chauffeur PUNT VOOR PUNT UNIQUE" WERK AAN DE WERELD KOK BIJRIJDER REPETITIES RIJNMONDBAND Nieuwland in het teken van de vrede Detailhandelsschool op studie en exc. SINTMAARTENSDIJK CHEF werkplaats jjiv - THUISWERK als bijverdienste Adna. assistent Kantinejuffrouw HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 26 - VRIJDAG 16 OKTOBER 1970 OW >T)iO 61 AT2 In de Gereformeerde Kerk (vrij gemaakt) aan de Westvest concer teert zaterdagavond de Amsterdam se organist Piet van Egmond. Op het programma staan werken van Jo- hann Pachelbel, Handel, S. Wely. Koraalvoorspelen van Max Reger en Olivier Messiaan. Bovendien weer improvisatie. Aanvang: 8 uur. „De liefde die ons scheidt..." Over dat boek houdt mevrouw Marijs-Visser op woensdag 21 okto ber a.s. een bespreking voor de leden van de Ned. Christen Vrouwenbond, afd. Schiedam (centrum). O, ja, aanvang 8 uur. Het mooie weer maakte de leden van de Schiedamse zwemvereniging „De Watervrienden" vergeetachtig. Zodoende zijn twee jacks in het bezit van mevrouw Klaverdijk, Schuttersveld 18. Het is van zgn. kunstleer in de kleur rood en het andere is aan de ene kant groen en van binnen beige. Je kan het nu makkelijk aan. Zaterdagavond om 7 uur heeft in het Sportfondsenbad het proef- zwemmen voor diploma A. en B. plaats. Kandidaten opgelet en maakt dat je er op tijd bij bent. Morgenmiddag maken de leden van de Rijnmondband een propa- gandamars door de wijk „Groen- oord". Waar men zal trachten de overgebleven loten aan de man te brengen. De trekking hiervan heeft op zaterdag 31 oktober a.s. plaats t.o.v. notaris Sneep in gebouw „Sursum Corda". Morgenmiddag treedt de Jeugdband op in Schiedam-Zuid. Om bij de Rijnmondband te blijven: leden met hun vrouwen, meisjes of verloofden worden in de gelegenheid gesteM het concert in De Doelen dat op 23 oktober zal plaats hebben, bij te wonen. Een jubileumconcert vanwege het 25- jarig bestaan van de Marinierskapel. Een concert in samenwerking met het Promenadeconcert o.l.v. Gijsbert Nieuwland. Opgave hiervoor uiterlijk 14 okto ber, lezen we vandaag,'15 oktober. Maar dat is niet onze schuld, de mededelingen kregen we op die datum. Maar... heeft u interesse, och, belt u dan snel even uw secretaris, de heer Y. J. F. Ferwerda, tel. 354505. Misschien de gelegen heid om de vriendschapsband te versterken en daarna ergens iets te gebruiken? Het is tenslotte maar een voorstel van uw secretaris. Misschien vindt u deze verande ring van het weergeven van het stadsnieuws in het kort niet zo leuk. Hecht u meer waarde aan de vertrouwde „Schiedamse Notities". Maar ook een verslaggeefster is een mens en wil eens wat anders...! Belt u echter wel op tijd als u het oude terug wilt, dus op maandag. Als het effe kan. Een plezierig weekend allemaal! In het haastige leven van alle dag zijn er dingen, die je als automobilist vergeet. Je hebt je wagen en je tuft er dag in dag uit mee rond. De zaken zijn alleen maar belangrijk. Aan het onderhoud van de wagen sta je niet bij stil. Om dit te voorkomen, heeft het automobielbedrijf garage „Unique" sinds P964 in de maand oktober iets specifieks voor de klanten ingesteld. Men heeft dan na de vakantie meer tijd en geeft hun wagen de gelegen heid een unieke onderhoudsbeurt te ondergaan. In het verleden is daar al meer over geschreven, maar