FLASH TAMIZ DOORSTROMING EN SCHIEDAMSE REGELING Bank Mees Hope nv Tot ziens dan maar Twee unieke voordelen van de obligatierenterekening van Bank Mees Hope NV: Zegelverkoop CJV-jeugdwerk Import Perzische tapijten en Perzisch koperwerk tegen scherpe prijzen VERSCHILLEN ook levering aan de handel Hoogstraat 158 Schiedam Tel. 261508 K-E-S-ZEGELS voor extra vakantiegeld tel. 010-13.34.01 r HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 28 - VRIJDAG 20 NOVEMBER 1970 Gisteren ben ik bij bevolking geweest om mezelf te laten uitschrijven. De kaart met mijn naam erop werd zonder moeite en aarzeling vakkundig uit een mechanisch omwentelende kaartenbak gelicht. Als cadeau van de gemeente kreeg ik mee een verhuiskaart, Model 2, voor 1 mannelijk persoon. Er staat op .gemeente" waarheen vertrokken: Salomoneilanden, 20 november 1970. Ja mensen, u begrijpt het al, mijn vakantie zit erop. De zes maanden in het vaderland zijn voorbij gevlogen. Nu zullen zeven verschillende vliegtuigmaatschappijen er voor zorgen, dat ik heelhuids met mijn 83 kilo vakantie-vet naar de eilanden terugkeer. Vóór mijn vertrek wil ik alle goede gevers hartelijk bedanken. U snapt wel, dat ik niet het achterste van mijn tong laat zien. Daarom, als ik hieronder een bedrag neerpen, dan slaat dat alleen maar op de geldelijke reacties die binnenkwamen op mijn twee artikeltjes in ons Stadsblad. Hier komt het: 2126 gulden. Niet gek! Mooi resultaat Dus nogmaals mijn hartelijke dank. U vergeeft het mij wel, dat ik niet alle grote en kleine bedragen hier apart noteer. Het zou een té lange lijst worden. Van vele gevers wist ik het adres, en zij hebben per post een bedankje gekregen. In dit schrijven - hopelijk niet mijn zwanenzang sluit ik alle onbekende gevers in. Op 9 december kom ik in de eilanden aan; 6 december sla ik over, want dan vlieg ik over de internationale datumgrens, ergens tussen Mexico en Fiji. Dit jaar dus geen Sinterklaasfeest voor mij. Verlate geldelijke surprises neem ik altijd aan natuurlijk, vooral van degenen die wellicht spijt hebben dat ze mij tot nu toe vergeten hebben. Vele groeten aan u allen. Tot ziens in 1976? 1977? Vanuit de eilanden hoort u weer van mij. Uw stadsgenoot, Pater Theo Koning, Anthonie Muysstraat 75, Schiedam. Girorekening 40753, Centrale Volksbank Utrecht, t.n.v. Th. Koning, Schiedam nr 7485. Naar aanleiding van de mededelin gen aan de Raad dd. 26 januari en 27 april 1970, inzake een uniforme doorstromings- en krotontruimings- regeling binnen het Rijnmondge bied, kan thans worden bericht, dat een exemplaar van de regeling gelijktrekking geldelijke steun bij krotontruiming en doorstroming binnen het Rijnmondgebied" is ontvangen. Het Dagelijks Bestuur van Rijnmond adviseert deze rege ling als basis te gebruiken voor de door de gemeenten vast te stellen regelingen. De Minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening heeft te ken nen gegeven het te waarderen wanneer deze regeling in alle ge meenten toepassing zou vinden. Om het geheel overzichtelijk te houden, worden de „doorstromings regeling" en de „sanerings- en krotontruimingsregeling" afzonder lijk behandeld. In deze nota gaat het alleen om de doorstromingsregeling, een exemplaar van de nieuwe richtlijnen is bijgevoegd, waarnaar verwezen mag worden. Voor degenen, die in aanmerking komen voor een uitkering bestond tot 1 januari 1970 het „doorstro mingsfonds", ingesteld bij raadsbe sluit van 24 oktober 1966. Dit fonds ontving zijn inkomsten uit de bedragen, welke, door het Rijk werden gestort naar aanleiding van een opgave door de gemeente met betrekking tot het aantal