IN GESPREK MET.. 600.- VOOR UW OUDE T V. wiy/ «•meester Kamps** van de St. Jaeobussehool 85. 75. 65. BEHOUD STERREBOS 't Blakertje Het streven blijft: veeg een straat per week.... KLEUREN... GEVEKE ORANJE Afsluiting viering 12Vl jaar RK Parochie Visitatie feestelijke wijnen Import Perzische tapijten ZILVEREN LAMP TAMIZ Schaats liefhebbers, opgelet! Klaverjassers opgelet Kleuren Televisie DE „JACOBUS" IN KETHEL... ook levering aan de handel* Hoogstraat 158 Schiedam|Tel. 261508 STAATSLOTERIJ CORRESPONDENT K.K.K. RUST SPECIALE AANBIEDING U betaalt 1699- 15% korting »- - CVéf JHaMiiMQ-tl OACiWV T .DAS - OAja£üAT2 3WU3IH 73H HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 6 - VRIJDAG 11 DECEMBER 1970 Geen mens zal dankbaarder zijn dan Sebastiaan Marie Kamps, wanneer zondag 20 december a.s. verstreken is. Dan neemt hij officieel afscheid van „zijn" St. Jacobsschool aan de Joppeweg 2, waar hij als onderwijzer op 1 juni 1938 zijn tijdelijke aanstelling kreeg en reeds na een half jaar zijn vaste. Hij is nu in totaal 44 jaar bij het onderwijs, waarvan 32 jaar in Kethel. Dat in 1938 nog echt een dórp was. Als er iemand met de meeste tégenzin onderwijzer geworden is, dan is het toch zeker Sebastiaan Marie Kamps. Liever was hij in die jaren naar de ambachtsschool ge gaan. Maar moeder Kamps beschikte anders. En terecht, zoals later zou blijken. De doorslag voor hem was dat hij meer kon verdienen. Zijn vader was sergeant-majoor in het leger, hetgeen dikwijls overplaat singen betekende. Verhuizen, andere scholen waar de jonge Sebastiaan zich waar moest maken. Na de kweekschooljaren teveel on derwijzers in Breda. Geen kans om aan bod te komen. Een kantoorbaan zoeken in Ginne- ken bij de Suiker Centrale. Twee maal 25 km. per dag op de fiets. Maar die fabriek ging in Engelse handen over. Ieder mens krijgt in het leven wat voor hem weggelegd is. Na tijdelijke aanstellingen in Enschede, Eind hoven, Meerssen en toen als zuiver geluk de deftige school destijds in de Mauritsstraat in Rotterdam. Waar 14 leerkrachten aan verbonden waren. Hij bleef er 10 jaar. Tóen heeft hij pas gemerkt, dat deze taak eigenlijk voor hem was weggelegd. Heel toevallig had hij op een E.H.B.O.-cursus een aardige kleuter onderwijzeres ontmoet. Het liep niet allemaal van een leien dakjekon hij dit meisje een goeae toekomst bieden? Ze woonden allebei in Rotterdam. Sebastiaan Marie greep de gelegen heid aan om als tijdelijke kracht aan de St. Jaeobussehool in Kethel te worden aangesteld. Met de heer Chr. Ruys als hoofd der school. Na zijn vaste benoeming hakte hij resöluut de knoop door en vroeg dat aardige kleuterleidstertje ten huwe lijk. Met heel veel pijn en moeite ging zij mee naar Kethel, waar zij eerst vlakbij de Kerkweg gewoond hebben. Als zij tóen geweten had dat het er 32 jaar zouden worden en hopelijk straks na het afscheid nog veel meer, dan was zij tegen de muur opgevlogen. en Perzisch koperwerk teren scherpe prijzen Speciale aanbieding: in 3 verschillende maten, NU Ons telefoonnummer wordt vanaf 17 december 70 47 73. Mevr. W. Vaz DiasNoach, H. Polakstraat 120, Schiedam Gewoon gezellig bij hem thuis in zijn woning aan de Kerkweg 6 in het verleden duiken; horen dat hij opziet naar de dag van 20 december a.s. Sebastiaan Marie Kamps, de onderwijzer van de St. Jacobsschool, die dan officieel afscheid neemt. Nu heeft ze er een wijze glimlach voor. Zou voor geen goud van de wereld hier meer weg willen. Voelt zich één met de oude kern van Kethel. Een enkele keer had meester Kamps de derde klas. Meestal was het de vierde of de vijfde, soms dubbele klassen. Hij leidde de volkszang in de kerk. Hij werd eerste voorzitter van het gemengd koor „Bel Canto", dat nu nog bestaat. „De Burcht" vond in hem een goede voorzitter en een uitstekend regisseur. Waarbij hij goede stukken op de planken durfde te laten brengen. Na 1945 verrezen overal de vereni gingen als paddestoelen uit de grond. Van Kethel las je praktisch nooit wat en het had toch ook zijn goede ,,St. Radboud". Meester Kamps stapte naar de redakteur van de Nieuwe Schiedam- se Courant destijds, Kees Hazelzet en vroeg of hij af en toe „stukjes" mocht plegen over het nieuws van Kethel. De correspondent voor het Katholieke nieuws in de plaatselijke krant was geboren. En... hij deed het nog goed ookOp de envelop als afzender steeds „K.K.K.hetgeen de aanduiding was van Kamps, Kerkweg, Kethel! Met de komst van dokter P. v.d. Kuy was er heel wat verbeterd in Kethel. Aan hem heeft Kethel veel te danken. Hij was het ook, die de belangen van de gezondheidszorg behartigde. Het Wit-Gele Kruis kwam hier van de grond en onge merkt speelde hij dit in handen van mevrouw Kamps, als E.H.B.O.