Het nieuwe BIJ HET AFSCHEID VAN ZR. CONSOLATRIX fl binnenstadsblad cür VLERK Kontaktlenzen ARGUS" Instuif De Put In 1958 nog ,JSpoednik der voortvarendheid genoemd VJ\JLw r 1 v ROTTERDAMSEDIJK 401 TEL.266735-156807 I^OF 265102 Euphonia-koor heeft heel wat noten klaar.... 99Heaven and heil in 99De Vonk in Verschijnt woensdag en vrijdag in Schiedam, Kethel en Oud-Mathenesse (Rotterdam) Dit weekend staat geheel in het teken van het afscheid van Zr. Consolatrix, directrice van „Liedewyde", school voor L.H.N.O. en M.H.N.O. Vroeger de R.K. Huishoudschool „St. Liduina", op 6 september 1948 gestart in de Westmolenstraat. Een heel óude school... Maar voor deze zuster een prachtig werkterrein.. Zodat na een eenvoudige start na een paar jaar de tekeningen op tafel kwamen voor een nieuwe school. c 5 z is* m Afscheidsreceptie Zr. Consolatrix ZIE PAGINA 5 U kunt bril/anten laten zetten op de gladde ring van uw vrouw en haar opnieuw trouwen. adilstaaniawlge*^^* Erkend centrum T.VDEFECT - BEL RADIO..ACTIEF 18e JAARGANG VRIJDAG 29 JANUARI 1971 Redaktie en Advertenties: Broersvest 125, Schiedam (C. J. van der Klink), telefoon 010-267368 en 263939 Inzendtermijn advertenties: dinsdag en donderdag tot 6 uur s avonds. Hoofdredaktie: P. J. Hovingh De „Randstad-edities" geven uitgaven in Delft, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Rijswijk met de rond deze sleden gelegen dorpen en 'n editie voor geheel Westland en beschikken over een uitgebreid N.t.P.O.-rapport Uiteraard ging dat niet zómaar ineens. Maar in april 1956 was het hoogste punt in de bouw bereikt en in september d.a.v. werd hij feeste lijk in gebruik genomen door de toenmalige Deken van Schiedam, de heer R. 'J. J. Reynen. Daarna droeg architect C. Kramers het gebouw aan het bestuur over. Deze school was niet alleen bestemd voor Schiedam, doch ook voor Vlaardingen en omstreken. Lang zaam maar zeker kwam men tot het besef, dat deze school niet zomaar een school was om te leren haken, breien of een jurkje in elkaar zetten en een eenvoudige maaltijd klaar maken met een puddinkje toe. Deze school was en werd veel meer dan dat. Heel hard heeft zuster Consolatrix in die 22 jaar hiervoor gewerkt. Bij haar afscheid kan ze de voldoening smaken, dat zij een prima school achterlaat, waar het meisje van nü alle mogelijkheden heeft, als zij na de lagere school geen interesse heeft om het andere onderwijs te volgen. Liever een andere richting uit met meer mogelijkheden en afleiding. De cursus Lager Huishoud- en Nijver heidsonderwijs duurt drie jaar, te weten de brugklas of eerste jaar, het tweede en het derde jaar. Toelating tot de brugklas na het zesde leerjaar van een basisschool of het laatste leerjaar van een school voor buiten gewoon onderwijs, waarvan de leer stof gelijkwaardig is aan die van het basisonderwijs. Het tweede en derde leerjaar kunnen theoretisch of prak tisch gericht zijn. Dan de T-richting (theoretisch en te vergelijken met de vroegere Assisten te A) die doorstromingsmogelijk heden naar het middelbaar huis- houd- en nijverheidsonderwijs geeft. De P-richting (praktisch) kent o.a. a. huishoudelijke richting (vroegere assistente H) b. de naaldvakken (vroegere assisten te N) c. de verkooprichting d. de kantoorrichting. Voor deze drie jaren keuze uit algemene vakken zoals Ned. taal, Engels, geschiedenis, aardrijkskunde, wiskunde/rekenen, kennis der na tuur, muziek, tekenen, handvaardig heid, lichamelijke opvoeding en studielessen. In het tweede en derde leerjaar ook maatschappijleer. Op 't beroep gerichte vakken: gezondheidszorg, kinderverzorging, zorg