BALLY i O Ky/Ai- Directeur Smits: terug van de botermarkt O KLEUREN... GEVEKE Dr. Scholi's Voetverzorging J. J. DE KAPER Receptie van Zuster Keizer TV defekt? CONSTANT •Schoenen. SPECIALE AANBIEDING Kleuren Televisie U betaalt 1699.- het kenmerk, ua-n ku/a.Cite.i4. van Dalen Fi/iF C. KOK Bel direkt... VAN DER VLIES A. C. J. SCHEFFERS DAM 35 HIT NIEUWE STADSBLAD - PAG 3 - VRIJDAG 8 JANUARI 1971 1 is toch fascinerender op de televisie dan zwart-wit. GEVEKE-TELEVISIE'S munten uit door degelijkheid en betrouwbaarheid. Ons des kundig personeel staat u met raad en daad terzijde bij het kiezen van uw apparatuur. WIST U dat wij NU een brengen in B Originele Telefunken Kleuren TV 2250.— Geveke Premie 201. Max. Inruil 350. Kom eens naar onze SHOWROOMS BROERSVEST 58 NIEUWLANDPLEIN 57 Mevr. A Stolk Post Griegplein 45 Groenoord Spreekuur: dinsdag- en donderdagmiddag van 2-4 uur en maandag- en donderdagavond van 7-9 uur. dierenarts en echtgenote wensen alle dierenvrienden en hun dieren een gezegend en goed nieuwjaar. Dankt tevens voor de ontvangen wensen Vervolg van pag. 1 NEEF Bekend is inmiddels ook, dat de verdachte J.C.K. een volle neef is van mevrouw Van Staaijeren, die maandag bijna zijn tweede slacht offer werd, zonder de man overigens als een verwant te herkennen. Het niet volvoeren van zijn tweede wurgpoging heeft zoals bekend ver volgens snel tot zijn opsporing geleid. Tot op dat moment stond de politie nog machteloos, al leidde langzaam maar zeker het breed opgezette onderzoek naar de man die bekend heeft de moordenaar te zijn van Ada Lansbergen. Jfe publieke opinie in Delft blijft nog met de vraag zitten of het niet verstandiger ware ge weest de tips uit de buurt van de Lansbergens zelf voorrang te geven. Daar zaten immers ook de twee tips bij, die dezelfde K. uit de stemproef aanwezen. De overigens door het onderzoek team zelf veroorzaakte lawine van schriftelijke en telefonische tips heeft voor vertraging in de afwer king gezorgd. Waarvan dan mevrouw Van Staaijeren bijna het slachtoffer was geworden. Zo traag als het onderzoek voordien vorderde, zo snel vooral zo slagvaardig werd deze spraakmakende zaak afgerend. WAT NU? Natuurlijk wordt uw verloving een SCHIEDAM - TELEF. 267937 BROERSVEST 93. Voor foto's maken heeft men echt wel een goede „blitser" nodig. De heer Smits heeft er nu een. Want tenslotte kwam deze ceremonie meester niet met lége handen... Een vaderlijk hart... Namens de bewoners sprak de heer Jac. de Winter. Hij bood hun aller gelukwensen aan, maar bracht hem vooral dank voor al hetgene wat hij voor de bewoners gedaan heeft en nog zal doen. Toen het bestuur u twee jaar geleden tot directeur benoemde, kon men werkelijk geen betere keuze doen, aldus spr. „Want u bent een man met een vaderlijk hart". Het grootste com pliment dat men de heer Smits kon toezwaaien. Toen weken de gordijnen uiteen en kwam hun cadeau zichtbaar: een diaprojector met scherm. Plus een fraaie doos kersenbonbons voor mevrouw Smits. Gelukwensen ook van de dirigente, mevrouw Van Pelt, die namens het koor „M.E.V.A." enkele geschenken aanbood. Waarna de koffie geserveerd werd en men daarna intens genoot van de kleurenfilm „Wien bleibt Wien", met verrukkelijke muziek van Joh. Strauss. En in de hoofdrollen Romy Schneider en haar moeder Magda, Hans Moser en Paul