fkisvrodwli/ke- nVerpeihPJrmn „DE PEJE Uit de kraamkamer van de kinder boerderij een vurrukkulluk verwachtingsvol opruimingsverhaal door M. W oerdenbagch-Sens Die ene regel P. V. A. de Jong en de Boesmannen DEZE WEEK IN SCHIEDAM -- HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 26 - VRIJDAG 22 JANUARI 1971 3AJ32C1AT2 3WU31H T3H Dit zijn dan de „JESSEY'S NEW SELECTION". Te beluisteren bij de „Instuivers" zondagavond a.s. Aan het gebaar waarmede zij een krul onder het blauw fluwelen kapje stopt, herkent Bert Verlinde zijn vrouw. Op dat moment net een lastdier want aan twee handen houdt zij een volgeladen tas vast. Hij zucht gelaten en bestelt een kop koffie. Als Ir een eens een koopje kon laten schieten! Een onmógelijke vraag, want ze belooft elk jaar trouwhartig niet te zullen bezwijken. Maar hij heeft het alweer gezien, al moet hij ook eerlijk toegeven, dat ze nooit met rommel thuis komt. Dat elke aankoop, verschrikkelijk afge prijsd, zoals zij altijd nadrukkelijk beweert, verantwoord is. Toen hij zojuist thuis kwam en haar niet opgerold op de bank vond of bezig in huis, was hij mistroostig gevlucht. Het huis was keurig opgeruimd, maar haar stém. Haar lach... Haar droge opmerkin gen, als hij ineens veel eerder dan afgesproken, voor haar neus staat. Een kladje keurig op tafel en daar stonden wat notities op. Dus de wagen gestart en naar het warenhuis, waar hij haar dacht te vinden. Hij volgt haar met zijn blik. Hij ziet haar keurend een overhemd in de hoogte houden. Het heeft blijkbaar haar goedkeu ring. Er komt zelfs nog een das bij... „Welja" denkt hij met een glim lach. „Ik heb er geloof ik nog 24". Terwijl ze bij de kassa staat, kijkt ze ergens anders heen. De jumper afdeling. Hij is wel benieuwd of ze daarvoor bezwijken zal. Al weet hij nu al dat ze er iets exclusiefs en sterk afgeprijsd tussenuit zal weten te graaien. Hetgeen dan ook prompt gebeurt. Cognac met groen. Zal haar goed staan. Wat nu? Zal ze nu eindelijk eens aandacht voor hem hierboven hebben. Komt hij daarvoor als een razende Roeland naar huis gesto ven, omdat die conferenties alle maal zo meeliepen. Dat gezicht van haar dadelijk! Waar gaat ze nu weer naar toe? Goeie grutten, dat wordt iets voor Marlies. Hij kan het niet onderscheiden. Maar ze heeft er wel de tijd mee. Is ze nu eindelijk klaar? Had hij maar gedroomd! Op de jongensafdeling valt ook nog wat te graaien. Maar weer een kop koffie besteld. Wat maakt ze het zich toch moeilijk. Het sjouwen kan ze maar niet laten. „Tweemaal in het jaar voel ik me altijd net een zwerfkat tussen verukkelijke koopjes. En die kan ik niet laten schieten. Al preek je ook nog zo tegen meHet zijn haar woorden. Dwaze Ireen! Dat ze nu toch niet voelt, dat hij hierboven maar alleen zit. Hij roert afwezig in zijn koffie. Voor haar nog maar even wachten. Want waar gaat ze nu toch weer naar toe? Hij spert zijn ogen wagenwijd open. Wat moet ze op de babyafdeling doen? Waarom die jurk? Zou ze die voor een kennisje mee moeten nemen? Best mogelijk. Maarhij krijgt er wel een beetje genoeg van. Koopjes voor jezelf. Ala. Maar ook nog voor een ander slepen. Zij is overal toe in staat. Tot zijn verbazing ziet hij hoe of ze de jurk voor zich houdt. Dan weer op een afstand. En er een paskamer mee instapt. De kleur en de maat voor die kennis is blijkbaar die van haarzelf. Op het moment dat ze de beide tassen aan haar handen neemt en weer terugkeert, kijkt ze naar heeft... Ze bloost alleen en slaat