open uw ogen voor ons GIRO 19.48.00 8 c „Wintergasten' YMCA Underground soc. „De Vonk" knalt door Nederlandse Politiebond Spelregeltest Hermes-D.V.S.- junioren Onvoorziene wijkvoorzieningen Deze prijzen werden voor u „gekwinkeleerd" 24-UURS SERVICE HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 18 - VRIJDAG 8 JANUARI 1971 UNESCO - AMSTERDAM DOEL: BLINDEN MADAGASCAR PRAATPAAL: OUDE MAASSTR ÓVER KINDEREN GESPROKEN Ik moet nog wel verschrikkelijk lang wachten, voordat dit uniform me past. Maar het staat wel léuk, vindt Richard Lauwsier van de Burg. van Haarenlaan 930. In dit barre jaargetijde zijn in het Prinses Beatrixpark een aantal vreemde, maar wel zeer gewenste „wintergasten" gesignaleerd. Onge wone vogels, die niet tot de geregelde bezoekers van dit deel van Nederland behoren. Gebrek aan voedsel heeft ze echter naar de omgeving van de mensen gedreven, waarvan ze overigens in het uitge strekte park toch altijd nog enige afstand kunnen bewaren. De na tuurliefhebbers bij de afdeling Plantsoenen van de dienst voor Gemeentewerken hebben de vogels toch met veel genoegen zien somen. Zo is enkele malen een ijsvogel, de alcedo atthis, waargenomen, een achte exoot, die in deze contreien toch niet vaak te zien is. Een vrij kort vogeltje met een prachtige apvallende blauwe kleur. De Vlaamse gaai is niet zo zeldzaam als de ijsvogel, doch toch vel een opmerkelijke verschijning. Deze gaai komt in de tijd van voedselgebrek wel vaker naar de oewoonde wereld afzakken. Een olauwe reiger of ardea cinerea is gezien in het Pr. Beatrixpark. Bij net Naardermeer of de Biesbos komt deze vogel in grote groepen voor, doch in Schiedam is het toch ;en zeldzame bezoeker. Ook de houtduiven of columba oalumbus zijn in de strijd om het voedsel dicht naar de stad ge komen en vinden in het park de geliefde vruchten van de Gelderse roos. Zelé de Turkse tortelduif is opgemerkt, vroeger een zeldzame zomergast doch de laatste tijd hebben deze vreemde gasten zich zeer sterk vermenigvuldigd in deze omgeving. Een sierlijk vogeltje met een beige kleur en een donkerbrui ne ring om de hals. Voor de dierenliefhebbers is dus ook in dit moeilijke jaargetijde nog wel iets te vinden in het Prinses Beatrixpark. „Hier zijn we weer"; dat is de titel van het nieuwe programmaboekje voor de komende twee maanden. Want... die goedkoopste en sfeer- rijke sociëteit van Schiedam blijft doorgaan. Dit was op nieuwjaarsdag al goed te merken toen de band „Changes of electric wire" binnen de muren van het jeugdgebouw aan de Lange Haven 129 hadden. Velen hebben kunnen genieten van de enorme goede Jimmy Hendrix-sound die deze band ten gehore bracht. Kom zaterdagavond a.s. eens naar de Lange Haven. Onder het grote uithangbord YMCA sociëteit „De Vonk" bevindt zich de ingang. Mocht je allergisch zijn voor licht borden dan is hier het nummer van de Lange Haven: 129. De bekende disc-jockey „dolluffie" zit weer klaar om de disc-jockey wedstrijd te leiden. Ook een kwis wordt er gehouden. Niemand be hoeft zich dus te vervelen. De toegangsprijs is weer zeer laag, nl. f 1,—. Ben je 16 jaar of ouder: „De Vonk" roept je graag een hartelijk welkom toe. Dus zaterdag en zondagavond zien we je wel weer aan de Lange Haven 129 te Schiedam. Het bestuur van de Nederlandse Politiebond afd. Schiedam bestaat 25 jaar. Het bestuur houdt t.g.v. dit jubi leum een receptie van 11 tot 12.30 uur in het café-restaurant „Euro poort" alhier. En wel op 30 januari a.s. Morgenochtend om half 10 heeft in het clubhuis van Hermes D.V.S. een Spelregeltest plaats voor de ju nioren. Dit alles onder leiding van de heer Lansbergen. De winnaars worden afgevaardigd naar de competitie van de Schie- damse Scheidsrechters Commissie. Helpt