BALLY 10 GEORGANISEERDE BOMENFIK.... MEDEDELING Gemeentelijke computer voor stand-by van o.a. de Bijstand-bussiness TELSTAR thiifvrocrkieli/ke. oVeme/nzJnciesi PF""" I STAATSLOTEN Autorijschool k m Bejaarde vrouw vermist Parttime- parkeerplaatsjes en speelterrein <Schoenen t MEVROUW W. VAZ DIAS-NOACH k&t kenmerk, msuv krVua.Cite.ii. van Dalen K-E-S-ZEGELS, bij de meeste winkeliers tel. 010-13.34.01 HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 3 - DINSDAG 29 DECEMBER 1970 V 4$. Zoals gebruikelijk zullen maandagavond 4 januari om 19.00 uur precies de met vuurwerk omlijste Nieuwjaarsvuren van oude kerstbomen ontstoken worden in Schiedam. Dat zal gebeuren op twee plaatsen, n.l. bij de kruising Bachplein/Zwaluwlaan in Kethel en op een terrein aan de Westfrankelandsedijk, in het verlengde van de Rubenslaan. De Schiedamse Gemeenschap en de V.R.O.M.-dienst willen op deze wijze met de afgedankte kerstbomen het nieuwe jaar met een feestvuur welkom heten. Op de Schiedammers wordt een beroep gedaan dit feest voor de jeugd groots te doen zijn. Bewaar daarom de kerstbomen tot 4 januari a.s. Niet alleen om op deze manier bij te dragen tot het verkrijgen van een groot feestvuur, maar bovendien kan zo voorkomen worden dat de stad ontsierd en vervuild wordt door de dorre, nutteloos geworden bomen. Om het inleveren te bevorderen zal voor elke kerstboom één stuiver worden betaald. Ook nu weer kunnen op zes verzamelpunten in de stad de sparretjes ingeleverd worden, namelijk op het Rozenburger plein, op het Van 't Hoffplein, op de Parkweg hoek Mgr. Nolenslaan, op het Dr. Wibautplein bij het wijkcentrum, op het Frans Halsplein en op het dienstterrein van de gemeentelijke Vervoers-, Reinigings-, Ontsmettings- en Marktdienst aan de Buitenhavenweg 154. Op deze plaatsen zal personeel van gemeentelijke diensten van 's morgens 9 uur tot 's middags 13 uur aanwezig zijn om de bomen in ontvangst te nemen. Verder kunnen de boompjes van 's morgens 9.00 uur tot 's avonds 19.00 uur worden afgegeven op de stookplaatsen aan de Westfrankelandsedijk en het kruispunt Bachplein/Zwaluwlaan. De politie zal er op toezien, dat al te grote veldslagen van de jeugd om de oude kerstbomen worden voorkomen. PER 1 JANUARI WORDEN ALLE W.M.F. CASSETTES ONGEVEER 7'/2% DUURDER KOOP HEM DAAROM NU OF LAAT HEM RESERVEREN BIJ UW K.E.S.-JUWELIER C. Kok SCHIEDAM - TEL. 267937 BROERSVEST 93 verkoop 4 jan. a.s. Henry Polakstr. 20, Schiedam Tel. 704773, Giro 510973. Sinds 7 december jl. wordt mevrouw Maatje Willeboordse-Cevaal, geboren op 22 november 1885 in Ritthem vermist. Zij reed op die dag per taxi voor een behandeling naar het Gemeente Ziekenhuis, waar ze, naar bleek, toen men haar kwam ophalen, weer was verdwenen. Ieder die inlichtingen hierover kan verstrekken, wordt verzocht zich te melden bij de politie te Schiedam, tel. 26933. Het gemeentebestuur van Schiedam streeft er naar om in de oude binnenstad de terreinen die vrij komen door de sloop van de bebouwing, tijdelijk een andere bestemming te geven, wanneer dit op verantwoorde wijze en zonder te hoge kosten kan geschieden. Dit om te voorkomen dat de braak-terreinen worden tot rommelplaatsen of vuil nisbelten. Er worden dan, naar de omstandigheden, speelterreintjes van gemaakt, of ook ruimte om te parkeren. Zo is het de bedoeling om aan de Herenstraat (achter de Boterstraat) en de St. Pietersteeg twee tijdelijke parkeerterreinen in te richten, ook voor lang parkeerders. Het terrein aan de Herenstraat, met een capaciteit van bijna twintig