Menu van de week Tante Post bedreigt Palaver Schiedamse Notities JEUGD EN ONS BEGRIP BALLPOINTS MERCURIUS D. Scheepmaker gedecoreerd KOEPOORT VALT EVEN IN HET NACHTSLOT Rehoboth-Mavo in kerstsfeer De grote dag van Marianne de Wijs Kunst in het nieuwe ziekenhuis WYÏROXY BOEKJE VOL altijd f 5.- contant voor U Schrijf es iemand Bel'es iemand Bezoek'es iemand Praafes met iemand ...u weet zelf wel wie eenzaam is in uw omgeving Bretonse bonensoep Bananen-surprise J. van E. GASTELAARS J. C. COMMIJS HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 22 - WOENSDAG 16 DECEMBER 1970 ■1.1 geven veel meer VRAAG ZE SPAAR ZE voor volgende attracties VIER-KLEUREN VOLAUTOMATISCH vanaf 4.95 LANGE HAVEN 77—79 PUBLIKATIE AANQEBODEN DOOR, DIT BLAD IN SAMENWERKING MET DE STICHTING IDEËLE RECLAME S8EU Aan de heer D. Scheepmaker van de P. J. Troelstralaan 69 is de ere medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, in zilver, verleend. Deze onderscheiding werd hem toegekend in verband met zijn veertigjarig jubileum bij N.V. W. A. Hoek's Machine- en Zuurstoffabriek en de N.V. Maatschappij „Oxyge- nium" te Schiedam. De heer Scheepmaker werkt op de debiteurenadministratie en is sinds 1955 lid van de Ondernemingsraad. Naast zijn dagelijks werk is hij in verschillende functies werkzaam ge weest bij de Schiedamse Voetbal vereniging (S.V.V.), namelijk 25 jaar secretaris-penningmeester van de atletiekafdeling van deze vereniging en op het ogenblik vanaf 1956 penningmeester van de gehele ver eniging. Tevens heeft hij elk jaar een belangrijk aandeel in de organisatie van de oranjefeesten. De heer Roelfsema, burgemeester van Schiedam, heeft hem maandag middag deze onderscheiding uitge reikt aan het adres Stationsplein 2, Schiedam. In verband met het uitvoeren van reparatie-werkzaamheden zal de Koemarktbrug in de nacht van maandag 21 december op dinsdag 22 december van 24 uur tot 06.00 uur of voor zoveel langer of korter als nodig is worden afgesloten voor alle verkeer. Zo wordt bekend gemaakt door de dienst voor Ge meentewerken te Schiedam. Vanavond 16 december geeft de Rehobothschool voor Mavo haar jaarlijkse Kerstuitvoering in de Mag- nalia Deikerk aan de Albardastraat, alhier. Uitgevoerd worden koorwerken van Lucien Cailliet (Voice of Freedom), Rathbone (Rejoice in the Lord), Christian Geist (Verbum caro fac tum est) e.a. Orgelsoli van Bach (Wachet auf) en Boëlmann (Suite Gotique). Verder voordrachten en samenzang. Medewerkenden zijn: Het Reho- bothkoor o.l.v. J. Egas; Aad van der Hoeven, orgel; H. J. J. Lemmens, trompet; Leerlingen van de Reho- both-MAVO. De toegang is vrij. Aanvang acht uur. V.V.K. (juist altijd voetballen voor de bejaarden van Kethel) organiseert op vrijdag 18 december a.s. een grote klaverjasavond in het Verenigings gebouw aan de Kerkweg 46. Bus 53 heeft daar precies zijn eindpunt. Aanvang: kwart voor acht, inschrijf geld f 2,— p.p. OOK DE contactcommissie van Hermes D.V.S. legt een kaartje. Om bout wel te verstaan in het eigen clubhuis. Leden en supporters: het is vrijdag avond de laatste kans van dit jaar om gratis bout te veroveren. Om 8 uur. Kinderen van de kleuterschool „De malle molen" hebben vrij dagmiddag hun „juf" nu eens anders dan anders gezien. Als gelukkige bruid en dan valt de bruidegom eigenlijk een beetje in het niet... Voor de huisvrouw is de laatste week voor kerst meestal een rom melige en extra drukke tijd. Een week, waarin ze waarschijnlijk wei nig tijd heeft om aan haar maaltij den de nodige aandacht te besteden. Haar gedachten worden reeds door de kerstinkopen en het kerstmenu in beslag genomen. Daarom ditmaal wat eenvoudige maaltijden, die be slist niet veel tijd vergen. Zondag: vermicellisoep, gegrati neerde