Deze week in Bijdorp straks ook over op aardgas SCHIEDAM HARGA-FILOSOFIETJES Mede Ruis bleef goed mede gaan I burgerlijke tsjtand DAM BOEKJE VOL altijd f 5.- contant voor U MET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 17 - WOENSDAG 9 DECEMBER 1970 07? 'rJSiAJ'J3ö 9 OA2W3C 'V V -VUiM nj- de op- De Over de resultaten van het betaalde voetbal in onze goede stad Schiedam mogen we de laatste weken bepaaldelijk niet mopperen. Zondag j.l. hebben wij op Harga getuigen kunnen zijn van een prima partij van Hermes DVS dat gast Noad met 2-0 klopte. De positie van onze stadgenoten ten opzichte van de drie koplopers werd versterkt. PEC haalde weliswaar ook de volle winst binnen, maar Eindhoven en de Volenwijckers speelden gelijk. Wanneer Hermes de huidige vorm blijft tonen, dan ziet de toekomst er voor Joop Castenmiller en zijn mannen niet slecht uit. Uit het verleden herinnert Jan zich, dat Hermes bijna iedere competitie zeer goed startte, maar dat na zo 'n twaalftal wedstrijden het hoogte punt was bereikt en dat dan de weinig glorieuze tocht naar een veel lagere klassering op de ranglijst aanving. Dit jaar is Hermes wat aarzelend begonnen, maar de laatste tijd gaat het uitstekend, zodat de verwachtingen in heel Schiedam nu hoog gespannen zijn. Hermes heeft nu evenals de Volenwijckers en PEC 17 punten en dat betekent een gedeelde tweede plaats achter Eind hoven, dat 20 punten heeft weten te behalen. Goed, laat Eindhoven nu kampioen worden, PEC tweede en Hermes derde, dan is die positie toch nog goed voor een plaats in de eerste divisie. Wanneer dat zou lukken, krijgen we in onze jenever-stad weer een groot feest, misschien wel net zo groot als een paar jaar geleden toen SVV naar de ere-divisie promoveer de. Uw Jan Sportief hoopt het allemaal mee te maken en hij is er van overtuigd, dat wanneer Joop Castenmiller zijn juiste visie op de zaken behoudt, het feest een reali teit zal worden. Overigens, heeft u opgemerkt, dat met de successen van Hermes de waardering voor Joop Castenmiller als trainer in de kronieken die over voetbal publiceren, aanmerkelijk is gestegen. Er wordt over Joop bijzonder prijzend gesproken en dat is voor de sympatieke werker erg vervelend, want als de resultaten minder worden, schuift men het hem ook in zijn schoenen. Een paar weken geleden dacht Jan eerlijk gezegd al dat het zover was en zag hij de bui al boven Joop hangen. De winstpartijen, die daarna nog wer den behaald deed het getij gelukkig keren. Ondertussen zult u al begrepen hebben, dat hoewel Jan al zo 'n jaar of 20/25 over voetbal schrijft, hij er toch weinig verstand van heeft, maar wie van ons heeft dat nu wel? Verleden jaar was er nog één Schiedammer waarvan Jan veronder stelde dat hij er wat van begreep. Juist, u raadt het dat was Rinus van SVV, maar helaas die is naar oostelijker oorden vertrokken. Zijn huidige club Heracles staat op een gedeelde derde plaats in de eerste divisie, wat niet zo goed is als het klinkt, want het verschil met no. 1 op de ranglijst FC Den Bosch, bedraagt acht punten. Rinus zal dit wel best vinden, want van de ere-divisie zal hij zijn buik na het SVV-avontuur wel vol hebben. Na deze kleine afdwaling weer terug naar Hermes, dat zich best eens in de eerste divisie zou kunnen hand haven. Voorwaarde is dan wel dat voetballers van de kwaliteit van Mede Ruis, die