Gemeente doet iets aan die drempelvreesvoor gehandicapten 15.11.22 DAG 1970 AFWEZIG Nieuwjaarsbal in „De Vonk Biezenpakken M* J. H. Staalman AFWEZIG NIEUWJAARS WENS KAARTEN MERCURIUS Zilveren jubileum van L. W. A. Smits UURS SERVICE hervat spreekuur 4 januari J. H. DALSTRA J. B. Th. G. Schümmer 99 NAAR EEN MODERN OPENBAAR VERVOER I I I I I I I I I I I I I DE MAGNEET n.v HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 6 - DINSDAG 29 DECEMBER 1970 v, <r yi -3 SEBASTIAAN WINTER IN DE STAD... Dag 1970, veel plezier op je tocht door de eeuwigheid! Ik kan niet zeggen dat je veel tot onze welvaart hebt bijgedragen: bedrijven sloten aan de lopende band, andere zaken kropen angstig in fusies bij elkaar, de koopkracht van de gulden ging weer verder achteruit, maar het WEER was prima: een lange mooie zomer en een stukje winter waar vooral de kinderen veel plezier aan beleefden. Het kabinet is gered. Ik weet niet of het mijn lieve lezers veel zegt, maar het is altijd leuk als er es wat gered is. We hebben in Schiedam dit jaar niks aan het BAD ZUID gedaan, maar we blijven hopen (ik heb uitgerekend dat de initiatiefnemers nog maar zeven miljoen driehonderd eenenzestig theemutsen hoeven te haken en dan hebben ze het basis-kapitaal bij elkaar! O ja, we hebben met zijn allen het Passagetheater gekocht! Wat we er mee doen moeten? Mens, weet ik het! Misschien een keer Rooie Sien of De Twee Wezen want andere toneelgezelschappen komen toch niet naar Schiedam. En dan nog vijf gymnastiekavonden of een duivententoonstel- ling en natuurlijk een bonte avond. Als je zo nog een beetje doortelt hebben we gauw achttien feestjes bij elkaar. Ik vraag me alleen af waar we met al die andere driehonderdzevenenveertig avonden blijven! Maar de Hoogstraat is gezellig geworden met dat nieuwe plaveisel en die agenten met hun ballonbroeken mogen er ook wezen. Iemand in mijn omgeving zei: ,,Ik wou dat ze die rotdingen uittrokken! (Ik vermoed dat hij op de V.P.R.O. stemt! Over stemmen gesproken: het volgend jaar mogen we weer „van de hond of van de kat". Ik hoop maar dat die jongen van den UIJL weer in de oppositie klimt: die kan zich zo venijnig kwaad maken. Aan Schmelzer had je niks. Die kwam nooit uit de plooi. Tis maar goed dat ie weg gaat. 1970 is ook het jaar van de Hasj. Als het daar nou maar bij blijft (wat het niet doet) zou het alleen maar stom en slap zijn, „een vlucht uit de werkelijkheid" zoals ze dat noemen... maar laten wij ons de oliebollen niet bederven en liever die grappige maxi-jassen bekijken. Ik moet u zeggen: ik mag ze wel. Wat ik - en velen met mij - denken dat onder die maxi zit is meestal veel fraaier dan wat er onder een mini te zien was. Simon en Carfunkel! Nooit van gehoord? DE muziek van dit jaar geweest. Muziek en poëzie ineen. Zoiets als de troebadoers uit de Middeleeuwen - er is niets nieuws onder de zon. Cultureel hoogtepunt als ik het eens zou mogen zeggen: De grandioze monoloog van Albert van Dalsum als Koning Herodes! Alleen zij die het gezien hebben mogen erover oordelen. En wat zijn de Mounties slecht en wat is Rudi Carel waardeloos. Willeke Alberti geef ik een goeie kans in „De kleine Waarheid" van moet ik Jan Mens of Willy van Hemert zeggen? Nou, lieve lezers, niet te dikwijls staken in 1971, want zelfs Kloos gelooft niet dat we daar veel beter van worden! Verder wens ik u allemaal weer van harte die vierhonderd piek en houdt er maar lekker vakantie van... en wat ik u allen heel bijzonder toewens, want u hebt er geen notie van hoe enorm de waarde daarvan is: een goede gezondheid in 1971. PRAATPAALDR. WIBAUTPLEIt Oogarts Spoedgevallen: Telef. 