U4j wensevt M een voor&yoed'q OUD SCHIEDAM ZEGELS BOEKJE VOL altijd f 5.- contant voor U HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 31 - DINSDAG 29 DECEMBER 1970 geven veel meer VRAAG ZE SPAAR ZE voor volgende attracties en Hoe een zwaar gehavend schip bij W.F. binnenkwam en hoe het deze werf weer verliet. Met een enorme knal kwam het winkelcentrum „De Kethel" ineens tot leven. P.: Al kwam de grondpolitiek daar stevig aan te pas. Th.: „Missa Ritmica", de langspeel van Henk Govaart, P.: Echt om te bezitten, 't luisteren waard. Th.: Ben je in het vrolijke Kralingse Bos geweest? P.: Nou en of! Was me dat een stick-stuf en Popfeest. Th.: Het wordt niet herhaald, dus op naar Whight, P.: Every body to love in the night. Th.: Raadslid P. J. Beekman de Kethel S-bocht uit, P.: Maar hij werd op feestelijke wijze uitgeluid. Th.: Generaal" C. Brunt op zijn afscheidsdag, P.: Hier maak ik nog even van gewag. Th.: Juffrouw J. M. Groeneweg hoofdkleuterleidster op Oostsingel, P.: Was me dat even een 40-jarig blij geklingel? Th.: De twaalfde lang speler van Stef je wel bekend? P.: Jazéker, die Meeder is nog lang niet aan z 'n muzikale end. Th.: De Fly-Over-Oost kost 75 miljoen, P.: Zou jij het dan met minder kunnen doen? Th.: De Magnalia Dei kwam weer geheel in Siso-sfeer, P. Maar de opbrengst was bij '69 vergeleken niet veel meer. Th.: Bouw „Pr. Maurits-huishoud begint volgend jaar, P.: Wel erg hard nódig, dat is waar! Th.: Hermandad's mannen onder één jubileumzon, P.: Geweldig dat dit allemaal zo gezellig kon. Th.: Bij de „Anno 1820" het bespreken van een reis, P.: Maar eerst daarvoor sparen, dat is wijs. Th.: Een „Dafje" voor Keizertje als jubileumgeschenk, P.: Waarbij ik aan giro 2717 van „Anno 1820"denk! Th.: Antiek voor Blijdorp van Joyce Paskin van Broersveld, P.: Geld hiervoor werd dankzij Curiosa neergeteld. Th.: Het familiefeest van het alombekende Singelkwartier P.: Een avond vol loten en... plezier! Th.: De cricketters van Excelsior '20 gingen strijken met de prijs, P.: En „zilveren"Piet Bul raakte daarbij van de wijs! Th.: St. Nicolaas en het burgemeesters-echtpaar, niet wég te denken, P.: Zij behoren nu eenmaal bij die geschenken. Th.: Ik ben iets vergeten; D. A. Buschkens werd voorlichtingsambtenaar, P.: Geen angst op je bureau, jij maakt je wel waar! Th.: „Mgr. Nolenslaan" reikte zwembad „Zuid" de helpende hand, P.: Al stonden anderen voor dat bad in brand. Th.: Gauw geblust, want het zal verrijzen, P.: De initiatiefnemers eventjes prijzen. Th.: Uniek het planstudie voor Woudhoek-Spaland het zij vermeld, P.: En de Wageningen-groep heeft zich hierop ingesteld. Th.: Bij de renovatie-woningen in Zuid: er tijdelijk uit, P.: Maar nu voelt men zich daarin als een jonge bruid. Th.: De aula van de „Algemene" is bijna voltooid, P.: De laatste aktiviteiten worden daarvoor ontplooid. Th.: „Stipt"deed men aan de aktie bij de P.T.T. mee, P.: Ik hoop dat men met het resultaat is tevreê. Th.: Snel werkte mr. J. Klaasesz zich door Schiedam heen, P.: Oei, wat waren we daarvoor ook even snel ter been! Th.: Staking Elfje-Twaalfje op het Koemarktplein, P.: Bij Wilton hield men ze langer aan de lijn. Th.Zelfstandige woningen voor humane bejaarden, P. Was jij daarbij die hiervoor spaarde? Th.: Verkeersbrigadiertjes behoren jóng te zijn, P.: Al doet dat de 65 plussers misschien pijn. Th.: Het is zomaar een greep uit enkele feiten, Dat we niet volledig zijn kan men ons niet verwijten, Twee namen uit Kethel willen we hier gedenken, Het zal juist nu hun vrouwen 'n ietsje vreugde schenken, Dat én dokter Piet v.d. Key en Jaap v.d. Griend, Dit eerbetoon tenvolle hebben verdiend, P.: Hun namen zullen we nimmer vergeten, Dat mag u op 't eind van '70 nogeens weten, Zij hebben voor de goede zaak intens geleefd, Naar het allerbeste steeds gestreefd. Thomasvaer en Pieternel: Dag 1970, vol vertrouwen het glas geheven, Op alle mensen, die met ons leven, Die werken en zwoegen in de stad Schiedam, Met een dikke of minder belegde boterham, In 1971 willen we er alles van maken, Plannen genoeg, maar ze moeten ook raken, Zeg nooit meer, dat hier nooit iets kan, Voorbeelden te over daarvan, En daarop inhcAend, even maar: Van harte: IEDEREEN EEN GELUKKIG NIEUWJAAR... De nieuw benoemde voorlichtingsambtenaar van de gemeente, de heer D. A. Buschkens, die zijn redakteurszetel bij „Het Parool" hiermede verwisselde. Th.: C. P. M. „Lans" met maar liefst 965 voorkeurstemmen, P.: Zijn plaats in de K. V.P. was dus niet te remmen. Th.: Mr. J. Klaasesz gaf 't sein: démpen Poldervaart, P.: Een grote hap zand en 't gaat van de kaart. Th.: Lau van Ravens en zijn tour-de-Mexico, P. Hij trainde hiervoor hard, zei niet zus, maar zó! Th.: Kabouters boden bejaarden 'n maaltijd aan, P. Met eigen persbureau bleven ze gaan. Th.: Huizen werden door hun gekraakt zo hier en daar, P.: Er stonden altijd gegadigden voor klaar. Th. W.F. 's Herdenkingscantate was in Delft te horen, P.: Componist J. F. Pala en tekstdichter L. Giphart spitsten hun oren. Th.: O, ja, niet te vergeten het Excelsior's Gemengd koor, P.: Jammer dat ik van een plaat niets hoor. Th.: Een plaatEn die dan van de Gereformeerde kerk? P.: Enorm die dominee Schuring in zijn kerkebouwwerk! Th.: City metro ondergronds, historische Hoogstraat blijft bestaan, P. Plan A of B, de S.H.B. gaf 't aan. Th.Terugkeer van beide wethouders, een storm in het bekende glas, Weet u het allemaal nog: Schie dam werd ineens tot Oranje Vrij staat gebombardeerd. „De Voordat de fancy-fair in Ark" geopend werd dit plaatje.

Het Nieuwe Stadsblad | 1970 | | pagina 31