gebouwde woningen, het aantal inwoners van de gemeente e.d. De uitgaven voor de „doorstroming" werden dus geheel door het Rijk vergoed. In de nieuwe regeling is dat niet meer het geval. Enkele'Opvallende verschillen tussen de oude en de nieuwe regeling zijn hieronder weergegeven. Oude regeling: De huurprijs van de te verlaten woning moet ten minste f 55,— en ten hoogste f 125,— per maand bedragen. Nieuwe regeling: De huurprijs van de te verlaten woning moet ten minste f 70,— en ten hoogste f 160,- bedragen. Oude regeling: Een vast bedrag wordt uitgekeerd. Aanvankelijk was dit bedrag in Schiedam f 800,—, maar later is dit gesteld op f 400,—. Nieuwe regeling: De tegemoetko ming is variabel, afhankelijk van de omstandigheden; het maximum is f 1.250,-. Oude regeling: Men moest van een goedkope huurwoning als eerste bewoner naar een duurdere nieuw gebouwde woning verhuizen. Nieuwe regeling: De woorden „als eerste bewoner" vervallen. Tegen dit laatste zouden voor Schiedam bezwaren kunnen worden aangevoerd. De „doorstromingsrege ling" is bedoeld om bepaalde over gangsmoeilijkheden op te vangen. Waar deze moeilijkheden niet be staan, heeft een tegemoetkoming geen zin. Bij het vervallen van de bepaling „als eerste bewoner" zou een groot aantal opschuifwoningen in Groenoord, waar geen moeilijk heden zijn met de huur, ook onder deze regeling vallen, en dat is niet de bedoeling. In de nieuwe regeling wordt van iedere uitgekeerde tegemoetkoming 80 pet. door het Rijk vergoed, waarbij wordt uitgegaan van een maximum-tegemoetkoming van f 1.250,-. Nu bepaalt art. 8, lid 3, van de Beschikking, dat het aandeel van het Rijk moet worden voldaan uit de bestaande doorstromings- en krotopruimingsfondsen. De bedoe ling is deze fondsen eerst te liquideren, voordat een beroep op 's Rijks kas kan worden gedaan. Deze bepaling is begrijpelijk; ge noemde fondsen zijn ontstaan uit door het Rijk gestorte gelden; het is logisch, dat het Rijk verlangt, dat deze gelden eerst voor het doel, waarvoor zij zijn verstrekt, worden aangewend. De stand van deze fondsen per 1 januari 1970 is: doorstromingsfonds: f 43.042,78; krotopruimingsfonds: f 52.374,80. Totaal: f 95.417,58. N.B. Deze beide fondsen worden door het Rijk beschouwd als één fonds. Hiernaast heeft de gemeente nog een fonds, waarin worden gestort de bedragen, welke door de bedrijven worden betaald in verband met onttrekking van woonruimte aan de bestemming. Dit fonds had op 4 augustus een saldo van f65.265,—. Wanneer dus na 1 januari 1970 door de gemeente een tegemoetkoming van f 1.000, wordt verstrekt, vergoedt het Rijk hiervan f 800,—, maar dit bedrag moef eerst worden betaald uit het fonds van f95.417,58. De overige f 200,— zullen uit de kas van de gemeente moeten worden betaald. Het komt B. en W. voor, dat het ten laste van de gemeente blijvende gedeelte van de verstrekte tegemoet komingen ten laste van het gemeen telijk „woonruimtefonds" zou kun nen worden gebracht. Op deze wijze wordt bereikt, dat de gestorte gelden een bestemming vinden, welke ligt binnen het kader van de verbetering van de woonomstandig heden. Omtrent de financiële consequenties het volgende. Een schatting te maken van de in 1970 toe te kennen vergoedingen is een onzekere zaak. Om de gedach ten te bepalen aan de hand van de tot dusverre opgedane ervaringen zou het volgende overzicht kunnen worden gemaakt: aantal uitkeringen i.v.m. doorstro ming: 80 x f 1.000,- is f 80.000,-, hiervan uit de „rijksfondsen" 80 pet. is f 64.000,-, hiervan uit „woonruimtefonds" 20 pet. is f 16.000,-. Voor 1970 zijn dus de middelen aanwezig om de uit de nieuwe