auto's, zal de parkeersituatie in de omgeving van het Stadhuis zeker ten goede komen. Bedoeld terrein zal provisorisch verhard worden over een breedte van 7 meter. Daarachter komt een tijdelijke groenvoorziening om te voorkomen dat dit deel van het terrein gebruikt wordt voor opslag van goederen. Als toegang, maar ook als uitgang van dit parkeerterrein zal alleen de west zijde van de Herenstraat gebruikt kunnen .worden, waar die uitkomt op het brede deel van de Boter straat. De oostelijke zijde van de Herenstraat zal in beide richtingen verboden worden voor motorvoer tuigen. Dit is overigens maar een tijdelijke bestemming aangezien de Herenstraat ligt in een sanerings- gebied. Het andere parkeerterrein komt aan de St. Pietersteeg, in het hart van de z.g. „Brandersbuurt", waar Prinsen- steeg, Achter de Teerstoof en Verbrande Erven samenkomen. Ook hier zal het terrein slechts proviso risch worden verhard, waarna door middel van strepen parkeervakken worden aangegeven. Dit terrein zal overigens ook voor de toekomst de bestemming krijgen van parkeer terrein, doch in ander verband. Per 1 januari 1971 zullen de uitkeringen, welke door de Ge meentelijke Sociale Dienst Schiedam op grond van de Algemene Bij standswet en van de andere regelin gen worden verleend, door een computer worden verwerkt. Aanlei ding tot deze automatisering van de uitkeringsadministratie zijn de steeds meer voorkomende wijzigin gen van de sociale voorzieningsrege lingen. Het is bijna ondoenlijk geworden om deze wijzigingen „met de hand" bij te werken. Daardoor was het ook onmogelijk de cliënten regelmatig en tijdig op de hoogte te brengen van de opbouw van de uitkering. Hierin komt verandering, zo bericht drs. G. A. A. Smits, directeur van de Gemeentelijke Sociale Dienst de cliënten in een rondschrijven. Door de automatisering zal ieder die recht heeft op een uitkering, na iedere wijziging een formulier ont vangen, waarop de uitkering be rekend wordt (het z.g. berekenings formulier). Op dit formulier kan ieder aflezen voor welke uitkering men in aanmerking komt en welke inkomsten eventueel afgetrokken worden. Wanneer wijzigingen in de omstandigheden optreden, bv. door verhoging van de normen (door optrekken van het minimumloon) of verhoging van de inkomsten, wordt een nieuw berekeningsformulier aan de cliënten toegezonden. Op deze wijze kan steeds worden nagegaan waarop men recht heeft. Bovendien zal door de automatise ring een vereenvoudiging van de administratie van de Sociale Dienst worden verkregen, waardoor sneller en naar verwachting met nog minder fouten gewerkt zal kunnen worden. Maandenlang is men bij de Sociale Dienst bezig geweest met de voor bereidingen om per 1 januari 1971 op het nieuwe systeem over te kunnen gaan, zo geruisloos mogelijk voor de cliënten. Toch blijft het mogelijk, de ervaring wijst dat uit, dat deze overgang niet helemaal vlekkeloos zal verlopen. Van de cliënten wordt daarom bij voorbaat begrip gevraagd voor de moeilijk heden waarvoor men staat bij de overschakeling. Met de verzekering dat op alle mogelijke wijze getracht zal worden om de cliënten daarvan zo min mogelijk te laten merken. Bij het eerste berekeningsformulier zal een vragenlijst worden meege zonden, waarop men op- en aan merkingen kan maken, ook over de uitkeringen. Wanneer er nog onduidelijkheden zijn, kan de cliënt reageren, zo mogelijk schriftelijk en bij voorkeur op het toegezonden vragenlijstje. Verder kan men zich persoonlijk wenden tot de afdeling Buitendienst of de afdeling Informatie tijdens de kantooruren, elke morgen van 9 tot 12 uur. In het kort gesteld zal de gang van zaken na 1 januari als volet worden: 1. Na indienen van een aanvraag ontvangt de cliënt binnen één maand een beschikking, waarop de beslissing op het verzoek wordt medegedeeld. In het algemeen zullen op de beschikking geen bedragen worden vermeld. 