Deze week in Droomreis faifvroowli/ke. oyerpe/nzjnae/L spreekvaardigheid INSÏTrÜÜT^ËTOPJCA KOM MAAR BINNEN, KOM MAAR BINNEN, ZEI DE DIRECTEUR SCHIEDAM Het lied van „Huize Frankenland" """"I SCHIEDAM BOEKJE VOL altijd f 5.- contant im DE MAGNEET™ „Watervrienden" gaan kunstzwemmen „Bloemen voor Barbara' Meer eenpersoons kamers gewenst HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 6 - VRIJDAG 8 JANUARI 1971 Niet alle bewoners(sters) hebben het lied, speciaal voor de feestavond van de heer L. W. A. Smits in hun bezit. Zij hebben er met veel plezier naar geluisterd, vandaar dat we de tekst ervan nog even doorgeven. Leuk voor familie buiten de stad! KOM MAAR BINNEN Wijze: „Ik ben met Catootje naar de botermarkt geweest... Tekst: mevrouw J. van Pelt In Schiedam, in de St. Liduinastraat, daar staat een heelgroot huis. Ja daar staat een heel groot huis. Een ieder die daar naar binnen gaat, die voelt zich dadelijk thuis. Ja, die voelt zich dadelijk thuis. In dat hele grote huis. Bij de deur daar staat een grote man. Die roept zo hard hij kan; Kom maar binnen, kom maar binnen, roept de directeur (bis). In Huize Frankeland, in Huize Frankeland. Daar is steeds wat aan de hand. Ja in Huize Frankeland. In de gang staat de Priorin gereed. Zij pakt je stevig beet. Voeten vegen, voeten vegen, zegt de Priorin (bis). Kom maar binnen, kom maar binnen, roept de directeur (bis). In Huize Frankeland (enz.). De mannen biljarten om de hoek. Ze zijn daar uren zoek. 'k Zal hem raken, 'k zal hem raken, brult de mannenschaar (bis). Voeten vegen, voeten vegen, zegt de priorin (bis). Kom maar binnen, kom maar binnen, roept de directeur (bis). In Huize Frankeland (enz.). Uit de gang daar komt je tegemoet, een geur, zo zacht zo zoet. Lekk're koffie, lekk're koffie maakt Canisia (bis). 'k Zal hem raken, 'k zal hem raken, brult de mannenschaar (bis). Voeten vegen, voeten vegen, zegt de Priorin (bis). Kom maar binnen, kom maar binnen, roept de directeur (bis). In Huize Frankeland (enz.). In de keuken zorgt de kok voor 't maal. En doet dat op een schaal. Heerlijk eten, heerlijk eten krijg je op je bord (bis). Lekk're koffie, lekk're koffie, maakt Canisia (bis). 'k Zal hem raken, 'k zal hem raken, brult de mannenschaar (bis). Voeten vegen, voeten vegen, zegt de Priorin (bis). Kom maar binnen, kom maar binnen, roept de directeur (bis). In Huize Frankeland (enz.). Elke dinsdag is er gymnastiek. De mensen worden kwiek. Hoog de beentjes, hoog de beentjes, is een goede sport (bis). Heerlijk eten, heerlijk eten krijg je op je bord (bis). Lekk're koffie, lekk're koffie maakt Canisia (bis). k-Zal hem raken, k zal hem raken, brult de mannenschaar (bis). Voeten vegen, voeten vegen, zegt de Priorin (bis). Kom maar binnen, kom maar binnen, roept de directeur (bis). In Huize Frankeland (enz.). Op de eerste etage wordt voortaan, aan handwerken gedaan. Een naald averecht, een naald recht, haal de draad erdoor (bis). Hoog de beentjes, hoog de beentjes, is een goede sport (bis). Heerlijk eten, heerlijk eten krijg je op je bord (bis). Lekk're koffie, lekk're koffie, maakt Canisia (bis). 