BALLY PORTRET VAN RIETJE KONINGS BQ0T fluifvroweli/ke. oVerpeinzing&L-, DANNY KAY IN „DE DOELE" Kalfsoesters Orient ,J>E Honk viert eerste lustrum Schoenen WATERVRIENDEN' Lustrumreceptie van 'f Honk Ds. K. SCHURING EN ZIJN EERSTE PAAL SPORT- en DUIKER HORLOGES C. KOK SCHIEDAM - TELEF. 267937 BROERSVEST 93 ALS EEN TREIN Brt 9? 99 H.P.v.Geloven PERSOONLIJKE LENINGEN BLOEMBOLLEN EN ROZEN HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 3 - VRIJDAG 26 FEBRUARI 1971 c' I -i i «Srr 'V-'i.l'IV, 1«|-HIH En dit is dan Rietje Konings van het „Lentefeest". Meer hierover leest u hieronder. Maar u heeft er al zoveel over gehoord, dat u nu zegt: daar gaan we ook wat aan doen. Bellen: 705381. Rietje Konings en dan zegt u meteen „Lentefeest" leeft in een wondere wereld. Zij heeft ruim 150 invaliden van Schiedam, Rotterdam, Vlaar- dingen en Overschie op haar lijstje staan. Zij bezoekt ze zoveel mogelijk zélf of belt die of gene op. U weet dat op 3 april 1971 het grote Lentefeest voor alle invaliden in de Sporthal „Margriet" plaats heeft. U hoeft maar even te bellen 705381 en u krijgt Rietje zelf aan de telefoon. Tenminste... in de morgenuren. Des middags is zij met haar autootje de hort op. Want helemaal alleen iets op poten zetten, gelooft u mij, dat is een sinecure. Echter niet voor deze Rietje Ko nings. En dan heeft u vandaag met haar foto meteen een beeld dat helemaal af is. Rietje die naar één doel streeft: een clubhuis voor alle invaliden van Schiedam En dan komt het wonderlijke. Het clubhuis is er nog niet. Maar komt er beslist. Zijn we allebei heilig van overtuigd. Fijn als je zoveel vertrou wen in de mensen hebt en blijft behouden. Door alle jaren heen. Wat dat betreft hebben we elkaar mees terlijk gevonden. Ik schrijf alleen wat of zij doet. Maar Rietje onderneemt alles. Weet zo langza merhand iedereen van de noodzaak van dit clubhuis te overtuigen Ergens zal het komen te staan. De firma de Jager zegde 8 lampen voor de conversatiezaal toe, Swideski deurenfabriek aan de Korte Haven aangepaste voordeuren en een onbe kende (naam van hem bekend) spiegels voor de toiletten... U ziet dus dat het er allemaal komt. Het draaiboek is in de maak. Hoort u binnenkort alles van. Graag nog even geduld. 14 VERSCHILLENDE TYPEN (w.o. model met: Minuutring, Wereldtijden ring, Hartslag ring en een Tachymeter ring) Vanaf 49,50 bij Uw K.E.S.-winkelier Wel even de aandacht gevestigd op het feit dat de firma Perquin, de betere baby-speciaalzaak voor Schie dam een wandelwagen ter waarde van f 125,- als een der hoofdprijzen heeft beschikbaar gesteld. Nou u weer! Telefoon: 705381 Een waardebon van de firma Wil lem? Ernsting op de Rotterdamse- dijk, bij u overbekend. De firma Verkade, juwelier, schonk manchet knopen met een sterrebeeld. Een huisvrouw gaf bij Rietje, Rossini- straat 25, Groenoord een briefje van tien gulden af. Drogisterij en parfu merie V.d. Sman op de Hoogstraat drie verschillende toiletartikelen. Geweldig enthousiast zijn de leden van de Vrouwenclub „Onder Ons". Zij verkopen loten, maar Rietje mag donderdagmiddag ook wat prijzen af komen halen. Ziet u, zo hóórt het eigenlijk ook. Allemaal gezellig inhaken, Rietje thuis bellen, juist: 705381, ik kan het wel dromen en ze stuift zo naar u toe om het te komen halen. „Iets vragen voor jezelf doe je nooit. Voor een ander heb je het wel over. Voor dit Lentefeest wel in het bijzonder", oordeelt Rietje, die niet te verslaan is. Als je naar andere steden kijkt, komt Schiedam eigen lijk pover (tot nu toe) uit de bus. Nee, duizendmaal nee, ik ga beslist niet zeggen, dat Schiedam een moeilijke stad is. Dat etiket wordt zo verschrikkelijk vervelend. Schie dam is echter wel een heel voorzich tige stad. Eén met inwoners, die de kat eerst uit de boom kijken. Maar als ze dan ook uit hun slof schieten, loopt een aktie als een trein. Een prachtig voorbeeld was daarvan het Dafje voor zuster Keizer (ze heeft helaas met haar brommer een ongelukje gehad, maar knapt geluk kig weer op. Gauw beter worden Keizertje, je Dafje wacht). Het moment