Deze week in ZIEKENHUISTUIN EN STALLING oVerpeinzin0&L. SCHIEDAM VERONICA VOETBALT Honkballiefhebbers opgelet HET. NIEUWE STADSBLAD - PAG. 18 - VRIJDAG 20 NOVEMBER 1970 Men is op het ogenblik bezig de laatste hand te leggen aan de verfraaiing van de tuin achter het Gemeente Ziekenhuis. Meteen een aardig kijkje op de Julianakerk. ziekenhuis wordt daarom een oe- roep gedaan, zich te houden aan de regels en om enkele tientallen meters lopen voor lief te nemen. In totaal zal er bij het ziekenhuis 20.000 m2 tuin komen, waarvan I.800 m2 bij de hoofdingang en II.000 m2 als de „patiëntentuin", met 7.000 m2 aan gazons en 1.100 m2 aan beplantingen. De speelplaats krijgt een oppervlakte van 300 m2; er komt ook een waterbak met fontein. Bij het zusterhuis komt een tuin van 2.150 m2, met zit-lig-terras en een volleybalveld. De beplanting in de verschillende tuinen bestaat uit: 30 bestaande bomen, 80 nieuwe bomen (iep, plataan, kastanje, es, esdoorn, acca- cia, berk, meidoorn, lijsterbes en Methasequoia ceder). Er komen 5.000 struiken: roos, rhododendron, krenteboompje, dwergmispel, Chi nees klokje, sneeuwbes, sering, vuur- doorn en liguster. Van het Gemeente-ziekenhuis aan de Burg. Knappertlaan zal nog dit jaar de omgeving afgewerkt zijn, voor wat betreft de ziekenhuistuin, de parkeergelegenheid en de stalling voor fietsen. Nadat het nieuwe ziekenhuis in april vorig jaar betrokken was, kon het oude gebouw aan de Nassaulaan worden afgebroken en het terrein geëgaliseerd. In augustus dit jaar is de afd. Plantsoenen van de dienst voor Gemeentewerken begonnen met de aanleg van de tuin, die gelegen is achter het nieuwe zieken huis, het eveneens nieuwe zusters huis en het oude kinderpaviljoen. Het is niet alleen een heel decora tieve, maar vooral ook een echte „gebruikstuin" geworden, naar het ontwerp van de heer H. N. Ketel, de „esteticus" en mej. C. H. van de Meiracker, de ontwerpster van de Plantsoenendienst. De grasgazons worden doorsneden door een net van brede voetpaden, waaraan ook de plateaus met plan ten- en bloemenbakken. Op zorgvul dig uitgerekende plaatsen worden banken geplaatst met een rugleu ning, die ook makkelijk zal zijn voor zieken en beschut door glazen windschermen. Ook aan een kleuter speelplaats voor de kleine patiëntjes is gedacht, zoals ook de trappen van het ziekenhuis naar de tuin voorzien worden van rolbanen, zodat patiën ten op rolstoelen makkelijk in de tuin kunnen komen. Bij dit alles is getracht om de aanwezige bomen op het terrein te sparen en in het xmtwerp in te passen. Vlak achter het hoge gebouw loopt een brede weg, o.a. ten dienste van de brandweer; aan de veiligheid is dus ook gedacht. Aan de Anna van Buurenstraat is het ruime parkeerterrein, plaats biedend aan 120 auto's, in staat van afwerking. Men is nog bezig met de afrastering en ook de verkeersbor den met de aanwijzingen moeten nog geplaatst worden. Doch ook bij de aanleg van dit parkeerterrein heeft men zorgvuldig de aanwezige bomen gespaard, met het resultaat dat het geen lelijk of doods terrein is geworden. Het betekent een wel kome aanvulling van de parkeergele genheid langs de Nassaulaan (in parkeerhavens) en het kleine terrein bij de poliklinieken. Met de stalling van fietsen en bromfietsen ligt het wat moeilijker, omdat hier een tegenstelling ligt tussen het practische gebruik en de regels van de (stads)-esthetica. Op het trottoir langs de Burg. Knappert laan is een lange reeks van fietsbeu- gels aangebracht, doch die zijn blijkbaar niet populair bij de bezoe kers van het ziekenhuis. Op het trottoir langs de Nassaulaan, gevrij waard van geparkeerde auto's, even eens een rij beugels. Het pleintje voor de poliklinieken biedt eveneens ruime gelegenheid om de fietsen en bromfietsen ordelijk neer te zetten. Bovendien ligt het in de bedoeling meer beugels aan te brengen op het trottoir langs de Nassaulaan. Dit neemt niet weg, dat het zeer brede en fraai aangeklede trottoir voor de hoofdingang van het zieken huis, tijdens de bezoekuren vol staat met fietsen