HIER KOMT I Ot en Sien komen terug: in andere kleertjes De uitdunners het en Beatrixpark STICHTING WINKELCENTRUM KETHEL ROTACART MET HAVENKAART ROTTERDAM EUROPOORT AFSLUITING OECUMENISCHE KERKDIENST IN GROENOORD w Johan v. d. Hulst 30.000ste „Tuberova-klant" FAIRPORT CONVENTION BIJ RELEASE ROTTERDAM Winkelvoorzieningen in Kethel Het bestuur Bezetting en realisatie Aanmeldingen Burgemeester opent filiaal van de „Bieb" 24 km er over keen HET. NIEUWE STADSBLAD - PAG. 18 - VRIJDAG 22 JANUARI 1971 Schiedam, 21 januari 1971 Zeer onlangs werd ten overstaan van notaris C. F. J. van der Valk opgericht de Stichting Winkelcen trum Kethel, welke stichting blij kens haar statuten in de eerste plaats ten doel heeft het bevorderen van het tot standkomen van een centraal winkelcentrum op de daartoe be stemde terreinen, gelegen in het woongebied Kethel van de gemeente Schiedam. Deze in het noorden van Schiedam gelegen nieuwe woonwijk, welke uiteindelijk ongeveer 40.000 inwo ners zal gaan tellen, krijgt - naast de reeds aanwezige winkelvoorzienin gen op buurtniveau (het winkel centrum „De Ketel" en de winkels aan de Laan van Bol'es) en de centra, welke *nde later te ontwik kelen woonbuurten nog tot stand zullen moeten komen - een centraal winkelcentrum, dat aansluit aan de kern van het vroegere dorp „Kethel". Bij de gelegenheid van de oprichting is duidelijk naar voren gekomen, dat de stichting daarbij voor ogen staat, dat de planologie van de winkelvoor zieningen in dit nieuwe woongebied (naar omvang zowel als naar samen stelling) moet worden gezien als gesubordineerd aan het stedelijke winkelapparaat van Schiedam, waar van de betekenis groeiende is. De stichting ziet het centrale winkel centrum in „Kethel" uiteindelijk als een onderdeel van de geharmoni seerde winkelvoorzieningen in het Rijnmondgebied. Het bestuur van de Stichting Winkel centrum Kethel bestaat uit zeven personen, t.w. drie vertegenwoor digers van de Schiedamse Handels- en Bedrijfsraad (de heren L. G. van Dijk, F. Sterenberg en J. H. B. Vredebregt), voorts vertegenwoordi gers van C. A. Brenninkmeijer N.V., Bijenkorf-Beheer N.V. (voor de N.V. Hema) en Vroom Dreesmann Rotterdam N.V., terwijl dr. A. W. Luijckx, directeur van het Ontwikkelingsbureau Winkelcentra (O.B.W.) te Wassenaar, in het bestuur zitting heeft zowel namens het O.B.W. als namens de Neder- landsche Middenstands Financie- rings Maatschappij voor Bedrijfs- objecten N.V. (M.B.O.), beide dochterinstellingen van de Neder- landsche Middenstandsbank N.V. Tijdens de eerste bestuursvergade ring is dr. A. W. Luijckx gekozen als voorzitter, terwijl de heerJ. H. B. Vredebregt de funktie van secre taris-penningmeester op zich heeft HET L USTR UMLIED De Maaltijden bestaan 5 jaar We kregen het steeds weer voor elkaar W' ontvingen hulp van alle kant Zo iets moest eigenlijk in de krant De auto-rijdsters en één er bij Staan dringend in een lange rij Niemantsverdrietje belt: rijdt rond En sjouwen maar, dat is gezond De koks in de keuken zijn ook niet mis Staan altijd klaar voor de „Warme Dis" De dames zijn welkom, stuk voor stuk Al is 't in de keukens nog zo druk Directies van Huizen, 't had anders gekund Al wat we vragen, het wordt ons gegund We vonden een basis in Frankeland Zo hielp heer Smits ons uit de brand Op woensdag zijn we daar present En kloppen zal het tot de laatste cent Maar vele handen verlichten het werk Ook hier weer geldtEendracht maakt sterk' 't Begon in 't klein voor 40 „man Het groeit nog steeds.wat niet kan, kan Organiseren geeft veel werk M'vrouw Lauwaars is hierin heel sterk Veranderingen, groot