Het „Dafje" voor Zuster Keizer Stand: f5012,65 Contactavond in Pr. Bernardschool Met een glas en een wens over de drempel Duivennieuws J. v. E. GASTELAARS J. C. COMMIJS L. B. E. v. Hoogenhuyze P. J. VAN DER BURG Mevrouw P. SEGERS B. VAN DER ESCH G. PET J. A. KNOOP G. IN 'T VELD K. J. KOERTS J. MOKKENSTORM J. MOOR W.V. Nieuwland W. J. FRANKE CH. A. POLL J. SALENTIJN R. van der VEER ir. J. Ch. Smits G. M. SCHUURMAN Mevr. M. F. GOUKA- PARDOEL J. H. CORNELISSÈ C. J. M. VLOOTMAN G. W. ORMEL M. v. d. LINDE- DE KONING F. JUNGERIUS A. C. NIJS P. v. SANTBRINK P. SPREY HET NIEUWE STADSBLAD - PAG 3 - WOENSDAG 6 JANUARI 1971 Onze beste wensen voor 1971. En danken tevens voor de vele wensen, die wij mochten ont vangen. Verloskundigen Jan van Zutphenstraat 16 Arts dankt mede namens zijn echt genote voor de vele goede wensen, bij de jaarwisseling ontvangen en wenst wederke rig allen een voorspoedig 1971 Tandarts dankt, mede namens echtge note voor de vele goede wen sen en wenst wederkerig aan allen een gelukkig 1971. Verloskundige dankt allen hartelijk voor de ontvangen gelukwensen en wenst U eveneens een voor spoedig 1971. Internist dankt mede namens zijn echt genote voor de vele nieuw jaarswensen en hoopt op een voor U allen voorspoedig 1971 Arts en echtgenote Tuinlaan 38, Schiedam danken voor de vele goede wensen en wenst allen een voorspoedig Nieuwjaar. Mijn dank voor de vele nieuw jaarswensen. Wederkerig een voorspoedig 1971. interniste Arts dankt, mede namens mijn echtgenote, ieder die hem ter gelegenheid van de jaarwisse ling zijng oede wensen heeft doen toekomen. En hoopt voor allen op een voorspoedig Nieuwjaar. Jos. Oreliosingel 331-333 Fysiotherapeut dankt, mede namens echtge note voor de vele goede wen sen tijdens de jaarwisseling ontvangen en wenst weder kerig allen een voorspoedig 1971. Hartelijk dank voor Uw goede wensen met Kerstmis en Nieuwjaar ontvangen. Ook U al het goede voor 1971. De heer en mevrouw Arts Arts B.K. Laan 154 dankt mede namens zijn vrouw voor de goede wensen bij de intrede van het nieuwe jaar en wenst allen een voor spoedig 1971. De P.V. de „Union Schiedam" houdt op 9 en 10 januari een tentoonstelling ten behoeve van haar leden voor oude en jonge duiven. Inkorven op vrijdag 8 januari 1971 van 19.30 uur tot 21 uur. De keuring van de tentoongestelde duiven zal geschieden door de heer H. v.d. Velden. Gelegenheid tot bezichtigen is mogelijk vanaf a.s. zaterdag plm. 16.00 uur en zondag plm. 10.00 uur. Dinsdag 5 januari 1971... Een koude winterse grijze dag, die na het telefoontje met de directeur van de Spaarbank Anno 1820" ineens boordevol zón is. De girostand is f 3.212,-. Maar iemand die onbekend wenst te blijven, heeft op een der bijkantoren een bedrag van f 1000,- gestort. Het is dan f4.212,-. Om 4 uur bij muziekhandel J. H. H. van Krogten op de Rotterdamsedijk 148 waar direct na de start van de aktie ,,Een Dafje voor zuster Keizer" een bus in de etalage geplaatst werd met het opschrift: ,,De zuster helpt u, wij helpen de zuster" die bus geopend. De inhoud is een bankbiljet van f 100,- plus verschillende briefjes van tien, vijfentwintig, rijksdaalders, guldens, kwartjes en dubbeltjes: f280,65. Stand: f4.512,65... De dag is echter nog niet óm. Iemand schrijft ons of we even langs willen komen. De man is moeilijk ter been, maar hij wil zo graag een steentje bijdragen om de aktie te doen slagen. Nee, geen naam of adres. Wél een ere-saluut aan deze bejaarde man, die vijf briefjes van honderd gulden in de enveloppe heeft ingesloten. Omdat hij zuster Keizer