BALLY Over kinderen gesproken I W.M.F. pannen Voor geestelijk gehandi capten NATIONAAL TAFELTENNISTOERNOOI VOOR GEHANDICAPTEN ,J£uphonia-koor volop in het gehoor HERDENKING IN DE PLANTAGE i 1 1 1 BOEKJE VOL altijd f 5.- contant voor U Schoenen SCHIEDAM - TELEF. 267937 BROERSVEST 93 door en voor alle gezindten KORTING k&t kenmerk, dolk ktA/ckCiteii. van Dalen GESCHENKENREEKS verloving.. HIT NIEUWE STADSBLAD - PAG. 3 - VRIJDAG 23 OKTOBER 1970 geven veel meer VRAAG ZE SPAAR ZE voor volgende attracties Kollekte van 26 oktober tot I november HELPT t/m 31 oktober op alle en normaal K.E.S.-zegels M. W.-S. Mijn pappa wappert altijd zo goed met die stokjesToch valt het in'je eentje nog niet mee om hem na te doen, denkt hier Noèl Aimé Versteeg van de Lange Haven 75c. Dat wordt vast een goede tamboer-ma i'tre! De beroepsbrandweer beschikt sinds 1 oktober over een nieuwe behuizing, een gewezen barak van het Gemeente-ziekenhuis. j De Schiedamse Invaliden Sport vereniging ,,De Ooievaars" heeft in nauwe samenwerking met de Schiedamse tafeltennisvereniging T.S.F. een landelijk tafeltennis toernooi georganiseerd. Dat op zondag 25 oktober a.s. zal plaats vinden in de Sporthal „Margriet". Reeds lang bestonden hiervoor wensen, doch er kwam nooit iets van. Nu heeft men de koppen bij elkaar gestoken en wordt de hal op die dag een samenkomst van 70 gehandicapten uit het gehele land om uit te komen in zes klassen, zo deelt ons Piet van Mil mee. Gehandicapten die in stoelen rij den, spelen in de eerste vier klassen mee, de gehandicapten die staande kunnen spelen, komen uit in de vijfde en zesde klasse. Deelnemers o.a. uit Tilburg, Amsterdam, Eind hoven. Om er zomaar een paar te Het gecombineerd „Euphoniakoor" oJ.v. Dick Stam is uitgenodigd om op zaterdag 24 oktober de Eucharis tieviering van zeven uur in de St. Jan de Doperkerk aan de Mgr. Nolens- laan te komen opluisteren met hun zang en ritmische begeleiding. Het gecombineerd Euphoniakoor zal dan de „Euphoniamis" zingen met teksten van Huub Oosterhuis en Gabriël Smit. De muziek is gecom poneerd door Dick Stam. Dinsdag 27 oktober zal Euphonia een gezellige avond verzorgen voor de bejaarden en het verplegend noemen. Waarschijnlijk ook „Het Dorp" in Arnhem. We hebben hier in Schiedam nog een andere tafeltennisvereniging: N.O.A.D.Deze vereniging stelt net als T.S.F. de speeltafels ter beschikking; in totaal tien. Voor de eerste maal wordt dit tafeltennistoernooi voor gehandi capten in eigen stad gehouden. Vandaar dat „De Ooievaars" de strijd tegen de andere tegenstan ders aan zullen binden in gloed nieuwe shirts, waarop hun vignet is bevestigd. Een hap uit de kas, maar tenslotte willen zij zo goed moge lijk voor de dag komen en gastvrije mensen zijn. Zelf hebben zij immers hetzelfde ondervonden als zij in andere steden aan wedstrij den deelnamen. personeel van het St. Jacobs Gast huis. Het gemengd koor „Euphonia" zal enige liedjes zingen. Het Tiener koor zal daarna enige liedjes uit de musical „Met u gaat het best met ons gaat het beter" ten gehöre brengen, teksten van deze liedjes zijn geschreven door Dick Stam. Het Rode Kruis en het Rotter- damsch Nieuwsblad/Schiedamse Courant hebben voor elke klasse twee bekers ter beschikking ge steld. Het Schiedamse team zal vanzelfsprekend zijn uiterste best doen om minstens een van die bekers te bemachtigen. De Rode Kruis-mensen, van wie zij elke week zoveel medewerking onder vinden, zullen hun „pupillen" wel aanmoedigen. Maar ook op uw komst wordt gerekend. Ook u bent vanaf half elf van harte welkom. Het kost u niets. U kunt alleen er maar getuige van zijn, dat ook een gehandicapte recht heeft op een normaal leven. Dat daar de sport terdege een rol in meespeelt. Bovendien die sport houdt hun spieren soepel. U komt toch ook? Ook het gecombineerd „Euphonia koor" zal die avond weer voor het voetlicht treden met o.a. Moon River, Orgellied en Hava Naguilla Hava. Na de pauze zal het cabaretgezel schap „Proza-Tic" de avond verder verzorgen. Dit alles staat o.l.v. Dick Stam. im Hier ontvangt commissaris C. van der Haagen de toeter voor zijn auto uit handen van de voorzitter van het Schiedamse Politie Muziek Gezelschap... 