of klein Het moet direct, wat 't ook mag zijn 'n Dieet verandert, een portie 's te klein De derde wil liever geen postelein! Al wat je meemaakt op Huisbezoek Daarvan kan je schrijven een lijvig boek Met wel en wee, maar 't is een feit Er is ontstellend veel eenzaamheid! De ouderen blijven zelfstandig graag Dat kan, door 't vullen van hun maag 3 Keer per week, dat lijkt niet veel Toch krijgen z'aan calorieën hun deel Voor 100 bejaarden, soms minder soms meer Zijn 200 „werkers" in de weer Elk doet z'n plicht, op eigen post Zo wordt veel moeilijk's opgelost Dit werk geeft oud en jong een band Er wordt niet gelet op geloof of stand Daarom ons parool: we vinden het fijn In déze keten een schakel te zijn! genomen. Het secretariaat van de stichting is ondergebracht bij de M.B.O., Heren gracht 580 te Amsterdam, terwijl als contactadres in Schiedam is aange wezen het secretariaat van de Schiedamse Handels- en Bedrijfs raad, Nassaulaan 67. Als waarnemer van de zijde van het gemeentebestuur zal de directeur van Gemeentewerken aan de be raadslagingen in het stichtings bestuur deelnemen; voorlopig zal de heer ir. R. van Bogerijen als zodanig optreden. Het Centraal Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf te Amster dam zal de stichting adviseren. Het is van belang op te merken, dat de omstandigheid, dat vertegen woordigers van C. A., Hema en V. D. in het bestuur zitting hebben genomen, niet impliceert dat deze bedrijven ook tot vestiging in het centrale winkelcentrum „Kethel" zullen overgaan. Door hun deelneming willen deze bedrijven echter in ieder geval tot uitdrukking brengen, dat zij zich mede verantwoordelijk voelen voor een gezonde opzet van de winkel voorzieningen in dit gebied. Mede in dit verband is het van belang vast te stellen dat terwijl de grootwinkelbedrijven te zijner tijd evenwel zelf de bouw van hun winkelpanden in het centrale cen trum ter hand zullen nemen, de overige winkels - hoofdzakelijk die dus voor het midden- en kleinbedrijf binnen de totale door de stichting ontworpen opzet door de M.B.O. zullen worden gefinancierd en ge bouwd. Het is echter niet de bedoeling dat de M.B.O. deze panden middels verhuur zal gaan exploiteren; inte gendeel, de M.B.O. zal deze winkel panden op basis van de stichtings- kosten verkopen aan de winkeliers. Dit kan een directe verkoop zijn, doch de winkeliers krijgen ook de mogelijkheid de verwerving van hun pand middels een zgn. lease-contract op langere termijn tot stand te brengen. Het ligt in de bedoeling, dat de stichting thans in nauw overleg met de daarbij betrokken gemeentelijke diensten en adviseurs de voor het winkelcentrum bestaande plannen nader gaat uitwerken. Zodra een en ander voldoende is gevorderd, zal zij in een speciale voorlichtingsbijeenkomst voor alle belangstellende ondernemers uitvoe rige mededelingen doen over alle aspecten van dit interessante winel- projekt. Mocht men zich thans reeds als gegadigde voor vestiging in het centrale winkelcentrum willen aan melden, dan staat daartoe de moge lijkheid open bij het secretariaat van de stichting, p/a M.B.O., Heren gracht 580 te Amsterdam. Ja, dat is zo Ja, dat is zo Ja, dat is zo Ja, dat's waar! Ja, dat is zo Ja, dat is zo Ja, dat is zo Ja, dat's waar! Ja, dat is zo Ja, dat is zo Ja, dat is zo Ja, dat's waar! Ja, dat is zo Ja, dat is zo Ja, dat is zo Ja, dat's waar! Ja, dat is zo Ja, dat is zo Ja, dat is zo Ja, dat's waar! Ja, dat is zo Ja, dat is zo Ja, dat is zo Ja, dat's waar! Ja, dat is zo Ja, dat is zo Ja, dat is zo Ja, dat 's waar! Ja, dat is zo Ja, dat is zo Ja, dat is zo Ja, dat's waar! Ja, dat