waarop symbolisch dat wagentje in miniatuur werd aange boden, vergeet ik mijn leven niet. Laat Rietje Konings ook dit mo ment straks kennen. Laten de Itcrf Kf>n*ine>mk, ueui V3n Dalen De „Oriënt" is te allen tijde in een sluier van geheimzinnigheid gewik keld geweest en zal dat ongetwijfeld altijd blijven; ook voor wat betreft keukengeheimen, Het was ons daar om een bijzonder genoegen de chef de cuisine van het Rotterdamse Rijnhotel, Sipko Hazenberg, bereid te vinden een tipje van deze culinaire sluier op te lichten. Speciaal voor de Chiquita Recepten- dienst creëerde hij het onderstaande recept dat onbetwist bij u in de smaak zal vallen. Kalfsoesters „Oriënt' personen) (voor 4 De Watervrienden gaan weer een nieuwe activiteit ontplooien. Zij gaan nl. op maandag 1 maart om 7.45 uur van start in het Sportfond- senbad met een geheel nieuwe groep van boven de 14-jarige leeftijd voor show-zwemmen en figuurdrijven. Ieder die in het bezit is van 2 diploma's is van harte welkom. De leiding van deze groep is in deskun dige handen van mevr. E. van Selm-van Tol, die goede ervaringen heeft met deze tak van sport. Tevens is er deze avond gelegenheid voor diegenen die niet kunnen zwemmen ook te komen. Er komt een opleiding die alleen bestemd is voor diploma f. Dus allen die niet zwemmen kunnen komen ook. Ook zijn zondag een achttal leden naar Rijswijk geweest om examen te doen voor hulp-instructeur. Het werd een groot succes voor instruc teur A. Kalkhoven, daar alle candi- daten geslaagd zijn, zodat het corps instructeur weer uitgebreid is en dit ten goede komt aan mensen die niet kunnen zwemmen. Dé geslaagden zijn: mevr. C. de Swart, mevr. H. van Beek-van Nielen, mevr. J. M. van Nierop, mevr. O. Grijp-van Tiel, mej. R. v.d. Tuin, mej. C. Bras, mej. W. Hoogen- doorn, dhr. B. Geyp en dhr. G. v.d. Brug. invaliden van Schiedam op 3 april de zékerheid hebben, dat heel Schie dam achter hun staat. Heel Schiedam? Wat denkt u van de gasten van „Het Zonnehuis" in Vlaardingen, met hart en ziel nog aan Schiedam gebonden? Er komen er straks een 30 a 40, waarvoor rollende brancards etc. beschikbaar zijn gesteld. Wijkzusters hebben medewerking beloofd, de mannen van de Kon. E.H.B.O. en „Christo- phorus", het Rode Kruis. Rietje heeft contact opgenomen met diver se huisartsen van deze patiënten. Geen bezwaar, ze mógen komen. Heerlijke gedachte, dat u hier heel diep in uw bedachtzame hart hele maal achter staat. U weet nu dat dit allemaal doorgaat. Ook als u... Dat bestaat niet, dat u deze geweldige vrouw gewoon in de steek laat. Ik leef mee met de eerste paal voor de nieuwe Gereformeerde kerk, omdat dominee Schuring in al zijn enthousiasme iedereen meesleept. Zou Rietje Konings? Gironummer 5399, Ned. Middenstandsbank, nr. 683680366, t.n.v. „Lentefeest" en het wordt een feest uit duizenden. Menigmaal zal zich misschien afvra gen: hoe redt deze huisvrouw dit allemaal? Een klein geheimpje ver klappen: met de steun van haar man. En... huisvrouwen, die haar zomaar spontaan hulp aangeboden hebben. Want stofzuigen, koken en al die toestanden meer, plus tele foontjes aannemen, ja, dat gaat niet. In huize Koningsaan de Rossini- straat 25 wél. Nog gauw even iets recht zetten: een huisvrouw schonk het fonkelnieuwe boek „De toren van Babel" als prijs voor de loten, maar er zijn ook al twee paar beeldige baby-slofjes. Het wordt een pakhuis daar. Bellen: 705381. Fijner dan dat zij het u doet. Want Rietje Konings is een doorzettertje, waar voor ik mijn bontmuts afneem... Ter gelegenheid van haar vijfjarig bestaan viert ,,'t Honk" feest en wel op de volgende dagen Zaterdag 27 februari: met medewer king van „The Mississippi Steamboat Stompers". Aanvang half negen. Zondag 28 februari: normaal ge opend vanaf half negen. Dinsdag 2 maart: met medewerking van „De Band Zonder Naam". Aanvang half negen. Woensdag 3 maart: normaal ge opend vanaf half negen. Donderdag 4 maart: met medewer king van „The Mother's Pride' Aanvang half negen. Vrijdagavond 5 maart: CAR NAVAL. Alleen voor leden. Inlichtingen: A. Reijnhout, tel. 