ons. Er is in Madagas car voor de S.000 blinden maar I blindeninstituut met plaats voor ten hoogste 40 blinden. Er ontbreekt nog zoveel. Gene ratoren, bandrecorders, Braille- typemachines, apparatuur om blinden te leren zich te bewe gen. Denk, als u straks kerst feest viert, aan ons. Aan de S.OOO'blinden van Madagascar. Is de kerstgedachte niet die van vrede, van het "licht" voor iedereen? Tot de vele nieuwigheden die met het uitbrengen van Chevrolets nieuwe kleine wagen, de Vega 2300, gepaard zijn gegaan, behoort een nieuwe, revolutionaire methode voor het vervoer van deze automobielen. De wagens worden in speciale spoorwagens getransporteerd met de bumper naar onderen geplaatst. De wagondeuren klappen aan beide zijden naar beneden, zodat zij ook dienst doen als oprit. Drie Vega's worden telkens op één deur geladen; met de wielen in uithollingen geplaatst wanneer de laaddeur is dichtgeklapt, worden zij automatisch beveiligd door haken die aan het chassis van de Vega's zijn aangebracht. General Motors-ingenieurs hebben de Vega zo ontworpen dat elke lekkage van olie, benzine of water wordt voorkomen, wanneer de wagens rechtopstaand worden vervoerd. Deze nieuwe laadwijze verhoogt de rentabiliteit van het wagentrans port over lange afstanden en biedt de grootst mogelijke bescherming tijdens het laden en het vervoer. Voor het treffen van allerlei kleine voorzieningen ter verbetering van het straatbeeld, zoals het aan brengen van groenbeplantingen op braakliggende terreintjes in de stad of het inrichten van niet in gebruik zijnde terreintjes tot eenvoudige trapveldjes of speelterreintjes, heeft de gemeenteraad in de vergadering van 21 december een krediet ver schaft van f 25.000,— onder de titel van „onvoorziene wijkvoorzienin gen", omdat tegen de oorspronkelijk bedachte naam van „welzijnsvoor zieningen" bezwaar werd gemaakt. Uit dit „potje" wordt al direct geput om het terreintje naast Huize Frankeland aan de Nieuwe Haven voorlopig op te knappen. Het tracé van de weg heeft nog wel niet de definitieve vorm gekregen, doch daarop wil men niet wachten om de bejaarden uit het tehuis een plezier te doen. Nog deze winter zal door de afdeling Plantsoenen van de dienst voor Gemeentewerken een heesterbeplanting worden aange bracht langs het gebouw, waardoor het gezicht vanuit het gebouw maar ook de aanblik daarop verbeterd wordt. In het vroege voorjaar zal het grasveld, dat beschadigd is geworden omdat er een kabel gelegd moest worden, vernieuwd en afgewerkt worden. Kleine voorzieningen die het welbevinden in de stad toch verbeteren. Uitslag verloting Ned. Bond van Vogelliefhebbers: le prijs lot no. 1674, draagbare radio. 2e prijs lot no. 1311, electr. raamventilator. 3e prijs lot no. 3415, citruspers.' 4e prijs lot no. 1120, fototoestel. 5e prijs lot no. 1384, fondueset. 6e prijs lot no. 1866, messenslijper. 7e prijs lot no. 3927, luxe kooi met vogel. 8e prijs lot no. 0017, luxe kooi met vogel. 9e prijs lot no. 3591, luxe kooi met vogel. Prijzen af te halen bij de penning meester de heer A. W. Bart, Overschiesestraat 47a, Schiedam. Blind zijn is vreselijk, maarin een ontwikkelingsland is het on draaglijk. Met die wetenschap voorogen hebtuvorigjaarrond kerstmis 25.000 gulden voor ons, blinden van Madagascar, bijeengebracht. Heel, heel har telijk dank. Wij zouden 't hier graag bij laten. Maar we kunnen niet anders dan u opnieuw "om hulp vragen. Om de hulp, die onze landgenoten ons niet kun nen geven. Iedere dag weer moeten zij een harde strjjd voe ren voor hun eigen bestaan. LI wilt helpen? Doe het ineens! Knip nil dit strookje uit en leg het bjj de rekeningen, die u binnenkort gireert. UNESCO HELPT! HELP UNESCO!

Het Nieuwe Stadsblad | 1971 | | pagina 18