is zo Ja, dat is zo Ja, dat is zo Ja, dat's waar! Ja, dat is zo Ja, dat is zo Ja, dat is zo Ja, dat's waar! Ja, dat is zo Ja, dat is zo Ja, dat is zo Ja, dat's waar! De firma ROTACART te Rotterdam heeft een nieuwe havenkaart Rotter dam-Europoort doen verschijnen Deze kaart is bedoeld als informatie bron voor de bedrijven, die gevestigd zijn lhngs de Rotterdamse haven van Brienenoordbrug tot en met de Maasvlakte. U vindt hierop de route aangegeven, die auto's met gevaarlijke stoffen moeten volgen door Rotterdam. Doch u vindt hier ook de toeristi sche havenroute en de namen der havens met de eventuele boeien. ROTACART gaat van de mening uit dat deze kaart in een behoefte zal voorzien voor alle bedrijven en particulieren, die belang hebben bij de Rotterdamse haven. De *verkoopprijs van deze forse en overzichtelijke havenkaart is f 10,-, incl. B.T.W. En te bestellen via postbus 4238, Rotterdam. Op zondag 24 januari om kwart over zeven zal er in de St. Martinuskerk in Groenoord een oecumenische dienst plaats vinden. Dit zal een dienst worden van woord en tafel waaraan de gezamenlijke predikan ten en pastores van Kethel deelne men. Deze dienst, in het kader van de internationale gebedsweek voor de eenheid der christenen, betekent tevens de afsluiting van een serie van vier oecumenische diensten, georga niseerd door de oecumenische werk groep Kethel. Het Nederlands-Her vormd kerkkoor zal de liturgische gezangen verzorgen. De predikatie zal worden gehouden door pastoor H. Groeneveld. We hebben op onze goede Hoogstraat-Koopstraat eerst te gen een kale schutting aange keken. Een beetje een lastig obstakel misschien. Maar toen werd het ineens helemaal anders. Iemand met een vaardige verfkwast toog aan het werk. Wat sliertjes van lijnen, wat poppetjes. Wat kleertjes. En dan ineens levens groot: HIER KOMT... Speciaal zaak in jongens- en meisjeskle- ding. Een vrolijke sliert op onze Hoogstraat. Men zegt dat er een kinderboe tiek komt. Dat klopt gezien de tekst. De naam wordt Ot en Sien. Voor de ouderen onder ons werkt dit vertederend. Want dat aloude eerste lees boekje in die gloednieuwe vreemde klas begon met het verhaal: „Dit is Ot. En dat is Sien...Verder weten we het niet meer. Maar het was wel een spannend boekje. Ot en Sien komen terug. In geheel andere kleertjes. Kleertjes voor de kinderen anno 1971. Het wordt een spannende bele venis, want hoe zal die kinder boetiek er straks uitzien? Hij heeft intussen alle aandacht, vandaar dat dit plaatje even „geknipt" moest worden. Voor de moeders van de Otjes en Sientjes van nu! In het Prinses Beatrixpark en meer in het bijzonder in de zuid-weste lijke hoek daarvan, zijn de hoveniers van de afd. Plantsoenen van de dienst voor Gemeentewerken bezig met het uitdunnen van de beplan ting. Ruim honderd bomen en hoge struiken worden verwijderd uit de der Het Tuberova-onderzoek op tuberculose en andere ziekten borstorganen is op het ogenblik In Schiedam-Oost aan de gang. De heer Johan van der Hulst, wonende aan de Broersvest 85 gaf ook gehoor aan de oproep, die voor hem een feestelijke doorlichting werd. Want hij was op dat moment op het bureau aan de Singel 5 (Commeniusschool) de 30.000ste, waarvan deze foto. Doch daar bleef het niet bij. De technisch leider van het onderzoek, de heer W. R. A. v.d. Kaay, wenste hem geluk met dit feit en overhandigde hem een attentie. Het bevolkingsonderzoek voor de gemeente Schiedam, dat vorig jaar in Kethel/Groenoord begon, zal tot maart voortduren. Het onderzoek-bureau blijft tot dat tijdstip gevestigd in het schoolgebouw aan de Singel 5 (achter