LENTEFEEST a UITGAAN I ,N SCHIEDAM \nfi- ÜT-ïic?: [±T. JN,V. met voorjaarsverrassingen Slurgerlijke „ALPENFLORA,, 99 EXTRA LOT VAN S.O.S. 24-UURSSERV1CE SS® BOERENKAPEL EN BEAT NIVON SCHIEDAM donderdag 18 februari aanvang 8 uur 7*71 ij a! iiri'i f r Cl C\'i ^"'O# 'Wi i=s«ii i u Dit schilderij, blekerij ,,'t Haantje", daterend uit ongeveer 1870, werd gemaakt door de bekende schilder Pieter Johannes Mak. Hij werd geboren in Schiedam in het Broersveld op 28 februari 1842, maar vertrok rond 1880 naar Gelderland. Daar heeft hij veel landschappen gemaakt. Vroeger heeft hij dikwijls geschilderd in de omtrek van Schiedam, Overschie, Rotterdam, Leiden, Gouda, Maassluis, maar ook in Tholen, Bergen (Nd. Holland), Rockanje, Drente en in Steenwijk. Vele van zijn doeken werden op tentoonstellingen in België, Londen en zelfs in Amerika (Boston) geëxposeerd, waar een van zijn inzendingen zelfs met goud bekroond werd. De blekerij, die u hier ziet afgebeeld, lag toen aan het einde van de Singel bij de Emmastraat. Duidelijk ziet men het wasgoed liggen, dat met een grote houten spaan met water uit de Singel (toen kennelijk helder) besprenkeld en in de zon gedroogd. Vooral in Gouda en Haarlem had men in die tijd grote blekerijen waar het wasgoed uit de gehele provincie werd behandeld. Schiedam had dus rond 1870-1880 zijn eigen blekerij. Hetgeen nu weer tot leven komt door de afbeelding van een van Schiedams grootste schilders, P. J. Mak. In kleur hangt het in het trappenhuis van het Gemeentelijk Archief. Zo langzamerhand gaat men zo'n beetje begrijpen, waar het „Lente feest" om gaat. De telefoon bij Rietje Konings staat praktisch niet stil. En zo moet het ook. De reakties druppelen binnen, Schiedam is nooit zo erg gauw enthousiast. Maar als men reageert, dan loopt het ook als een trein. Tenslotte is het nog lang geen 3 april... Op verzoek van Rietje Konings moet ik u even vertellen dat er toezeggin gen gedaan zijn van H. E. Brouwer's winkelbetimmeringen, goed voor een prachtige kast. Alvast een knots van een hoofdprijs of de fiets naar keuze van „Unique", gevestigd aan de B.K. laan. Een enorme levens- middelenmand van de COMBI aan de 's-Gravelandseweg, een waarde bon van f 20,— van het Schoenen huis „Ariëns" en een fruitmand van groente en fruitzaak Dijfhuizen op de Broersvest. Van de firma Rebers op de Hoogstraat twee telefoon klappers en foto-albums plus een plastic platenkoffertje. Twee prach tige plaids van C. van Roon's automobielbedrijf. Bakker De Lange uit Kethel en de firma Kester uit het Broersveld zorgen straks voor verrassingen. Maar er hangen er beslist nog veel meer in de lucht. Voor 20.000 loten moeten er toch prijzen komen. Toe, winkeliers, kijk eens even in uw vakken. Bel rap Rietje Konings: 705381, het liefst in de morgenuren. De Stichting Opbouw Schiedam, u weet wel van de eigen „Schiedam- zegel" geeft bij ieder volgeplakt boekje een „Lentefeest-lot" vanaf a.s. woensdag cadeau. Gauw dus allemaal uw boekjes volplakken, inleveren dan en een kansje wagen. Ie kunt als heel gewone huisvrouw iets op touw willen zetten (hetgeen ook met dit Lentefeest gebeurt) PRAATPAAL: STATION maar dat kan je niet alleen. Geen nood! Hulp heeft Rietje al toegezegd gekregen