26 95 86 Tandarts tot 4 januari a.s. Voor spoedgevallen: telefoon 267694, alléén tussen 11-12 uur Tandarts tot 4 januari Waarneming voor spoedgevallen: Tandarts Engelkes, Burg. Knappertlaan 78, tel, 267888 op zijn spreek uur en de weekenddienst. Het lid van de gemeenteraad me vrouw A. J. Tijsen-Jonker heeft enige tijd geleden vragen aan Burge meester en Wethouders gesteld, waarbij gepleit werd om de bestaan de gemeentelijke gebouwen makke lijker toegankelijk te maken voor gehandicapten. B. en W. hebben toen een onderzoek naar de moge lijkheden tot verbetering van de bestaande toestand toegezegd. Als resultaat van het onderzoek zal door B. en W. bevorderd worden dat in vier gevallen maatregelen worden getroffen om de gebouwen makke lijker toegankelijker te maken voor gehandicapten. In de andere gevallen zijn de gemeentelijke gebouwen of reeds makkelijk toegankelijk, of voorzieningen zijn onmogelijk dan wel onnodig. Bij de gemeentelijke Sociale Dienst aan het Broersveld is slechts een losse houten vlonder benodigd. Bij de Gemeente Technische Bedrij ven zal het treffen van voorzienin gen aan het hoofdgebouw aan de Dwarsstraat onevenredig hoge kos ten vergen. Wat onnodig is, want het veel gunstiger gelegen bijkantoor van de G.T.B. aan de Broersvest waar het publiek terecht kan voor alle geldzaken, inlichtingen enz. kan beter toegankelijk gemaakt worden voor gehandicapten door ophoging ter plaatse van het trottoir en verwijdering van de drempel. Het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat kan eveneens tegen ge ringe kosten beter toegankelijk voor gehandicapten worden gemaakt. Van de Gemeentelijke Openbare Bibliotheek is het gebouw aan de Lange Haven redelijk toegankelijk voor gehandicapten. Het is echter niet mogelijk de bibliotheekruimte met een invalidewagen te bezoeken. Persoonlijke service is in dat geval wel mogelijk. De studiezaal is op de eerste verdieping gelegen, maar het aanbrengen van een lift zou oneven redig hoge kosten vergen. Gehandi capten kunnen evenwel in de op de begane grond gelegen tijdschriften zaal studeren; benodigdheden uit de studiezaal kunnen dan worden aan gereikt. Geen van de bibliotheek filialen is toegankelijk met een invalide wagen. Voor de filialen Park weg, Leliestraat en Dr. Wibautplein verdient het aanbeveling om voor hen die slecht lopen een vlondertje aan te schaffen. Voorzieningen voor gehandicapten zijn reeds aanwezig of niet vereist in de gebouwen der Gemeente Politie, het Openbaar Slachthuis, de Brand weer, de V.R.O.M.-dienst, de Be drijfseconomische Dienst, het Ge meente Ziekenhuis, het Algemeen Handels Entrepot, het Bureau Huis vesting en de Algemene Begraaf plaats. Voor het pand van de GemeenteujKe Geneeskundige- en Gezondheids dienst is overleg gaande over de mogelijkheden van een verbouwing; verbetering van de toegankelijkheid van het gebouw voor gehandicapten is ondermeer onderwerp van studie. Voor het pand van de dienst voor Gemeentewerken aan de Korte Ha ven zal het treffen van voorzienin gen onevenredig hoge kosten vergen. Bovendien zal deze dienst nog slechts drie jaar in het huidige pand zijn gehuisvest. Gedurende deze periode kunnen gehandicapten ont vangen worden in het wel voor hen toegankelijke portiersvertrek. Bij het Gemeente Archief kan zonodig in een kamer op de begane grond de gevraagde informatie wor den verstrekt. In de voorlopige plannen om het huidige gebouw van Gemeentewerken in te richten als archief is de aanleg van een lift opgenomen. Aan het gebouw van de Gemeente lijke Woningdienst aan de Lange Haven 145 (de Korenbeurs) kunnen geen voorzieningen worden getrof fen. Overigens zullen de hier onder gebrachte afdelingen t.z.t. verhuizen