bondsspaarbank voor allo (|cl<l-/.aken SPAARBANK anno 1820 Pieterman zet uitbreiding voort Aquarianen bezoeken „ZOO" in Antwerpen Stedelijk Z5 Filmprogramma Museum Met alleen 'n spaarbankboekje bij de Bonds spaarbank doet U zichzelf tekort. U kunt zoveel meer plezier beleven van al die kostelijke service. Begin met een spaargirorekening voor Uw salaris of pensioen. Dan ervaart U hoe ge makkelijk U al Uw geldzaken kunt regelen. HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 14 - WOENSDAG 27 JANUARI 1971 SCHORPIOEN (21 oktober - 20 november) U vindt het leuk uw haan koning te laten kraaien en deze week krijgt u op enkele punten inderdaad gelijk. U kunt uw ideeën met goed gevolg naar voren brengen. Doe het echter wel met de nodige zachtmoedigheid, dat versnelt de afwerking. Ook op artistiek gebied een week die vruchtbaar kan zijn. BOOGSCHUTTER (21 november - 20 december) Laat u deze week niet uit goed vertrouwen overhalen door iemand die minder geschikt is. U moet vooral kritisch staan tegenover elk plan dat van groot belang kan zijn. Pleeg vooral overleg met een vertrouwde relatie als u een belangrijke beslissing moet nemen. Geef ook geen geld uit voor onbekende doeleinden. Brief op komst. RAM (21 maart - 20 april) Deze week brengt een kans op misverstand met iemand die u heel na staat, omdat u wat heel erg op uw eigen stokpaardje voortjaagt. Geef een ander ook eens ruimte en maak niet altijd alle plannen alvast voor iedereen! Ook op het artistieke vlak moet u anderen vrij laten. U kunt alleen overtuigen door kwaliteit, niet door emotie. STIER (21 april - 20 mei) Het zit erin, dat u deze week een nogal belangrijke beslissing moet nemen. Ga vooral te rade bij een vertrouwde relatie, zo mogelijk een Schorpioen. U heeft een uitstekende inval, die grote mogelijkheden biedt. U kunt nu ook veel achterstallig werk afdoen, want het wil allemaal best lukken. Kalm aan met de duiten! TWEELINGEN (21 mei - 20 juni) U hoeft als regel niet naar woorden te zoeken, maar deze week kunt u het daarmee niet alleen af! Er doet zich een kwestie voor die u van alle kanten moet bezien en u doet er goed aan er een nachtje of wat over te slapen. U moet een verantwoorde beslissing nemen en u kunt er niet gladjes overheen rollen. Kans op een voordeeltje. KREEFT (21 juni - 20 juli) Laat uw (fantasie niet met u op hol slaan als zich deze week een mogelijkheid voordoet die ernstig moet worden overwogen. U drijft nogal eens graag op een wolkje boven deze wereld, maar dat gaat van de week echt niet. Temeer, daar iemand uit uw naaste omgeving dringend uw bijstand nodig heeft en uw raad. LEEUW (21 juli - 20 augustus) Deze week is gunstig voor het opnieuw aanhangig maken van een oude kwestie die u allang ergert. Zeg ronduit dat u onprettig behandeld bent, doordat men u een taak heeft opgedragen, die u in goed vertrouwen tot een eind heeft gebracht. En die men met een plasdankje wil afdoen. Goed bericht uit een andere stad. MAAGD (21 augustus - 20 september) Uit pure koppigheid kunt u deze week aanleiding geven tot allerlei verwarringen. U voelt neiging, de boel de boel te laten de de kwaaie pier uit te hangen. Deze stemming is niet bevorderlijk voor een goed verloop van de dingen. Doe maar liever kalm aan, want deze week kunt u weinig goed afwerken. WEEGSCHAAL (21 september - 20 oktober) Geen week voor diepgaande discussies, want u voelt neiging om bij alles warm te lopen. De kans bestaat dat u zelfs een onrechtvaardigheid begaat tegen iemand waar u van houdt en die u eigenlijk helemaal niet kwesten wilt. Blijf heerlijk in uw eigen hol en doe de dingen die u het liefst zou doen. STEENBOK (21 december - 20 januari) Met al uw zachtheid mankeert het u niet aan persoonlijke moed en daar geeft u deze week een bewijs van. Uw houding wekt de bewondering van uw omgeving op en verwekt voor u ongekende reacties. Zelf zult u daardoor ook een duidelijker inzicht krijgen in het karakter van iemand die u meende te kennen, maar niet geheel kon doorzien. WATERMAN (21 januari 20 februari) Geen week om al te veel drukte aan te halen, daar die vanzelf al op u afkomt door de ontwikkeling van sommige van uw plannen. U heeft de handen vol met het uitwerken van uw ideeën en ontdekt daarbij een vlotte en betrouwbare medewerker. Schenk niet te snel een belofte die u wellicht niet meteen kunt nakomen en die onnodige verwachtingen zou wekken. VISSEN (21 februari 20 maart) U bent in staat om uit pure gevoeligheid steun te verlenen aan iemand die dat niet waard is. Houdt uw ogen open en uw hand op uw zak. U heeft wel belangrijker dingen te doen, dan naar gejammer te luisteren van een nietsnut. Er is wel degelijk iemand anders in uw omgeving die uw aandacht waard is! Oppassen voor verzwikken. Erkende Autorijschool Aad van Leeuwen Steeds dezelfde instructeur met Vamor-diploma les in Volkswagen 12,per heel uur Prof. Kam. Onneslaan 129 Telefoon 26 55 78 De directie van Glasindustrie Pieter man