regeling voortvloeiende kosten op te vangen. Voor 1971 zal het beeld principieel niet verschillend zijn: de 80 pet. dekking zal van het Rijk worden ontvangen; de overblijvende 20 pet. vinden hun dekking waar schijnlijk geheel, maar in elk geval grotendeels in het „woonruimte fonds". Schiedam heeft steeds een voorzich tig beleid gevoerd ten opzichte van de doorstroming en het verdient aanbeveling dit te handhaven. Op grond van bovenvermelde over wegingen stellen B. en W. de Raad voor te besluiten De regeling „gelijktrekking gelde lijke steun bij doorstroming" goed te keuren onder handhaving van de bepaling „als eerste bewoner" naar een duurdere woning gaan. Instuif Schiedam brengt als hoog tepunt van de maand november op zondag de tweeëntwintigste de popgroep Flash. Deze vijf mans formatie uit Rotter dam brengt de muziek van Me- lanie, Bonny and friends, Blue Mink, Buffoons en Cats. Daarnaast vergeten zij ook hun eigen num mers niet. Sinds de oprichting in 1968 heeft de formatie verschil lende wijzigingen ondergaan. Nog niet zo lang geleden werd er een zangeres aan toegevoegd. Zojuist hebben zij een toernee door Duitsland beëindigd, waar zij ver schillende successen boekten. Bin nenkort is hun eerste singletje te verwachten. Flash is te zien en te horen zondag 22 november in gebouw Arcade, Lange Haven 71. De leden van de C.J.V. Federatie Rotterdam, Vondelweg 26, Rotter- dam-1, tel. 137442 zullen de ko mende tijd weer meewerken aan de jaarlijkse zegelaktie van het CJV (Christelijk Jongeren Verbond). Voor een kwartje per stuk worden plak- en sluitzegels verkocht. De opbrengst hiervan is gedeeltelijk bestemd voor de plaatselijke CJV-club. Een ander deel wordt afgedragen aan het landelijk CJV, dat het geld gebruikt voor het stimuleren van allerlei vormen van jeugdwerk, ziekendienst, ontwikke lingssamenwerking, vredeswerk, bootreizen voor gehandikapten, etc. Nieuw is dit jaar een grote zegel (sticker), die een gulden kost. De opbrengst hiervan wordt gebruikt in het kader van het YMCA-vluchte- lingenjaar. Het CJV is aangesloten bij de wereldbond van YMCA's (Young Men's Christian Associa tion), die het jaar 1970 tot vluchte- lingenjaar heeft uitgeroepen. Het CJV heeft op zich genomen 100.000 gulden bijeen te brengen voor de Watoetsi-vluchtelingen in Boeroendi. De zegels zijn in vier kleuren uitgevoerd. Ze zijn ontworpen door de Amsterdamse grafikus Frits Gramberg. De CJV-leden die met de zegelboekjes op pad gaan zijn in het bezit van een legitimatiebewijs. Hoge rente per maand vrij opneembaar. Het rentepercentage van deze rekening is gekoppeld aan het maandelijks rendemeht van 9 staatsobligaties. Over september '70 bedroeg dat percentage 53/4%. Thans, over oktober '70 5s/f/o. Bovendien f 2.000,per maand vrij opneembaar. En geen opzegtermijn voor de aankoop van effecten of onroerend goed. Voor andere doeleinden geldt een opzeg termijn van 3 maanden. Minimale le storting f 500, Daarna tenminste f. 100, per keer. Bank Mees Hope NV kent nog meer aantrekkelijke spaarrekeningen Spaardeposito 4V2% bij een opzegtermijn van 1 maand. Termijnspaardeposito: 53/4% bij een opzegtermijn van 6 maanden. Termijnspaardeposito 6V4% bij een opzegtermijn van 12 maanden. Termijnspaardeposito 7% 24 maanden vast. Onze kantoren zullen u graag alle gewenste inlichtingen verschaffen. Hoofdkantoren: Amsterdam, Herengracht 548, tel. 020-213213Rotterdam, Blaak 10, tel 010-111040 Bijbank: 's-Gravenhage, Kneuterdijk 13, tel. 070-924031. Kantoor Schiedam: Nieuwe Haven 133, Hoek B.K.-laan, tel. 010-340222. TH3IH ioAAfti lAAÜtfAAS

Het Nieuwe Stadsblad | 1970 | | pagina 28