naar het stadskantoor. De afdeling Onderhoud en het bureau van de woninginspectrices zijn reeds gehuis vest in het gebouw van de voorma lige Rijks HBS. Voor het Bureau Huisvesting aan de Hoogstraat is de enige oplossing het aanbrengen van een lift. De hoge kosten zijn niet verantwoord, omdat het de bedoeling is dat het bureau t.z.t. zal worden verplaatst. De Havendienst is slechts bereikbaar via een hardstenen trap van vijf treden. Het aanbrengen van een hellingbaan zou de oplossing zijn, doch de situatie ter plaatse laat dit niet toe. Secretariegebouwen. Voorzieningen aan het Stadhuis op de Grote Markt zijn niet mogelijk. Het bodeperso- neel heeft instructie hulpbehoeven den zoveel mogelijk te helpen. In de bouwplannen voor het in het aan bouw zijnde stadskantoor is in voldoende mate rekening gehouden met de toegankelijkheid voor ge handicapten. De bouwkundige toe stand van de voormalige Rijks HBS liet niet toe bijzondere voorzienin gen te treffen. Wel is een lift met handsteunen aanwezig, terwijl de afdeling Bevolking op de begane grond vrij goed toegankelijk is. LANGE HAVEN 77-79 Vonkenspetters hou je vast, want terwijl iedereen nog aan de oliebol len denkt, denkt het bestuur van de YMCA Soc. „De Vonk" alweer aan iets anders. Vrijdag 1 januari 1971 treedt een band op met de allernieuwste sound van 1971. Deze goede sound komt van „VICTIM OF ELECTRIC WIRE", door het gehele land zeer goed bekend. De toegangsprijs voor deze avond bedraagt slechts f 2,50 (r.i.) Kom de goede sfeer in „De Vonk" aan de Lange Haven 129 te Schiedam proeven. Ook op 2 en 3 januari is de sociëteit geopend. Hiermee is het bestuur erg gelukkig, temeer omdat voor deze avond de disc-jockey „dolluffie" gekontrakteerd kon worden. De toegangsprijs voor de zaterdag en zondagavond bedraagt f 1(r.i.) Ben je nog geen lid van „De Vonk" of ben je er nog nooit geweest? Dan heb je wel wat gemist. Er breekt een nieuw jaar aan waarin je nog Volop kunt genieten van al het nieuws in „De Vonk". Een greep uit het nieuwe program ma: Nieuwjaarsnacht is „De Vonk" om half één geopend om elkaar een voorspoedig 1971 te wensen. Toe gang geheel gratis. Het bestuur van vDe Vonk" is met het nieuwe programma voor de komende twee maanden klaar; klaar om jou te ontvangen. Weet je dat „De Vonk" er ook voor jou is? Ben je 16 jaar of ouder, kom dan eens naar het CJV Gebouw „Jeugdha- ven", Lange Haven 129 te Schie dam. Elke avond begint om 8 uur. Tot ziens nieuwjaarsnacht om half één wanneer je tegen je vrienden en vriendinnen van „De Vonk" kunt zeggen: „de allerbeste wensen voor een nieuw en goed Vonkjaar". Eerst de Magneetgids aanvra- ]gen. Plannen maken. En dan jbiezen pakken. Per touring- •car naar Zwitserland. Het land van de blauwe meren. Bellen horen luiden tegen de berghelling. Edelweiss zoe ken en sneeuwballen gooien in hartje zomer. Hotels in Lungern, Ponte Tresa, Küss- nacht, Innertkirchen en Sar- nen. Excursies te over. Vraag de Magneet vakantiereisgids. Een voorbeeld:Zwitserland touringcar 10 d. Lungern v.a. f 295.-. 13 d. Ponte Tresa v.a. f 355.- SCHIEDAM G.Verboonstr. 17 tel. 262258 ROTTERDAM Meent 62, telefoon 147971 Schieweg 141, telef. 241413 Zuidplein 123, telef. 174901 de meest complete reisorganisatie De heer L. W. A. Smits, die op 1 januari a.s. zijn zilveren ambtsjubi leum viert, zie onze uitgave van vrijdag 18 december j.l., is directeur van de Sint Liduina Stichting. Deze Stichting beheert de verzorgings huizen Huize St. Liduina en Huize Frankeland aan de Sint Liduina- straat en het complex van 34 bejaardenwoningen, de Sint Liduina- hof aan de Westfrankelandsestraat.

Het Nieuwe Stadsblad | 1970 | | pagina 6