zondag tegen Noad beide doelpunten op zijn naam bracht voor de Schiedammers blijft spelen. Mede was verschrikkelijk goed en Jan vond ook zijn vriend Kees van Kooten beter dan de rest van het veld. Jammer was het dat laatst genoemde niet tot scoren kwam, want op de topscorerslijst staat hij slechts één doelpunt van de leider. Zondag a.s. tegen Roda JC uit moet daar maar eens wijziging in komen. Zet hem op Kees! SVV behaalde tegen Willem II een 1-1 gelijkspel. Lang niet gek de stand op de ranglijst in aanmerking genomen. De positie van onze stadgenoten ten opzichte van de onderste plaats is weer iets beter geworden, al is het nog niet alleen juichen en toeteren over de riante plaats, want daar moet toch nog wel verbetering in komen. Tegen Willem II ging SVV niet zo sterk uit de blokken (om eens een ander cliché te gebruiken) en Jan Bens en zijn makkers hadden geluk dat de Tilburgers zich in de eerste helft niet op een behoorlijke voor sprong schoten. Het had als Jan de speciale Stadsblad-verslaggever mag geloven makkelijk gekund. Meer dan één enkel doelpunt konden Jaap van der Lek c.s. niet achter Jan van der Velde frommelen en dat gebeurde al na drie minuten spelen toen de achterhoede van SVV nog bezig was om zich de slaap uit de ogen te wrijven. Toen dat eenmaal gebeurd was, konden de tegenstanders het Schie- damse net niet meer vinden. Wel moesten paal en lat nog diverse malen redding brengen, maar dat hoorde nu eenmaal bij de Schiedam- se taktiek. In de tweede helft ging SVV iets beter draaien, al bleef over het geheel genomen de Tilburgse formatie wat sterker. Bassant maak te zijn aankoop weer eens waar door de gelijkmaker van SVV op zijn naam te brengen en wanneer in de slotfase de Schiedammers nog wat meer het geluk aan hun zijde hadden gehad, waren beide punten naar Schiedam gekomen. Het zou te veel van het goede zijn geweest, al had Jan dat natuurlijk wel graag gewild. De 1-1 eindstand gaf de verhouding vrij juist weer. In de tweede klasse B van de KNVB leverde DHS een uitstekende prestatie door Slikkerveer met een 1-0 nederlaag naar huis te sturen. Het was een goed gelijk opgaande strijd, waarbij beide teams moeite hadden met het zware terrein. Voor onze stadgenoten ontstonden er vele kansen, maar het scoren wilde in eerste instantie maar niet lukken. Pas toen een kwartier voor tijd Kiela op het veld verscheen werd er gedoelpunt. Een voorzet van Roo- zen verdween middels het hoofd van Kiela in de Slikkerveerveste. De voorsprong van DHS is niet meer in gevaar geweest. Excelsior '20 stuurde zijn tegen stander in de vierde klasse E Paraat ook met een nederlaag naar huis. Het werd op Thurlede 2-1. Van Deventer opende voor de thuisclub de score 1-0. Na de hervatting werd het eerst gelijk, maar gelukkig was Ruts er nog die Excelsior naar een verdiende winst schoot. In de vierde klasse F is Schiedam, die zo mooi aan de leiding stond, gestruikeld over Stolwijk. Het werd een 1-0 overwinning voor de bezoekers. Onze stadgenoten waren zeker niet zwakker, maar ja, u kent het verhaal? Het gaat nu eenmaal om doelpunten en als je die niet maakt dan verlies je. Wat niet wegneemt dat het wel erg jammer is, omdat Schiedam nu moest toestaan dat Hion alleen aan de leiding kwam. De competitie is echter nog lang en er kan nog verschrikkelijk veel gebeu- Kees mede Ruis of Ruis mede