Het nieuwe NIEUWLAND-WEST OP DE HELLING RENAULT Het „Dafje" voor zuster Keizer KERSTVIERING DES HEILS Kapitein Renting en z'n „vervoerskreet" KOSTER n.v. cl 0). rJ)u/ionL TUBEROVA IN SCHIEDAM-ZUID Poelier Sluis juwelier STAND: 2527 GULDEN Opel Rekords Nog oude prijs :T.V DEFECT BEI. RADIO„ACTIEF" Verschijnt woensdag en vrijdag in Schiedam, Kethel en Oud-Mathenesse (Rotterdam) ENQUETE TEL. 707777 voor een ruime keuze in aanstekers rob heenes noordmolenstraat 2 r'dam tel. 283711 rubensplein 3, Schiedam, tel.266798 RUBBER TEGELS - itteJAARGANG WOENSDAG 16 DECEMBER 1970 Redaktie en Advertenties: Broersvest 125, Schiedam (C. J. van der Klink), telefoon 010-267368 en 263939 Inzendtermijn advertenties: dinsdag en donderdag tot 6 uur 's avonds. Hoofdredaktie: P. J. Hovmgh De „Randstad-edities" geven uitgaven in Delft, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Rijswijk met de rond deze steden gelegen dorpen en n editie voor geheel Westland en beschikken over een uitgebreid N.I.P.O.-rapport Het röntgenonderzoek in Schiedam Zuid, waarvoor het bureau van Tuberova is gevestigd in het school gebouw Zwartewaalsestraat 16, zal donderdag 17 december a.s. te 20.30 uur eindigen. Personen die nog niet aan het onderzoek deel namen en voorzover woonachtig in die stadsdelen waar het onderzoek reeds plaats vond (Kethel, Groen- oord, Nieuwland en Zuid) kunnen zich hiervoor tot bovengenoemde datum alsnog melden. Ook indien men niet in het bezit is van een oproepkaart. Voor wat betreft het resterende deel van Schiedam, Oost en een gedeelte van het Centrum, zal ongeveer in de tweede helft van januari begonnen worden. Het onderzoekbureau zal worden gevestigd in de Comenius- school A, Singel 5 (achter de Hema). Op papier was het allemaal zo prachtig geregeld, maar nu komt er een kink in de kabel en verkeert kapitein H. J. Renting van het Leger des Heils in nóód... u U fronst bezorgd de wenkbrauwen, want waarmede kunt u hem helpen? De oplossing is niet zo heel erg moeüijk. Als u tenminste een auto heeft. Als u zaterdagmiddag om kwart over 2 „van goede wille bent voor de mensen van het Kerstfeest om half 3 in de scholengemeenschap „Spieringshoek". Om hun van huis te halen en daarna weer thuis te brengen. Hetzelfde geldt voor het avondfeest van half 7. j SOMS vergis ik me in de mensen. Vandaag beslist niet. Laat de telefoon een minuut na het lezen van dit bericht roodgloeiend staan bij die kapitein van het Leger: 269744 of 700763. En... dank u wel namens alle mannen en vrouwen van het Leger m onze stad. In de komende maanden zal een deel van Nieuwland-West „op peil gebracht worden. Dit als derde fase in een groot herstelplan, dat in 1965 is gestart en waarvoor de kosten toen op f 1.600.000, werden ge raamd. Twee fasen zijn reeds afge werkt, nu komt het deel van Nieuwland-West aan de beurt, dat gelegen is, ruw-weg tussen Nieuwe Damlaan, Mgr. Nolenslaan, Thor- beckesingel en Burg. van Haaren- laan. Heeft U voor" de komende feestdagen voor Uw relatie of personeel een konijn of kal koen in gedachten gaat dan naar de speciaalzaak van Groot- en kleinhandel in wild en gevogelte St. Liduinastraat 50 Groenelaan 32 Telefoon 269884 N.B. Bij grote afname speciale kwantum-korting. Bestel tijdig Dit „op peil" brengen houdt in dat verzakte straten zullen worden opge hoogd, rioleringen vernieuwd en de plantsoenen met de verdere groen voorzieningen worden aangepast. De gelegenheid wordt dan tevens ge bruikt om ook leidingen voor gas en water op te halen en kabels voor elektriciteit en telefoon opnieuw te leggen. Een omvangrijk werk dat veel coördinatie van de gemeente lijke diensten vraagt en van de bewoners nog meer geduld, omdat zij gedurende enige tijd met veel ongemak zitten. Het werk is vorige week begonnen in de Van de Tempelstraat met het ophalen en vernieuwen van de riolering. Een grote :tapel beton- buizen geeft aan dat het een omvangrijk werkje wordt. Ook el ders zal, wanneer de mogelijkheid zich voordoet, de riolering verbeterd worden. Door dit werk zal nogal wat schade aangericht worden aan de grasgazons en de beplantingen langs de wegen. Hoewel de eigenlijke ophoging gepland is voor het tweede kwartaal van 1971, houdt men bij de Plantsoenendienst daar nu reeds rekening mee, nl. bij het z.g. „opkruinen" van de bomen, het afsnijden van takken en het opsnoei- en. Dit dan bij de bomen die een ophoging van de grond kunnen verdragen; de bomen die, als ze dieper in de grond komen te zitten, een tweede wortelstelsel gaan ont wikkelen boven het bestaande. Het op peil brengen volgend jaar, biedt bescheiden