liet nieuwe n^OAvMad-eMfc Nieuw wijnpakhuis binnen het jaar verrezen RENAULT h.h. MEDICI Prins Knillis de Eerste gaf de Winesprirituele vreug detoon aan Na felle brand van februari '70 V defect KOSTER n.v. juwelier BEL RADIO„ACTIEF" Verschijnt woensdag en vrijdag in Schiedam, Kethel en Oud-Mathenesse (Rotterdam) ODE OP SCHIEDAM „IJZEREN WULLUM"... REK MET TWEE FLESSEN rob heenes noordmolenstraat 2, r'dam, tel.283711 rubensplein 3, Schiedam, tel. 266798 „ST. CECILIA" TEL. 707777 18e JAARGANG WOENSDAG 6 JANUARI 1971 Redaktie en Advertenties: Broersvest 125, Schiedam (C. J. van der Klink), telefoon 010-267368 en 263939 Inzendtermijn advertenties: dinsdag en donderdag tot 6 uur 's avonds. Hoofdredaktie: P. J. Hovingh De „Randstad-edities" geven uitgaven in Delft, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Rijswijk met de rond deze steden gelegen dorpen en 'n editie voor geheel Westland en beschikken over een uitgebreid N.I.P.O.-rapport vraag naar sherry en wijn kan voldoen. Wijn krijgt immers steeds meer een plaats op tafel? Aannemer Daniël Kreuger en zijn mannen hielden zich aan hun woord. Waardoor zij vanzelfspre kend ere-gasten waren van directie en personeel van Winespirits, dat op originele wijze bezit nam van het pand. Dat niet zo lang leeg zal blijven... Men was zaterdagavond echter met deze ruimte voor het concern van 350 man afkomstig uit Schiedam, Amsterdam, Den Haag, Lisse enz. plus de carnavalsgroep uit Princen hage bijzonder gebaat. Waar had men deze aflevering anders kunnen vieren? De gloednieuwe ruimte was omgeto verd in een gezellige feestruimte. Want feest is het bij Winespirits na die rampmorgen! Overal had men visnetten gespan nen, gezellige hoekjes gecreëerd, een bar, een wagen vol met hartige hapjes, slaatjes e.d. Een band en dan die groep uit Princenhage... Zij gaven onbetwistbaar de feest- toon aan. Aan het hoofd prins carnavalKnillis de Eerste. Echter al voor de ELFDE MAAL hiertoe gekozen door de carnavalsvereniging ,,'t Aogje", vijftien jaar jóng. De stemming was er helemaal toen de prins het kersverse lied aanhief met de hieronder volgende tekst: Ode op Schiedam Al stinkt heel de Rijnmond van Oost tot in West Schiedamse jenever heeft de lucht niet verpest Al stinkt heel de Rijnmond van Oost tot in West Schiedamse jenever smaakt nog steeds opperbest. Gevolgd door Carnavalslied 't Aogje" En toen schoten ze warempel sjaon naor de maon toe in boerenkieltje in boerenkieltje Iedereen die kwekte kaaihard: zoude welgaon moe blijf toch in 't aogje, wat hedd'op de maon? Mee IJzeren Wullum Springde lekker uit d'n baand Mee IJzeren Willum Bende uit d'n braand! Daarna werden twee zeer verdienste lijke mensen uit het (wijn)bedrijf bij de prins ontbonden, nl. één der directeuren, de heer F. Kleipool en de bedrijfsleider J. C. M. Caulil. Onderdanig bij hem neergeknield kregen zij een speciale onderschei ding om de hals gevleid en brachten zij de speciale groet. Later op de avond viel die eer ook te beurt aan de Spaanse schone, mevrouw F. E. Ott-Semechal, die zich met haar toreador op de dansvloer bewoog, en aan de leider van de band uit Breda, Jan Bare- mans... wensen wederkerig Zie pagina 3. jammer, dat Schiedam (nog) geen carnavalsvereniging heeft. Nee, dat ligt ons allemaal niet. De échte carnavalsleut kan men ons alleen uit Brabant en Limburg bieden. Goed dat ze daarom onze stad in deze tijd een bezoek brengen. Waarom ,,'t Aogje" uit Princen hage? Die voorkeur is gauw duide lijk, als je hoort, dat de gehuldigde bedrijfsleider de verbindingsman is van „St. Cecilia"... Wie hun éérste prins was? Penning meester Stan Gielen, die om 12 uur door de prins met zijn vrouw op het speciale toneel werd geroepen, want ze waren 10 jaar getrouwd. En kregen natuurlijk met alle aanwezi gen een extra rondje van Winespirits. De programma's bevatten een num mer. De tienjarige Gerrie Holleman maakte drie cijfers bekend. Maar het vierde was prijswinnend. Een rek met twee flessen wijn en... gewon nen door haar twee jaar ouder zusje Els. Een carnavalsfeest, dat in alle opzichten meer dan geslaagd mag heten. Waarbij het de gasten oteral vandaan, aan niets ontbrak. Waarbij men rustig kon dansen, maar ook polonaise lopen. Om kwart voor twee gaf de charmante prins een indringende blaastoon op zijn koperen toeter: verzamelen geblazen en terug rijden naar huis. Uitgeleide gedaan door het concern- isten van de Winespirits reden de drie bussen in de koude nacht weg en had het wijnfeest nog een