voor de voeding, woning en kleding, naaldvakken, machineschrij- ven, handelscorrespondentie, admi nistratie, boekhouden en verkoop- kunde. VOOR UW VAKANTIEREIZEN REISBUREAU O Ui QJ O C/5 O J3 CC O N 3 X m CC I O O J3 m N m Z DUTON BOEKT WAT U ZOEKT Zr. Consolatrix met leden van het bestuur en de leerlingen op een feestdag.. INAS-OPLEIDING Na het lager huishoud- en nijver heidsonderwijs volgt het middelbaar huishoud- en nijverheidsonderwijs. Verhéugend dat deze opleiding een grote trekpleister is geworden. Eis van toelating diploma's van de T-richting. Deze opleiding, die van inrichtingsassistente (Inas) duurt maar twee jaar, waarvan 1 jaar stage in ziekenhuis-inrichting en gezin. Zij is een vooropleiding tot meerdere verzorgende beroepen, zoals ver pleegster, kraamverzorgster, gezins verzorgster, bejaardenverzorgster, ar- beidstherapeute. Waarin verschil lende vakken zijn opgenomen. Leerlingen in het bezit van een MAVO-diploma of overgangsbewijs naar het vierde leerjaar van een middelbare school kiezen heel vaak als afsluiting van de schooljaren de vormingsklas, die slechts een jaar duurt. Maar in dat éne jaar krijgt het meisje de gelegenheid een keuze te doen uit de vakken zorg voor de gezondheid, de voeding, de woning en kleding, ziekenverzorging, maat schappelijke gezondheidszorg, kin derverzorging en opvoeding, tuin- en plantenverzorging, naaldvakken, Ned. taal, vreemde taal, maatschap pelijk inzicht, plant- en dierkunde, gezondheidsleer, E.H.B.O., lichame lijke oefening, handenarbeid, teke nen, stofversieren, muziek en zin gen. Om zich zo te bekwamen tot een meisje, dat, wanneer zij in het huwelijk treedt, niet met twee linkse handen haar taak als huisvrouw opneemt. Zij kan na dat ene jaar nog verder: nl. huishoudkundige voor inrich tingen, voor opleiding diëtiste of lerares bij het nijverheidsonderwijs worden. Kansen genoeg voor het meisje, dat een andere inslag heeft. En die wil benutten. ERESALUUT Om gezondheidsredenen zegt zr. Consolatrix dit weekend haar „huis houdschool" vaarwel. Met bloedend hart, want 22 jaar heeft zij hiervoor op de bres gestaan. Maar zij weet ook dat haar opvolger een gespreid bedje vindt. Dat „Liedewyde" zich in de loop der jaren een uitstekende klank in het Rijnmondgebied heeft verworven. Dat de sfeer er goed was en is. Zij is altijd een vrouw van heel weinig woorden geweest. Alles hield zij liever „binnenshuis". Aan publi citeit had zij een hekel. Jammer, dat heb ik haar in mijn laatste gesprekje nogeens gezegd. Voor het laatst in haar werkkamer. Een eenvoudige religieuse, die geheel met haar tijd meegaat. Die het habijt verwisseld heeft voor een eenvoudig mantelpakje. Maar de sluiter tróuw gebleven is. Jaren geleden, ter gelegenheid van haar zilveren professiefeest op 8 mei 1958 heb ik haar zo ook ervaren. Och, we kennen elkaar al zolang. Mij is altijd bijgebleven die éne regel in de speciale Litanie voor haar ge schreven: „Spoetnik der voortva rendheid". Ik hoop dat de zusters op de Walenburgerweg, waarvan zij overste wordt, dat ook zullen zeggen. Zelfs in 1971! Het gaat u góed, zuster Consolatrix. En toch nog heel erg bedankt voor al uw vriendschap... M.W.