ONDERZOEK DOOR EMPEO WESTENDORF IN OOSTENRIJK EEN VAKANTIE PARADIJS! ontdek renault bij koster RENAULT koster STROOM DUURDER... KROOTJES VLOGEN DOOR DE KAMER SCHNABBEL GAAT NIET DOOR Feestelijke heropening van )rJ)e Waag N.V.S.H. afdeling Schiedam gr Burg. Honnerlage Gretelaan 273, Schiedam. Tel. 707777 HET NIEUWE STADSBLAD - PAG, 15 - WOENSDAG 17 FEBRUAki jy/t LÖ98Ö' j c 1 In het kader van de planning voor de reconstructie van de binnenstad zal, zoals reeds eerder gemeld, in opdracht van de gemeente Schiedam door de N.V. Maatschappij voor Projectontwikkeling EMPEO te Utrecht een onderzoek worden gehouden. In feite zijn het er twee: een sociaal-econo misch en een verkeersonderzoek. Op vrijdag 19 februari zal op beperkte schaal een z.g. voetgangers-enquête worden gehouden in het centrum van de stad, waar het dan druk zal zijn in verband met de markt op het Broersveld.' De bedoeling daarbij is om voorlopige gegevens te verkrijgen, die als basis kunnen dienen voor een meer omvangrijk en ook wat diepergaand onderzoek, dat dan in maart zal plaatsvinden. Wat vrijdag aanstaande zal gaan gebeuren is, dat een paar enquêteurs op drukke plaatsen in de binnenstad aan willekeurige bezoekers monde ling een vijftal vragen zal stellen. Waar men vandaan komt, waar men heen gaat, hoe lang men in het centrum denkt te blijven, of men er vaak komt en met welk vervoer middel men is gekomen. De naam zal echter niet worden gevraagd, zodat de geënquêteerde anoniem blijft. Aan de hand van de zo verkregen gegevens zal dan in maart het meer gerichte onderzoek worden gehou den, met vragenlijsten die door de enquêteurs worden uitgezet en weer opgehaald. In dit geval gaat het om de bepaling van de functie die het centrum vervult voor de gehele stad en omgeving. Vragen om te peilen in hoeverre de Schiedammer belang heeft bij en belangstelling heeft voor het centrum, wat de koopgewoon ten zijn en ook, zij het summier, wat de wensen zijn. Hoewel er juist in deze maanden nogal druk wordt geënquêteerd en er ook een algemene volkstelling voor de deur staat, wordt toch een beroep gedaan op de bevolking om vrijwillig de volle medewerking te verlenen aan deze onderzoeken, indien er om gevraagd wordt. Het is immers in het belang van de gehele ontwikkeling van Schiedam dat zowel de gemeente als de EMPEO een zo goed mogelijk beeld krijgt van de bestaande toestand. Alleen op basis van goede gegevens kan men ook goede plannen opstellen. Min of meer los van dit onderzoek op sociaal-economisch terrein staat dan het verkeersonderzoek dat even eens door de EMPEO nog dit voorjaar zal worden gehouden. Een vrij omvangrijk onderzoek, dat niet tot de Schiedamse binnenstad alleen beperkt zal blijven. Omdat de wintermaanden niet de geschikste periode vormen om enquêtes in de buitenlucht te houden (en als men deelnemers aan het verkeer vragen gaat stellen moet dat nu eenmaal op straat gebeuren), is het onderzoek verschoven naar meer gerievelijke tijden. .99 Het Waaggebouw aan de Nieuw- straat 36 is tengevolge van verbou wing en modernisering een paar weken gesloten geweest. Maar nu wordt het tot grote vreugde van alle leden en uiteraard het bestuur op zaterdagmiddag 20 fe bruari, met een receptie heropend. Van 2 tot 4 uur krijgt u de gelegenheid het bestuur hiermede geluk te wensen. „Mamma, waar was ik voor ik geboren was?" „Moeder, Wim zei laatst: Als je echt van me houdt Als u vindt, dat één kind meer kan vragen dan twee ouders kunnen beantwoorden, geeft u dan op voor één der series ge spreksgroepen die de afdeling Schiedam van de N.S.V.H. be gin maart start. Data worden vastgelegd met alle deelnemers. Deelnemerskosten 5,per echtpaar of 3,per persoon (koffie inbegrepen) voor drie avonden. Opgave: elke donderdagavond tussen 19.30 en 21.00 uur in het wijkgebouw aan het Dr. Wibautplein en telefonisch on der nr. 707426 en 703173. De uitkomsten van zowel het sociaal-economische als van het verkeersonderzoek kunnen dan door de EMPEO verwerkt worden in de adviezen die in een later stadium aan het gemeentebestuur worden ver strekt. Uitdrukkelijk moet hierbij echter worden aangetekend dat de EMPEO pas een rol zal gaan spelen nadat de gemeenteraad een beslissing heeft genomen, in welke richting de plannen voor de reconstructie van de binnenstad zullen gaan. Wethou der C. J. M. Bolmers, die verant woordelijk is voor de stadsontwikke ling, heeft immers al aangekondigd dat in mei aanstaande een