en brommers. Dit ondanks het feit, dat met drie fraai uitgevoerde borden de bezoekers verzocht worden gebruik te willen maken van de beugels. Zelfs worden de fietsen neergezet pal onder de borden. Op de bezoekers van het fjuiSmmlyte Als morgenmiddag iedereen op pad is om St. Nico laas te verwelkomen, is het in een ruimte van het Gemeente Ziekenhuis een toestand van snoeren, stekkers en micro foons. Want om 2.00 uur is onze onvolprezen Stichting Zieken omroep Schiedam „in de lucht", om de patiënten van de beide ziekenhuizen het feestgebeuren van onze stad mee te doen beleven. Iedereen kan dan van het buiten- gebeurenop de hoogte zijn en blijven tot half 10 in de avond. Afgewisseld met luisterliedjes en een verzoekplatenprogramma. De hoofdschotel is natuurlijk de aankomst van St. Nicolaas met zijn illuster gevolg. Hij zal beslist gihterviewd worden. Hij zal de patiënten allemaal beterschap toe wensen. Hij zal u laten horen, hoe blij of hij is eindelijk voet op Schiedamse grond te hebben gezet. U zult de kinderen horen roepen en juichen. Zij zullen verschillende vragen stellen. Och, u ként dat allemaal van andere jaren... Razende reporters van de Zieken omroep zullen u overal van op de hoogte houden. We hopen slechts, dat het stormachtige en regenach tige weer ons eindelijk de rug toe zal keren. Deze kindervriend heeft het toch al zo te kwaad riu hij de zon uit Madrid mist. Daarvoor in de plaats vermoedelijk een bui regen op zijn eerbiedwaardige mijter krijgt. Al deert hem dat niet. Want hij wéét, dat iedereen hier op hem wacht. Dat we allemaal ons beste beentje voor gezet hebben om hem zo gastvrij mogelijk te ontvangen. Ook de Ziekenomroep. Omdat u nu boordevol góede gedachten zit, geef ik u in een moeite door het gironummer van deze harde wer kers: 736443. Zij zetten nooit hun schoen klaar, maar verrast u hun eens met een giro-overschrijving t.n.v. deze stichting. Een reuze „Klaas"-idee. MIEKE Zondag kunnen we Hermes aan het werk zien tegen AGOVV op Harga. De bezoekers staan er een fraktie beter voor, maar dat is zo weinig dat het eigenlijk te verwaarlozen is. Wanneer Hermes wint dan wordt het puntentotaal van AGOVV direkt al gepasseerd en het streven van Castenmiller en zijn mannen moet hierop gericht zijn. Als het een beetje meezit dan zal het wel lukken, vooral als Kees van Kooten weer eens op schot is. Jan Sportief zal zijn steentje weer gaan bijdragen en hij rekent er op dat zijn voorbeeld door vele Schiedammers zal worden gevolgd. Hoe meer plaatsgenoten, hoe meer vreugde en hoe groter de kans dat Hermes wint. Men schrijft ons: „Onder auspiciën van de Koninklij ke Nederlandse Honkbal Bond or ganiseert de jeugdcommissie van het rayon Rotterdam, ter afsluiting van het seizoen 1970, op vrijdag 27 november a.s. een filmavond voor jeugdige honkballers t/m 18 jaar, in de grote zaal van gebouw „Nieuw- poort", Oppert 35 (ingang St. Laurensplaats) te Rotterdam. Het programma vermeldt als hoofd film een door de Coca Cola vervaardigd overzicht van de World- series, terwijl vóór de pauze de heer H. H. Knol ons van zijn ervaringen over de jeugdwedstrijden in Amerika zal vertellen. Evenals het vorig jaar zal aan de beste slagman van elke afdeling een herinneringsmedaille worden uitgereikt. Hierbij ingesloten ontvangt u een door de technische commissie samengesteld overzicht van de slagprestaties der eerste vijf spelers van elke vereniging. Wij zouden het op prijs stellen indien u in uw clubblad de aandacht op bovengenoemde filmavond zoudt willen vestigen. Mocht één van uw jeugdspelers tot de beste slagman behoren, dan verzoeken wij u te willen bewerkstelligen dat deze speler in ieder geval aanwezig is, onzerzijds zal aan deze speler een persoonlijke uitnodiging worden ver zonden. De zaal „Nieuwpoort" is vanaf Hoogstraat en Meent gemakkelijk te bereiken. De aanvang is gesteld op 20.00 uur, zaal open 19.30 uur, toegang gratis. Gezien deze avond mede in het teken staat van propaganda voor de honkbalsport is iedereen van harte welkom, waarbij