'k Zal hem raken, 'k zal hem raken brult de mannenschaar (bis). Voeten vegen, voeten vegen, zegt de Priorin (bis). Kom maar binnen, kom maar binnen, roept de directeur (bis). In Huize Frankeland (enz.). Maandagmiddag staat in de aula klaar. Een heel mooi koor zowaar. La, la, la, la, la, la, zingt het hele koor (bis). Een naald averecht, een naald recht, haal de draad er door (bis). Hoog de beentjes, hoog de beentjes, is een goede sport (bis). Heerlijk eten, heerlijk eten krijg je op je bord (bis). Lekk're koffie, lekk're koffie maakt Canisia (bis), k Zal hem raken, 'k zal hem raken, brult de mannenschaar (bis). Voeten vegen, voeten vegen zegt de Priorin (bis). Kom maar binnen, kom maar binnen, roept de directeur (bis). In Huize Frankeland, in Huize Frankeland. Daar is steeds wat aan de hand. Ja in Huize Frankeland. Kom maar binnen, kom maar binnen, roept de directeur (bis). Voeten vegen, voeten vegen zegt de Priorin (bis), k Zal hem raken, 'k Zal hem raken, brult de mannenschaar (bis). Lekk're koffie, lekk're koffie, maakt Canisia (bis). Heerlijk eten, heerlijk eten krijg je op je bord (bis). Hoog de beentjes, hoog de beentjes, is een goede sport (bis). Een naald averecht, een naald recht, haal de draad erdoor (bis). La, la, la, la, la, la, zingt het hele koor (bis). In Huize Frankeland, in Huize Frankeland. Daar is steeds wat aan de hand. Ja in Huize Frankeland. Het ziet er voor het voetballen niet best uit. De dooi die op komst is op het momertt dat dit stukje wordt geschreven zal er wel voor zorgen dat de KNVB het gehele voetbalprogramma zal afgelasten, omdat de kans groot is dat vele terreinen te zeer zullen worden beschadigd. Zo zullen we in Schiedam nog even moeten wachten voordat we onze favorieten in het betaalde voetbal weer aan het werk kunnen zien. Van deze tak van sport valt weinig nieuws te melden. geven veel meer VRAAG ZE SPAAR ZE voor volgende attracties en Naar Italië. Naar het Garda- meer. Wandelen, zonnen, zwemmen, vissen, niksen, roeien, wijn drinken, 's a- vonds gezellig dansen. Ex cursies te over. Prima hotels en appartementen in Garda en Bardolino. Ook speciale jongerenreizen.Vraag de Mag neet vakantiereisgids. Een voorbeeld: Gardameer vliegtuig 10 d. v.a. f 338.-, touringcar 13 d. v.a. f 298.-, trein 10 d. v.a. f 324.-. SCHIEDAM G.Verboonstr. '17 tel. 262258 ROTTERDAM Meent 62, telefoon 147971 Schieweg 141, telef. 241413 Zuidplein 123, telef. 174901 de meest complete reisorganisatie Slag voor slag komt het bestuur van de Schiedamse zwemvereniging „De Watervrienden" op de weg, die naar de verwezenlijking van kunst- zwemmen leidt. Iemand met heel veel ervaring hierin, mevrouw E. van Zelst-van Tol, vele jaren beoefenaarster van deze sport, deelneemster destijds aan nationale kampioenschappen, heeft zich bereid verklaard hiervoor haar diensten aan te bieden. Omdat er bij verschillende meisjes zoveel belangstelling voor bestaat. Zaterdag 30 januari worden eerst de diploma's voor A. en B. verzwom- men. Voor en tijdens en na dit afzwemfeest een demonstratie van kunstzwemmen en figuurdrijven. Wajtgvoor ongetwijfeld veel belang stelling voor zal bestaan. Wie in het bezit is van drie diploma's kan zich opgeven voor een Te vormen groep. Uiteraard van „Wa tervrienden"... Alleen het feit dat de SVV-er Dutina f 150,- boete heeft gekregen is het opschrijven waard. Volgens Jan is de Joego-Slaaf er op deze wijze goed van afgekomen want een schorsing had er heel best in kunnen zitten. Dutina heeft zijn straf gekregen omdat hij op 20 december van het vorige jaar in de strijd tegen SC Cambuur een tegenstander