de Fiat-dealer weet, dat men hier niet genoeg gebruik van maakt. U krijgt de gelegenheid uw wagen door hun te laten testen op de kwaliteit van de banden, de schok- brekers, verlichting, conditie van de motor, het koelsysteem, de roest- vorming in het algemeen enz. In het kort gevat: een algehele inspectie van al die punten, die juist met het oog op de naderende winter voor elke auto belangrijk is. Voor controle van' de banden en undercoating heeft men speciale deskundigen aangetrokken. SERVICE VAIM DE ZAAK In al die jaren van zijn bestaan heeft „Unique" zich een aparte plaats verworven in onze stad. Men weet dat deze werkzaamheden geheel gratis worden verricht. Een service van de zaak, die men op hoge prijs stelt. Al is de directie er zich wel van bewust, dat men dit gewoon vergeet. Dat men niet beseft, dat men hier récht op heeft. Vandaar dat we dit nog even naar voren brengen. Wat eraan mankeert, wordt te boek gesteld. Geheel vrijblijvend. Als u verstandig bent, laat u de manke menten direct verhelpen. Het spaart geld uit..., en het bespaart uw auto. Bijzondere aandacht, als een nieuw punt in het controle-programma, wil men besteden aan de luchtveront reiniging als gevolg van een te hoog koolmono"xyde-gehalte in de uitlaat gassen. Men beschikt hierover een specifiek uitgeruste apparatuur, waarbij men vertrouwt, dat er bij eventuele constatering van afwijkingen de door dit automobiel- en garagebe drijf geadviseerde maatregelen op gevolgd zullen worden. Zulks in het belang van ons aller welzijn. De hierboven aangehaalde test heeft plaats op 23 en 24 oktober a.s. De vrijdag en zaterdag eind van deze maand, die u even ter herinnering in uw agenda aan moet kruisen. Want deze tijd hieraan besteed is beslist geen verlóren tijd. I.v.m. het feit, dat de heer Freysen de. komende maanden een groot aantal vrijdagavonden niet aanwezig zal kunnen zijn hebben wij besloten de repetitie naar de maandagavond te verleggen. Op de volgende data is er repetitie: maandag 19 oktober (i.p.v. 23 okt.) vrijdag 30 oktober maandag 2 november vrijdag 13 november maandag 16, 23 en 30 november maandag 7, 14, 21 en 28 december (de laatste 2 i.v.m. de feestdagen). Dit betekent dus bijna alle repetities van november en december op maandag, (7 van de 8). Misschien zal dit het begin kunnen zijn van het altijd op maandag repeteren. Bovendien is op deze avond het gymnastieklokaal de ge hele avond beschikbaar. De komen de maanden zullen dit uit moeten wijzen. Kont dus zoveel mogelijk. Zondag a.s. zal om 11.00 uur in ae O.L.Vr. Visitatie kerk een bijzonde re Eucharistie viering gehouden worden, die geheel in het teken van de vrede zal staan. Hieraan zal in het bijzonder het jongerenkoor St. Bavo uit Pen- drecht, met ritmische begeleiding, hun medewerking verlenen. Dit koor heeft al eens eerder een zeer succesvolle gastrol vervult in deze kerk, zodat de muzikale omlijsting in uitstekende handen is. Moge velen de gelegenheid aangrij pen zich op dit thema te bezinnen. fn de week van 12 tot en met 16 oktober zullen de examenklassen van de vierjarige chr. detailhandels school te Vlaardingen een week naar Lunteren verhuizen, waar zij hun domicilie zullen kiezen in een jeugdwerkgebouw gelegen temidden van de bossen. Deze dagen zullen het karakter hebben van een speciale