o.m. onze gedach ten uitgaan naar jeugdleiders, kader leden maar vooral ook de ouders der junioren die zich voor de sport van hun kinderen interesseren. Met sportgroeten." Jeugdcommissie Rayon Rotterdam. SVV gaat naar Rinus Gosens, pardon, naar Heracles in Almelo. De tegenstanders hebben in de compe titie tot nu toe vier punten meer gescoord dan SVV en zullen zeker trachten dit in het a.s. weekeinde op te voeren tot 6. In hoeverre de kennis van Rinus van SVV van invloed zal zijn op de uitslag weet natuurlijk niemand, maar van belang is het zeker. Aan de andere kant weet SVV dit ook en aangezien Jan Bens zeker speciale maatregelen zal nemen, zou het wel eens zo kunnen worden dat Rinus door een geheel ander, wellicht zelfs herboren, SVV wordt verrast. Jan Sportief, die Rinus nog niet vergeten is hoopt dat het een sportieve mooie strijd wordt waarbij Jan Bens de punten be haalt... Als echte Schiedammer kan hij zijn club natuurlijk nooit ver loochenen. Voor de derde maal in successie wordt er in het HBSS-blad over de leiding van de wedstrijd HBSS 10 tegen HOV zoveel geschreven. Al lengs is de toon ten opzichte van de ongelukkige scheidsrechter wat mil der geworden en in feite komt het er gewoon op neer, dat er een beginne ling aan het werk was, die zich in de toekomst best nog eens zou kunnen opwerken. Helemaal begrijpt Jan het nu niet meer. De ene keer is men kritisch ten opzichte van de scheids rechter en de andere keer begrij pend, behulpzaam en uiteindelijk zijn er ook nog stemmen die menen dat zulke stukjes de mensen aan het denken zetten en dat wordt dan terecht als zeer positief ervaren. OK, dat vindt Jan ook. Er is nog iets wat hij niet helemaal begrijpt: na een ingezonden stuk van een oudere HBSS-er staat nl. dat men constateert dat uw scribent kennelijk nü het HBSS-blad ook leest. Nü dus wel en dus anders niet, dat moet Jan er tenminste uit begrijpen. Nu beste mensen dat is dan verkeerd gedacht, want Jan leest de HBSS-er altijd en met veel plezier. Hij slaat geen week over. En afgezien van het nietje, wat hem altijd veel moeite geeft om het blad open te krijgen, heeft hij er geen enkele kritiek op. Hij meent ook dat hij reeds vele vele malen over HBSS-aktiviteiten heeft geschreven. En al zijn copy kwam dan recht streeks uit de HBSS-er. Jammer, dat het kennelijk niet goed is overgekomen. Er staat nog een vreemde zin in het HBSS-blad, nl. dat men eens bij de jeugdbestuure- mensen moet informeren hoe Jan Sportief brieven kan negeren. Helaas weet Jan hier niets vanaf. Hij gaat er nl. vanuit dat hij gaarne clubbestu ren en vooral jeugdclubbestuurs mensen van dienst wil zijn met het doorgeven van informatie. Wanneer er dan ook een vraag komt om iets te plaatsen of iets dergelijks, dan kan een ieder er van op aan dat van Jans zijde geprobeerd wordt aan de wensen te voldoen. In het geval van HBSS moet Jan dus helaas constateren dat hij bedoelde brief of bedoelde brieven niet heeft gezien. En dat spijt hem oprecht. Hij hoopt dat het niet weer zal gebeu ren. U weet wel zijn adres: Jan Sportief, p/a Het Nieuwe Stadsblad, Broersvest 125. Nu nog wat nagekomen sport nieuws: Juliana volleybal heeft het tegen LVC Breda erg goed gedaan door met 3-1 te winnen. Bravo, het gaat goed en de prestaties geven gerede aanleiding om vrolijk ge stemd te zijn. Ga zo door en dan bestaat de kans dat Jan in jullie midden een feestje komt vieren. (Met alle andere Schiedammers natuurlijk). Succes korfbal kwam als enige Schiedamse club in het veld. Tegen stander was Sagitta uit Ridderkerk en het werd een niet-Schiedamse zege, want Sagitta trok met 5-2 aan het langste eind. De auto van de Wielerbaan Schiedam is er uit. De heer A. Trouwborst was de gelukkige win naar. Hij ontving de Fiat 850 uit handen van de penningmeester van de rennersclub J. Gordijn. Zo zegt men dat. In vele kranten zag Jan er een foto van. Een leuke foto met allemaal lachende gezichten en dat kan haast niet anders bij zo'n feestelijke gebeurtenis. En raadt eens wie Jan ook op deze foto