-ster. Zij heeft 28 jaar diverse telefoontjes aangepakt. Vooral in het holst van de nacht geen sinecure. Maar zij droeg hiermede haar aandeel mee in het welzijn van Kethel. Bijna twee jaar geleden werd de heer Kamps door een hartaanval getrof fen. Dat betekende, het rustiger aan gai1 doen. Niet meer naar school. Maar deze St. Jaeobussehool wil hem niet zomaar opzij zetten nu hij de pensioengerechtigde leeftijd be reikt heeft. Verre van dat zelfs. Op zondag 20 december a.s. wordt ter zijner intentie een H. Mis opgedragen. Om half elf in de Jacobuskerk. Waarna iedereen na afloop daarvan de gelegenheid krijgt afscheid te nemen van Sebastiaan Marie Kamps in de pastorie. De onderwijzer die dacht een verkeerde keus gemaakt te hebben! Maar de voldoening smaakt, dat zovele jongens en meisjes iets bereikt hebben na die eerste lagere schooljaren op „zijn" school. Moge zij allen de moeite nemen hem hiervoor te bedanken. En dan denk ik aan de mannen van „St. Rad boud", die hij een warm hart toedraagt. Mogelijk omdat ze prak tisch allemaal bij hem in de klas gezeten hebben. Nog vele goede jaren, Sebastiaan Marie Kamps met uw vrouw en kinderen. Waarvan er één ook bij het onderwijs is, kleuterleidster Lisette. Die alleen mag weten dat haar ouders verschrikkelijk trots op haar zijn, omdat ze het zo verdraaid goed doet. Dat „handige" in hem heeft Sebas tiaan Marie toch wel weten bot te vieren. De boekenkast bijvoorbeeld is een pronkjuweel! Hij heeft in zijn vrije tijd heel wat geknutseld en getimmerd in zijn eigen huis aan de Kerkweg. En van plan dit te blijven doen. Heel rustig aan. Als eerst die 20-ste december maar voorbij is. Maak er voor hem een onvergetelijke dag van, Kethelaren en oud-Kethelaren! M.W.-S. Is het het college bekend dat het Sterrebos dreigt te verdwijnen? Zo ja, kan het college daartegen iets ondernemen? Aldus een vraag bij de schriftelijke begrotingsbehandeling. B. en W. geven daarop ten ant woord „Het behoud van de groengordel met gedeeltelijk boskarakter, die zich uitstrekt langs de Julianalaan, gedeelte Stadhouderslaan en Prins Bernhardlaanheeft de volle aan dacht. Bij raadsbesluit van 25 maart 1968 is voor de reconstructie, de ophoging en de herziening een krediet verleend van f 545.000,—. Een gedeelte dezer werken is in de jaren 1968-1970 uitgevoerd. De verjonging van de houtopstanden zal in een periode van 20 jaar gefaseerd tot stand worden gebracht". De Schiedamse landijsbaan, gelegen tussen de Schiedamseweg en de Poldervaart, met de toegangsweg recht tegenover het gebouw De Rank, is voor gebruik gereed ge maakt. Indien het weer omslaat en de vorst inzet, kunnen de schaats liefhebbers, oud en vooral jong, terecht op deze ruime baan van 100 bij 150 meter. Enkele weken geleden is reeds begonnen met de voorbereidende werkzaamheden. De afrastering rond het terrein, die in het voorjaar voor het vee wordt aangebracht, is door de Plantsoenendienst opgeruimd en de waterkering is gesloten. Door de Technische Bedrijven is de water pomp in werking gesteld en is ook de verlichting, o.a. door de hoge lichtmast in het midden gecontro leerd. Tevens is de toegangsweg langs de ijsbaan van een nieuwe slijtlaag van asfalt voorzien. Het afgelopen winterseizoen is een dankbaar gebruik gemaakt van de baan. Te hopen is nu dat in de komende winter, het tweede seizoen dus, jong en oud veel plezier zal beleven aan de fijne schaatssport. A.s. weekend vindt in de parochie O.L. Vrouw Visitatie, Dr. Schaep- mansingel 3, de afsluiting plaats van enige bijeenkomsten, welke georga niseerd waren in het kader van het bestaan der parochie, gedurende twaalfeneenhalf jaar. Zaterdagavond a.s. om 19.00 uur zal in de Eucharistie-viering het R.K. Schiedams gemengd koor „Die Deutsche Messe" van Schubert zin gen. Het dameskoor van de Parochie vertolkt het Maria Wiegenlied van Max Reger. O.a. wordt ook de „Alt Rhapsodie" van Johannes Brahms voor solo-alt, mannenkoor en orgel door het herenkoor „Gregorius" met mede werking van de alt Els Kloos uitgevoerd. Dit werk ontleent zijn tekst aan Goethe's gedicht „Harz- reise im Winter". De H.H.