witlof, ham, aardappelpuree, fruit. Maandag: kipperagoüt met (rijst en sla, yoghurt met chocoladevla. Dinsdag: gehakt, knolraap met kaas saus, gebakken aardappelen, bana- nensurprise. Woensdag: aardappelschotel met worst, sla van andijvie, biet en appel, karnemelksepap. Donderdag: vissticks, worteltjes, aardappelpuree, stoofpeertjes met vanille vla. Vrijdag: bruine bonen, gebakken uien, spek en aardappelen, appel moes, watergruwel. Zaterdag: Bretonse bonensoep, fruit. Kook een rest bonen en aardappelen met het bonennat van de vorige dag, laurier, foeüe en bouillon van tabletten (in totaal 2 liter) ongeveer 30 minuten. „Als men over jeugd spreekt denkt men aan relletjes makende jongeren met lange haren, die niets ontziend door de straten slenteren, daarbij woorden uitkramen die zelfs de grootste satan niet zou bezigen. Maar... zij zijn niet DE jeugd, zij vormen slechts een deel van de jeugd. Er is gelukkig voldoende jeugd, die anders kunnen, anders zijn. Daarvan zijn voorbeelden ten over. Om er enkele te noemen is niet zo moeilijk, nog minder een pro bleem. Men moet echter de jeugd verantwoording durven geven, ze problemen opdragen waar ze over moeten denken en uitwerken. Dat kunnen zij. Kijk naar de wereld winkel die de kabouters in het Proveniershuis oprichtten. Natuur lijk zijn niet alle mensen het er mee eens. Maar zij ondernemen iets, zij voelen dat oorlog en ellende bestre den moeten worden. Zij proberen het en dat alleen is al van grote waarde. Men moet hun ideeën daarbij, als ouderen begrijpen en billijken. Eén der kabouters zei mij eens: „Als wij zo oud zijn als u nu, dan is er weer een andere jeugd en zij zullen het zeker weer anders doen". Op de TV werden betogingen gehouden over het rode en over het groene boekje. Ik hoorde er van een scholier een goede opmerking n.l. deze: wij moeten samen één zijn en dan de zaken recht trekken als die dan al verkeerd zouden zijn. Onze Schiedamse turnvereniging Thor heeft een jeugdbestuur. Jammer dat het een van de weinige is, er zouden meer jeugd besturen moeten komen. Dit jeugdbestuur kwam met de plannen voor vier evenementen, die voor elk wat wils boden in de club en daarbij ook meer eenheid in de vereniging moesten brengen. Zij kregen van het hoofdbestuur de volledige verantwoording en organi satie alsmede de financiële zijde opgedragen. Nu, zij slaagde volkomen in hun opzet, terwijl de club niet failliet ging. Nog een voorbeeld wil ik geven. Zondagmorgen in de R.K. kerk op de Dr. Schaepmansingel is een mis. Deze werd geheel verzorgd door het jongerenkoor wat aan de kerk verbonden is. Zij stelde zich netjes voor bij naam en toenaam en nodigde de parochianen uit om na afloop in het jeugdhuis een kopje koffie te komen drinken. Dit deden zij alleen maar om als parochianen meer onder elkaar te komen en elkaar te leren kennen, zowel jong als oud. Om gezamelijk, en niet alleen op hun manier, de toestanden onder ogen te zien en ze zo te bestrijden. Het werd een geslaagde mis, evenals de jeugddienst in Sneek, die u zondagmiddag op de TV kon zien. Geheel door de jeugd verzorgd, maar niet alleen voor de jeugd, ook voor de ouderen. Ik dacht zo, met de kerstdagen in het vooruitzicht, zou het goed zijn om over de jeugd en hun leven eens na te denken. Vooral wij ouderen die zo weinig tijd nemen om er over te denken en de TV 's avonds belangrijker vinden dan een ant woord te geven op een vraag van zoon of dochter. Leert de jeugd kennen zoals zij op hun manier de wereld willen verbeteren. Bekijk het niet negatief maar positief, dan zal er al veel gewonnen zijn en er meer eenheid komen in stad en land en de grote wereld". Jac. van Oudheusden, P. J. Troelstralaan 63, Schiedam. Een verbouwereerde Wout van Meeteren die het gegoochel met de bal in de wedstrijd S.V.V.