'Vervolg van pag. 1 menselijke prakticus; W. N. Brandt, de eerlijke rechter; P. Plooy, de zorgzame; Chr. A. Habermehl, de nauwgezette zelfkenner; Chr. Go- sens, de sociaal bewogene; J. H. Kooy, de kenner van de Schiedamse toestanden; M. C. Landsbergen, de grote mensenkenner; C. A. J. Nater, de enthousiasteling; W. A. Braanker, de onverstoorbare communicatie verbeteraar; J. J. van Kesteren, de pittige plichtsvervuiler; J. J. van Raay, de blije dienaar, omdat hij geloof, hoop en liefde in zijn vaandel voert; H. van der Ploeg, de doordouwer; P. van Willigen, de harde werker; J. F. H. Terwiel, de vurige intellectueel; J. A. van der Loo, de integere wegspecialist; H. van der Heuvel, de degelijke diender en tot slot C. van der Haagen, geboren in het sterrebeeld van de vis (3 maart), de wijze kater. Het werd het sein voor de „klaar- overtjes" om namens het korps aan de jubilarissen verschillende geschen ken aan te bieden. Waarna de heer C. de Bruin een gedegen overzicht gaf van het nut van politiebonden als afgevaardigde van de C.P.B. Maar vooral wees op het nut van het georganiseerd zijn. Van de vakver enigingen ook geschenken. Tele grammen en brieven van hoofdagent Jansen, de heer C. Brunt, Tinus Berns, een originele brief van domi nee Tiemersma, Sterk, voorzitter politie chefs Zuid-Holland. Daarna een toespraak van inspecteur D. P. van der Veen, voorzitter van de Schiedamse Politie Sport Vereni ging. Een loftrompet van de heer Renskers als voorzitter van het Schiedams Politie Muziek Gezel schap, waarvan commissaris 12,5 jaar voorzitter van geweest is. Voor zijn auto dus die toeter. En weer een lawine van pakjes. De hoogbejaarde heer Schoei sprak een gelukwens in dichtvorm uit en besloot met het lied: „Nog vele jaren in voorspoed en geluk". Tijdens de toespraken had commis saris Van der Haagen verschillende aantekeningen gemaakt. In zijn dankwoord na eerst een gelukwens aan zijn manschappen, ging hij nader op die toespraken in en richtte zich tot slot speciaal tot de man, die na de huldiging de dienst gaat verlaten: hoofdagent J. Krowinkel. Op de hem eigen wijze belichtte hij diens levensloop, zijn karakter. Het geen vooral tot uiting kwam bij het uitbreken van de oorlog, toen hij na jaren de kans kreeg bij de politie te komen, maar die toen niet greep. „U had 10 jaar eerder geboren moeten worden. Node zien wij u vertrekken, maar als herinnering aan deze jaren bied ik u het speciale embleem aan. Met de wens dat het u goed zal gaan. Op de Lange Nieuwstraat blijft u van harte welkom". Onder de vrolijke tonen van Stef Meeder's hammondorgel stelden de jubilarissen zich daarna op en kreeg iedereen de gelegenheid ze geluk te wensen. Een leuke verrassing was „De Politiemelder in jubileumsfeer. Waarna een grote jubileumgroep gevormd werd als herinnering aan deze massale huldi gingsdag. CONSTANT aan ieders hand GERO 'n mensenleeftijd garantie Meester horlogemaker Dr. Wibautplein 15 telefoon 266905 vrijdagavond koopavond s maandags gesloten SCHIEDAM Op zondag 8 no vember 1970, des middags om twaalf uur zal bij het oorlogsmonu ment in de Plantage een korte en sobere plechtigheid plaatsvinden ter herdenking van de gevallenen uit de beide wereldoorlogen. Tijdens deze plechtigheid zal de burgemeester namens het gemeente bestuur en de ingezetenen van Wandsworth een klaprozenkrans bij het monument leggen.

Het Nieuwe Stadsblad | 1970 | | pagina 3