten van het deftige Mont Real Hotel in Londen over zich heen laat gaan, kom ik bij haar zitten. Haar gezicht klaart op, als ze me de ring laat zien met die typische blauwe steen, waarin „His Master's Voice" van jaren terug is verwerkt. De beloning voor haar, Johnny Jordaan en Harry de Groot, omdat zij zich verdienstelijk maken op het gebied van de platenmaatschappij. Cliff Richard, met langere haren, bril van hetzelfde model als jaren terug op, maar eveneens gestoken in zijn favoriete kleur blauw, een uitstekend gesneden costuum met groengestreept overhemd en effen das, stak de ring aan de hand van Harry de Groot, de veelzijdige componist, dirigent en arrangeur. Hier zijn ze allemaal samengekomen, in dit hotel. Hier worden ze voorgesteld aan de grote broer van Bovema in Londen: de Emi. Als hun namen 'genoemd worden, staan ze even op en krijgen een warm applaus. De „Cats" uit Volendam maar liefst drie „gouden" onderscheidingen. De filmapparaten snorren weer. leder- Piet heeft zijn muzikale wijsheid uitgebuit en is, voor de sociale zekerheid voor later, enkele uren per week muziekdocent M.O. op de Wolfert van Borselenschool te Rot terdam. Een hele overgang, geeft hij ruiterlijk toe: „maar ik heb „con tact" met de jongelui. Ik weet hun belangstelling te wekken voor de Engelse volksliedjes, voor de ritmi- Ook hij is een gewillig slachtoffer van verschillende journalisten. Van de jonge bariton Marco Bakker en zijn vrouw worden verschillende foto 's genomen. De jongens van de „Left Side", eveneens uit Volendam brengen een dronk uit op de „Cats". Hun groep bestaat uit Harmen Veerman, Jan Schilder, Dick Plat, Jaap Sombroek en Evert Jan Veer man. Naast Jaap Keizerwaard uit Berkel, de man die het Magic Organ tot een compleet orkest uitbouwde, zit de bescheiden Willy Weits uit Gronin gen. Hij heeft zijn eerste „langspeel" en is er verschrikkelijk blij mee. Zo ook de beide „Pico's", goede bekenden in het gehele land. Zij treden samen Piet en Cobi van Amen, de bekende accordeonisten. Weer terug op de „langspeel" na even weg te zijn geweest. Goedlachse Tante Leen, een vrouw die deze ring volkomen verdiend heeft. Alleen al omdat zij geheel zichzelf blijft...

Het Nieuwe Stadsblad | 1970 | | pagina 10