Mevr. J. van Oostende en haar renovatiewoning urgerlijke tand Schiedamse Notities HANDIG HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 32 - VRIJDAG 20 NOVEMBER 1970 Zoals u weet zijn er in Schiedam- Zuid verschillende woningen leeg geruimd en kregen en krijgen ze een totale verbouwingsbeurt. Op het ogenblik is men druk bezig met de renovatie van diverse woningen in de Voornesestraat. Tijdelijk hebben de bewoners hier van onderdak gekregen in andere huizen, waarbij gezorgd werd voor vloerbedekking en overgordijnen. Waar men druk bezig is, is het nog een grote puinhoop. Maar er zijn al woningen klaar. De allereerste is die van mevrouw J. van Oostende-Klop- muts, bij wie we even een praatje maakte. Een gezellige gastvrouw, wat trots op haar verbouwde huis in de Heenvlietsestraat, waar zij al 16 jaar woont. Tevoren 30 jaar in de Voornesestraat. Mevrouw van Oostende boft, dat zij enorme handige zoons heeft. Die zijn haar altijd terwille geweest. Nu met deze verbouwing hebben ze een prachtige schoorsteen gemaakt. Waardoor de huiskamer veel gezelli ger geworden is. Mevrouw van Oostende in haar gezellige gemoderniseerde huiskamer in de Heenvlietstraat 29. Let u eens.op de verwerking van de schoorsteen. VOOR HET LAATST Mevlut z.v. G. Akyüz en J. van der Bend; Danny C. z.v. C. G. van Baaien en J. van de Brug; Hans J. z.v. J. J. van Deventer en C. A. L. van der Heiden; Miranda d.v. F. van Dongen en J. M. Rebers. „DE DRIEHOEK" een vereniging van smalfilmers uit Rotterdam en Schiedam, die mor genavond in zaal „Irene" hun jaarlijkse filmavond houden. Kom ook eens langs. Om 8 uur. Vandaar dat zij graag in Schiedam- Zuid blijft en deze gelegenheid aangreep om tijdelijk uit te wijken en terug te keren in een woning, die nu aan alle eisen voldoet. Een van de bijna 400 woningen in deze omgeving, die de woningbouw vereniging Volkshuisvesting Schie dam laat verbouwen en waarover wij u volgende week meer zullen vertel len... Een aanwinst vindt de bewoonster de grote diepe kast in de slaapka mer, waar zij nu ook haar dekens in bewaren kan. In de huiskamer, in navolging met de flats in Nieuwland twee kasten naast elkaar. Alleen de vloerbedekking, roestbruin getint, heeft zij vernieuwd. Voor de rest hebben haar meubelen hier weer een plaatsje gekregen. Er ligt in de gang een prachtige pluche loper. En dit is haar keuken met alles erop en eraan. Aanwinst: de vergroting ervan, de geyser en de gloednieuwe aanrecht. Het blok panden in de Voornese straat links, waar men nog volop bezig is om de beneden- en boven woningen te moderniseren. Geheel links in de Heenvlietsestraat een rijtje woningen dat al klaar is... Het is een tweekamerwoning, maar bijzonder handig is hier het opklap- bed, dat bijna als kast dienst doet en er ook de vorm van heeft. Een besparing van ruimte en geen bed over de vloer. De keuken is verlengd. Van een nieuwe aanrecht voorzien, plus geyser. Vier handige kastjes, waar van twee boven en twee beneden de aanrecht. Zonnig getinte oranje overgordijnen. In de gang een betegelde douchecel, terwijl ook het toilet vergroot is. Een klein handig opbergkastje is van die grote kast nog overgeschoten. In de tuin is de schuur verplaatst. De ruimte hiervan is benut voor een tuintje, waarin straks ongetwijfeld de crocussen zullen bloeien. Een plastic gebloemd overgordijn voor de deur van de schuur, doch ook in de douchecel. Als straks het voorjaarszonnetje om het hoekje gluurt, kan mevrouw van Oostende zich in die eerste stralen koesteren op een stenen plaatsje. Een woning, een der velen in Schiedam-Zuid, geheel gemoderni seerd. Van alle gemakken voorzien en oer-gezellig ingericht. Het zou een modelwoning voor de Woningbouwvereniging Volkshuis vesting Schiedam kunnen zijn. Waar we het dan maar op houden. Want hij is het inderdaad. Met een compliment aan de bewoonster voor haar smaak. Voor de verbouwing bedroeg de huur slechts f 48,25 per maand. Dat was veel te laag. Maar de woning was oud, men paste de verplichte huur verhogingen niet toe. Nu komt er een f 24,— per maand bij, waarbij die verhogingen nog niet zijn inbe grepen. Maar daarvoor heeft men dan ook een woning, die aan alle eisen voldoet. Waarmede