Hörbiger. Dankwoord... Tot slot een dankwoord van de jubilaris zelf. Hij bekende eerlijk dat dit alles zijn stoutste verwachtingen had overtroffen. Namen noemen wilde hij liever niet; uit angst, dat hij er een zou vergeten. Maar men kon ervan overtuigd zijn, dat ze recht uit zijn hart kwamen. En dat al diegenen, die ervoor gezorgd hebben dat deze avond volop geslaagd is, eer van hun werk kunnen hebben. In het bijzonder dan de heer Diemers en mevrouw Van Pelt. Een zilveren feest is mogelijk niet zo om over te schrijven. In dit geval beslist wel. Een frisdrank, een glas port of een klein glaasje 'tot besluit. Waarna een ieder zich naar zijn eigen kamer begaf. De feestdag van de heer Smits was (op papier) voorbij. In werkelijkheid behoort hij beslist nog niet helemaal tot het verleden... En... zangkoor leden: maandagmiddag om half 3 vangt de repetitie weer aan...! M.W.-S. En wat de politie i.e. justitie nu in handen heeft is een 25-jarige Hans K., die op zijn achttiende jaar, voor zijn huwelijk, enige tijd in een psychiatrische inrichting werd ver pleegd. Van wie nu al wordt gezegd dat hij erfelijk belast is en wiens moeder, van Duitse afkomst, lange tijd een behandeling in een psychia trische inrichting onderging. Hans oudste broer beroofde zich indertijd in een vlaag van waanzin van het leven. Allemaal tot uw dienst natuurlijk. Maar de buurt kent hem gewoon als een vriendelijke jongeman, wiens van niets wetende vrouw een tweede baby verwacht. En foch de moordenaar van de 21-jarige Ada. Het aloude gezegde dat onze Lieve Heer rare kostgangers heeft blijkt het nog altijd te doen. Over onze Lieve Heer gesproken: het waren tenleste twee broeders van het Apostolisch Genootschap, waarvan K. belijdend lid is, die op het politiebureau een indringend ge sprek met hem voerde, waarop Hans opgelucht zijn bekentenis aflegde... Jawel, Delft haalt weer verlicht adem. En straks als Hans K.'s zaak voor de rechter komt zal vast en zeker het psychiatrische rapport primair en centraal worden gesteld. Zonder hierop vooruit te willen lopen denk je dan toch wel even: moesten duizenden bang zijn voor zo'n jongen, die na zijn afschuwe lijke daad blijkbaar nog iets goed wilde maken via een aan Arnoud Lansbergen te geven sm artegel d? Je weet 't nooit: een buurman van de overkant zit met een verrekijker te gluren en op een kwade morgen is het zover. En dan zegt de hele buurt: die jongen? Er zullen echter altijd van die jongens blijven bestaan die zich dan opgelucht kunnen gevoelen als ze hun geweten hebben ontlast. Maar andere jongens blijven met de brokken zitten. Arnoud Lansbergen bijvoorbeeld. en iedereen bewondert uw ver lovingsring, het is ook niet voor niets een VERLOVINGSRING Er ligt een gratis kleurenfol- der klaar bij uw K.E.S.-juwe- lier. Een kijkje in de zaal bij de huldiging van de heer L. W. A. Smits, rechts vooraan gezeten met zijn familieleden. De zilveren feestdag van de directeur van Huize St. Liduina, Huize Fran- keland en de St. Liduina Hof, behorende bij de St. Liduina-Stich- ting, de heer L. W. A. Smits behoort weer tot het verleden. Maar in dit complex aan de St. Liduinastraat worden de speciale liedjes van de huldigingsavond door de bewoners- (sters) beslist nog wel menigmaal geneuried. En zal vooral zijn levenslied en de bedrijvigheid in deze huizen op de wijs