2. De uitkeringen zullen per maand (dus niet meer per kwartaal) of per week betaalbaar worden gesteld, in het algemeen per cheque. 3. In de periode waarover de eerste uitkering geldt, ontvangt de cliënt een berekeningsformulier, waarop staat aangegeven hoe de uitkering is berekend. 4. Na elke wijziging, zowel bij verhoging van de normen als bij verhoging of verlaging van de in komsten, ontvangt dé cliënt een nieuw berekeningsformulier. 5. Bij aanvragen voor bijzondere voorzieningen zal, nadat de beslis sing is genomen, de uitbetaling eerst kunnen geschieden in de volgende uitkeringsperiode. Het is daarom van belang zeer tijdig de aanvragen voor bijzondere voorzieningen in te die nen. Aangezien het nieuwe systeem volle dig op de Rijnmond-normen is afgestemd, zullen er bij sommige cliënten kleine wijzigingen zijn in de uitkeringen. Dit dan losstaande van de wijzingen als gevolg van de te verwachten verhogingen van de A.O.W./A.W.W.-uitkeringen per 1 januari 1971. Boerhavelaan 53a Tel. 153202 Wenst alle leerlingen en oud leerlingen een gelukkig nieuw jaar. Nog twee dagen 1970 en dan ga je weer. Onder je arm neem je een stapeltje vreugde, teleurstelling, doch ook verdriet mee. Daarin verschil je in niets van je voorgangers. Want vreugde en verdriet gaan in het leven immers hand in hand? Al je dagen ben ik nogeens nagegaan. De een heel zonnig, de ander bewolkt. Ook wel eens inktzwart. Met elkaar vormen ze een snoer kralen, die je als herinnering heel diep in je draagt. Er waren heel kostbare kralen bij. Exclusieve parels. Alleen voor jóu. Je weet dat. Daaraan terug te denken maakt je weer blij. Heel fijne gesprekken met verschil lende mensen gehad. „Diamantjes" op hun feestdagen, doch ook met anderen. Het 25-jarig Bevrijdingsfeest is op sobere wijze gevierd, maar het had misschien juist daardoor allure. Ongelooflijk mooi die avond in Delft waar de Herdenkingscantate op muziek van John F. Pa la en tekstdichter L. Giphart te beluiste ren viel. Schiedam is eigenlijk altijd een stad vol muziek. Als je maar de moeite neemt naar de verschillende concerten te komen luisteren... De amateurfilm „Tante Pos" was een verrukkelijke belevenis. De verschillende modeshows. De kermis, die in het nieuwe jaar óók op zondag zal draaien. Openingen van zaken. Verbou wingstoestanden aan de lopende band. Heel- grote plannen van verschillende winkeliers op de „Inhabé '70". Plannen en nog eens plannen. Wat gebeurt er nu met dat grote pand op de Hoogstraat winkeliers? De idee was zo gewel dig! De „Inhabé '71gaan we veel gezelliger maken. De „bistroman nen" Hosman staan daar borg voor. Als altijd zit ik weer boordevol goede voornemens. Ja, ik wéét al, waar u me nu geniepig even aan herinneren wilt: ik moest zo nodig weg... En ik kwam na twee maanden doodleuk terug! Ook weer in het gloednieuwe jaar. Dan is alles weer gewoon. Nu is mijn bureau een grote puinhoop. Daar ga ik iets aan doen. Helemaal met een schone lei beginnen. Heel, heel hartelijk dank voor al uw vriendschap in 1970. Voor de verrassingen met St. Nicolaas en Kerstmis. Allerbeste wensen voor 1971 voor u allemaal. U was gewéldig voor me... MIEKE

Het Nieuwe Stadsblad | 1970 | | pagina 3