-S. P.S. VANDAAG hebben de leer lingen in „De Rank" een groot feest voor haar „gebrouwen". Morgen middag van 2 tot 3 uur een bijeenkomst voor genodigden in de school en daarna van half 4 tot half 5 een bijeenkomst voor alle ouders en vooral OUD-LEERLINGEN... Ook in 1971 zal het Gecombineerd „Euphoniakoor" o.l.v. Dick Stam dikwijls in het gehoor zijn. Hun eerste optreden in 1971 zal a.s. zondag zijn in de Kapel van de Dr. Noletstichting aan de Jul. v. Stol bergstraat. Het koor met Ritmische begeleiding eveneens o.l.v. Dick Stam zal dan de „Euphoniamis" ten gehore brengen. Teksten van deze mis zijn geschre ven door Huub Oosterhuis en Gabriel Smit. De muziek is gecom poneerd door Dick Stam. Iedereen is a.s. zondag natuurlijk van harte welkom in de Kapel v.d. Dr. Nolet Stichting, aanvang 9 uur. Morgenmiddag 30 januari biedt het bestuur van „Liedewyde", de r.k. school voor l.h.n.o. en m.h.n.o. zuster Consolatrix, de scheidende directrice van deze school een afscheidsreceptie aan. Daarna van half vier tot half vijf voor alle ouders en wel heel speciaal voor de oud-leerlingen. Laten zij vooral zuster Conso latrix bedanken voor alles wat zij nu bereikt hebben in het leven... Anjer Applique heet die techniek. Hoeveel brillantjes Zoveel u wenst. Een voor elk kind. Een voor elk huwelijksjaar. Een voor Nou ja, laat het waaróm uw geheim blijven. Laat die met bril/anten verrijkte trouwe, gladde ring een dagboek zijn dat u alleen kunt lezen. Denk vandaag eens na over dit idee en loop even bij ons binnen om alle brillantbijzonderheden en - prijzen te horen. Wij informeren u graag uitvoerig. Leg herinneringen vast in 'n briljant geschenk. v a f 48,— Zaterdagavond a.s. zal het weer goed druk zijn op de Lange Haven te Schiedam. Op nummer 129 begint de YMCA Sociëteit „De Vonk" weer te spetteren. Is dat dan zo belangrijk? Jazeker, want juist op die avond komt de underground formatie „Haeven and Heil" in „De Vonk", waarvan je nu ongetwijfeld de naam zult kennen. YMCA Soc. „De Vonk" is niet alleen een sociëteit met een naam maar ook met een daad. Dat zullen de velen al gemerkt hebben die elke zaterdagavond nummer 129 op de Lange Haven opzochten. Als je komt kun je verzekerd zijn van een goede avond, want daarvoor zorgt zeker de uit 5 man bestaande formatie „Haeven and Heil" wel voor. Een groep die bekend is geworden door het spelen van de sound van „The Who", Jimmy Hendrix enz. Het belangrijkste weet je nu en we vermelden alleen nog, dat de deur om half acht open gaat en de toegangsprijs slechts f 2,50 is. Maak zaterdagavond eens kennis met „De Vonk". Breng je vriend of vriendin mee. Wees er wel vroeg bij, want het zal bijzonder druk worden. Vóórverkoop van de kaartjes op vrijdagavond in 't Vunderke even eens op de Lange Haven onder het YMCA uithangbord op nummer 129. Blijf niet buiten staan, maar kom de gezelligheid verhogen. En je weet het: de Vonk-koffie is altijd bruin en de consumpties zijn laag in prijs. Tot ziens in „De Vonk" zaterdag avond a.s. om 8 uur. BOTTERDAM SEDUK 268 SCHIEDAM Vrijblijvend inlichtingen Korneale kontaktlenzen Oranjestraat 9 Tel. 266431 DINSDAGAVOND om 8 uur bijeenkomst van de Oud-Strijders in het centrum „De Reeling" aan de Overschiesestraat 42. Iedere belangstellende van harte welkom. Voor leden en geihteresseerden van de Instuif „De Put" goed nieuws... Zaterdag 30 januari treedt hier de Davy Navy Drive-In-discotheek met zijn lichtshow op. Voor het eerst zal dan gebruik gemaakt worden van vloeistof-diaprojecties. Davy Navy heeft al veel succes geboekt bij de „Instuivers", is erg populair bij de leden van „De Put". Zodat men vrijdagavond hier in de Pinkstraat 10, hoek Franselaan een volle zaal verwacht. Om half 8. Toegangsprijs: f 1,50. Telefoon 010— 151604 en 374721; 01899 5030 en 5874. WIJ HELPEN DIRECT Tot 's avonds 11 uur be reikbaar. Rotterdamsedijk 2 hoek Hogebanweg Verkoop en inruil van alle merken. eparaties onder garantiq

Het Nieuwe Stadsblad | 1971 | | pagina 1