van ach teren onbehoorlijk had aangevallen. Deze tegenstander, die Spindelaar heet heeft als reactie op deze aanval naar Dutina gespuwd. Voor dit eigen rechter spelen kreeg hij van de straf commissie een straf van 2 wedstrijden schorsing en een boete van f 100,—. Hij is hier tegen in beroep gegaan. Volgens Jan terecht, want hij vindt de straf wel wat zwaar uitgevallen. We zullen er nog van horen. Van diverse zijde hebben Jan in de afgelopen tijd Nieuwjaars wensen bereikt. Zo was er van de Wandel sportvereniging Nieuwland een mooie kaart en van Los Bigotes een uitnodiging om de nieuwjaarsrecep tie die om een uur in de nacht begon te bezoeken. Eerlijk gezegd was Jan vast besloten om te gaan, maar hij heeft het niet kunnen waarmaken. Nadat hij direct na twaalven op zijn brommer stapte om langs vele sportverenigingen te gaan om geluk te wensen is hij in het Thurlede park blijven hangen. U kunt het zich wel voorstellen Asvion en Spirit hebben bijzonder gezellige clubhuizen waar het goed toeven is zelfs tot het krieken van de morgen op Nieuw jaarsdag. Excelsior ook in Thurlede en ook een fraai gezellig clubhuis - wenst Jan en andere sportjournalisten t.w. Bas van Bochove en Piet Bul via het cluborgaan een goed Nieuwjaar toe, waarbij de hoop wordt uitgesproken dat er maar weer veel aandacht aan de sport mag worden besteed. Wat Jan betreft is dit is orde; hij zal al het mogelijk doen om zijn bijdrage zo positief mogelijk te doen zijn. Jan zijn vriend Bas zal ook zijn belangrijke steentje wel weer bij dragen, daar kunnen alle Schiedamse sportvrienden verzekerd van zijn. In het Excelsior clubblad krijgt Bas een extra compliment voor het vele nuttige werk wat hij in 1970 voor de Schiedamse sport heeft gedaan. Jan Sportief sluit zich hier volkomen bij aan. Bas van Bochove doet via zijn krant verschikkelijk veel goede din gen voor de Schiedamse verenigin gen. Af en toe een blijk van waardering heeft hij verdiend. Overi gens Excelsior nog een gelukkig Nieuwjaar gewenst en dat geldt natuurlijk ook voor Bas. Piet van de Havenloods krijgt van Jan ook nog de beste wensen en Jan hoopt dat de plannen die Piet heeft om in Schiedam een sauna te beginnen snel van de grond zullen komen. Wan neer dit zover is heeft Piet het plan om met de sportjournalistiek te stoppen, maar Jan wil er wat onder verwedden dat dat wel niet zal gebeuren. Wanneer je zoals Piet reeds meer dan 25 jaar in het vak zit dan kom je er niet meer uit weg. Misschien wel voor een paar maan den, maar nooit voor goed. Jan kent de problemen nl. uit eigen ervaring. Hij weet zelfs niet meer hoe vaak hij al tegen zijn vrouw gezegd heeft dat hij er mee ophield. Evenvaak heeft hij de pen weer opgevat om over de sport te schrijven. Piet zal het op dezelfde manier vergaan. U zult het zien. Wat natuurlijk niet wil zeggen dat de sauna er niet zal komen. Piet kan er zeker van zijn dat wanneer het zover is Jan vaak bij hem zijn zorgen er uit zal komen transpireren. Als het maar niet te duur wordt. Jan is en blijft toch altijd nog de zuinige Schiedammer. Daar zit je dan weer met de kleurigste folders. Een voorproefje op een super-zonnige vakantie. Maar weer wel met de ramp: krijg ik een goede eenpersoonskamer? Ieder jaar opnieuw probéren ze het: je een kamer aan te bieden zonder dat bad en eigen toilet. Ieder jaar laat je je koffer staan en Op