studie- en excursieweek. Hoewel voldoende tijd is uitgetrokken voor sport en ontspanning. Verschillende gastsprekers zullen le zingen houden o.a. van Philips, Heinekens, het Internationaal Wol secretariaat, het Centraal Instituut voor het midden- en kleinbedrijf, Storebest. Excursies naar een aantal fabrieken, winkelcentra en museum- bezoek zijn binnen de werkweek gepland. De beide laatste avonden zijn respectievelijk aangewezen voor ca baret (door de leerlingen zelf ver zorgd) en gezamenlijk dineren in een goed restaurant. De organisatie van de werk- en excursieweek is in handen van de leraren Van den Brink, Roelfzema, Van Toledo en De Vries. Aktie voor werking. ontwikkelingssamen- In de week van 19 tot en met 24 oktober a.s. zal de NOVIB onder het motto „Werk aan de Wereld" een inzameling houden ten behoeve van de ontwikkelingshulp. Deze aktie is de natuurlijke voortzetting van de sinds 1960 gevoerde Anti-Honger- Aktie. Het gaat thans niet alleen meer om de honger-van-de-maag. Het gaat óók om de honger naar vrede, vrijheid en gerechtigheid voor allen die op onze wereld wonen. Wie ze ook zijn. Waar ze ook zijn. Via de pers, de radio en de televisie is over dit belangrijke probleem vele malen geschreven en gesproken. De NOVIB hoopt en verwacht dat het geen loze kreten zijn en dat het Nederlandse volk met gulle hand de ontwikke lingssamenwerking zal steunen. Het gironummer van de Novib is 100200 Den Haag. Voor de huis-aan-huisinzameling roept de NOVIB kollektanten op. Aanmelding gaarne bij de heer C. Rens, Stadhuis, bureau Jeugdzaken Oude Kerkhof 19a, tel. 269051 of 's avonds tel. 262532. Tafelbitjarts Keues, tellers, ballen, krijt, enz. Tafel voetbalspelen, sjoel bakken, schaak enz. Alléén bij: Fa. Mak, Hoog straat 125, Telef. 267982. Tafeltennistafels In wedstrijd en huiska mer uitvoering. Bats in diverse uitvoeringen, van ƒ1,65 t.m. ƒ29,50. Kleding Te huur gevraagd door dame (30 jaar): 2 kamers met gebruik van keuken of woonhuis je, liefst omg. Kethel. Brieven ond. nr. 1085 aan het bureau van dit blad. Buta kachels Geheel compleet met gas, buta- fles en regelaar. Reeds vanaf 82.50. Alléén bij en zaalsportschoenen. Net Fa. Mak, Hoogstraat 125. postcombinaties enz. Alléén bij: Fa. Mak, Hoog straat 125. Vrijdagavond koopavond. Dealer Shell - Mea - Mar- gas. Te koop nieuw modern bankstel; mahonie houten wieg, bekleed met kant en satijn (zeer mooi) „Van Delft" kinderwagen; kort leren jack, maat 44 een dames lakjas, maat 38, nieuw. Penders, Jan van Zutphenstraat 87, telefoon nr. 26 10 15. Af te halen Schotse Collie met stamboom. Is erg lief voor kinderen, wegens omstandigheden. Telefoon 262382. Te huur gevraagd door allóénstaande dame een woonhuis of 2 kamers m. gebruik van keuken, liefst omgeving Kethel. Telefoon 262382. Ford Custom 500 6 cil. gew. versn. m. gasinstall. 1964/'65, B.M.W. L.S. 700 1966, V.W. Variant 1965. Stationcar wit, Ford Tau- nus 12M 1964 blauw. Auto Union 1963, Stationcar, ƒ300. Citroen Ami 1964, 250. Opel Stationcar '62, 300. Hagastraat 58, C. A. Pijnen. Met spoed te leen ge vraagd 750. 