I Wat er aan kapitaals- werken op stapel staat VRIJDAG m 7.90 ZESTIEN TOPPERS b topper BLANKEN Kortstondig V Bank Mees Hope nv iiisi Underground in „De Vonk" Doe-het-zelvers vergrepen zich aan bedrijf skeet NIEUWE 16 BESTE MET DE TOPPERS VAN VANDAAG £&lt. a Twee unieke voordelen van de obligatierenterekening van Bank Mees Hope NV: SüïïiSSIi! 99112* iSSSS A. C J. SCHEFFERS DAM 35 SCHIEDAM ZEGELS BOEKJE VOL altijd f 5.- contant voor U Mgr. NOLENSLAAN 686 SCHIEDAM TELEFOON 70 26 67 Mmmmmm 2- I I I I I I I I I I I I I 1 I 1 I fl *9 HEOÜliUMiAU DE MAGNEET™ l I l l l l i l ff i l HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 16 - VRIJDAG 22 JANUARI 1971 De maquette van het politiebureau, waarvan in bijgaand verhaal sprake is. De gemeente Schiedam heeft, zoals de wethouder van financiën drs. J. Houtman reeds tijdens de behande ling van de Gemeente-begroting voor 1971 heeft medegedeeld, een geld lening van ongeveer f 3.200.000,— toegewezen gekregen voor de finan ciering van een groot aantal kapi- taalswerken waaronder een paar zeer belangrijke. In drie posten geldt de nu toegewezen lening als een eerste krediet voor de totaalkosten van de kapitaalswerken, zodat nu de weg is geopend naar de investering van nog eens f 9 miljoen in de volgende jaren. Op deze kapitaalsuitgaven is overi gens nog geen goedkeuring ontvan gen van Gedeputeerde Staten. Doch aangezien Gedep. Staten reeds te kennen hebben gegeven geen bezwa ren te hebben tegen deze uitgaven, kan de (formele) goedkeuring bin nenkort verwacht worden. Hierbij moet tevens uitdrukkelijk aangete kend worden dat het verkrijgen van een geldlening èn van de goedkeu ring nog niet inhoudt, dat dan ook maar meteen met de uitvoering begonnen zal kunnen worden. Im mers, de bestaande plannen moeten vaak nog eerst in de praktijk uitgewerkt worden en in het werk schema ingepast. Doch men heeft nu wel de zekerheid dat de voorgeno men werken ook uitgevoerd zullen worden. Het gaat om de volgende projecten. De uitvoering van de 2e fase van de verbouw van het hoofdbureau van Politie aan de Lange Nieuwstraat, zijnde een „tussengebouw" tussen het bestaande hoofdgebouw en het in de eerste fase uitgevoerde deel van het politiebureau aan de Nieuwe Haven (afdeling recherche met een BANKETBAKKERIJ Het luiste adres Géén filialen - Tel. 2A7823 blok cellen). Het tussengebouw omvat een kelder met schietbaan en twee etages kantoren. De gemeente raad verleende reeds op 24 septem ber 1969 een krediet van f 2.835.000,— voor deze 2e fase, waarvan nu een bedrag van f 1 miljoen beschikbaar komt. Van nog oudere datum n.l. van 30 mei 1969 is het raadsbesluit om f 51.800,— beschikbaar te stellen voor de dringend noodzakelijke vervanging van de telefooninstallatie op het hoofdbureau van Politie, dat toen reeds was afgekeurd omdat het onvoldoende bedrijfszeker was. Er was haast bij zodat de raad in mei 1969 dit werk loskoppelde van de uitvoering van de 2e fase van de verbouw van het politiebureau. Doch de leningen en de goedkeuring komen nu gelijktijdig af. Belangrijk voor de parkeergelegen-r heid in en rond het stadscentrum is, dat nu f 74.900,— beschikbaar is gekomen voor de aanleg van de langverbeide parkeergelegenheid aan het Oude Kerkhof (achter de Grote, kerk). Het terrein zal plaats bieden aan ca. 100 auto's; er komt een verlichting en er worden voorzienin gen getroffen voor de voetgangers. Het blijft overigens een tijdelijke oplossing en over de wijze van verharden is nog overleg gaande. Het raadsbesluit is van 2 september 1970. Een parkeerstrook in sportpark Harga in het gazon ten noorden van de sportvelden van SVDPW. De verharding, zo is gepland, zal be staan uit „graskeien", wat een goede ondergrond is voor het parkeren maar de groenaanblik intact laat. De raad verleende op 24 februari 1969 het krediet van f31.000,—. Het is nu nog niet te zeggen wanneer beide terreinen uitgevoerd zullen worden. Als afsluiting van het sportpark Harga zullen tussen Hargalaan en Rijksweg 20 drie hockeyvelden kunnen worden aangelegd, terwijl er voldoende ruimte is voor de plaat sing van een clublokaal, voor een parkeerplaats en voor stalling. In november 1969 heeft de gemeente raad het krediet van f370.000,- hiervoor verleend. land) N.V. is nu f 62.500,- beschik baar gesteld (besluit 2 september 1970). De V.R.O.M.-dienst kan nu f 165.000,— krijgen voor de aan schaf van twee persvuilnisauto's (besluit 24 maart 1969). Verdere uitgaven waarop de geld lening betrekking heeft: voor een natuurkundelokaal aan de Willem de Zwijgerschool I voor ulo (f32.800,-); subsidie in de kosten van de in 1969 besloten restauraties (f 50.000,—); subsidie in de restau ratie van de N.H.-kerk in Kethel (f 74.000,—); verbouw van lokalen van de school aan het Frans Halsplein (f 52.000,—); voor auto- materieel van de Technische Bedrij ven (f 48.000, een krediet t.b.v. de R.K.