—Wage- ningen aanziet... Snijd een prei in ringen en smoor deze in 40 gram boter. Doe ze bij de soep en maak deze af met 2 eetlepels tomatenpuree,een halve dl. koffieroom en eventueel iets zout. Geef er stokbrood bij. Maak 2 bananen fijn met een vork en vermeng ze met 2 eetlepels rode jam. Doe dit in een schaal en schenk er een half flesje yoghurt over. Snijd een derde banaan in plakjes en garneer hiermee de bovenkant met wat jam en toefjes stijfgeslagen eiwit. VERLOSKUNDIGEN J. van Zutphenstraat 16 maken bekend dat hun tele foonnummer per 16 december veranderd is in 70 7302 Het ziet er naar uit, dat niet alleen de Kerstkaarten, maar ook de toegangskaarten voor Palaver te laat bezorgd zullen worden door de stiptheidsactie van de postbodes. Daarom hebben de organisatoren van dit jeugdfestival besloten de kaartverkoop te spreiden. Kaarten zijn nu ook in alle V.V.V.-kantoren te verkrijgen en bovendien in het kantoor van de Nieuwe Haagsche Courant, Parkstraat 22; het be spreekbureau van „Het Vaderland", Parkstraat 27; Servaas' Muziekhan del, Riviervismarkt 1 en Muziekhan del Van Eek Zn., Vlamingstraat 3 8 te 's-Gravenhage Palaver verwacht 2 januari 25.000 jongeren in de Jaarbeurshallen van Utrecht. Op die dag brengt een bekende platenmaatschappij een plaat uit met een geheel nieuwe Palaversong „Liefde in actie". Dat wordt tevens het thema van het middagprogramma, waaraan interna tionaal bekende artiesten zullen meewerken. De dag begint met een reli-popfes- tival. Jonge artiesten uit zeven landen presenteren nieuwe geeste lijk-populaire liederen. In de Marij- kehal geven tientallen jeugdorganisa ties, -bewegingen en -acties op tal van manieren hun visie op mens, maatschappij en bijbel. Op vier plaatsen treden Prof. dr. J. Verkuyl, Philip Potter, Albert van den Heuvel en Pater Jelsma in discussie met jongeren. Troubadours zullen zingen. Wie moe is van luisteren, discussië ren of protesteren kan zich op geheel eigen wijze' uiten in een paint-in, ontspannen met een enor me puzzle, of uitrusten in een doorlopende filmvoorstelling. Palaver wordt georganiseerd door de Stichting Jeugd en Bijbel, waarin participeren het Nederlands Bijbel genootschap, de Katholieke Bijbel stichting en tal van jongerenorgani saties. Ter verfraaiing van het nieuwe Gemeenteziekenhuis en ter bevorde ring van de leefbaarheid, zowel voor patiënten als voor het personeel, is besloten een aantal monumentale kunstwerken in het ziekenhuis aan te brengen. Dit ter uitbreiding van de reeds eerder aangeschafte kunst werken. Aan de heer J. Roëde te Den Haag zal opdracht worden gegeven voor het vervaardigen van een serie speelse ramen, te plaatsen in een buitenraam en in deuren van de polikliniek. In de eetzaal komt tegen een wand een speels ontwerp, al dan niet met verlichting; voor de uitvoerende kunstenaar is nog geen keus ge maakt. Tegen een wand van de koffiekamer komt een drie-demen- sionaal kleurig object van ijzer of kunststof, te ontwerpen door de heer Cees Bouw te Schiedam. Ter circulering in het ziekenhuis gebouw zal een collectie grafische werken worden aangeschaft. De totale kosten van deze kunstzinnige verfraaiing zullen f 136.000,— be dragen, wat in overeenstemming is -met de zgn. „één procent-regeling" van de bouwkosten voor de versie ring van gerealiseerde openbare gebouwen. De keuze is bepaald door de Adviescommissie voor stadsver- fraaiing in en aan gebouwen, waarin zitting hebben de heren G. A. Verweij (voorzitter), ir. M. Bolten, J. C. Putter, de architect van het ziekenhuis, met J. Paalman, direc teur van het Stedelijk Museum Schiedani als secretaris.

Het Nieuwe Stadsblad | 1970 | | pagina 22