10 maande lijkse aflossingen v. f 100 Ruime tegenwaarde aan wezig. Brieven onder nr. 1083 bureau van dit blad. Te koop van part. Tra- bant '65 i.pr.st. Keuring toegestaan. Moet weg we gens omstandigh. Spot koopje ƒ450. Louis Zimmermanplein 44 Groenoord Wegens uitbreiding van onze lunch- en party service zoeken wij een full-time 1835 jaar Geboden wordt: afwisselend werk moderne werkruimte gunstige werktijden (geen avond en zondag arbeid) Gezellige werksfeer Gevraagd wordt: enige ervaring in de koude keuken gardenier) spoedige indiensttreding moet zelfstandig kunnen werken HOSMAN FRÊRES Delicatesse Wijnhandel Lange Haven 3, telefoon 267799 Wasautomaten 350 AEG Turnamat S v. 965 voor 638. Indesit vol- automaten van ƒ598 voor 375. Verder alle bekende merken 25 tot .40% kor ting. Koelkasten 169. Desgewenst gem. betaling Howaco, Edisonstraat 47b Telefoon 152984 Gevraagd monteurs en leerling bedradings-mon- teurs, fijn bankwerkers, dun plaatwerker, draaier, afbramer en stamper v. fabrikage koffie-automa- ten en apparaten, gunsti ge arbeidsvoorwaarden en tegemoetkoming reis kosten. N.V. Fanametaal, Strick- ledeweg 55, Spaanse Pol der, Schiedam, tel. 152317 en 159762, 's avonds tus sen 79 uur 179514 en 227602 Aangeboden: twee drie kamerwoning met tuin en schuur (West); gevraagd: 4-kamerwoning, liefst om trek van Haaremlaan (be neden étage). Brieven on der nr. 1079 aan bureau van dit blad. Leuke verkoopster ge vraagd, in Kaaswinkel. Goudse Kaascentrale, Mgr. Nolenslaan 460, Telefoon 261831. Te koop: 2 Vliegtuig fauteuils; 2 fauteuils en 1 ronde tafel, zo goed als nieuw. Zweed'sestraat 43c, Rotterdam-7. Te koop: wasmachine (snelwasser) en centrifu ge, in zeer goede staat, samen 90, Louis Zimmermanplein 44 (Groenoord). Mooie witte Opel Re- kord, 4-deurs, 1700 de luxe 1965 met slaapbanken. Vraagprijs 1350, Inruil mogelijk. Lange Smgelstraat 28, Schiedam. Wie heeft onze grijs/ witte kater gevonden Luisterend naar de naam „Uppy". Engelkes, B.K. Laan 78, Telefoon 267888. gevraagd. Schrijver's Woninginrichting, Lange Nieuwstraat 59, (s.v.p. vragen naar de heer J. Schrijver). Bruidskleding te huur. Voor bruidegom jacquets in grijs of zwart en jon- kcrpakjes, in blauw of zwart; bontstola's voor kinderen en dames. Kloeg, Jacob Gerritstraat 14, Delft. Eenvoudig leuk werk voor dames en heren die met enkele uren per week circa 60, willen verdiénen. Inlichtingen: Uitgeverij Metroprint, Postb. 5402 Rotterdam (antwoordzegel inslui ten s.v.p.). - A.O.W.'ers OPGELET Bij aankoop van pantof. fels of schoenen krijgt U 10 pet. korting. Hakkenbar, Aleidastr. 50, Reparatie klaar terwijl U wacht. Te koop: kinderwagen, merk Koelstra, kleur: groen en box, tegen elk aannemelijk bed. Van Hallstraat 61. Te koop: zangkleurka- naries van eigen kweek '70 gele en zaïlmk'leurigen m. garantie op zang. J. Valk, Goeman Borge- siuslaan 50, Schiedam, Nieuwland bij Wibautpl. Prinsheerlijk zitten uw gasten op stoelen van Ver- huurinrichting Andr. aan de Wiel, Dam 2, tel. 264366 Ook glaswerk, porcelein, koffieketels etc. Duikershorloges, 17-steens anker, schokvrij, anti-magnetisch met wij zerplaten in vele kleuren, slechts ƒ49,50 met 2 jaar all-riskverzekering bij... Juwelier Stoopman, Mgr. Nolenslaan 512. Te koop: een transistor radio (Blaupunkt) met originele autoslee. Prijs ƒ250, Jan Vermeerstraat 13 B, Schiedam. 