-Geestelijken der Parochie zullen op zaterdagavond recipiëren in de hal van de Doninico Savio School, welke grenst aan het kerk gebouw. Pastoor Oudshoorn zal met zijn huishoudster een treedje hoger mo gen staan, daar zij beiden 12,5 jaar voor deze parochie werkzaam zijn geweest. Zondagmorgen om 11.00 uur zal de Misviering worden opgeluisterd door het jongerenkoor van de Parochie. De dienst zal als thema hebben „Parochie". De enthousiaste jonge ren-groep heeft bij velen reeds waardering gevonden enige weken terug bij hun eerste uitvoering. Zowel op zaterdagavond als zondag morgen zal organist en koordirigent René Fons de muzikale leiding hebben in de Misvieringen. De Parochianen waren in het week einde uitgenodigd het toneelspel „Een geboren leugenaar" bij te wonen. Dit spel zou door de toneelgroep Brederode worden uit gevoerd. Helaas is de hoofdrolspeler door ziekte niet in staat zijn rol te komen vervullen. Men moest afzien van een uitvoering in het komende weekend. De verstrekte toegangs kaarten behouden hun geldigheid. Op zaterdagavond 23 januari 1971 zal men kunnen genieten van „Bre- derode's" kwaliteiten in een „Gebo ren Leugenaar". LUXE GESCHENKARTIKELEN Hoogstraat 152 - Tel. 26.24.33 Vrijdagsavonds geopend Bij de schriftelijke begrotingsbe handeling kreeg het college van B. en W. ook deze vraag voorgelegd: is het bekend dat in Schiedam veel straten niet worden schoongemaakt en kan het college het schoonmaken bevorderen. B. en W. geven hierop ten antwoord, dat het schoonmaken van straten normaal volgens een werkschema verloopt, waarbij ernaar wordt ge streefd minstens eenmaal per week een straat te vegen, hetzij met handkracht hetzij met veegmachi- nes. Door een aanzienlijk personeels tekort, waarbij gevoegd een hoog ziekteverzuim, kan het werkschema echter niet altijd worden aangehou den. Voorts wordt het veegwerk in vrijwel alle straten sterk belemmerd door geparkeerde voertuigen. „De betrokken dienst doet onder de huidige omstandigheden echter al het mogelijke om het schoonmaken der straten redelijk te laten ver lopen". De klaverjasvereniging „Fortuna" organiseert op woensdag 23 decem ber a.s. een groot kerst concours- klaverjassen in het recreatie gebouw, Marathon weg, Vlaardingen. Aan vang: 8 uur. Inleg leden der klaverjasvereniging f 2,—. Inleg niet-leden f 2,75. De prijzen zullen bestaan uit konij nen, rollades, kippen e.d. Om teleurstelling te voorkomen, dat er op deze kaartavond voor u geen plaats meer is, kunt u zich nu reeds aanmelden bij de héér A. van Dijk, tel. 352651. Na 16 december tel. 702651. is toch fascinerender op de televisie dan zwart-wit. GEVEKE-TELEVISIE'S munten uit door degelijkheid en betrouwbaarheid. Ons des kundig personeel staat u met raad en daad terzijde bij het kiezen van uw apparatuur. WIST U dat wij NU een brengen in Originele Telefunken Kleuren TV 2250. Geveke Premie 201. Max. Inruil 350. Kom eens naar onze SHOWROOMS BROERSVEST 58 NIEUWLANDPLEIN 57 Beaujolais „Vilate" 1969, per fles 4,35 bij 6 flessen 3,95 Lalande de Pomerol 1967, per fles 5,95 bij 6 flessen 5,45 Chat, du Pape, per fles 6,25 bij 6 flessen 5,95 Rosé d' Anjou, Rogier govin, eigen import, gebotteld in Frankrijk, per fles 3,95 bij 12 flessen ƒ3,50 SLIJTERIJ - WIJNHANDEL Oranjestr. 10-12 - Tel. 265997 OF MIN, bij aankoop van een kleuren T.V., 66 cm. Bijv.: Telefunken ƒ2450, inruil 600, U betaalt slechts 1850,— Blaupunkt - Philips 15% korting. ROZENBURGERPLEIN 1 SCHIEDAM TEL. 266361 m Filiaal: BEIERLANDSESTRAAT 43

Het Nieuwe Stadsblad | 1970 | | pagina 6