Zuivere Legner van 8 graanjenever voor VERZOEK ST. NICOLAAS OUDERAVOND PROF. DR. J. H. GUNNINGSCHOOL 2b Deze week in SCHIEDAM ■s# Relax COLLECTEER NOG EENMAAL OP KLAPROOSDAG Aanbieding geldig tot 28 november 1970. I HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 13 - VRIJDAG 13 NOVEMBER 1970 In het kader van de Nationale Ouderavond heeft de Prof. Dr. J. H. Gunningschool zijn bijdrage geleverd en op 5 november j.l. een avond georganiseerd, waarvoor gezien de aanwezigheid van rond de 22 ouders grote belangstelling bleek te bestaan. Na het Huishoudelijk gedeelte, dat door de Voorzitter van de Ouder commissie vlot werd afgewerkt, volgde een korte uiteenzetting van het vervolg van de avond door het hoofd der school. De ouders verspreidden zich over de diverse leerjaren, alwaar de ouders in groepjes werden verdeeld om, onder het genot van een door de Ouder commissie aangeboden kop koffie, te discussiëren over diverse van tevoren ingezonden vragen uit de folder „NATIONALE OUDER AVOND 1970". Een korte greep uit deze vragen: 1. De schooltijd moet voor ten minste de helft/een derde besteed worden aan echte creatieve vakken en sport. 2. De beslissing over bevordering/zit tenblijven berust uitsluitend bij de school 3. Een rapport met alleen cijfers is uit de tijd. 4. Een school waar de leerlingen niet leren discussiëren is geen school. 5. Op een goede school behoren de leerlingen te leren nadenken over hun toekomstige verantwoordelijk heid voor de maatschappij. Nadat uitvoerig in de groep gespro ken was, bracht de rapporteur(trice) verslag uit over de mening van zijn(haar) groep. Zo ontstond vaak een levendige discussie, waaruit over het algemeen tot uiting kwam, dat de meningen in de diverse groepen bepaald niet altijd parallel liepen, maar dat de algemene tendenz wel zo was, dat het kontakt tussen ouders en school voor de toekomst verstevigd diende te worden. De aanwezige ouders waren bijzon der enthousiast over deze door de Oudercommissie belegde avonden, alom werd om herhaling verzocht. Het ligt in de bedoeling het resultaat van de door de ouders gevoerde gesprekken ter bestemde plaatse voor verdere behandeling door te geven. Na een oude bekende groep (Daniella and her fellows) met zeer goed professioneel werk van jongstleden zondag, presen teert de Instuif zondagavond a.s. een „nieuwe" band. Een 5-mans formatie met een bezetting van orgel, bas, drum, solo en solozanger onder de naam RELAX. RELAX brengt uitstekende dansmuziek in de alom bekende Close-Harmony stijl. Deze vijf enthousidSte jongens staan er borg voor dat je je heerlijk kunt Relaxen Op foto van links naar rechts: Jaap Verkerk-zang, Frans Schreuder-bas, Joop Versloo- ten-drum, Piet en Ariejan Uit- terlinden, -solo en orgel. Aanvang 20.00 uur, zaal AR CADE, Lange Haven. Deze zondagavond is er weer gelegenheid om nieuwe leden in te schrijven. Heb je belangstel ling, hou je van dansen en ben je 17 jaar of ouder, kom dan eens kijken zondagavond en laat je als „instuiver" inschrij ven. Je zult het best gezellig vinden. Sedert 1945, het jaar van onze bevrijding, tooit Nederland zich op iedere tweede zaterdag van novem ber met de klaproos, zinnebeeld van eerbiedig gedenken van hen, die voor het herwinnen van onze vrij heid het offer van hun leven brachten, teken ook van dankbaar heid jegens dezen. Daarom is de klaproos het symbool van het Nederlands Oorlogsgraven Comité, dat al jaren uitdrukking heeft gegeven aan die dankbaarheid en eerbied van ons volk. De opbrengst van de jaarlijkse Klaproos-collecte stelde het Neder lands