25% korting op alle Timex horloges, zolang de voorraad strekt. Ook nog enkele Indus, Prisma en Certina horloges met 25% korting met volle garantie bij: Juwelier Stoopman, Mgr. Nolenslaan 512. Te koop: 1 kolencon- vector, zo goed als nieuw (Jaarsma Claudius) tegen elk aannemelijk bod. Burg. v. Haarenlaan 1309. Te huur aangeboden: kantoorruimte en opslag plaats, in Centrum Schie dam, pand bestaande uit: begane grond en le étage, 150 M 2 en zolder. Telefoon 010261623, na 18.00 uur: 010-260731. Te koop aangeboden: Erres wascombinatie met verwarming, centrifuge, 2 wasstanden en een pomp. Prijs 200,—. Telefoon 155147. Aangeboden: beneden woning, 2 kamers, keuken en badkamer. Gevraagd vrij bovenhuis. Brieven onder nr. 1065 aan bureau van dit blad. Gouden sterrenbeelden 19,50gouden vijfjes 18.75gouden tientjes ƒ39,gouden takbroches 15,gouden muntran den 14,50; gouden arm banden 19,gouden armbanden 19,gouden damesringen 19,75. Doe veel meer met veel min der geld bij: Juwelier Stoopman, Mgr. Nolenslaan 512. Goed tehuis gezocht voor boxer, lief voor kin deren. Ed. v. Beinumlaan 51, Telefoon 15 70 20. Welke gepensionneerde heeft ijd voor informatie werk? Geen volle dagtaak. Brieven ond. no. 1074 aan het bureau van dit blad. Voor al Uw boeken, contactbladen, strips, pockets en tijdschriften. Boekhandel ,,'t Centrum" annex leesbibliotheek, Korte Singelstraat 20, Telefoon 262584. Centrale Verwarming Wij zijn een middelgroot, flink groeiend CV- bedrijf en vragen voor direct voor de super visie over het magazijn, de moderne werk plaats, alsmede voor de ontvangst van goe deren en de verzorging van de transporten een Leeftijd 2535 jaar. Verantwoordelijkheidsgevoel en leidinggevende capaciteiten zijn hier voor beslist noodzakelijk, hetgeen zal blijken uit de grote zelfstandigheid van deze funktie. Sollicitaties, mondeling of schriftelijk, aan ons adres SINTMAARTENSDIJK N.V., Gustoweg 53-55, Rotterdam-West. Tel. 010—26.85.58 of/en 26.31.19, 's avonds tel. 01899—5670. Butaan, en propaangas, haardolie per vat, bus of slangenwagen vóór 5 uur gebeld, dezelfde dag be steld. P. Kerkhof, Leliestraat 26, Schiedam, Tel. 261231. Prinsheerlijk zitten uw gasten op stoelen van Ver- huurinrichting Andr. aan de Wiel, Dam 2, tel. 264366 Ook glaswerk, porcelein, koffieketels etc. Woningruil aangeboden benedenhuis, 3 kamers, tuin, loods; gevraagd: 2- a 3-kamerwoning (Oosten), Schiedam. Brieven ond. nr. 1078 aan het bureau van dit blad. Aangeboden: een vrij bovenhuis, Schiedam-Oost 5 kamers met douche. Gevraagd: 4-kaimerwoning te Groenoord. Brieven ond. nr. 1075 aan het bureau van dit blad. Weggelopen: katertje, zwart/wit, 6 maanden oud, tegen beloning terug te bevr. bij Edith, v. d. Valk, v. d. Leeuwlaan 12, Schiedam, Telef 261073. Wij kochten een grote partij doublé herenhorlo ges met een winkelwaarde van 45.Wij kunnen U deze banden aanbieden voor slechts 14.50. Dit koopje geldt natuurlijk slechts zolang de voor raad strekt bij: Juwelier Stoopman, Mgr. Nolenslaan 512. Welke jongeman in bezit van rijbewijs B.E., wil de middaguren produktief maken als: voor de bezorging van bestellingen en flessegas. FA. J. MAK ZN., Hoogstraat 125 - Lange Haven 110, Telefoon 26 79 82. m gevraagd voor ons bedrijf op de grens Schie- dam-Rotterdam Leeftijd ca. 18 jaar Tevens een Leeftijd 1720 jaar Sollicitaties aan: □ROOGTECHIMIEK+ LUCHTBEHANDELING N.V. I NW MATHENESSERSTRAAT 39-41-POSTBUS 60471 Telefoon 010-264840-toestel 25-Rotterdam-7

Het Nieuwe Stadsblad | 1970 | | pagina 26