er een uit duizenden vindt... Ongelooflijk fijn dat op het eind van deze aktie, die me nog lang zal heugen, ik u vandaag melden kan dat een bedrag van f 5.012,65 in kas is. ,,Er komt nog wat bij, zegt de heer Holt kamp van de ,,Anno 1820" opgewekt. Er zijn nog wat giro's onderweg... En we hebben nog twee dagen. De Daf'33 Comfort met buitenspiegel en geheelgetectilleerd biedt de Daf-dealer in onze stad, de heer Landman voor zuster Keizer aan voor de prijs van f,5.600,—. Er ontbreekt dus nog op dit moment een bedrag van f588,-. Maar het is nog geen vrijdagavond 8 januari 1971. De zilveren jubileumdag van zuster Keizer, doch ook haar verjaardag. Er is geloot wie van de oud-patiënten haar het geschenk van hun onder couvert aan zal bieden. Het is de 82-jarige heer ABijlo geworden. Hij zal haar toespreken. Hij zal daarbij nog even in herinnering brengen, dat er een stadgenoot is, die een jaar lang voor gratis benzine en het onderhoud zal zorgen en dat de heer P. C. Mouthaan van „De Broekenspecialist" voor een jaar de wegenbelasting betaalt. 'Och, u bent allemaal gewéldig... MIEKE DR. SIM ON IS Het is ontroerend zo bezorgd als de V.A.R.A. plotseling geworden is voor het heil van de Katholieke Kerk. Nauwelijks bleek de benoeming van Dr. A. Simonis tot Bisschop van Rotterdam voor een groot aantal vooruitstrevende priesters en gelovigen een teleurstelling te zijn of vier van hen mochten hun zegje „Achter het Nieuws" komen zeggen. Om het voor de achteloze kijkers niet meteen zo moeilijk te maken hebben ze degenen die mogelijk heel blij met deze benoeming zijn niet uitgenodigd. Geen van de vier uitverkorenenwaren voor mij bekenden. Een figuur als Pater Schillebeekx of Leopold Verhagen, misschien Godfried Bomans of desnoods Dominee Buskens hadden ongetwijfeld meer indruk op de kijkers gemaakt. Ik ben niet bevoegd om te oordelen over de capaciteiten van Dr. Simonis als Bisschop van een zo roerig diocees als Rotterdam. Ik heb begrepen dat hij integeris, tamelijk behoudenden als mens heel beminnelijk. Ik heb het gevoel dat veel Katholieken in hem een Herder zullen vinden waarbij zij zich eindelijk veilig kunnen voelen... of bent u allemaal van mening dat we tegenwoordig „op de goede weg"zijn? Gaat de vernieuwingin de R.K. Kerk precies zo als u zich dat wenst? Waarmee ik begrijpt u dat goed niet wil beweren dat alles maar moet blijven zoals in de dagen van „Het Rijke Roomse Leven Voor de T. V. heeft Dr. Simonis gezegd dat we meer moesten bidden. Dat is een geluid dat ik al vele jaren heb gemist. Ook sprak hij over „Genade", een begrip dat de laatste tijd ook verloren raakte. Ik ben wel eens bang dat de vooruitstrevenden te hard van stapel zijn gelopen en dat deze benoeming daar een gezonde reactie op is. SEBASTIAAN Donderdag 7 januari houdt de Wijkvereniging Nieuwland een pret tige contactavond in een lokaal van de Prins Bernhardschool, Burg. van Haarenlaar. 1155. Er is geen vastge steld programma, we willen gewoon wat praten, bingo-spelen, koffie drinken en kijken naar de werkstuk ken die de dames tijdens hun middagbijeenkomsten hebben ver vaardigd en die op een later te organiseren „bazar" zullen worden ten gelde gebracht om met de verkregen gelden het overige kinder werk te bekostigen. Het zal een heel gezellige avond worden, ieder is welkom, er zijn stoelen en tafels in voldoende hoeveelheid. Op deze avond kunt u elkaar leren kennen, men praat en speelt wat, kortom men kan gezellig samen zijn. Komt in ieder geval eens kijken. Arts Burg. Knappertlaan 30 dankt allen hartelijk voor de