de Hema). Vergeet u uw oproep niet? Release Rotterdam organiseert in samenwerking met Mojo (Barry Visser) een concert ten bate van Release Nederland met de Fairport Convention op zaterdagnacht 30 januari in de Doelen te Rotterdam. Alle rangen f 5,—. Aanvang: 0.30 uur. Kaarten zijn te verkrijgen vanaf zaterdag 23 januari aan de kassa, en bij Release Rotterdam. Gaffeldwars- stiaat 5a, tel. 363616, en Exit, Eendrachtstraat 87a, tel. 146775. Dit concert werd mogelijk gemaakt door welwillende medewerking van de directie van de Doelen en B&W van Rotterdam die de grote zaal gratis ter beschikking stellen. Verder werd er voor dit concert vrijstelling van vermakelijkheids belasting gegeven en ontheffing van Buma-rechten. Ook de groep Fairport Convention treedt gratis op. BROMFIETSBERIJDSTER Op de kruising Nassaulaan-Pr. Mau- ritsstraat kwam de 18-jarige brom fietsberijdster mej. C.M.P. in botsing met de auto van de personeels-chef L.H. (48). De verkoopster liep hierbij een gekneusd been op en kon na behandeling in de Dr. Noletstich- ting naar huis terugkeren. bossages. Voor de bezoekers van het park, dat zelfs in januari nog heel wat wandelaars trekt, is dit een onbegrijpelijke zaak, waarop wel eens emotioneel wordt gereageerd. Vandaar deze toelichting. De achtergrond is dat het boombe stand in het Pr. Beatrixpark (maar echt niet alleen daar! wordt bedreigd. Waarmee in dit geval niet de gebruikelijke „plagerijtjes" door de mens wordt bedoeld. Niet het afrukken van takken of soortgelijke beschadigingen van bomen en strui ken, niet het kappen van wortels omdat er kabels gelegd moeten worden, niet het rijden onder de bomen door, wat niet alle planten kunnen hebben. Oók niet de ge ruchtmakende milieu-verontreini ging, want de gevolgen daarvan zijn in het park niet aanwijsbaar, zo ze er al zijn. Bedoeld wordt in dit geval een aantal besmettelijke boomziek- ten. Vooral de snelle groeiers als iep, wilg en populier, die om die reden veelvuldig worden gebruikt in par ken, zijn gevoelig voor ziekten. De beruchte iepziekte, die in het nabije verleden grote verwoestingen heeft aangericht onder het boombestand in Nederland, is nog steeds niet geheel uitgewerkt. Bij de populieren, vooral bij de fraaie zuil-vormige, maar ook onder de andere soorten, heeft men veel last van een vaat ziekte, veroorzaakt door een schim mel. Onder de wilgen, meer in het bijzonder de (witte) alba-soorten, heeft men de z.g. „watermerk ziekte". Van deze laatste ziekte, pas de laatste vijf jaar op ruimere schaal geconstateerd, beleeft men nu een ware explosie. Men is nog bezig met het onderzoek, om de ziekte te kunnen bestrijden. Al deze boomziekten nu maken ook in het Prinses Beatrixpark slacht offers. Niet dat de aangetaste bomen van de ene dag op de andere sterven, maar het is wel zaak om attent te blijven en om tijdig nieuwe bomen te planten. Waarbij men wel moet bedenken dat aangetaste bomen kunnen omwaaien en zo gevaarlijk kunnen worden. Met dit werk is men nu bezig in het Pr. Beatrixpark. Het verwijderen van de aangetaste exemplaren en het planten van nieuwe. Waarbij steeds gezocht wordt naar soorten (zoals bij de wilg) die minder vatbaar zijn voor de ziekten. En die bovendien bestand zijn tegen de „plagerijtjes" door de mens. Op woensdag 27 januari a.s. om half 8 zal burgemeester H. Roelfsema het filiaal van de Gemeenschappelijke Openbare Bibliotheek, gelegen aan de Parkweg 218, openen. Bij een Mesta-controle op de Hor- vathweg bleken 9 autobestuurders de snelheid te hebben overschreden. De hoogste bedroeg 74 km.

Het Nieuwe Stadsblad | 1971 | | pagina 18