van vier huis vrouwen. Een jong meisje, dat in Amsterdam woont en hier speciaal voor overkomt. Een paar huisvrouwen zijn al bezig met schortjes te maken voor die worsttent. Er is straks al een busje beschikbaar voor vervoer. Wie vólgt? Naast „Les Diaboliques" treden ook de „Wido's" op. Achter de piano de muziekleraar F. H. Carree, die menigeen in het zadel geholpen heeft. O.B.K. komt, maar ook de Boerenkapel, de Rijnmondband. Een beatband met vijf jongelui de „Group Pink-Label" treedt even op, maar maken zich verder verdienste lijk in de zaal. GEEN SPECIFIEKE BEATAVOND DUS... Ds. Koek heeft zelf een affiche gemaakt in het clubhuis met de jongens en meisjes. Och, daar hoort u allemaal nog wel van. HOOFDZAAK is dat men er in Schiedam over gaat praten. Dat men gaat beseffen, wat of zaterdag 3 april, als de Lente al helemaal officieel ingeluid is, voor alle inva liden vap Schiedam gaat betekenen. Ook voor de kinderen. HIEROVER met elkaar praten. Hetgeen de Ziekenomroep Schiedam met de initiatiefneemster Rietje Konings-van Dijke morgenmiddag doet. Zodat alle patiënten in de ziekenhuizen dit ook kunnen horen. „Lentefeest"... U beht maar 705381, als u iets leuks weet. Als u denkt: ik zorg ook voor een prijs. Want graag dit alles rond krijgen met zo min mogelijk onkosten maken. Zo heel graag wil Rietje Konings het bedrag, dat u voor dit doel stort via gironummer 9399 van de Ned. Middenstandsbank, Schiedam, nr. 683680366 bestemmen voor het huis voor alle invaliden van Schie dam. Waar men elkaar overdag gezellig kan ontmoeten. Waar een sportafdeling voor „De Ooievaars" zal worden ingericht. Een gloednieuw pand behoeft het niet te zijn. Met elkaar iets voor de Stichting Lentefeest" doen. Het is gewoon een uitdaging aan de Lente, die straks haar intrede weer doet. Maar dan is de Sporthal .Margriet' des middags en avonds boordevol blije mensen. Waartoe dan ook in het bijzonder ,,De Ooievaars" be horen, omdat een vurige wens van hun dan misschien in vervulling gaat. Het antwoord is aan u. Via 705381. GEBOREN Gunawan z.v. S. Soepardi en T. E. Rondonuwu; Eduard H. z.v. H. B. Menke en M. G. Brans; Robert C. z.v. C. Struijs en M. C. Manneken; Mariëlle d.v. R. J. M. Hesselmann en C. A. de Poter; Marco z.v. J. O. W. Louwe en J. M. Cats; Marco A. z.v. J. M. J. Wijzenbroek en W. A. C. van Eden; Katinka d.v. A. van der Vlies en N. Otting; Pascale S. M. d.v. J. M. A. Schaap en M. J. P. J. Baudoin; José d.v. S. Timmermans en J. H. Wolthuis; Thomas J. H. z.v. H. M. Koevermans en T. M. van der Velden; Mireille d.v. C. Jansen en A. E. C. C. de Boo; Paula A. M. d.v. A. de Ruiter en A. M. van Luijn; Suzan d.v. P. A. van Munster en M. van der Have; Patrick z.v. G. van Leeuwen en M. G. Ruinaard; Heidi d.v. H. Muller en M. van der Noll; Marlies d.v. T. W. J. A. Engering en G. Fictoor; Maria J. d.v. A. Janson en M. J. Busker; Sonja G. L. d.v. A. Jans en V. Menger; Linda d.v. J. W. de Ruiter en H. M. A. Voogd; Carolina J. M. d.v. E. M. Simon en J. W. de Lange. Remco A. G., z.v. A. C. J. Lansbergen en M. A. G. de Jager; Susan, d.v. M. M. C. N. Speelman en R. J. E. Smits; Miranda, d.v. J. Valk en A. E. Tulling. Maarten R. z.v. C. P. Hendrichs en G. C. Harleman; Remco