Oorlogsgraven Comité in staat, om nabestaanden van hen, die op onze oorlogskerkhoven te ruste zijn gelegd uit te nodigen tot een troostrijk bezoek. Tienduizenden reeds, die uit eigen middelen een bezoek aan het graf van hun naasten moeilijk zouden kunnen bekostigen, waren reeds de gast van het Nederlands Oorlogsgra ven Comité of liever van het Nederlandse volk. De tijd gaat voort en het ogenblik nadert, waarop ook het werk van het Nederlands Oorlogsgraven Co mité ten einde loopt. Wanneer op Klaproosdag 1970 de bussen nog éénmaal goed gevuld zouden kunnen worden, kunnen wij hen, die voor een grafbezoek nog niet aan de beurt zijn geweest en toch nog zo bitter gaarne zouden willen komen, laten overkomen voor grafbezoek. Daarom vragen wij u dit jaar, waarin wij onze 25-jarige bevrijding vierden, ons nog éénmaal te willen helpen bij onze collecte, het ons daardoor mogelijk te maken ons werk af te ronden. Het Nederlandse volk geeft gaarne voor dit doel. Het gaat er slechts om, dat op Klaproosdag 1970 aan ons volk nog éénmaal de gelegenheid geboden wordt onze collectebus te vullen. Wij hebben daarom collec tanten nodig voor onze laatste, onze jubileumcollecte. Wij vragen u daaromMeldt u als collectant bij uw collecte-comité. Wie weet, misschien behoort u wel tot de 33 gelukkigen, die in de Paas-vakantie, als gast van de Engel se Oud-strijdersorganisatie „The Bri tish Legion" gedurende 5 dagen naar Londen mogen gaan. Het feit immers, dat u Klaproos-col lectant zijt geweest, is bepalend of u door het lot kunt worden aangewe zen, om tot deze Engelandvaarders te gaan behoren. Mogen wij op u rekenen op 14 november 1970? Het Nederlands Oorlogsgraven Comité Mr. W. H. Enklaar, voorzitter Jhr. R. M. J. F. L. van Grotenhuis, secretaris P.S. Reeds tweemaal behoorde een Schiedammer tot een van de 33 gelukkigen, die in de Paasvantie gast van de Engelse Oud-strijdersorgani- satie „The British Legion" in Lon den was. Driemaal is scheepsrecht... Dus meld je vanavond nog bij de plaatselijke organisatoren, de heren P. J. Th. Collignon, Roelstraat 70 (Nieuwland), tel. 267670; M. H. D. Bakkes, Burg. van Haarenlaan 1348, tel. 261094. Zij hebben al die jaren voor Schiedam op de bres gestaan en verwijst u naar het gironummer van bovengenoemd Comité: 416000 te Amsterdam. Toon zaterdag 14 november 1970 dat je als collectant voor het laatst je persoonlijke steentje aan hun graven bij wil dragen... Nu is de tijd gauw weer in 't zicht Dat Sinterklaas weer komt in 't land Dan kunnen we weer feesten gaan Saam in familieband. Surprises worden weer gemaakt En 't kinderhart is blij Ze zien dat avondje hunkerend uit Wat is er voor hun bij? Toch hebben de wat oudere kinderen Aan een ander ook gedacht Zo hebben ze van hun zakgeld ook Wat voor Opa en Oma mee gebracht. Maar voor veel oudjes is die tijd Die er aan vooraf gaat vaak een straf Want immers van hun A.O. W. Kan er niet veel meer af. Daarom willen we U vragen Sinterklaas Wijs het regeer op hunne plichten Laat ze geven een volwaardig pensioen Dan zullen ze veel zorg verlichten. Veel oudjes hebben net genoeg Om van te kunnen leven Maar ze willen op Uw verjaardagsfeest Ook de kinderen graag wat geven. Maar dat moet niet met zorg gepaard Daarom komen wij dit vragen Want ook een feestje op zijn tijd Verlicht voor hun de donkere winterdagen. R. Blazer-Veenstra. (Noot van de redaktie: Zoals u misschien weet, overweegt men de bejaarden een uitkering van ongeveer f 100,- uit te betalen i.p v die f400,-.) Zondag a.s. kunnen we SVV zien spelen tegen FC Den Bosch op Harga. Na