IN GESPREK MET KATJA" Deze week in SCHIEDAM de leidster van het kinderdagverblijf Adreswijziging Volkshuisvesting Het zwarte haar hangt half lang op de tengere schouders. De wenkbrauwen hebben dezelfde kleur, haar figuur is bijna meisjesachtig en toch heeft mevrouw A. Goederond-Maas sinds zes weken de leiding over het Stichting Kinderdagverblijf „Katja". Op woensdagmiddag 30 december 1970 officieel door burgemeester H. Roelf- sema geopend. ALGEHELE ZORG UITBREIDING HET NIEUWE STADSBLAD - PAG 15 - WOENSDAG 6 JANUARI 1971 naampkatje^toïd be,an8SteUing Van twee kanten voor dat ene d°»sje, waarin zich het gouden armbandje met Het verblijf is genoemd naar het eerste kind, dat hier ingeschreven werd: de tweejarige Katja Boot. Op die feestdag van woensdag jl. het stralend middelpunt, toen burge meester Roelfsema die ballon door prikte en uit een regen van confetti de naam van het kinderdagverblijf, een fraai applicatiewerk van Goe- deronds' rechterhand, oud-collega mevrouw L. van Zeyl-Kreuger zicht baar werd. Katja kreeg als herinnering aan deze bijzondere dag een gouden arm bandje met een naamplaatje aange boden door de speciale gast van deze middag. Iets wat voor haar begrip veel te lang duurde. Vandaar dat zij er haar handjes begerig naar uitstrek te. De burgemeester kon dat van zo'n klein meisje best begrijpen, maar zijn toespraak moest eerst worden beëindigd Toen lag ergens dat armbandje en speelde Katja verrukt met het witte doosje en die roze watten erin. In haar ogen op dat ogenblik het mooiste geschenk... Hoe draait dit kinderdagverblijf nu na de officiële opening? Op maan dag 4 januari had mevrouw Goe- derond 19 „klantjes". Gisteren 20. Om en om over de gehele week verspreid op het ogenblik een 50 kinderen. Waarvan de jongste, Jonathan, een wolk van een baby van 9 maanden is. Het lievelingetje van alle kinde ren, speciaal van Patrick van 2,5 jaar. Een grappig klein parmantig kereltje met een fris geruite pet met pompoen op, als hij naar huis gaat. De vierjarige Mario uit Maasland is een kleine belhamel, maar heel erg lief voor het kleine Turkse meisje Hailkiije van 16 maanden en Joan, het donkere meisje met die heel fijne krulletjes. Ze zegt praktisch geen woord, gaat rustig haar gang en vindt het bést hier. Mevrouw Goederond, een gewezen kleuterleidster, vindt deze taak idea ler dan vroeger op school. Nu en mevrouw Fr. v.d. Berg-Fijneman de algehele zorg voor de kinderen. Hetgeen op school natuurlijk geheel en mevr. Fr. v.d. Berg-Fijneman de algehele zorg voor de kinderen. Hetgeen op school natuurlijk geheel' anders lag. Na de middagboterham of pap (om 10 uur krijgen ze liga en melk of wat anders) gaan de allerkleinsten een middagslaapje doen en de ouderen daarna naar de kleuterschool aan de Westvest. Om 3 uur krijgen ze een beker melk met een lange vinger, een koekje of een kaakje en daar tussendoor fruit. Voor de administratie staat me vrouw J. Matla-Zwetheul borg en voor het huishoudelijk werk me vrouw J. Löke-van Krugten. Het pand aan de Lange Haven 107-109, het v.m. St. Jozef's Kin derhuis, is ruim en biedt de mogelijkheid van 60 „vaste" kinde ren te plaatsen en 40 „wisselaar tjes". Volgende week komen er twee babies van 6 weken bij. Draait het dagverblijf op vólle toeren (het is bestemd voor de Rijnmond) dan heeft men nog de beschikking over de zolder voor uitbreiding. Het bestuur van de Stichting Kinderdag verblijf „Katja" wordt gevormd door de heer B. Goederond, me vrouw E. H. Verberne en dokter P. De belangstellende schaatsers en dat waren er niet