zag staan naast de heren Trouwborst en Gordijn? Juist, ja, zijn oude Her mes-strijdmakker Deet de Grim. Hoeveel malen Jan niet tegen Deet heeft gevoetbald weet hij niet meer, maar het moeten heel wat keertjes geweest zijn. Deet heeft er geen schade van ondervonden want hij ziet er nog gezond uit. Leuk, Deet, dat Jan je zo weer eens ontmoet, al is het dan via een foto in de krant. UVG handbal heeft zich voor wat betreft doelpunten dit week einde kunnen uitleven, want niet minder dan 24 maal werd tegen WIK 2 uit Vlaardingen het net gevonden. WIK scoorde slechts 5 maal. Wilton werd tegen Neptunus 13 maal gepasseerd, maar stelde daar zelf liefst 26 doelpunten tegenover. Geen misselijk totaal. Scylla speelde tegen Snelwiek 3 gelijk 12-12, na steeds achter te hebben gestaan. DWS-heren versloeg de Schutters uit Rotterdam met 18-13. Doorgaan zo! Bij de dames versloeg UVG het Rotterdamse Roda met 8-3 en Wilton verloor met 6-5 van AHC. In de HBSS-er staat nog de competitiestand van diverse elftal len. Het tiende, dat Jan sinds kort vrij goed bekend is staat er slecht voor. Acht wedstrijden en 0 punten. Het betekent de rode lantaarn, maar dat had u natuurlijk ook al gedacht. Om met wat prettigere te besluiten: HBSS 2 staat op een gedeelde eerste plaats, het derde staat tweede, het vierde staat vijfde, het vijfde derde van onder af, het zesde vierde van onder'" af, het zevende vijfde weer van boven af, het achtste derde, het negende staat tweede, het tiende weet u al, het elfde derde en de veteranen pronken glorieus aan de leiding en dat verwondert Jan eigenlijk niets want Lies Mast staat links binnen. En wie nu nog vindt dat uw scribent het HBSS-orgaan niet leest mag het zeggen. Jan hoopt vurig dat niet alle verenigingen er over gaan klagen dat Jan hun bladen niet leest, want dan wordt het Stadsblad te klein. Na tuurlijk kan Jan iets over het hoofd zien (niets menselijks is hem vreemd), en daarom raadt Jan u aan wanneer u iets speciaals heeft dit dan even speciaal aan te geven. Wanneer u zorgt dat het maandag bij het Stadsblad is, komt het er vrijdag in. Zo is het! TIEN „ACCÖRDEONSTERREN" Zaterdag j.l. werden in Schiedam de landelijke examens voor accordeon afgenomen, onder auspiciën van de Ned. Werkgemeenschap. Tien leerlingen van de Schiedamsche Muziekschool, opgeleid door de heer P. van Hassel namen deel, en allen slaagden. De geslaagden zijn voor diploma A: Anja Kruyswijk, André van Deyk en Tom Zandstra. Voor diploma Ele mentair' Sisca v.d. Ende, Teddie Bree, Ria Tettelaar, Lennie Kloet, Nellie Hogeling, Ronnie Ars, Robbie Zonneveld. Iedereen zet praktisch elke dag het piratenschip „Veronica" aan. Ieder een weet nog hoe in het grijze verleden deze piraten door de Schiedamse journalisten in voetbal- kledij op het S.V.V.-veld roemloos naar de ondergang gedreven werden. Met een amechtig hijgende directeur Verwey in het doel. De journalisten droegen hagelwitte shirtjes, zodat het deinende schip op het veld zichtbaar bleef, want het stond levensgroot op hun ruggen afgebeeld. Een wedstrijd, die enorm veel publiek trok. Een heel vreemde westrijd eigenlijk, want als de Veronica-mensen buiten adem wa ren, werd aan de scheidsrechter verzocht maar even af te blazen. En ging men voor het gemak op de grond zitten. Joost de Draaier toen met grote zonnebril en pet op. Wéét u het allemaal nog? Het team van „Veronica" komt wéér naar Schiedam... Nu op zater dag 12 december a.s., waar men de strijd met o.a. Henk van Dorp, Adje Bouman, Lex Harding, Jules Gelijk, Stan Haag, Frits Berends, Wil Luikinga en Daniël aan zal binden tegen de stoere mannen van de Afd. Plantsoenendienst der Gemeente werken. Er wordt gefluisterd, dat men hiervoor extra traint. Scheidsrechter zal de heer T. de Raaf zijn. Op het Excelsiorterrein verwacht men u om half 1Maar we zullen er u nog wel aan herinneren, want het is nu nog zo ver weg. O ja, men wil de piraten een beetje voorsprong geven, zodat slechts tweemaal 35 minuten gespeeld wordt.

Het Nieuwe Stadsblad | 1970 | | pagina 18