het beker-succes van de roodgroenen j.l. zondag zijn de verwachtingen natuurlijk hoog gespannen, maar we moeten toch ernstig met een nederlaag rekening houden, omdat Den Bosch dit seizoen beter draait dan SVV. Tot nu toe wel te verstaan en het is dus niet onmogelijk dat a.s. zondag de rollen zijn omgedraaid en dat SVV in blakende vorm verkeerd, terwijl de Brabanders er naar lopen te zoeken. In dat geval wint SVV en is het feest in huize Sportief. En natuurlijk bij alle supporters van SVV. Een beetje aanmoedigen kan geen kwaad en daarom nemen we ons voor om persoonlijk onze favorieten te gaan steunen. Vanaf het eigen plekje achter het doel, waar het overzicht weliswaar minder is maar de sfeer te snijden en daar gaat het een goede voetbal-supporter toch uiteindelijk om. Of niet soms? Hermes gaat naar Gooiland en Jan denkt dat beide punten mee naar Schiedam komen. Gooiland wordt mede gesponserd door Radio Vero nica en jaren geleden heeft de Schiedamse pers het personeel van Veronica eens met 9-0 verslagen en dat houdt in dat de Gooise voetbal lers altijd veel moeite hebben met die van Schiedam. Een 2 dus invullen op uw totoformulier bij Gooiland-Hermes DVS. Als deze wedstrijd tenminste op het formu lier staat. In het clubblad van HBSS rea geert Tom Reijgersberg op een artikel van de bekende oud-zater- dag-international tevens journalist Lies Mast, die een wedstrijd van het tiende onder de loupe nam en de scheidsrechter er onbedaarlijk van langs gaf. In een tweede artikel neemt Lies Mast het voor de scheidsrechter op, dat is tenminste de intentie van het stukje, neemt Jan aan. Maar Lies schrijft: „Hij moet het beslist nog leren, al ben ik bang dat deze man het nooit zal leren" en „meld je aan als kandi daat-scheidsrechter en zorg er dan voor dat je het beter doet dan dan... nu, la, u weet nu wel wie ik (Lies Mast) bedoel". Bovenvermelde Tom Reijgersberg vindt het eerste artikeltje het min derwaardigste stuk dat hij ooit in de HBSS-er heeft gelezen en hij voelt zich genoodzaakt hiertegen krachtig te protesteren. Met alle eerbied en vriendschap die Jan Sportief collega Lies Mast toedraagt, moet hij toch eerlijk bekennen het enigszins met Tom Reijgersberg eens te zijn. Jan wil zich niet zx> kras uitdrukken als Tom, maar het begrip teleurgesteld is op zijn plaats. Natuurlijk mag je kritiek hebben op een scheidsrech ter, maar er een zielig mannetje van maken is niet juist. De scheidsrechter die het duel HVO 10—HBSS 10 floot was een zielige figuur, tenminste in de ogen van Jan toen hij de HBSS-er no. 14 gelezen had. Waarschijnlijk was de arbiter dit in werkelijkheid ook, maar dat had hem niet in het openbaar, maar in een gesprek onder vier ogen moeten worden verteld. Dat Lies Mast in zijn artikelen ook de eigen spelers betótiseert, omdat ze buiten gehoor van de scheidsrechter woor den als „zakkenwasser" en „lorre- baal" hebben gebruikt, moet hij zelf weten. Ook al is Jan van mening dat wanneer dit bewezen kan worden het HBSS bestuur er wat aan moet doen. Aan de andere kant prijst Lies Mast de spelers ook weer dat ze met zo'n slechte scheidsrechter zich zo goed hebben kunnen beheersen. Nou moe, en dat „zakkenwasser" en „lorrebaai" dan. Uw Jan Sportief weet het niet meer: hij past. ledereen past? Dat wordt dan opnieuw geven. Het wordt tijd dat er een monument wordt opgericht voor de arme geruisloos afgevoerde scheids rechters. Vanavond op de sportsoos in het PPSC clubhuis zal Jan Sportief met zijn pet rondgaan, dan kunt u er allemaal wat ingooien.

Het Nieuwe Stadsblad | 1970 | | pagina 13