zo weinig, vroegen zich allemaal af waarom de lampen uit waren, want op de ongeveegde vol scheuren zittende ijspiste was het vallen een volledig normale zaak, omdat je gewoon niets kon zien. Natuurlijk zal er wel een goede reden voor zijn geweest dat de ijsbaan noch geveegd noch verlicht was op dat moment, want je mag toch aannemen, dat wanneer de gemeente zich de moeite en de kosten getroost om een ijsbaan aan te leggen, men zich ook alle moeite zal geven om de baan voor het publiek berijdbaar te maken. Toegegeven natuurlijk dat het pu bliek veel te vroeg op de baan was gegaan, waardoor deze waarschijn lijk al direkt werd beschadigd. Op de avond van Nieuwjaarsdag echter viel er toch nog redelijk te rijden wanneer er tenminste maar licht was geweest. De oplossing is waarschijn lijk dat het licht kapot was, maar misschien had dat dan door een bordje kunnen worden aangegeven. Nu zat een ieder af te geven op de gemeente en dat was jammer. Overigens heeft de familie Sportief zich nog redelijk op het ijs ver maakt. Op een gegeven moment zei Jan zijn kleindochter, die op schaat sen met 2 ijzers onder elke voet, zeer snel vooruit komt, dat het opeens zo stroef ging. Wat was het geval, ze was een schaats verloren en had het niet in de gaten. Misschien zegt u nu wel dat ze waarschijnlijk bij de familie Sportief het buskruit niet hebben uitgevonden maar dan moet u ook weten dat de klein dochter al tot tien kan tellen en wel in het Engels. Overigens nog een gelukkig Nieuwjaar. Veel sport is er sinds de jaarwisse ling nog niet beoefend. Op het korfbalveld moest ODI de meerdere erkennen in Achilles en wel met 6-2. Een juiste uitslag omdat onze stadgenoten en -tes beslist de min dere waren. De korfbalclub Schie dam won met een zelfs voor deze sport hoog totaal van 19-4 van Spartaan en dan moet men er nog bij weten dat de scheidsrechter enkele minuten voor tijd de wed strijd staakte, omdat hij het met de handelwijze van een Spartaan niet 'eens was, die uit een vrije worp de bal steeds naar Freek Veer gooide in plaats van naar een eigen speler. Dit vormde dan het protest van deze Spartaan tegen het afkeuren van een doelpunt van Freek Veer, wat dan de 20ste Schiedam se treffer zou hebben betekend. Helaas werd Freek dus niet in de gelegenheid gesteld zijn 8ste doelpunt in dit eenzijdige duel op zijn naam te brengen. Eigenlijk hoefde dit niet, want zo was het ook wel goed. Met ingang van jl. maandag 4 januari 1971 is het kantoor van de vereni ging „Volkshuisvesting" verplaatst van Oude Maasstraat 14 naar Laan van Bol'Es 11. Telefoon: 709444. Het kantoor is dagelijks geopend van 9 tot 12 uur en van 5 tot 8 uur des avonds. SCHIEDAMSE NOTITIES Aan de heer J. Roede, kunstschil der in Den Haag, zal opdracht worden verstrekt tot het aanbrengen van een wandbeschildering in de hal van de openbare Willem de Zwijger- school voor mavo aan de Van der Leeuwlaan 3 in Nieuwland. Volgens het goedgekeurde ontwerp wordt het een speelse schildering in heldere kleuren van spelende kinde ren in primitieve maar herkenbare vormen. Sprey. Die tevens het medisch toezicht over de kinderen houdt. Er is zelfs een apart zieken kamertje. Mevrouw Goederond weet zich gesteund door de hulp van haar gehele gezin en is bijzonder dank baar dat de 15-jarige dochter Ineke thuis het huishouden voorbeeldig runt. Anders zou zij een dubbele dagtaak hebben. Volgende week moet zij een blindedarmoperatie ondergaan. In het ziekenhuis zal zij zich geen zorgen behoeven te maken. Hoogstens uitkijken naar de post, want