z.v. G. J. A. Mulder en R. R. Weerman; Robin z.v. E. C. M. Prein en F. Kooijman; Margrietha d.v. G. Fons en A. J. Klos. Sekretariaat: Damlaan 242, telefoon 708486 in het Zwitserse Nationale Park en het Enga- din. Een diaprogramma door Dhr. Den Hou- ter uit Hilversum. In zaal 1 van het gebouw „IRENE", Nieuwe Haven 155. Entreekaarten a 50 cent verkrijgbaar aan, het sekretariaat en 's avonds aan de zaal. ONDERTROUWD L. van Aken, 29 jr. en T. J. Klein, 24 jr.; J. R. Blijleven, 24 jr. en J. D. van Holten, 24 jr.; C. J. A. van Collenburg, 26 jr. en W. Loman, 22 jr.; D. P. M. van Dijk, 22 jr. en M. F. M. Bassing, 21 jr.; T. Edzes, 31 jr. en L. R. M. Eijsackers, 26 jr.; M. J. L. van der Heijden, 21 jr. en N. P. Boon, 20 jr.; A. van den Hoorn, 21 jr. en M. F. Doesburg, 21 jr.; J. A. C. van der Klink, 21 jr. en M. J. Zwaneveld, 23 jr., K. de Lange, 23 jr. en S. M. Polderman, 21 jr.; T. Nieuwstraten, 49 jr. en J. M. G. Kleijheeg, 45 jr.; P. L. Smit, 22 jr. en M. C. J. de Vos, 20 jr.; P. B. Teunissen, 23 jr. en M. J. L. Greten, 22 jr.; T. G. G. Wesselink, 21 jr. en M. F. Mak, 24 jr., C. T. Willemstein, 22 jr. en P. C. Biesheuvel, 24 jr.; H. Zandwijk, 22 jr. en C. M. R. van der Munnik, 23 jr. GEHUWD C. J. Oosterveer, 21 jr. en J. M. Beuman, 22 jr.; J. van Diejen, 23 jr. en E. J. Schipper, 22 jr.JHeukers, 24 jr. en J. H. M. Koelewijn, 19 jr.; J. Lintjer, 27 jr. en J. Sonneveld, 23 jr.; G. Romeijn, 51 jr. en T. Jansen, 28 jr. OVERLEDEN A. J. M. Suijker, 74 jr., echtg. van Ham; J. Bras, 84 jr.; J. Scheffer; 76 jr.; J. Tintel, 58 jr.; J. L. Vreden- bregt, 80 jr., wed. van P. W. Scholte; D. den Boer, 56 jr.; D. Fermie, 68 jr.; J. I. H. Kottman, 61 jr.; A. Jimenez Martin, 43 jr. J. Blokland, 63 jr. J. H. Bregonje, 94 jr.; M. Koster, 79 jr., wed. van J. Dijkstra; J. Fredriks, 70 jr., wed. van J. Mak; A. M. B. Stoffels," 76 jr. RAM (21 maart - 20 april) Deze week heeft u een goede inval en u ziet kans iemand heel veel genoegen te doen daardoor. Indien u wilt verhuizen is er enige kans dat u iets vindt. Wees niet te kritisch in uw oordeel ten opzichte van een zacht moedige figuur, die misschien niet zo vlug is met woorden, maar wel met goede daden. En wat' is meer waard? Pas op, dat u uw hoofd niet stoot! STIER (21 april - 20 mei) Ook deze week openen zich verschillende perspectieven die uw aandacht gaande houden. U peinst nog steeds over een beslissing die van groot belang is en die daardoor ook weer nader wordt gebracht. U heeft een paar enorm goede ingevingen die bijval oogsten van uw medewerkers. Zakelijk gesproken een oninteressante week, tenzij u zelf het initiatief neemt. TWEELINGEN (21 mei - 20 juni) Kans op een prettige verrassing in verband met een familielid. Deze week vergt grote objectiviteit van u, want u moet een eerlijk besluit nemen in een gecompliceerde kwestie. Ga geheel volgens uw geweten te werk en laat u niet beïnvloeden. Op artistiek gebied Wil het allemaal best lopen en u heeft reden tot voldoening, omdat een van uw ontwerpen gekozen wordt. KREEFT (21 juni - 20 juli) U voelt neiging de boel maar bij het oude te houden en kalmweg in uw schulp te kruipen. Dat is Kreeften-aard en heel begrijpelijk, maar het kan zijn, dat u daar deze week de kans niet