uitspraak door de raad gevraagd zal worden. Op deze uitspraak nu, zal het onderzoek door de EMPEO van geen enkele invloed zijn. Eerst na deze principiële beslissing door de ge meenteraad gaan de adviezen van de EMPEO een rol spelen, bij de beoordeling van wat mogelijk is. Doch om geen tijd te verliezen is de EMPEO reeds eerder begonnen met het onderzoek, zoals ook door de raad is goedgekeurd. De uitkomsten van zowel het sociaal-economische als van het verkeersonderzoek zullen van belang blijven voor de verdere uitwerking van de reconstructie plannen voor de binnenstad. In welke richting die ook zullen gaan. Doordat de prijs van de brandstof olie de laatste jaren en zeker in 1970 sterk is gestegen, zal ook de prijs van de elektriciteit, zoals deze wordt uitgedrukt in de z.g. „kilowattprijs" verhoogd moeten worden in Schie dam. Deze verhoging van de kilo wattprijs gaat overigens vrijwel auto matisch in en staat verder geheel los van de verhoging van de elektrici- teits-tarieven, waarover door B. en W. ook een voorstel bij de gemeente raad is ingediend ter goedkeuring. Zoals bekend krijgen de Technische Bedrijven van de gemeente Schie dam de elektriciteit geleverd door het G.E.B. van Rotterdam. In het contract tussen beide gemeenten is nu een z.g. brandstof-clausule opge nomen. Hierin is vastgelegd dat de basis-kilowattprijs verhoogd dan wel verlaagd zal worden naar gelang de prijs van de door het G.E.B. gebruikte brandstof, in dit geval de olie. Begin 1970 was de prijs van de olie al gestegen tot f 50,- per ton, maar bedroeg eind 1970 bijna f 100,— per ton, een aanzienlijke stijging dus. Nu is de basis-kilowatt- prijs om te kunnen werken gefixeerd op de gemiddelde brandstofprijs van het derde kwartaal van het voor gaande jaar en dat is. voor 1970 uitgekomen op een prijs van f 63,30 per ton. Voor de groot-verbruikers wordt de prijs automatisch doorberekend, doch nu gaat het ook gelden voor de klein-verbruikers, t.w. de woonhui zen, de winkels, de kleine bedrijven. Dit komt neer op een prijsverhoging van 0,7 cent per kilowattuur en wel van 8 naar 8,7 cent per kwH. Voor een verbruik in woonhuizen van meer dan 1320 kwH is dat van 7 naar 7,7 cent; voor nacht- en weekendtarief van 3.98 naar 4,05 (I.M.) i v V t r Westendorp in het prachtige Ti- roolse Brixental met als omlijsting de machtige Kitzbuhler Alpen zouden we eigenlijk aan ieder mens willen aanbevelen om daar hun zomervakantie eens door te brengen. De fascinerende omge ving is vbor wandelingen zo ide aal, dat alle leeftijden er hun va- kantiehart kunnen ophalen. Watervalletje, bossen en alpen weiden omgeven door de Hohe Salve, 1827 mtr., die U zowel te voet als per kabelbaan kunt be reiken. Daarbij uitrusten in echte berghutten met geweldige pano rama's zullen voor U een sprookje zijn van dit prachtige Westendorf. Het ligt voor excursies zo centraal dat U, hetzij per touringcar, per trein of eigen auto overal gemak kelijk heen kunt. De hotels en pensions zijn er zeer goed en bovendien goedkoop. Rust en ontspanning wisselen el kaar af. cent; voor krachtstroom van 16 naar 16,7 cent en voor kleinverbruikers zonder vastrecht van 25 naar 25,7 cent. Deze verhoging gaat in per 1 januari 1971. Aangezien echter in Schiedam de elektriciteits-meters maar eens in de twee maanden worden opge nomen is de volgende regeling getroffen. In januari en februari wordt de meterstand opgenomen; het daarbij vastgestelde elektrici teitsverbruik wordt berekend vol gens de oude prijzen. Wat echter na die opname wordt verbruikt, vast te stellen bij de meter-opneming in maart en april, wordt berekend volgens de nieuwe prijzen. Waarvoor dan nog weer later de rekening gepresenteerd zal worden Zo vader, zo zoon was het in het weekend ergens in een huis in Schiedam. Waar vader en zoon verschil van mening kregen over de vraag hoe de nieuwe tv aangesloten moest worden. De zoon was het helemaal niet met zijn vader eens en pakte zijn bord met het menu van de dag erop beet en mikte de krootjes in het gezicht van zijn vader. Die met een gespleten lip naar het ziekenhuis moest worden gebracht. De gealarmeerde politie was het tenslotte die zorgde dat er een goed beeld in de kamer kwam! 