Kees de sterren van het veld. Een modderig nat veld op zondag 6 december. De korfballers konden, ongehin derd door de weersomstandigheden, die de voetballers veel parten speel den, hun competitie-programma in de Sporthal afwerken. Voor Odi ging dit niet zonder kleerscheuren, want er werd met 5-3 tegen Roozenburg verloren. Schiedam deed het wat beter door Vlaardingen op 9-8 te houden. In de laatste spelperiode verdween de fraai opgebouwde 9-6 voorsprong bijna geheel, maar gelukkig niet helemaal. ■zegels geven veel meer VRAAG ZE SPAAR ZE voor volgende attracties en In de stromende regen de wedstrijd Hermes D.V.S. -Noad... Een koude en kille toestand op het veld en op de tribune. Waar met veldheersblikken het oog van deskundigen gericht was op de scheidsrechter Gans uit Zwolle. Met een nog prille ervaring op het blazen van voetbalwedstrijden voor het Betaalde. Maar die er zich goed doorheen sloeg. Zich door niemand liet intimideren. Netten van Noad had bij hem geen schijn van kans, zodat bij herhaling het befaamde boekje erbij kwam. Een wedstrijd om helemaal warm van te worden, was het beslist niet. Totdat Mede Ruis ineens de kans van zijn leven kreeg en Schipperen, die al heel wat te schipperen had gehad om zijn doel leeg te houden, het nakijken kreeg... Met 1-0 voorsprong. Het wordt het kaakjes-seizoen van Hermes D.V.S.! Want natuurlijk blijven ze nu winnen en kan ik om de 14 dagen op die twee kaakjes rekenen. Soms werd het daarna wel even benauwd voor de Blauw-Witte aanhang, die tijdens al dat hemelwater bescherming zocht tegen de tribune of erop. Ruts raakte niet in paniek. Wel gewond toen Netten op hem afstormde. Maar Spermon nam zijn plaats in. Kees van Kooten, zwaar gehinderd de gehele wedstrijd, schudde opeens die Tilburgers van zich af. En mede dankzij een niet geruisloos schot liet de held van deze middag voor D. V.S. het tweede doelpunt aantekenen. Al zij hier wel vermeld, dat dit waarschijnlijk ook geboren is door de onstuimige aanmoedigingen van de thuisclub. Waar boven alles uit de stem van de heer AStouthandel klonk. De stortbui na de wedstrijd incasseerde men met een sportief gebaar. Er waren tenslotte twee kostbare doelpunten in eigen huis gebleven. En Noad noteerde verlies van zijn eerste uitwedstrijd. Misschien vergat u in de zenuwen dat de wedstrijdbal deze zondag het nummer 78 droeg... MIEKE WoerdenbagchMachiel G. z.v. M. i' Jongste en N. van den Berg; Theodorus L. z.v. S. P. Kazenbroot en M. D. Farro; Marian d.v. M. Spork en W. J. Matla; Francisca d.v. L. Vermeer en H. M. van der Raaf; Vicky d.v. K. G. Hoppen en M. L. Creemers; Clementine R. d.v. G. G. F. Westhuis en M. P. Hoedt; Johannes A. E. z.v. H. B. E. van Dijk en L. J. M. van Gils; Angeiine d.v. D. Laterveer en H. van 't Riet; Peter z.v. A. van Marsbergen en M. Dekker; Anwar K. z.v. K. G. Thio alias Koenraad en M. Sie beling; Wilma A. d.v. J. Vermeulen en C. de Bruijn; Lilian d.v. J. du Pree en A. M. C. van Abshoven; Chantal d.v. C. Durian en S. M. van Genderen; Sarissa N. d.v. H. H. Ruitenberg en N. G. Harreman; Anton A. z.v. H. L. Breve en C. A. Snelders; Richard z.v. C. A. van Oudenaarde en L. J. Meulstee; Arjen z.v. H. J. M. op 't Ende en M. Sluyter. utuUKEN Fabian z.v. A. A. van Buuren en A. M. Dickhoff; Carlos z.v. J. Jagt en W. M. Janssens; Sandra M. J. d.v. A. J. Langeveld en