voor krijgt. U zult vermoedelijk uit uw schulp moeten kruipen om leiding te geven in een belangrijke kwestie. Het zal nog lukken ook! LEEUW (21 juli - 20 augustus) Oppassen Leeuw, dat u deze week niet al te veel dingen voor al te veel mensen wilt regelen. Niet zo geweldig opvoeden. Doe eens kalmaan en laat wat over en desnoods gaat er eens wat fout. Moet het nou echt hoofdpijn worden? Uw omgeving ziet ook liever wat anders, hoezeer men uw plichtsbetrachting ook op prijs stelt. Doe deze week ook wat humor in uw tank! MAAGD (21 augustus - 20 september) Een week van stemmingen zus en stemmingen zo. U kunt er niet helemaal uitkomen en daar houdt u niet van. Laat het dan maar allemaal eens even op een klein pitje sudderen en doe eens helemaal wat anders. Dat zal u opfrissen. U bent al een hele tijd ingespannen aan de gang, dus er mag wel eens een gekheidje af! WEEGSCHAAL (21 september - 20 oktober) Op gevoelsgebied een week voor grote mogelijkheden. U heeft een interessante ontmoeting die u op geheel nieuwe ideeën brengt. In een bepaalde kwestie moet u uw opvatting herzien en het kan zijn dat u verontschuldigingen moet aanbieden naar aanleiding hiervan. Uw eigen rechtvaardigheidsgevoel geeft u dat wel aan. Oppassen voor kouvatten op hoofd en nek. Een beetje rust zou u goed doen. SCHORPIOEN (21 oktober - 20 november) Als u ervan afziet op alle slakken zout te leggen, kunt u een gezellige week hebben. Laat maar eens wat over uw kant gaan en profiteer vooral van het u aangeboren gevoel voor humor. U ontvangt een goed bericht en er is ook kans op een voordeeltje. Ga niet in op een verzoek om financiële steun voordat u terdege heeft geïnfor meerd waarover het gaat. BOOGSCHUTTER (21 november - 20 december) Kans op een onverwachte gebeurtenis die uw hele week wat rommelig kan maken. Een reis of een overplaatsing is mogelijk en er moeten heel wat gesprekken gevoerd worden. Het gaat u allemaal wel goed af en u bereikt een prettig resultaat in verband met familie-aangelegenheden. Kalmaan met de duiten, u kunt ze beter gebruiken dan voor overhaaste aankopen. STEENBOK (21 december - 20 januari) Een onverwacht bericht brengt u uit uw huisje en dat is maar goed ook, want er is werk aan de winkel. Iemand uit uw naaste omgeving kan uw hulp goed gebruiken en daar moet maar eens iets anders voor vervallen. Hoewel de regelmaat u lief is, zal daar deze week niet zoveel van komen. WATERMAN (21 januari - 20 februari) Het ontbreekt u niet aan inspiratie, maar u heeft deze week wel het gevoel dat de dingen geen vorm willen aannemen. Dat klopt. Forceer ook maar niets, maar maak zorgvuldig notities van uw invallen. Die krijgen eerstdaags een goede kans. Deze week kunt u beter uw ontspanning zoeken in wandelen of andere sport, dan komt de rest vanzelf wel. VISSEN (21 februari - 20 maart) Een tegenslag die u al enige maanden geleden heeft getroffen en die u sindsdien de nodige inspanning heeft gekost, wordt nu langzamerhand ongedaan gemaakt. U heeft het er niet bij laten zitten en de resultaten van uw inspanningen komen dan ook in zicht. Een gunstig' bericht brengt u deze week in de ware sfeer en er wil van alles lukken. Géén gokjes!,

Het Nieuwe Stadsblad | 1971 | | pagina 7