goede wensen ontvangen bij de jaarwisseling, en wenst wederkerig, mede namens echtgenote, allen een voor spoedig en gelukkig 1971. Arts Tuinlaan 92 dankt, mede namens zijn echt genote, voor de vele goede wensen, ontvangen bij de jaar wisseling en wenst allen een voorspoedig en gezond Nieuw jaar Mocht men vroeger van de gedachte uitgaan dat een nieuw jaarsreceptie alleen voor spe ciale genodigden was, nu weet men wél beter. Burgemeester H. Roelfsema en zijn echtgenote stellen het bij zonder op prijs als ook de mensen uit de burgerij vertegen woordigd zijn. Waardoor zij meer dan ooit naast de in woners van Schiedam staan. Ze zijn dan ook gekomen. On danks barre sneeuw, kou en gladheid. Een taxi van Eurotax nemen betekende onnoemelijk veel geduld hebben, voordat hij voor kwam rijden. Voor dit bedrijf is het nieuwe jaar wel heel goed ingezet! Een nieuwjaarsreceptie kweekt een zekere band. Men leert elkaar béter kennen en men krijgt op die dag de gelegenheid met iedereen van gedachten te wisselen. Na eerst elkaar het allerbeste te hebben toegewenstpunt één op deze bijeenkomst. Waarvoor de aula van het Stedelijk museum zich zo uitstekend leent. Zelfs met een „ingepak te" preekstoel. De versieringen en tekeningen van de kunstklas kwamen wel tot hun recht. Wie er allemaal waren? On doenlijk al die namen op te Hoe gezellig druk het op de Nieuwjaarsreceptie was en hoe het burgemeesters-echtpaar hier van een korte pauze geniet... noemen. Verschillende wethou ders en leden van de gemeente raad. Hoofden van verschillende diensten. Mensen uit het vereni- gings- het kerkeleven en kop stukken uit de scheepvaart. Het was er oergezellig. Die nieuwjaarsreceptie is altijd een blij begin van een kersvers jaar. Laten we er allemaal een heel goed 1971 voor elkaar van maken... Tandarts dankt, mede namens echtge note voor de vele goede wen sen en wenst wederkerig aan allen een gelukkig Nieuwjaar. Arts Schiedam - Kethel G.N. Met dank voor belangstelling tijdens de jaarwisseling. Tandarts dankt, mede namens echtge note allen hartelijk voor de ontvangen gelukwensen en wenst U eveneens een voor spoedig Nieuwjaar. Tandarts dankt mede namens zijn echt genote voor de goede wensen ter gelegenheid van de jaar wisseling en wenst allen een voorspoedig Nieuwjaar. dankt, mede namens echtge noot voor de goede wensen ontvangen bij het nieuwe jaar en wenst allen een voorspoe dig 1971. Tandarts dankt, mede namens echtge note voor de vele goede wen sen tijdens de jaarwisseling ontvangen en wenst allen een voorspoedig Nieuwjaar. Arts dankt, mede namens echtge note voor de vele goede wen sen tijdens de jaarwisseling ontvangen en wenst allen een voorspoedig Nieuwjaar. Arts Schoolstraat 5 dankt, mede namens zijn vrouw voor de vele goede wensen bij de jaarwisseling ontvangen en wenst allen een voorspoedig Nieuwjaar. St. Liduinaplein 12 Verloskundige dankt voor de vele goede wensen bij de intrede van het Nieuwe Jaar en wenst U te vens een voorspoedig 1971. Arts dankt ook mede namens zijn vrouw voor de vele wensen tijdens de jaarwisseling ontvangen. En biedt hierbij wederkerige heilwensen aan. Arts Swammerdamsingel 43 dankt, mede namens echtge note, voor de goede wensen ontvangen bij het Nieuwe jaar en wenst allen een voorspoe dig 1971. Arts dankt mede namens zijn echt genote U allen, met Weder kerige wensen voor een voor spoedig 1971. Arts Singel 76 dankt mede namens zijn vrouw voor de vele goede wensen tijdens de jaarwisse ling ontvangen en wenst allen een voorspoedig Nieuwjaar

Het Nieuwe Stadsblad | 1971 | | pagina 3