L. T. M. Kerklaan; Yvonne d.v. J. H. van Leeuwaarden en E. Blommendaal; Paulus G. M. z.v. P. G. M. Mennen en M. H. L. Mulder; Robertus H. L. z.v. P. G. M. Mennen en M. H. L. Mulder; Carolina M. A. d.v. J. D. Smit en E. M. Swaan; Marco z.v. G. J. Beekman en G. C. Schutte; Monique d.v. A. H. Blanken en J. Holleman; Leon- tine A. d.v. C. G. Ziekman en V. D. Hoedjes; Ronald z.v. C. B. J. van der Boor en P. A. G. Cocheret de la Morinière; Lucas J. z.v. J. H. Sales en W. Verkoren; Eric z.v. N. van Klinken en C. J. Ruts; Petra E. d.v. J. de Pater en E. Swets; Maria E. d.v. F. Beato Rodriguez en M. M. B. Lopez Ona; Pieter z.v. P. Vijfwinkel en E. Dijkman; Jolanda J. A. d.v. W. A. J. Pannekoek en J. Ouwens; Derk-Jaap D. z.v. J. W. van Buren en R. M. M. de Jong; Arjan z.v. P. Kraaijeveld en M. C. Spermon; Robbie G. z.v. T. J. H. L. Blom en P. C. L. Wijzenbroek; Sandra d.v. F. M. Meijster en L. G. L. M. Het ligt in de bedoeling om het buurtschap Bijdorp aan te sluiten op de normale gemeentelijke gasvoorziening. De bewoners, ruim honderd gezinnen, zijn voor kook- en verwarmingsdoeleinden nu nog steeds aangewezen op andere brandstoffen, als elektriciteit, olie, kolen of butagas. Aangezien de voorgenomen aansluiting vrij hoge kosten voor de gemeente met zich meebrengt, willen de Gemeentelijke Technische Bedrijven van te voren weten of er voldoende belangstelling onder de bewoners bestaat voor deze overschakeling, die voor de gemeente pas zin heeft wanneer minstens de helft van het aantal gezinnen de stap neemt. om na te gaan wie de kosten van het ONDERTROUWD L. D. Baauw, 22 jr. en M. H. Poot, 22 jr.; W. J. Boon, 23 jr. en J. H. Overheul, 19 jr.; D. P. van Buijtene, 27 jr. en E. K. Münstermann, 28 jr.; B. Buijtenhek, 22 jr. en A. M. M. van Giezen, 25 jr.; W. P. van Gelderen, 24 jr. en J. C. Baris, 21 jr.; A. M. M. Groeneweegen, 24 jr. en C. T. J. De Koning, 21 jr.; R. R. P. J. Heidentrijk, 24 jr. en C. M. Salij, 22 jr.; P. M. de Heij, 22 jr. en A. M. de Groot, 21 jr.; K. Poortvliet, 25 jr. en M. de Wijs, 24 jr.; G. Schriever, 21 jr. en A. Kosse, 21 jr.; G. F. A. Verspuij, 22 jr. en T. C. G. de Kievith„ 20 jr. Tijdens een door de wijkvereniging Bijdorp georganiseerde voorlich tingsavond is gebleken dat er onder de bewoners wel belangstelling be staat. De volgende stap is dat de Technische Bedrijven een gerichte enquête huis-aan-huis gaan houden in Bijdorp om precies te weten hoeveel bewoners bereid zijn aardgas te nemen, waar zij dit aardgas voor denken te gebruiken (koken, was sen, verwarmen), maar ook, indien men géén gas neemt, waarom niet. De aansluiting geschiedt op basis van vrijwilligheid, men is niet verplicht. Dit in tegenstelling tot enkele jaren geleden, toen men in bijna alle wijken van Schiedam wel verplicht was om over te schakelen van het stadsgas op het aardgas, wat een ombouw van de gas-apparaten nood zakelijk maakte. Dit probleem speelt niet in Bijdorp. Er is geen gas, dus er hoeft niet omgebouwd worden. Er komt alleen maar een nieuwe aansluiting op het aardgasnet. Voor de woningen aan de Schiedamseweg ligt de zaak vrij makkelijk; er ligt al een aardgasleiding waarop de wonin gen onmiddellijk aangesloten kun nen worden. In de zijstraten ligt het wat moeilijker, vooral ook omdat de kosten van aansluiting voor de Techn. Bedrijven hoger liggen. Een bijkomend probleem is, dat