natuurlijk komen er kaarten van die kleintjes! Met de feestdagen achter de rug gaan we ons weer opmaken om ook in het nieuwe jaar de sportbelevenissen van de Schiedammers op de voet te volgen. Sportief gezien is voor uw scribent het jaar niet zo best begonnen, want toen hij op Nieuwjaarsdag met 2 van zijn kleinkinderen vanuit Nieuwland naar Kethel was gelopen om er op de ijsbaan te gaan schaatsen bleek in de eerste plaats dat de baan niet was geveegd, althans niet goed was geveegd en in de tweede plaats en dat was eigenlijk nog het vreemdste dat de baan het was zeven uur 's avonds niet was verlicht. RAM (21 maart - 2U april) Ietwat rommelige week, waarin u kans ziet een paar geliefde ideeën door te drukken. Hoewel uw plannen er mogen zijn, moet u echter oppassen, dat u uw naaste medewerkers niet teveel opjut. U heeft wat hoofdpijn en moet wat kalmer aan doen. Kans op ongenoegen tengevolge van uw eigen ongeduldige instelling. STIER (21 april - 20 mei) U heeft een oud plan op bewonderenswaardige wijze tot verwezenlijking gebracht, maar u kunt een neiging om daar met derden over te blijven doorzagen moeilijk bedwingen. Toch moet u zich beheersen, anders kan uw omgeving geprikkeld raken. Besteed uw aandacht liever aan dringender zaken. Kans op een goed bericht. TWEELINGEN (21 mei 20 juni) Deze week kunt u overhoop komen te liggen met de Ram, als u niet de nodige tact gebruikt. U bent aan het wikken en wegen over twee belangrijke aangelegenheden en de Ram wil doorzetten. Vraag liever de raad aan een vertrouwde kennis. Een onverwacht nieuwtje werpt een ander licht op bepaalde zaken. KREEFT (21 juni - 20 juli) Deze week kunt u klaar komen met een reeks oude verplichtingen, die u zelf in uw goedheid op u hebt genomen. U voelt u ietwat geprikkeld, maar u moet toegeven, dat u zelf heel wat hooi vrijwillig op uw vork heeft genomen. U ontvangt bijval uit een onverwachte hoek en ontmoet een oude kennis. LEEUW (21 juli - 20 augustus) U ondervindt ook deze week nog de gevolgen van een al te spontane daad, waardoor u sommige mensen tegen u i in het harnas heeft gejaagd. Speel uw spel met tact en begrip en forceer nog niets. U kunt beter rustiger tijden afwachten. Overigens zult u bemerken dat goede vrienden op uw hand zijn en bereid om voor u op te komen. MAAGD (21 augustus - 20 september) Deze week kan er veel voor elkaar komen, als u de juiste medewerking geeft en niet optreedt als schuilvinkje. Geef vooral uw eigen opinie weer, want uw ideeën zijn goed en uw ijver groter dan die van anderen. U wilt graag afwerken en het kan nu goed. U ontvangt een interessant bericht, waarmee u uw voordeel kunt doen. WEEGSCHAAL (21 september - 20 oktober) Bijt u deze week niet teveel vast aan de trubbels die om u heen gaande zijn en buiten uw schuld ontstaan zijn. U heeft al met succes vredespogingen aangewend en misschien lukt dat nog weieens. Voor het ogenblik moet u zich ontspannen en uw aandacht bepalen bij uw gezin, dat uw aandacht nodig heeft en met méér recht. Interessant nieuws te wachten. SCHORPIOEN (21 oktober 20 november) Voor iemand van uw aanleg houdt u zich bijzonder goed, hoewel iemand in uw naaste omgeving nu en dan meer dan vervelend optreedt. U ziet zelfs kans onrechtvaardig heden te slikken vanwege het goede doel. Dat blijft deze week ook nog zo. Maar u weet gelukkig waarom u alles verdraagt. Houden zo! Gebruik uw grote energie maar voor iets anders en reageer uw opwinding af met lachen. Dat kunt u! Buitenkansje mogelijk. BOOGSCHUTTER (21 november - 20 december) Deze week