van „Ik ben met Catootje naar de botermarkt geweest" op tekst van mevrouw J. van Pelt, de dirigente van het gemengd zangkoor M.E.V.A. (Met Elkaar Voor An deren) zeker nog weieens herhaald worden. De laatste weken werd de heer Smits overal angstvallig geweerd, terwijl hij er met het bestuur juist naar streeft om er een „open house" van te maken. ,za' kij er we' vaaS De heer Jac. de Winter bood namens alle bewoners het geschenk, een vermoeden van gehad hebben en diaprojector met scherm aan. maar een oog dicht hebben gekne pen. Vanavond van zes tot acht uur krijgen de oud-patiënten van zuster Keizer en al diegenen, die haar een goed hart toe dragen, de gelegenheid haar in de Magnalia Deikerk te felici teren met haar zilveren feest. En met... haar verjaardag! De dirigente van het zangkoor, mevrouw J. van Pelt liet zich ook niet onbetuigd; op de achtergrond het gehele koor. Hij voorspelde heel optimistisch, dat de heer Smits het pas kalmer zou krijgen op zijn 70ste jaar. En dan wel tot een der bewoners van het complex zou behoren. Omdat hij wist, dat de heer Smits een liefhebber van foto's maken is, was hij hier „de boer" opgegaan en bood hem als geschenk een volauto matische camera aan. Aan de heer Diemers het etiket opgeplakt, dat hij de man achter de schermen was... Maar de koek was nog lang niet op...! De heer Everard had een duik in het verleden genomen en noemde een aantal namen uit de oprichtingstijd van de St. Vincentiusvereniging, zoals Nolet, Beukers, Meijer, Van Gent enz. Uit die Vincentiusvereni ging is destijds de St. Liduina Stichting ontstaan. Toen de heer Smits op 1 januari 1946 bij de administratie in dienst kwam, herdacht men het feit, dat honderd jaar geleden de zusters Dominicanessen hun intrede in Schiedam maakten. Hetgeen dus ook betekent, dat dit jaar het 125-jarig feest gevierd wordt. Dat er in april ook een Vincentiaan zijn 40-jarig jubileum viert en de Vincen tiusvereniging in 1972 ook aan het feesten slaat: de viering van het 125-jarig bestaan. Volop feesten dus in het vooruitzicht Om op de feestavond met alle bewoners en bewoonsters met zijn vrouw en kinderen wel met open ogen te zien en met dito oren te luisteren naar dat koor, dat zich van zijn beste kant het horen. Aan de vleugel mej. H. W. Kemp. Zij luidden die feestavond in na een kort openingswoord van het be stuurslid, de heer T. Everard, die zich als ceremoniemeester had opge worpen en de plaats innam van de voorzitter der St. Liduina Stichting, de heer A. J. de Koning. Wél aanwezig, maar net terug van va kantie. De heer Everard heette natuurlijk in het bijzonder de jubilaris, zijn echtgenote en kinderen van harte welkom, maar bracht ook extra naar voren, dat hun kinderen dit feest intens mee beleefden. Toespraken en geschenken Namens het personeel sprak de heer J. Ph. Diemers. In telegramstijl belichtte hij het werk van de heer Smits in die 25 jaar, waarvan de laatste twee jaar als directeur. De voorbereiding tot de nieuwbouw, dus heel zuinig zijn. Denken dat hij na al die drukte en voorbereidingen rust zou krijgen en dan weer geconfronteerd worden met perso neelsgebrek! Snel en deskundig repareren, ook van radio, recorder en grammofoon. TWNUAN 50 - TIL 264123 TOESTEL» BANKETBAKKERIJ Het luiste adres Géén filialen - Tel. 267823

Het Nieuwe Stadsblad | 1971 | | pagina 3