-lom-school van de St. Willibrordusstichting aan de Waran de. Tenslotte f 600.000,— als eerste aanleg van de totale kosten van f7.319.000,— voor het bouwrijp maken van de terreinen in het industriegebied 's Graveland. Op veler verzoek is er in de YMCA disc.soc. „De Vonk" morgenavond weer een underground-avond. Leden en verdere belangstellenden kunnen dan ook deze avond ver zekerd zijn van een geslaagde bijeen komst en dat voor een toegangsprijs van f 1,—. De deuren van het CJV-Gebouw „Jeugdhaven" aan de Lange Haven 129 staan ook deze avond weer open van 8 tot 11 uur. Het optreden, vorige week zaterdag, van de band „Desolate Grave" was door de bijzonder goede commer ciële sound een succes. Zij die deze avond hebben gemist en allen die de band nog eens een keer willen horen kunnen we geruststellen, daar „De solate Grave" aan het eind van de maand februari weer naar „De Vonk" komt. Ben je nog geen lid, dan kan je tegen betaling van f 1,— een introductie- kaart in ontvangst nemen die je daarna nog tweemaal de gelegenheid geeft eén bezoek aan „De Vonk" te brengen, uiteraard tegen betaling van f 1,— per bezoek. Zaterdagavond dus weer de bekende disc-jockey „Dolluffie" die de un- derground-sound presenteert. Wil je een goede avond hebben? Kom dan eens luisteren en overtuig jezelf van de prettige sfeer. geven veel meer VRAAG ZE SPAAR ZE voor volgende attracties en Uit een bedrijfskeet van de firma Muys de Winter werd ingebroken via het forceren van de toegangs deur. Vermist worden twee boor- tollen, een slijpmachine en een handcirkelzaag. Totale waarde onge veer 1625 gulden. A s'ww»..8# JRL AtVMtat ^4 PU "S V 16 TOPPERS o.a.: De supporter - Het is voorbij - De fles - Jeuk is er ger dan pijn - Maak je niet dik - Ik zie, ik zie wat jij niet ziet - Adio - A ha, dat is Marie - Mona - Zierikzeese Marie - Geef mij de liefde - Wacht op mij Mona Lisa - Ik zie de zon - In de hemel is geen bier - De olifant Erkende Autorijschool Aad van Leeuwen Steeds dezelfde instructeur met Vamor-diploma les in Volkswagen 12,per heel uur Prof. Kam. Onneslaan 129 Telefoon 26 55 78 Ufcf Met de boot en de comforta bele touring-car 5 dagen naar Londen. Engelse les in prak tijk. Trafalgar Square. Soho. Piccadilly Circus. Carnaby- street. Buck. PalaceTower. En 'n biertje happen in de pub. Say yes. Vele Instapmoge lijkheden. Vraag de Magneet vakantiereisgids. Een voorbeeld: 5 dagen Londen v.a. f 255.-, 6 dagen Moezel v.a. f 145.-, 7 dagen Zwarte Woud v.a. f 227.-. SCHIEDAM G.Verboonstr. 17 tel. 262258 ROTTERDAM Meent 62, telefoon 147971 Schieweg 141, telef. 241413 Zuidplein 123, telef. 174901 de meest complete reisorganisatie Dank zij de nu verkregen f 94.000,- (raadsbesluit van 2 september 1970) kan het wegdek van de Koemarkt- brug eens grondig hersteld worden. Het houten onderdek met de zich daarop bevindende houten blokjes van het bovendek, ligt niet goed vast en dat geeft nogal eens strubbelin gen. Het onderdek zal nu worden verbeterd, er komt een nieuw houten bovendek en een nieuwe slijtlaag van asfalt. Voor de verplaatsing van de straat- makerswerf van de dienst voor Gemeentewerken, die aan de Hoofd straat plaats moet maken voor de vernieuwing van de Buitensluis, naar het door de V.A.M. verlaten bedrijf aan de Jan van Riebeeckweg is nu f 75.000,— beschikbaar gekomen ais eerste aanleg van de totale kosten van f 145.000,—. Het raadsbesluit was van 27 november 1969. Naar het V.A.M.-terrein zullen volgens plan ook verplaatst worden de afdeling riolering met opslagterrein, gevestigd aan de Overschiesestraat en het opslagterrein van de afd. bestratingen, gevestigd aan de Nieuw Mathenesserstraat Voor het herstel van de oeververde diging van de Wilhelminahaven langs de terreinen van Gulf Oil (Neder- Hoge rente per maand opneembaar. Het rentepercentage van deze rekening is gekoppeld aan het maandelijks rendement van 9 staatsobligaties. Over december '70 bedroeg dit percentage 5V4°/o. Bovendien f 2.000. per maand vrij opneembaar. En geen opzegtermijn voor de aankoop van effecten of onroerend goed. Voor andere doeleinden geldt een opzeg termijn van 3 maanden. Minimale le storting f 500, daarna tenminste f. 100, per keer. Bank Mees Hope NV kent nog meer aantrekkelijke spaarrekeningen Spaardeposito: 41 j"b bij een opzegtermijn van 1 maand. Termijnspaardeposito: 53 t°'o bij een opzegtermijn van 6 maanden. Termijnspaardeposito 6Vi% bij een opzegtermijn van 12 maanden. T erm ijnspaardeposito 7°,o 24 maanden vast. Op onze kantoren zal men u graag alle gewenste inlichtingen verstrekken. Blaak 10 tel. 010-111040; Amsterdam, Herengracht 548, tel. 020-213213. kantoor Schiedam: Nieuwe Haven 133, Hoek B.K.-laan, tel. 010-340222.

Het Nieuwe Stadsblad | 1971 | | pagina 16