N.V, te Schiedam deelt ons het volgende mede: Het jaar 1970 heeft belangrijke wijzigingen met zich meegebracht. In juli van dat jaar is de eerste hardingsoven van de N.V. Hardmaas te Tiel in bedrijf gekomen, die de fabricage van hardglasdeuren en bouwglas voor zijn rekening heeft genomen. Daardoor is 25 pet. van de produktie van het hardglasbedrijf te Zoetermeer naar de nieuwe onderne ming N.V. Hardmaas te Tiel overge heveld. De bestaande apparatuur in Zoetermeer is aangepast voor de fabricage van gehard glas voor technische toepassingen. Het is ge lukt om dit omzetverlies vrijwel te compenseren. In interieurartikelen zoals spiegels en gehard en ongehard geslepen glas steeg de omzet met 20 pet., waardoor de totale omzet op het zelfde peil bleef als in 1969, wat uiteraard een lagere nettowinst met zich heeft meegebracht. Deze daling beschouwt de directie als incidenteel en wordt zeker niet verontrustend geacht. Voor 1971 wordt vooral in de technische sector een belangrijke omzetgroei verwacht. Er zijn nieuwe machines in bestelling die een belangrijke capaciteitsvergroting ten gevolge zullen hebben. Plannen voor verdere uitbreiding in Schiedam zijn in een vergevorderd stadium. Het bedrijf in Oosterwolde (Fr.) werd vergroot met een hal van circa 400 m2. De markt in verschillende Europese landen, waar het bedrijf sinds een aantal jaren vaste exportcontacten heeft, laat zich niet ongunstig aanzien. Van verschillende produc ten is de export meer dan 50 pet. De ontwikkeling bij de N.V. Hard maas te Tiel verloopt geheel volgens plan. Binnenkort zal een tweede oven in gebruik worden genomen. De Rotterdamse formatie The Lightnings boekt reeds 5 jaar veel succes in het Rijnmondgebied, dus uiteraard ook bij Instuif SCHIEDAM. Wegens hun succesvolle optreden bij het feest in slot Loevestein en het afgelopen bier- en wijnfeest zal deze close-harmony groep op speciaal verzoek van de oudere instuivers weer een avond komen verzorgen. Voor de instuivers, die nog niet zo lang lid zijn, is deze band uiteraard ook bestemd. The Lightnings hebben een repertoire wat zeer populair en alles omvattend is. Zij spelen o.a. werken van Santana, Mungo, Jerry, Creedence, Clearwater, Revival en andere hitwerken van bekende bands. Op de foto van links naar rechts: Joop Jonkman, zang/bas; Goof Matser, drums/zang; Jean van Duist, gitaar/zang; Peter de Gast, sologitaar/piano /zang. Aanvang: 19.30 uur. Toegang slechts: f 2,50. Dit alles zondag a.s. in gebouw Arcade, Lange Haven 71. Het bestuur van de aquarium- en terrarium ver. „Natuurgenot in Huis" organiseert voor haar leden op zaterdag 22 mei een bustocht naar de wereldberoemde „ZOO" in Ant werpen. Vertrek: 7 uur uit Schiedam, terug komst ongeveer 11 uur. Om een ieder in de gelegenheid te stellen deze tocht mede te maken, is de prijs zo laag mogelijk gehouden, nl. f 25,— p.p. voor leden en huisge noten. Niet-leden betalen f 32,50 p.p., zijnde werkelijke kosten. U krijgt hiervoor onderweg koffie met gebak, bezoek aan de dieren tuin, een Hollandse lunch in Ant werpen (met een vraagteken) en tot slot een diner aangeboden in het eigen land. Het zit er dik in dat maandagavond op de contactavond weer nieuwe leden ingeschreven worden. AUTO GING NIET De stilstaande auto van de 25-jarige mevrouw C.A.H.R. werd op de Nieuwe Damlaan aangereden door de auto van de 18-jarige stelling maker C.J. uit Schiedam. De passagier, de 22-jarige C. van W. uit Rotterdam liep hierbij waar schijnlijk een hersenschudding op en werd hiervoor in het Dijkzigtzieken- huis behandeld. Mevrouw H. liep hierbij waarschijn lijk enige gekneusde ribben op. Het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat 112 laat u het volgende weten: F ilmprogramma: Data: 29, 30, 31 januari. Aanvangs tijden: 29 jan.: 12.30, 20.30 uur; 30 jan.: 11.00, 13.00, 15.00 uur; 31 jan.: 13.00, 15.00 uur. Loops Een tekenfilm zonder camera of geluidssysteem. Zowel beeld als geluid werden geheel door Norman McLaren gemaakt. Pen Point Percussion Een verklaring van de beginselen voor het vervaardigen van synthe tisch geluid, zoals toegepast door Norman McLaren in zijn met de hand getekende geluidseffekten op het celluloid van de film Loops. Het Oponthoud Een korte Nederlandse speelfilm van Nico Crama. Piet's Haring een openbaring Een persiflage op re klam e teksten. Wanneer Piet 's morgens zijn stalle tje opent en het opschrift „Piet's haring een openbaring" zichtbaar wordt, begint hij, op zijn manier met verkoopbevordering d.m.v. tekst. Reklamespecialisten trachten hetzelfde of beter resultaat te bereiken met hun slagzinnen. Door woorden of letters te veranderen en/of weg te laten, drijven de samenstellers van deze film een goedmoedige spot met de verkoop bevordering. That Mouse Een dierenverhaal over een onuit staanbare ingebeelde muis en een domme beer. Door ingrijpen van de andere dieren in het bos wordt de verwaande muis een lesje geleerd.

Het Nieuwe Stadsblad | 1971 | | pagina 14