haar ogen neer. „Bert, toen we wisten dat Marlies en Kees-Jan geboren moes ten worden, gruwde ik van koffie. En van de lucht van soep. Begrijp je nu waarom of ik nu ook van koffie ril? Ik... Ze knijpt haar handen in elkaar. „Bert, over 7 maanden ben je wéér vader. Daarom die P.J. JAPON..." Haar ogen glanzen. Ze wrijft met een kinderlijk gebaar zijn hand tegen haar wang. „Het was nog een koopje ook, Bert. Bleu corduroy met kanten kraagje en manchetjes. Een beeldige jurk. Volgende maand koop ik er weer een. Ik kon net bijna geen keus maken. Van middag ben ik bij de dokter geweest. Ik wilde het eerst hele maal zeker weten. Moeilijk hoor, zonet. Er was nog een beeldige goudkleurige bij, maar die was f 25,— duurder. En ik heb al zoveel uitgegeven... Dat gevoel bij hem van binnen, toen ze hem dit vertelde, duwt hij heel diep in zich weg. Ze zullen er straks een baby bij hebben. Wat een rijkdom! Wat een verrassing! Hij kust haar zomaar midden tussen de mensen in, hetgeen haar weer doet blozen. Hij pakt de tassen op en loopt trots als een pauw met haar naar die afdeling, waar die éne goudkleure „P.J. Jurk" nog hangt en koopt die. Zo zijn a.s. vaders. Ook in de opruiming! Op papier lijkt Hermes het a.s. zondag tegen RBC niet moeilijk te krijgen en Jan heeft nu de neiging om te gaan schrijven dat Hermes gaat winnen. Hij doet dit echter niet, want de trouwe lezers zullen de laatste weken al in de gaten hebben dat wat Jan ook voorspelt het steeds anders uitkomt. Wanneer Jan dus meent dat Hermes wint, dan wordt verloren en dat wil hij als goede Schiedammer zijn vrienden niet aandoen. Hij houdt het maar op een gelijkspel, dan kan Hermes alle kanten uit. Overigens is de eigenschap steeds alles verkeerd te voorspellen funest voor iemand die aan de toto meedoet. Jan is er dan ook mee gestopt. Vijf goed was in vijf weken spelen de hoogste score en toen vond men het in huize Sportief welletjes. boven. Hun blikken ontmoeten elkaar. Ze zegt iets. Wat hij natuurlijk niet verstaat. Vrouwen zijn altijd zo onlogisch! Maar hij springt op en gaat haar tegemoet. Bevrijdt haar van die onmogelijke zware tassen. „Je lijkt wel niet wijs om zo te sjouwen. Zeker voor al je kennis sen", moppert hij kwasi. Maar het gebaar, waarmede zij een kleine gehandschoende hand op de zijne legt, doet hem alles vergeten. Als de serveerster voor haar een kopje koffie neetzet, wil zij een tas uitpakken. Maar hij verbiedt het haar. „We zijn zo thuis", veront schuldigt hij zich. Moeten we eerst nog een pakje bij een kennisje van je afgeven. Ik zag je tenminste in de babyafdeling rommelen. En voor zover ik het weet is er geen uitbreiding bij ons in de familie op til". Hij kijkt haar onderzoekend aan. Een tikkeltje nieuwsgierig. Nu moet ze natuurlijk bekennen dat ze weer voor lastdier gespeeld SVV krijgt het zwaar. De rood groenen moeten naar Blauw Wit in Amsterdam en ook al gezien de stand van beide clubs op de ranglijst, vreest Jan dat verloren zal worden. Ditmaal dus een duidelijke voorspel ling en nu maar met zijn allen hopen dat Jan zich weer eens vergist. „Doe wel en zie niet om" is het motto dat Jan plaatst bij de brief die hij van voorzitter Mak van de rennersclub heeft gekregen naar aanleiding van het stukje dat hij verleden week heeft geschreven. Uw scribent vroeg toen aan de voorzitter eens precies uit de doeken te doen hoe het nu met de ontslagname (dan wel -gave) van de vroegere secretaris Meeuw Letterman was gegaan. Voorzitter Mak