wordt de kritiek niet bespaard, maar als u eerlijk bent moet u toegeven, dat die hier en daar nog verdiend is ook. Bovendien weet u er zelfs soms ook goede raad mee en in onvervalst Nederlands. Gelukkig heeft u een flink incasseringsvermogen en een goede voorraad humor in petto. Laat dus maar betijen en verander hier en daar uw handelswijze. Dat zal heel wat verbeteren aan de stemming. STEENBOK (21 december - 20 januari) Deze week kans op een mededeling, die u wat overvalt, maar die u bij nader inzien genoegen zal doen. U kunt veel doen voor iemand in uw naaste omgeving, die alleen voor een moeilijk probleem staat. U ontvangt bezoek van iemand die van ver komt. Houdt deze week eens ogen en oren open, want u moet bij bepaalde dingen leiding weten te geven en misschien bij weten te sturen. WA TERMAN (21 januari 20 februari) Deze week valt het voetlicht ten volle op sommige van uw verrichtingen. Wees niet te fel in het verdedigen van uw standpunt, maar breng het met tact en humor naar voren. Uw ideeen zijn goed, maar niet iedereen is er al aan toe. Geef uw omgeving de tijd om te wennen Ga niet in op de vleierijen van iemand die liever de hand ophoudt, dan werkt. VISSEN (21 februari - 20 maart) Ook deze week weer kans op werkzaamheden van totaal nieuwe aard, waar u zich echter met goed succes doorheen slaat. Gelukkig beziet u de dingen des levens met nogal filosofische blik en windt u zich niet op om kleinigheden! U heeft een verrassende ontmoeting, die u veel genoegen zal doen. Vergeet niet, dat kleine attenties de vriendschap onderhouden! GEVONDEN VERLOREN Lijst van gevonden voorwerpen. Te bevragen aan het hoofdbureau van politie te Schiedam, dagelijks van 09.00-17.00 uur, behalve op zater dag en zondag: Bruine aktetas met inhoud; etui met 4 sleutels en zakmes; etui met 3 sleutels; ring met 2 sleutels; ring met 5 sleutels; sleutelhanger V.W. met 3 sleutels; wollen dameshandschoe nen; bruin kinderschoentje; blauwe dameshandschoen; wieldop. Te bevragen bij de vinders: Gouden oorbel, Huijskens, Louise de Colignystraat 9a goud kinder ringetje met steentje, mevr. Kop, Vlaardingerdijk 97b; horloge met stalen armband, De Bruin, Fokker straat 552; gouden vijfje met ket ting, C. Otten, Rembrandtlaan 55; heren zegelring, mevr. Mansur, B K.laan 245b goudkleurig dames horloge, H. M. Loef, V. 's-Grave- sandestraat 52a; rood kinderporte- monneetje met inh., E. v.d. Pas, Kersenlaan 1; bruine knipportemon- nee met inh., W. v. Doorn, Parkweg 157; grote bruine boodschappentas met inh., Q. van Dijke, Albert Cuijpstraat 7a, zwarte damesporte monnee met inh., Pon. Oosterstraat 65, rode damesportemonnee met inh., C. H. C. Jansen, Bachplein 352; kleine bruine kinderportemonee met inh., A. Jongste, L. Zimmerman- plein 33; lederen portefeuille, V.d. Venden, Lijsterbeslaan 10; damestas met inh., Postma, Broersvest 53' ring met 4 sleutels, V.d. Moesel, Henr. Bosmanplein 126; 2 sleutels aan sleutelhanger met wit beest, mevr. Westerman, Rotterdamsedijk 207d; lange lederen jas, Cordemans, S. Dresdenplein 51bruine heren handschoenen, M. Tintel, Henri Polakstraat 62; paarse dameshand schoenen, V. Apeldoorn, Lorentz- P'ein 6, herenfiets, Th. Landsbergen, Gr. Florisstraat 68; Noorse schaats met schoen, Van Eft, Van Hallstraat 59; 2 grammofoonplaten, L.P.'s, Kouwenhoven, V. Musschenbroek- straat 14a; hond, bruin met wit, mevr. Jongste, Dijkzicht 17, Vlaar- dingen. Te bevragen bij Dierentehuis, Sint Anna Zusterstraat, Schiedam: klein zwart hondjegrijze kat.

Het Nieuwe Stadsblad | 1971 | | pagina 15