Bijdorp in een zgn. „saneringsge- bied" ligt. De bestaande bebouwing zal in een verdere toekomst verdwij nen. Dat kan echter nog vele jaren duren voor het zover is. Voor de Bijdorp-bewoners, voor zover zij huurders zijn, is het dus wel zaak leggen van de gasleidingen in de huizen zal gaan betalen. Want de G.T.B. leggen alleen de leidingen aan tot en met de meter; voor de rest moet de huiseigenaar of de bewoner zelf zorgdragen. Om de overstap naar het aardgas aantrekkelijker te maken willen de Technische Bedrijven weer een „cadeaugas-actie" gaan voeren. Deze houdt in, dat wanneer men een aansluiting neemt de gasrekening gehalveerd wordt gedurende twee jaar na de aanleg van het nieuwe aardgasnet. Vooral wanneer men het aardgas gaat gebruiken voor verwar ming van de woning, betekent dit een aanzienlijke besparing op de te maken kosten. Dit dan nog afgezien van het grote gerief dat het aardgas biedt. Dit alles is echter afhankelijk van een voldoende belangstelling van de zijde van de bewoners, wat bij de te houden enquête moet blijken. Wan neer die belangstelling er is, dan zal de gemeenteraad nog de nodige kredieten moeten verlenen. Doch verwacht wordt dat omstreeks 1 september 1971 de aansluiting ge reed zal zijn, zodat de bewoners reeds in de winter van 1971-1972 volledig van het aardgas kunnen profiteren. GEHUWD V. Andelkovic, 33 jr. en J. K. Everhard, 24 jr.; G. J. de Vries, 21 jr. en A. M. F. de Smits, 19 jr.H. E. van Houte, 24 jr. en C. van der Tuijn, 22 jr.; J. van Beers, 28 jr. en M. J. Jeup, 19 jr.; D. Mooiman, 23 jr. en J. P. M. van der Steen, 23 jr.; B. C. Hoftijzer, 26 jr. en P. E. C. Hoek, 23 jr.; C. J. L. Liebrechts, 22 jr. en M. L. Thijssen, 20 jr.; B. Schilperoord, 23 jr. en M. Golver- dingen, 18 jr.; J. Hees, 22 jr. en N. Petersen, 20 jr.; P. J. M. de Bie, 26 jr. en C. C. Bison, 23 jr.; M. Bemhart, 22 jr. en E. C. Tuit, 20 jr.; N. von Beers, 21 jr. en G. Storm, 19 jr.; H. van Veen, 23 jr. en S. M. Smit, 23 jr.; R. Ossendorp, 25 jr. en J. H. Aanraad, 20 jr.; K. W. A. van Gurp, 32 jr. en J. M. P. Roepers, 28 jr.; L. J. Brökling, 22 jr. en Y. C. P. Wessels, 19 jr.; J. van Doesburg, 22 jr. en M. A. de Nijs, 21 jr.; H. J. Stoop, 22 jr. en H. J. Spithoven, 18 jr.; R. G. Tournier, 24 jr. en M. E. L. L. Nefkens, 22 jr.; J. J. M. Lourier, 21 jr. en M. C. H. de Mol, 21 jr.; A. M. G. Weterings, 22 jr. en M.. M. Kerkhof, 18 jr.; L. de Jonge, 22 jr. en H. M. B. Gouka, 24 jr.; T. J. Janse, 28 jr. en M. A. H. Kloos, 23 jr.; W. H. van Gent, 23 jr. en H. E. Terol, 17 jr.; T. Ledeboer, 28 jr. en I. C. Boyer, 30 jr.E. van Eijk, 23 jr. en C. A. Kamp, 20 jr.; J. C. Willemse, 23 jr. en J. S. M. Frederiks, 20 jr.; M. H. H. van der Werff, 22 jr. en M. T. de Swart, 22 jr.; A. Zwaneveld, 28 jr. en J. C. M. Wille, 21 jr.; C. L. van Troost, 26 jr. en F. M. Kasteele, 22 jr.; L. T. Renirie, 28 jr. en M. G. Wind, 22 jr. OVERLEDEN J. A. N. Hoelaars, 70 jr.; H. J. Goudzwaard, 78 jr.; E. D. van Hartingsvelt, 88 jr., wed. van J. W. van Otterloo; J. van de Griend, 66 jr.; P. J. Rosman, 15 jr.; W. D. Bruring, 82 jr., wed. van J. M. Everhard; H. J. Brökling, 64 jr.; W. van Logchem, 65 jr.; J. C. Smit, 64 jr., echtg. van Breederveld; C. Straver, 83 jr., echtg. van Jakobsen; A. J. J. de Vette, 74 jr., wed. van R. van Rutten; P. T. van Kasteren, 80 jr.

Het Nieuwe Stadsblad | 1970 | | pagina 17