werven Nieuws van onze HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 10 - VRIJDAG 8 JANUARI 1971 Een doorkijkje in gietstalen afsluiterbussen. Ad Windig maakte deze „plaat" bij Smit, Kinderdijk. Hoe gezellig het was tijdens de bijeenkomsten in de Doelenzaal in Rotterdam. Het wereldrecord dat op de Noordzee werd gepleegd. Een fiets op de W.F.-werf als entourage bij een witte Kerst en... de veiligheid op de werf. „Het Zeskant", een uitgave van het personeelsorgaan van I.H.C., Hol land, gaat zijn 25ste jaargang in. Men wil er dit jaar echt iets bijzonders van maken. De voorplaat van december '70 was het al: een doorkijkje door een aantal gietstalen afsluiterbuizen. Ad Windig maakte deze „plaat" bij Smit, Kinderdijk. Een wereldrecord werd onlangs bij een klant van I.H.C. geleverd met het werkschip/pijpenlegger „Chal lenger". Met de op deze geplaatste I.H.C.-kraan werd bij een radius van 30 meter het 705 ton wegende Bt.-Lowerdeck van een Shell pro- duktieplatform gehesen en geplaatst in de Noordzee. Men stelt zich nu de vraag: „Wie durft tegen deze wereldkampioen de strijd aan te binden? De Heerema Engineering Service te 's-Gravenhage heeft overigens aan I.H.C. de opdracht gegeven voor de bouw van een zware kraan. Met een eigen gewicht van 1400 ton kan deze kraan in vaste positie 800 ton en zwenkend 600 ton heffen, bij een vluchtbereik van 27,50 meter. De giek is ruim 75 meter lang. Het ontwerp van deze kraan is identiek aan de kraan aan boord van de „Challenger" worden geplaatst. Van de Nederlandse Erts Tanker Mij. (NETM) heeft Heerema inmid dels de 18.729 brt. metende tanker „Johannes Frans" gekocht. Op 1 april a.s. hoopt men de nieuwe I.H.C.-kraan op dit schip te kunnen monteren. Het krijgt dan de naam „Challenger II" en zal op 15 juli 1971 in gebruik worden genomen. Kranen kwamen op de werf van W.F. op andere plaatsen te staan, o.a. bij helling 6, waar er al twee van o.a. 40 ton aan de Oost- en een van 50 ton aan de Westzijde stonden. Deze extra capaciteit betekende een snellere verwerking op de helling van de uit de hallen komende secties, waardoor het bouwtempo wordt verhoogd. De „Challenger" krijgt er straks een zusje bij. Het fraaie model van het containerschip voor Sealand, in bezit van de afdeling Nieuwbouw bij W.F. Een enigszins verzakte westelijke kraan baan werd op de juiste hoogte gebracht, 24 cm. hoger. De 10 tons kraan ging in twee stukken naar de plaats voor de garage. Noodge dwongen moest men door een opkomende storm het werk stop pen. De sneeuw keert ons met zijn ongemak (gejukkig) de rug toe. Om een witte Ker-st werd het verhaal van punt één: VEILIGHEID in het W.F.-nieuws verweven. Met de fiets in de sneeuw als entourage... Een fraaie foto van het model van het containerschip voor Sealand, in bezit van de afdeling Nieuwbouw. Let u eens op de bijzonder fraaie lijn van dit schip. Deze werf heeft een fotoclub. Een fraaie inzending van J. H. Hersbach, tekenkamer afd. Scheepsbouw. Straks kunnen de beide werffoto- grafen wel inpakken! De gepensioneerden kregen in de Doelen in Rotterdam weer hun speciale middagen, waarbij ir. B. Wilton hun toesprak en het compli ment maakte, dat zij met hun A.O.W. er hoe langer hoe jónger uit gaan zien W.F. heeft een eigen fotoclub. Hier ziet u een inzending van de heer J. H. Hersbach

Het Nieuwe Stadsblad | 1971 | | pagina 10