geeft in zijn brief geen antwoord en zijn argumentatie is volgens Jan uitstekend. Mak zegt nl. dat hij geen tijd heeft om zich met het verleden bezig te houden, omdat hij hard bezig is aan de toekomst te werken. Een prima antwoord vindt Jan. U waarschijn lijk ook. Bovendien zegt de voor zitter. wat heb je eraan om oude koeien uit de sloot te halen. Ook dat is waar. Je hebt er niets aan. Wel schrijft Mak nog, dat hij Meeuw gesmeekt heeft (sic) om als secreta ris aan te blijven, maar dat laatst genoemde heeft verklaard liever de zaak eens een jaartje vanuit de zaal te bezien. Jan moet er helaas toch uit concluderen dat Meeuw in het Vrije Volk van verleden week Al met al is hij het roerend met Mak eens, dat het voor de Rennersclub nu beter is deze zaak te laten rusten en dat we ons beter kunnen gaan bezighouden met de opbouw van het baanwielerleven in onze goede stad Schiedam. En dat het goed gaat worden kunt u van Jan Sportief aannemen. Voorzitter Mak en zijn medewerkers zullen er iets geweldigs van maken, daar kunt u van op aan. U kent ze wel, de mensen, die als u lekker zit te eten over iets vies beginnen te praten. Van ellende stop je dan maar met eten. Tenminste in het begin. Langzaam kun je er aan wennen en op den duur gaat het wel weer. Toen Jan in dienst was had je ook van die viespraters, maar na enkele maanden zat hij hartelijk mee te lachen en te gelijker tijd te eten. Paling in het snot en andere toestanden deden hem niets meer. Jan was gehard. In het laatste clubblad van UVG staat echter een gedicht van twee pagina's over „Janus de neusvreter" waarvan zelfs de honden geen brood meer lusten. Jan zal zo vrij zijn om er zelfs geen regel uit te citeren, anders lust u morgen geen ontbijt. Voor de liefhebbers is het echter wel aan te bevelen, want in zijn „vieze" soort is het een meesterstuk. Mis schien dat mej. C. Wildeboer-Schut (er staat heus mej. in het clubblad) de secretaresse van UVG, Alb. Thijmstraat 65b u nog een exem plaar kan bezorgen. Heus als u het U leest het vandaag: het Comité I „Warme Maaltijden" heeft deze I week op heel plezierige wijze het eerste lustrum gevierd. Iedereen I die hieraan elke week zijn energie I en goede wil geeft, is daarvoor met ieen kleine attentie bedankt. Een heel fleurige en bijzonder geslaagde attentie. IDeze middag werd besloten met het zingen van het lied, dat mevrouw Van Iperen-Bazen op I papier zette. In korte trekken het verhaal van 5 jaar warme maaltij den bij bejaarden brengen, die Idoor een of andere omstandigheid niet meer in de gelegenheid zijn om daar zelf voor te zorgen. Of... Ide füt ervoor missen. Niet iedereen is direct over zijn verlies van man of vrouw heen. Niet iedereen kan I aanvaarden, dat het leven voortaan zonder hem of haar verder 'moet. Het is allemaal zo verschrikkelijk gemakkelijk gezegd: „het leven gaat verder. Van je herinneringen kan je niet leven Dat is natuurlijk wel zo. Maar juist oudere mensen blijven zo verschrikkelijk arm "en berooid achter. Kinderen gaan hun éigen weg, ze hebben hun gezin. Dat betekent gelukkig niet, dat ze vader of moeder aan hun lot overlaten. Gelukkig niet. Al zijn er wel trieste gevallen bij. De dames van de „Warme Hap" weten dat allemaal. Vandaar dat mevrouw Van Iperen in dat lied, het lustrum-jubileumlied schreef: „Er is ontstellend veel eenzaam heid". Laten we daar nooit onze ogen voor sluiten. Laten we tussen al dat gehol en gedraaf door een kwartiertje per week uittrekken voor