's Avonds kunt U er van alles be leven, er zijn leuke, kleine cafee tjes - Dancings - gezellige terras jes - Wijnkelders en de Tiroler- en Heimatavjonden. De bevolking is vriendelijk en zeer gastvrij en men geeft wekelijks voor U dorpsconcerten in kleder dracht. Laten we vooral niet vergeten het prachtige, verwarmde openlucht zwembad met de heerlijke ligwei- den. U kunt er paarden huren, bergfietsjes en huifkarren. De heer Villerius van het bekende Schiedamse reisbureau is qen der reisleiders van Westendorf en vertelt o.m. het volgende: Zomers ga ik met de gasten dik wijls wandelen en of ze nu 8 of 80 jaar zijn de mensen gaan alien gezellig mee en we drinken rustig koffie in één der berghutten. Ze kunnen mij alles vragen, want ik ben in deze omgeving reeds jaren bekend. Dit seizoen staat ook weer een zgn. vraagteken dagtocht op het programma, de mensen weten dan beslist niet waar ze heen gaan. Deze tocht is vorig jaar een ge weldig succes geweest. Vele nieuwe excursies staan op het programma en Vele mensen komen voor de 2e en zelfs 3e keer bij mij terug. Westendorf in Tirol is een vakan tieparadijs. Voor jong en oud. Wilt U er alles over weten en gra tis de kleurenfolders ontvangen, of nog beter, gelijk inschrijven voor dit lustoord Wendt U dan tot Reisbureau Vii lerius - Broersveld 167, Schiedam Telefonisch gaat ook 26 96 29. C.S.M. Men schrijft ons: „Geachte redactie, Met alle respect voor het journalistieke talent van uw Sebastiaan, zo meen ik toch dat hij in zijn stukje „Dr. K. Simonis" de hem toegemeten perken uitvoerig te buiten ging. Als hij zich al wil mengen in de chaotische verdeeldheid van meningen die deze benoeming in het bisdom heeft opgeleverd en in nog veel grotere mate in de toekomst te zien zal geven, laat hij zich dan eerst goed informeren. Dan zou hij niet schrijven over dr. K., maar over dr. A. J. Simonis. Dan zou hij niet schrijven over een afgetreden Diocesane Raad, maar over het bestuur (drie personen) van deze 30 personen tellende raad. Die raad is overigens samengesteld op bijzonder democratische wijze. Dat de heer Sebastiaan zich nooit heeft ingespannen om daaraan één bijdrage te leveren kan ik hem niet kwalijk nemenwel als hij nu vragen gaat stellen die hij zich beter bij de keuze van de raad in 1968 had kunnen stellen. Als u zo nodig een cadeau wil zenden aan de nieuwe bisschop, dan moet u dat ook doen aan de andere leden van het bestuurscollege. Maar dan als een steun voor het enorme werk en de zelfverloochening die deze hebben laten blijken door hun medewerking toe te zeggen. En dit alleen maar voor het welzijn van het bisdom terwijl zij, blijkens hun publicatie, nauwelijks enige positieve verwachting hebben omtrent een wezenlijk pastoraal beleid. Maar nogmaals: meneer Sebastiaan, informeer u eerst, alvorens in dit blad dat huis aan huis verspreid wordt, op basis van valse gegevens oproepen van welke aard dan ook te doen, waardoor de verscheurdheid binnen het bisdom alleen nog maar groter kan worden. Het is geen tijd voor hoera-geroep, alleen voor bijzonder ernstige bezorgdheid. H.J. W. (Naam en adres ter redactie bekend) Geachte H.J. W., Met uw brief van~14 februari wil ik het op uw gezag - graag eens zijn. Ik heb de foute gegevens geput uit een landelijk dagblad, het ware inderdaad wijzer als ik ze „ter bevoegde plaatse"had verzameld of minstens gevérifieerd. Ik blijf van mening dat het een goed gebruik, getuigend van verdraagzame naastenliefde is, om een Bisschop bij zijn wijding namens zijn diocesanen een cadeau aante bieden. Dat dan ook alle andere leden van het bestuurscollege geschenken krijgen lijkt mij zeer ongewoon. Overigens hartelijke dank voor uw eerlijke, opbouwende reactie. SERASTIAAN De 26-jarige H. de B. werd bij een bouwwerk in Kethel op heterdaad betrapt toen hij zich naar zijn auto begaf, waar enige dozen tegeltjes lagen opgestapeld. Het bleek niet zijn eerste rit, want in zijn kelder werden er nog enige honderden aangetroffen. De schnabbel gaat dus niet door. Renault 12 1300 cc 7865,— L 8255,— TL Renault 6 845 cc 6625,— L 6700,— TL 7150,—TL-1100CC Renault 4 845 cc L 5700,— Export Renault 16 1565 CC; 9767,— L Renault 16 TS 11158,— Super Automatic 14510,— U kent van de Renaults alleen de buiten kant? Leer ze ook van binnen kennen Ontdek hoe ruim ze zijn zonder die rart, onhandige heuvelrug midden in de auto. Gevolg van voorwielaandrijving. Ander plezierig resultaat van Renault voorwiel aandrijving: ongevoeligheid voor zijwind. Alle Renaults zijn reeds op de fabriek tegen roest beschermd met TECTYL-ML. 92 Frijswijzigingen voorbehouden - Prijzen inclusief BTW af importeur

Het Nieuwe Stadsblad | 1971 | | pagina 15