mevrouw van Oostende dan ook zeer ingeno men is. GEBOREN Collecteer nog eenmaal op Klaproos dag, zaterdag 14 november of... storting op gironummer 416000 ten name van het Nederlands Oorlogs graven Comité, N.Z. Voorburgwal 112, Amsterdam (C). Het feit, dat wij 5 mei 1970 onze 25-jarige bevrijding herdachten, heeft ons het plan doen opvatten, aan deze laatste collecte een speciaal karakter te geven, dit kan worden gegeven door de pers, collectanten en gevers. Immers het was 25 jaar geleden dat in uitzinnige vreugde de vrijheid weid begroet en dat in diepe eerbied de gevallenen werden herdacht. Die dankbaarheid dachten wij, kan in 1970 extra tot uitdrukking komen, als wij allen nog eenmaal ons beste been er voor weten te zetten. Wij wekken allen, die reeds eerder medewerking verleenden, dan nu ook op om gevolg te geven aan de uitnodiging de laatste maal te helpen. Wanneer velen hun mede werking verlenen, is de vervulling van onze gemeenschappelijke plicht gewaarborgd. Daarom zullen wij als één man moeten staan achter de aktie van het Klaprooscomité. Uw steun kan niet worden gemist. Zaterdag 14 november a.s. is de collecte. De bussen kunnen worden afgehaald van 9 uur t/m 17 uur; 6 uur moeten de bussen weer binnen zijn. Bussen afhalen en terug bren gen: gebouw Arcade, Lange Haven 71, Schiedam. Voor uw zeer gewaar deerde medewerking zeggen wij u bij voorbaat hartelijk dank, gaarne zien wij u of uw bericht tegemoet. P.S. Het feit dat u klaprooscollec tant bent geweest, is bepalend of u door het lot kunt worden aangewe zen, om tot Engelandvaarders te gaan behoren, als gast van de Engelse Oudstrijders-organisatie „The British Legion" gedurende 5 dagen naar Londen mogen gaan. Mogen wij op u rekenen? Afdeling Schiedam, Nederlands Oor logsgraven Comité, organisator Klap rooscollecte 1970. DE OPEN Studiedag van de Nederlandse Chris ten Vrouwenbond wordt op dinsdag 24 november a.s. in Utrecht gehou den. Onderwerp: „Leven wij of worden wij geleefd? Alle inlichtin gen hierover verkrijgbaar bij het secretariaat, mevrouw D. Tompot- v.d. Ham, Bosboomlaan 20c, tel. 265256. WIE INTERESSE heeft voor het verwerken van stro- en droogbloemen, helemaal „in". Komt u dus allemaal naar de demonstratie-avond van de bekende bloemist de heer J. J. van Dijk. Die deze avond organiseert voor de leden van de K.N.M.T.P., afd. Schiedam. Aanvang: 8 uur. „HET HUMANISME, Vijand op Pantoffels" is de titel van de lezing, die ds. Kalff uit Benne- broek voor de leden van de Ned. Christen Vrouwenbond, afdeling Schiedam-Kethel zal houden in gebouw „De Rank". Op woensdag avond 25 november a.s., waarbij u van harte welkom bent. VANAVOND houdt de heer A. Velthuizen voor de leden van de K.N.N.V. afd. Vlaar- dingen/Schiedam een lezing, ver lucht met dia's over zijn verblijf in het natuurreservaat „de Camarque" in Frankrijk. Aanvang: 8 uur in zaal „De Kern" te Vlaardingen. Zondagmorgen 22 november maken de leden een najaarsexcursie naar het „Hellegatsplein". Een specifiek vogelgebeuren onder leiding van de heer L. Noordhoek. Vertrek met auto's van station Vlaardingen-Oost om half negen. OVERLEDEN J. van Doorn, 62 jr., wed. van M. A. Osephius; N. Smit, 90 jr., wed. van H. Witte. „FLASH" deze goede 5-mans-formatie uit Rotterdam wordt het helemaal voor de „Instuivers" op zondagavond 22 november. Om 8 uur van harte welkom. „NATUURLEVEN in Nederland". Alles daarover vertelt cineast Simon de Waard voor de leden van het Nivon op donderdag 26 november a.s. Kaarten hiervoor verkrijgbaar bij mevrouw Brandt, Dr. Wibautplein 159 en de heren Luttik, Visserstraat 17 en v.d. Stel, Dr. Zamenhoffstraat 19d. Of aan het secretariaat, Damlaan 242. Maar ook des avonds aan zaal „Tivoli", Nieuwe Haven 237. Aan vang: 8 uur. „EGOÏSME of gebrek aan werkelijke interesse in de ander". Hierover spreekt pater H. Maassen O.E.S.A. dinsdagavond 24 november a.s. in de zaal van de Opstandingskerk. Dit in het kader van het twaalfenhalf jarig bestaan van de O.L.Vr. Visitatiekerk. Iedere geïnteresseerde van harte welkom. Aanvang: 8 uur. Zo zien de woningen er aan de achterkant op het ogenblik uit; ze ondergaan een volledige „revisie-beurt".

Het Nieuwe Stadsblad | 1970 | | pagina 32