mogelijkheden voor aan passing van de wijk aan de huidige situatie. Nieuwland-West is namelijk ontworpen in de tijd, toen de opmars van de auto nog niet was begonnen. De straten zijn daarom relatief smal en bieden beperkte mogelijkheden tot parkeren. Er wordt nu naar gestreefd om enigs zins aan de moderne wensen tege moet te komen, door meer parkeer ruimte te creëren. Een moeilijk punt, want meer parkeergelegenheid gaat ten koste van de groenvoorzieningen. Enkele jaren geleden is daarom een beschei den enquête gehouden via de wijk- vereniging naar de wensen van de bewoners. De meningen bleken verdeeld; ongeveer de helft vroeg meer parkeerruimte, de andere helft wilde het groen niet aangetast zien. Zo werd een Salomo 's oordeel gevergd van de betrokken gemeente lijke diensten: langs de nieuw-opge- hoogde en iets verbrede wegen parkeergelegenheid, doch zonder de speelgelegenheid op de gazons aan te tasten. Er wordt nu nog op gestu deerd, hoe men dat voor elkaar kan krijgen. Van de gelegenheid die zich nu voordoet met het ophogen van de terreinen zal gebruik gemaakt wor den voor een experiment inzake de beveiliging van kinderspeelplaatsen door het aanbrengen van rubber tegels onder de speeltuinen. De Schoolraad van de gemeente Schie dam en het Comité ter bevordering van de Kleuterbescherming heeft daar indertijd om gevraagd, naar aanleiding van een dodelijk ongeval in het verleden. Het experiment zal worden uitge voerd op de speelplaats langs de Thorbeckesingel, in de luwte gelegen van een kapperszaak aan de Mgr. Nolenslaan. Deze speelplaats moet toch opgehoogd worden, nu komen er rubbertegels bij. Geen goedkope zaak overigens, de extra te maken kosten worden berekend op f 750,- Er zal verder naar gestreefd worden om de betonnen voetstuk ken waar de stalen speeltuigen op rusten, dieper onder de grond te werken, zodat de kinderen daar niet op kunnen vallen. Overigens, daar mag wel op gewezen worden, geven ook rubberen tegels maar een betrekkelijke bescherming. Als de kinderen te hoog in de speeltuigen klimmen en zich vandaar laten vallen, zullen verwondingen toch niet voorkomen kunnen wor den. Een wat „zachtere val" is echter altijd „meegenomen". Donderdagmiddag dacht ik er te laat aan om nog de directie van de Spaarbank Anno 1820 te bellen. U krijgt dus nu vandaag de stand: een bedrag van tweeduizendvijfhonderdzevenentwintig gulden: 2527 gulden ja! Dwars door dat venijnige telefoontje van maandagmorgen van een „oud-collega" heen loopt als een lichtende ster dit bedrag. We leven immers in de dagen voor Kerstmis? In de dagen van 't goede wille zijn? Alleen merk je er zo bitter weinig van. Bijna 20 jaar pleeg ik „stukjes" te schrijven. O, hele doodgewone, beslist geen hoogdravende. Sinds maandagmorgen weet ik dat iemand in onze stad mijn blad, nou, ja, óns blad dan, een mens zou nog hebberig worden ook, een „walgelijk blad" vindt. Nu helemaal omdat ik haar wens niet inwillig. Omdat ik het bedrag van f2.527,- blijf bestemmen waarvoor het tenslotte gegeven werd; als jubileumge schenk voor zuster Keizer. Het heeft geen zin alles weer op te halen. Heel SCHIEDAM weet, dat dit plan geopperd is door haar OUD-PATIENTEN, nogmaals OUD-PATIENTEN. Heel Schiedam weet nu ook hoe sommigen van u hebben gereageerd. De jubileumdag van 8 januari 1971 zal duidelijk maken dat we iets losgemaakt hebben met deze actie. Het was vorige week zowaar een predikant, die me nieuwe moed gaf. Denkend aan zijn woorden zeg ik alleen: We gaan gewoon door". Bereiken we het benodigde geld voor haar Dafje onverhoopt niet, dan kopen we een passend geschenk voor dat geld. Jammer voor degenen die een beroep op me deden, dat het allemaal zó loopt. Zij hadden deze reakties ook niet verwacht. Ik heb ze geïncasseerd. In het begin een beetje geschrokken. Maar ik weet dat het voor een góed doel is. Al wil men dat beslist niet begrijpen. Ik zeg weer: jammer. Maar ik ga door. En u? Vandaag, dinsdag 15 december een reaktie van de heer P. C. Mouthaan, een der City-Centrumwinkeliers. Zijn suggestie geef ik graag door: iedere winkelier slechts één tientje en we zijn er... De wegenbelasting is een geschenk voor het eerste jaar van hem zelf. Ik rijg alle Kerstkaarten aan het rode lint en schuif elke nare bijgedachte opzij... MIEKE Zie advertentie elders in dit blad. PIETERSEN Schiedam Telefoon 269404 Telefoon 010— 151604 en 374721; 01899 5030 er 5874. WIJ HELPEN DIRECT Tot 's avonds 11 uur be reikbaar. Rotterdamsedijk 2 hoek Hogebanxveg Verkoop en inruil van alle merken. ieparaties onder garantie

Het Nieuwe Stadsblad | 1970 | | pagina 1