diegene, die vécht tegen die eenzaamheid. Er niet over kan praten. Als vróuw voel je dat direct aan... MIEKE leest, draait uw maag gegarandeerd om... SZC was zo vriendelijk Jan Sportief een clubkrantje op te sturen. Het is naar de redaktie hoopt de eerste van een lange reeks. Een hoop, die de traditie getrouw in elke clubblad wordt geschreven dat voor het eerst uitkomt. Het is een aardig blad. Interessant is te zien dat SZC heuse records bijhoudt. Cockie Gas telaars en Pauline van der Wildt komen er nog op voor evenals Dolf van der Kuil, die zoals u weet juist voor de oorlog en net erin zijn grootste triomfen vierde. Nog bezit Dolf een record op de 300-meter, maar dat komt omdat deze afstand is bevroren. Hij wordt nl. niet meer verzwom- men. Dit record ziet men echter niet in het clubblad staan, men is het vergeten. Jan weet dit allemaal uit de mond van Dolf zelf, die een leeftijdsgenoot van hem is en waar mee hij jaren - nu nog trouwens op zeer gofede voet heeft gestaan. De zoon van Dolf René komt ook op de lijst voor en dat is voor een vader iets óm trots op te zijn. Of niet soms? De eerste pagina van het clubblad van SZC wordt ingenomen door alle mogelijke adressen. Dat vindt Jan een veeg teken, want dat wijst op een gebrek aan kopij. Wanneer volgende keer ook nog alle jarigen worden vermeld gaat het dezelfde kant op als zoveel andere bladen. Het verdwijnt zonder meer in de prullebak. Echter niet bij Jan Sportief want die leest alles, zelfs de verjaardagen. De jarigen bij UVG zijn deze maal: Joke Bonefaas, Ludi Gilden, Yvonne Klein, Cecile v.d. Linden, Mary v.d. Meer, Els Melchers, Mieke Nels, Gerda Snelders, Patty Heeren, Diana Cleveringa, Ryan Joossen, Jacqueline Beukers, John v.d. Klink, Het echtpaar Nini en Jan Boesman, wereldbekend door hun ballonvluch- ten, is op dinsdag 26 januari a.s. hp Wil Lech, Kees van Brugge en Berry Rens. Ze kunnen allemaal op reke ning van voorzitter Gé Rens een koek in de kantine gaan halen, vindt Jan. Eet smakelijk. Op de kinderboerderij in het Prinses Beatrixpark is de levende have onverwacht toegenomen. De Vietnamese dwerg-zwijntjes, ook wel aangeduid met „hangbuik varkentjes", waarvan een vijftal op de boerderij aanwezig is, hebben gejongd. Het is niet precies na te gaan wat er allemaal gebeurd is in de kraamkamer van de boerderij en aangenomen wordt dat enkele biggetjes zijn overleden, doch het personeel van de afd. Plantsoenen van de dienst voor Gemeente werken heeft kunnen vaststellen dat er in elk geval twee biggen over zijn gebleven. Volgens Nederlandse begrippen heeft de geboorte wel erg vroeg in het voorjaar plaatsgevonden, doch mogelijk zijn de zwijntjes biolo gisch nog gebonden aan de kalen der van Vietnam, waar men geen zomer en winter kent. De dwerg varkentjes worden, waarschijnlijk juist door hun uitgesproken lelijk heid, een bijzonder en leuk accent op de boerderij. Wat nu nog verhoogd wordt door de aanwezig heid van de twee biggetjes. gast van de personeelsver. A. de Jong. In gebouw „Triangel" aan de Fransenstraat in Vlaardingen zullen zij diverse kleurenfilms etc. nader toelichten. En ongetwijfeld veel interessante belevenissen vertellen. Tevens heeft er een wedstrijd plaats, waaraan diverse prijzen verbonden zijn. Aanvang: 8 uur, zaal open half 8. SS» W MINI JAN BOESMAN ballonvarend ecbtpaa* Zo ziet men ze op diverse films, zwevend in de lucht. En in het onafscheidelijke mandje, de „Boesmannetjês".

Het Nieuwe Stadsblad | 1971 | | pagina 26