zaterdag 9 januari a.s. brengt de toneelvereniging „Alberdingh Thijm" in de grote zaal van gebouw „Irene" het blijspel „Bloemen voor Barbara". Daarna bal tot 2 uur. Kaarten hiervoor zijn verkrijgbaar bij het secretariaat Anth. Muysstraat 29a en des avonds aan de zaal \èrsnel uw carrière Vakkennis alléén is niet voldoende, want dames en heren die vooruitkomen, durven en kunnen op een beslissend ogenblik het woord voeren. Zij laten dan horen wat zij waard zijn. Zij kunnen hun gedachten glashelder formuleren. Als zij spreken, luistert iedereen. Zij overtuigen en beïnvloeden hun omgeving. Zij weten mensen voor zich te winnen. HOE? Het is een techniek die zij hebben geleerd - een techniek die u óók kunt leren op de mondelinge cursus (Persoonlijkheidsvorming) De nieuwe cursus Spreekvaardigheid (zonder huiswerk) start weer half januari in onderstaande plaatsen en omvat 16 lesavonden (lx per week). Zij leidt op tot het diploma SPREEKVAARDIGHEID, dat in alle sectoren van het bedrijfsleven erkenning geniet. Tijdens het meer dan 20 jarig bestaan van Rhetorica volgden ruim 40.000 dames en heren (in Nederland en België) onze cursus. Zij mer ken dagelijks wat een voorrecht het is om over een goede spreekvaar digheid te beschikken, zowel in hun privéleven als in hun carrière. Vrijblijvende kennismaking Jndien u voor deze cursus belang stelling heeft, dan nodigen wij u gaarne uit om e'e'n van onze instructie lessen bij te wonen in: SCHIEDAM, donderdag 14 januari In gebouw "Chr. Soc. Belangen", Lange Haven 73 ROTTERDAM-CENTRUM, maandag 11, dinsdag 12, woensdag 13, donderdag 14 en vrijdag 15 januari in zalencomplex naast de "Vrij Evang. Kerk", Jan van Loonslaan 6 (1e zijstraat van de Jonker Fransstraat) VLAARDINGEN, maandag 11 januari in zaal gebouw "Triangel", Fransenstraat 14 Aanvang 20 uur Toegang vrij DORDRECHT, BURG. DE RAADTSINGEL 21,TEL (01850) 37283 30388 eis je een andere kamer. Precies zoals het op de inschrijving is aangegeven. Toch ga je weer naar het buiten land. Zalig in het vliegtuig, zalig elke dag zon. Gezellige of ongezel lige mensen om je heen. Het is en blijft altijd een treffer. Of een miskleun! Maar niet zo somber. De sneeuw, enorm mooi gezicht, geef ik allemaal grif toe. Maar het onge mak dat je ervan hebt. Die sneeuw is aan het verdwijnen. De kou wordt minder. Maar die vakantie... Boekjes vol, maar waarom zo weinig éénper soonskamers? Waarom moet dat allemaal Kan niemand hier iets aan doen in Nederland? Doodgewoon eisen stellen in Spanje, Italië, Noor wegen, Zweden, Israël of weet ik waar. Alleenstaanden hebben toch ook recht op een goede kamer van alle gemakken voorzien? We wil len er toch voor betalen? Het mooiste van alles vind ik nog dat er ergens in het meest zonnig ste blad lakoniek wordt vermeld: „Voorkeur voor bad of douche wordt met alle aandacht behan deld, doch kan niet worden gega randeerd... Als je wijs bent negeer je dat hotel. En natuurlijk "ben je wijs. Heel veel keus, heel veel mogelijkheden. Maar wéinig... Alle reisbureaus moesten daar eens wat aan doen. Gewoon de hoofden bij elkaar steken. Zeggen zoveel één- en zoveel tweepersoons ka mers. Als ik het voor het zeggen had... Ik blijf verder zoeken. P.S. De receptie van zuster Keizer is niet tot precies 8 uur, maar hij loopt nog lekker uit door al die artiesten. MIEKE

Het Nieuwe Stadsblad | 1971 | | pagina 6