heel klein vervolgje... M. W. -S. De prins geeft de toon aan, maar ook zijn eigen kapel... Tegen 9 uur zaterdagavond jl. was het nieuwe wijnpakhuis yan Wine spirits v.o.f. wijnkopers distillateurs, groepmaatschappij van A. Daal- meijer N.V., distilleerderij „De Grauwe Hengst", N.V. Hollandsche Wijnhandel Mij. en Rutten's Distil lery aan het Raam ineens boordevol muziek! Toen arriveerde nl. Z.H. Prins Knillis de Eerste van Princenhage, aan zijn arm prinses Anjes, de Raad van Elluf met hun dansmarietjes en de eigen kapel. „De Leutveste" plus wat er nog allemaal bij hoorde. Een vrolijke kleurige groep, die meteen bezit nam van deze ruimte. Waarbij we even een stukje geschie denis ophalen. Want op vrijdag morgen 6 februari 1970 om kwart over vier ontdekte nachtwaker Dolf Schippers brand in de bovengenoem de panden, waar op drie plaatsen brand was gesticht. Met tweeëntwintig stralen ging de Schiedamse brandweer deze brand haard te lijf, die vier uur later bedwongen was. Om 1 uur waren de kantoren van het bedrijfsbureau, expeditie en boekhouding, die zware schade opliepen, overgebracht naar het kantoor aan de Schie. Behalve de prikklok, de koffie-auto- maat en een herenrijwiel verbrand den drie pakhuizen met een opper vlakte van 600 m2 (10 pet. van het oppervlak), 35.000 dozen van de Hollandsche Wijnhandel, het archief van Daalmeijer, de zolder van de personeelsfeesten, de bar Terry, enkele honderdvijftig jaar oude archiefboeken van de „De Grauwe Hengst" en vele oude zaken. De De Spaanse schone met haar toreodor. Ook zij werd onderscheiden. totale schade werd geschat op f700.000,-. Men ging echter niet bij de verkool de pakken neerzitten. Reeds de andere dag zette men een tekening voor het nieuwe pand op papier. Een nieuw wijnpakhuis met een oppervlakte van 600 m2 en een vrije hoogte van 7 meter (4200 m2) dat in eerste fase z»ou worden gebouwd. In de tweede fase worden een aantal daarachter gelegen panden gesloopt .en op dezelfde wijze herbouwd. Op 1 juli 1970 werd met de bouw van dit nieuwe wijnpakhuis een aanvang gemaakt, waarbij men met de aannemer Daniël Kreuger, de naaste buurman, de afspraak maakte dat binnen het jaar na die brand men over een nieuw pand zou beschikken. Interessant hierbij vooral te vermel den, dat in samenwerking met deze aannemer door het planbureau van Winespirits zelf voor de eerste fase een netwerkplan is gemaakt. Door toepassing van netwerkplanning bleek het mogelijk, dat het pand zelfs drie maanden eerder werd opgeleverd. Dus tóch binnen het jaar Een deel van het gebouw heeft een extra fundering ten behoeve van twee tanks van 40.000 liter. Waar door men aan de sterk stijgende Een fléurige groep die van Princen hage7 Prins Knillis de Eerste mag gezien worden. Vooral in vol ornaat, de zwierige rode cape met goudgar nering en groene voering om de stoere schouders gedragen, de gou den steek bezet met robijnen op. Heel innemend zijn tengere prinses Anjes. Sinds twee jaar zijn vróuw... Die eigenlijk voor een kleine revolutie in hun carnavals wereld zorgde, want nu zijn de vrouwen van de Raad van Elluf tegenwoordig ook van de partij. In hippe groene jurkjes met grote oranje strikken op de borst. Een opmerkelijke figuur hierbij is de politieagent „IJzeren Wullum". Ook al voor de elfde maal hiertoe uitgeroepen. Op het „Prinsengebu- renfeest" wordt hij met de prins hiervoor gehuldigd... Onvoorstelbaar dat prins Knillis de Eerste in het gewone oncarnavallis- tische leven onderwijzer van de vierde klas der St. Bernardusschool in Princenhage is! Wat zullen die leerlingen tróts op hun meester zijn! Die dit op zijn beurt is op de harmonie van ,,St. Cecilia", die hij met de Raad van Elluf nu nieuwe uniformen aange boden heeft. Dan denk je even heel jaloers: wat FOTOGENIEKE KINDEREN De moeder van Sandra Salvaterra, wonende aan het Joh. Straussplein, stuurt ons bijgaande foto en toepasselijk gedicht. Een plaatsje in ons blad waard, dachten we zo... Spiegelbeeld moet je 'ns luisteren Ik ben maar zeven maandjes oud! Ik heet Sandra Salvaterra en ben m 'n ouders schattebout! Ik ben wel klein, maar ik ben toch wel lief, zoals je ziet. Ik lach heel graag, dat moet je weten dus m 'n tranen zie je niet...! (Vrij naar 't Spiegelbeeld van Willeke Alberti). Telefoon 01Ö151604 en 374721; 01899 5030 en 5874. WIJ HELPEN DIRECT Tot 's avonds 11 uur be reikbaar. Rotterdamsedijk 2 hoek Hogebanweg i Verkoop en inruil van alle merken. eparaties onder garanti

Het Nieuwe Stadsblad | 1971 | | pagina 1