Het Nieuwe een nieuwe oplage een nieuwe pers - UU/SAANHU/S 5 inual l lente? Leve de Koningin en de nieuwe wielerbaan 3 RENAULT KOSTER n.v. 50 Eerste winst voor Schiedam I Op 30 april roept Schiedam: DIO dring juwelier PASSAGE 7 JAARLIJKS CONCERT VAN HET S.P.M.G. 5 E Verschijnt woensdag en vrijdag in Schiedam, Kethel en Oud-Mathenesse (Rotterdam) Randstad-edities verschijnen in Delft, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Rijswijk, het Westland en in Rotterdam (10 edities) in een totale oplage van 313.500 ex proot R RIJSWIJK WESTLAN0 H De introductie van een spelletje waaier-patience? Meer een ij visuele confrontatie met onze gezinsuitbreiding. Anders gezegd: we kregen er tien edities bij. Tien Rotterdamse g wijkbladen, die van nu af aan onder de Randstad-vlag gaan g varen. Zodat we nu met z'n zestienen zijn en via al die g edities een sprong maken naar een gezamenlijke oplage van g 313.500 exemplaren. Onderverdeeld in (links) de zes-in-één- g hand Randstad-edities Delfland en rechts het tiental H Randstad-edities Rotterdam. I Deze expansie werd mede mogelijk gemaakt door de 1 ingebruikneming deze week van onze nieuwe pers. Daarover s elders in dit blad nog iets naders. i ^nnii^v ^rA\Y\m/| rob heen.es noordmolenstraat 2, r'dam, tel. 283711 rubensplein 3, Schiedam, tel. 266798 5 MODEHUIS 3 3 r-n«nwiK j(vir#,viv»ï> TEL. 707777 r~ BEL. RADIO„ACTIEF ÉtkR< 18e JAARGANG WOENSDAG 3 FEBRUARI 1971 Stadsblad Correspondentie: Postbus 257, Schiedam. Kantoor: Broersvest 125 (C. J. van der Klink) Schiedam, tel. 010-26 73 68 en 26 39 39 Inzendtermijn OPLAGE advertenties: dinsdag en donderdag tot 6 uur 's avonds. Eindredaktre: P. J. Hovingh, postbus 167, Delft, telefoon 01730-24646 Centrale ad- 34.600 ex. ministratie Randstad-edities: Postbus 167 (Koornmarkt 34) Delft, tel. 01730-23627* Een nieuwe pers een nieuw geluid ofwel een nieuwe oplage. We willen u liever niet lastig vallen met veel technische rimram; het is al erg genoeg dat we op deze pagina al zoveel over onszelf moeten vertellen. Toch kan het zijn nut hebben te weten dat de combinatie Rand stad-edities, waarvan dit blad er een is, in de vorm van huis aan huisbladen een niet onbelangrijke uitbreiding heeft ondergaan. Onder die ene noemer van Rand stad-edities komen ingaande deze week 16 stads- en wijkbladen van de (nieuwe) pers met een totaal oplage van 313.500 exemplaren. Dit alles is dan het resultaat van de overname van Drukkerij Wegeling i.e. Rotterdamse Periodieke Pers N.V. door het Sijthoffconcern, welk bedrijf op zijn beurt tech nisch weer is gaan samenwerken met Drukkerij Van der Drift te Delft. Een bedrijf dat al vele jaren Randstad-edities uitgeeft met een totaaloplage van 148.300 in 6 edities. Waarmee de „Randstad edities Delfland" technisch en commercieel samengaan met „Randstad-edities Rotterdam" en de nieuwe combinatienaam tevens de nieuwe opzet benadrukt. De nieuwe vlag dekt een bundeling van al sterk ingeburgerde huis aan huisbladen met een eigen signa tuur. Dat de wervingskracht in redactioneel en commercieel op zicht bij een totaaloplage van 313.500 vooral aan zeggingskracht kan winnen is duidelijk. dir«et« route naar 61177 conwmeitfen direct* route itair 69507 consumenten De rest mag u vergeten. Voor de lezer blijft het alleen van belang dat er strijk en zet, nonchalant of welgemikt, een blad op z'n deur mat terecht komt (huis-aan-huis, a-selekt, maar met een hoge dekking, h.h. adverteerders! dat welkom is. U is nu één van de pakweg 300.000 die een blad als dit in de handen houdt. Geen nood: de persoonlijke benadering blijft (stads- streek- of wijkgewijs) voorop staan via de redactionale berichtgeving én via de communi catie die ook uit de „reclame boodschappen" tot u komt. J =i =iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiininiii!ü Op Koninginnedag, 30 april, zal de Schiedamse wethouder voor sport zaken mevr. G. D. Verwey-de Graaff de onoverdekte wielerbaan in het sportpark Harga openen. Daarmee komt een eind aan een lijdensweg, die maar liefst 29 jaar heeft geduurd. In 1941, na het verdwijnen van de toenmalige wielerbaan Mathenesse kreeg men van het toenmalige gemeentebestuur al de toezegging dat er op korte termijn aan de wensen van de Schiedamse wielrenners zou worden voldaan. De definitieve plannen kwamen echter pas in 1949 op tafel en toen begon de narigheid pas goed, want het duurde tot 1961 voordat er een dijklichaam, dat als ondergrond van de wielerbaan dienst zou doen werd gestort. Nog was alle ellende niet voorbij, want dit dijklichaam begon te verzakken, zodat er voor het bouwen van een wielerbaan voor lopig geen tijd was. Verleden jaar was het dijklichaam kennelijk wel uitgezakt, want toen begon men met de bouw van de baan. Practisch alle werkzaamheden zijn door eigen leden van de rennersclub Schiedam uitgevoerd daarbij trouw gesteund door leden van de Stichting Wieler baan Schiedam, die zich hoofdzake lijk met de onderhandelingen bezig hielden. Op 30 april is het dan eindelijk zover en beleeft de rennersclub Schiedam één van de grootste dagen uit haar historie. De openingsfestivi teiten zullen een belangrijke plaats innemen van de Koninginnedag viering. zelfs is de toezegging geko men van de NOS dat er wellicht televisie-opnamen zulten worden ge maakt. Ook de wielrenner die de eerste spade voor de aanleg van de wielerbaan heeft gedaan, Jan Jans sen, komt die dag naar Schiedam. De sportieve hoogtepunten van die dag vinden plaats in de vorm van een wielerwedstrijd op de baan. De eerste serie wordt die dag gehouden tussen half één en twee uur en vanaf kwart over twee tot drie uur. Dan zullen twee series worden verreden van 60 ronden of 15 km. Tussen kwart voor vijf en half zes vindt dan de finale van dit wieier- evenement plaats. Deze finale wordt verreden over 80 ronden of 20 kilometer. Tussen de wielerwedstrij den door treden op het midden terrein tal van Schiedamse muziek korpsen op en worden andere sport demonstraties gegeven, zoals judo en boksen, terwijl er ook een demonstratie van vliegtuigjes wordt gegeven. Dit zelfde middenterrein zal ook beschikbaar komen als trainingsveld voor enkele Schie damse voetbalverenigingen die niet over zo'n accommodatie beschik ken. Op dit middenterrein zal op 30 april ook de prijsuitreiking plaatsvinden; die is gepland tussen half zes en zes uur. Tegelijkertijd met de opening van de Schiedamse wielerbaan, waar voor nog een passende naam wordt gezocht, zal ook de inmiddels al gebruik zijnde kantine van de rennersclub Schiedam worden geopend. TEKENMATERIAAL SCHIEDAM In de grote zaal van gebouw „Arcade" heeft op vrijdag 5 februari a.s. het jaarlijks concert van het Schiedams Politie Muziek Gezel schap plaats. Dirigent: de heer A. de Bruyn. Een programma, dat er zijn mag, o.a. vermeldt het: Marines March, in de bewerking van Pi Scheffer, Tannhauser, Grande Marche van Wagner-Mellema de tweede Rhap- sodie van Negro Spirituals van Eric Ball, De Geuzen in Bomlerwaard van Henk van Lijnschoten, Jamaican Folk Suite van Harold Walters, Modern tempo, fantasie jazz van John Darling, Cortége Nuptial, marche de concert van E. Gaude- froy, The Thunderer Mars van Sovsa-Singerling. Daarna een optreden van de mars tamboers o.l.v. agent D. Gelderblom met o.a. Schotse marsen, arr. A. van Veluwen, Komische mars van S. Egberts, L'Arméé Francaise van D. Gelderblom en Fryske Stars van S. Egberts. Tot besluit de Metro Mars (orkest met tamboers) van J. P. Laro. De avond is dan nog lang niet om, want dan is het pas pauze. En daarna krijgt u een cabaret-dansant aangeboden door het Trio Amelung. Plus medewerking van de cabaretière Lydia Oosthoek. Aanvang: 8 uur, zaal open half 8. Het eerste team van de schaakvereni ging Schiedam is er in geslaagd de bij de stand 4-3 afgebroken wedstrijd tegen Rotterdam 3 met 6-4 te winnen. Noordegraaf won zijn partij binnen 10 zetten na de hervatting, daarna verloor Troost maar van Greven- broek won doordat zijn tegenstan der zijn slecht staande partij zonder verder spelen opgaf. Het tweede team verloor met 4-6 van Schaak '67 1 uit Hoogvliet nadat het er toch wel gunstig voor Schiedam 2 had uitgezien. De Koningh, Emor en Bogers wonnen, Van Grootveld, Marbus, Blok, Rik sen en De Leeuw de beide laatsten tegen de verwachting in verloren terwijl Rademaker en Maas remise speelden. Het derde team was deze ronde vrij. Het vierde team behaalde de eerste punten door een overwinning met 4,5-3,5 op Unilever 3. JA De vogels twinkeleren nu al bij modehuis Alja. Welkom nieuwe fijne voor jaarsmode. Kom nu alvast kijken. De keuzemogelijkheid is nu het grootst 3 BROERSVEST 111 2 SCHIEDAM J TEL.:010-267416 h ELKE VRIJDAGAVOND TOT 9 UUR GEOPEND. J RUIME PARKEERGELEGENHEID. j!? Telefoon 010151604 en 374721; 01899 5030 en 5874. WIJ HELPEN DIRECT Tot 's avonds 11 uur be reikbaar. Rotterdamsedijk 2 hoek Hogcbanwcg l Verkoop en inruil van alle merken. eparaties onder garanti

Het Nieuwe Stadsblad | 1971 | | pagina 1