263090. Benodigdheden: 8 kalfsoesters van 70 gram; 8 verse vijgen; 4 schijven ananas; 4 halve perziken; 4 bananen, gehalveerd; 100 gram boter; halve pot mango chutney; 2 dl. demi-glace (of magere jus); 1 dl. room; 1 groene en/of rode paprika. Bestrooi de kalfsoesters met peper en zout en braad ze in de koekepan met de boter aan beide kanten langzaam goudbruin. Haal de ananas en de bananen door de bloem en braad ze even vlug, om en om, bruin. Maak de perziken en de vijgen warm in water of vruchtensap. Maak de saus door bij 2 dl. demi-glace of magere jus een halve pot gehakte mango chutney en 1 dl. dunne room toe te voegen en dit even door te laten koken. Zonodig met peper en zout bijsmaken. Dresseer de kalfoesters op een schaal, leg op elke oester een vijg en prik hierop vervolgens een halve banaan met een prikker vast. Gar neer hier omheen de ananas en perziken en giet de saus over het vlees. Serveer bij de kalfoesters gekookte rijst, vermengd met wat vers gesne den paprika. een horloge van Japans precisiewerk. Moderne modellen 2 jaar gratis verzekerd. JUWELIER Meester horlogemaker Dr. Wibautplein 15 telefoon 706905 Ruime parkeergelegenheid 's-Maandags gesloten. Vrijdagavond koopavond Zondagmiddag 28 februari a.s. om 1 uur een kolderfilm van Danny Kay in de hoofdrol van „Afkloppen". In kleur. Toegangsprijs: 75 cent p.p. voor alle leden van het clubhuis „St. Joris Doele". Als een sociëteit vijf jaar bestaat, dan wordt daar een feestelijk tintje aan gegeven. Dat doet vanavond ,,'t Honk", waar u op hun honk vanavond van 8 tot 10 uur van harte welkom bent. Morgen, 27 februari zal ds. Schu ring met lange passen en hevige gebaren van alles tegelijk willen doen. Hij zal met vreugde in zijn onstuimig hart naar die eerste paal kijken, die dan voor „zijn kerk de grond ingaat. Och, een klein beetje egoist mag hij gerust zijn. Alleen mórgen dan, want als die nieuwe Gereformeerde kerk straks hele maal klaar is, is hij voor iedereen. Maar eerst nog wat over die paal, voordat hij morgenochtend wegge slagen wordt. Hij wordt nl. eerst door de kinderen geverfd. Heerlijk kliederwerk, waarvoor verfpotten en kwasten aanwezig zijn. Ouderen houden hier toezicht op. Diezelfde kinderen, maar ook anderen, mogen tussen 10 en 11 uur in „De Ark" een ballon afhalen. Die echter alleen afgele verd wordt tegen een papiertje waarop hun naam en adres staat. Al die namen worden dan aan de ballonnen vastgemaakt en met de eerste dreun van de heimachine de lucht in gelaten. Wélke ballon het verst kom t? Nu met geen mogelijkheid te zeggen. Wel daarna. Hiervoor wor den een pop en een vliegmachine uitgeloofd. Koffie drinken in „De Ark". Luisteren naar verschillende spre- kerds". Uw bijdrage leveren in de speciale ton, die daar is neergezet, want er is zoveel geld nodig. Als u het leuk vindt, mag u zelfs een paal voor uw rekening nemen: kosten f 120,-. Of een gedeelte ervan. Ds. Schuring vindt alles best. Als u uw bijdrage hierin maar blijft geven. Er zullen kopjes koffie worden verkocht, kroketten voor diegenen, die flauw geworden zijn van dat buiten wachten. Rekent u maar dat het druk zal worden op het bouwterrein bij de „Ark". Hoe meer zielen hoe meer vreugd en... hoe meer geld in het Bouwfonds. Waarvan de stand vorige week f 223.912,01 was. Er is gestreefd naar een bedrag van f 300.000,— Op z'n minst. Maar men blijft doorgaan met oude kranten, er komt een gewel dige fancy-fair op 30 april in de' Sportschool „Margriet". En zeg eens eerlijk, wie kan deze predikant in al zijn bruisende vitaliteit en overwoestbaar vertrou wen in de medemens weerstaan? Er moesten eigenlijk veel meer dominees van dit kaliber om ons heen zijn... M1EKE Erkende Autorijschool Aad van Leeuwen Steeds dezelfde instructeur met Vamor-diploma les in Volkswagen 12,per heel uur Prof. Kam. Onneslaan 129 Telefoon 26 55 78 Singel 92 Tel. 267113 Pakket 1100 Gladiolen IJSTil 50 Hollandse IrissenBO, 50 Ranonkels BB, 50 dubbele Anemonen St. Brigid IcJZÏ. 50 enkele Anemonen De CaenJkIZT 50 Acidanthera 3 verschillende Dahlia's en voor kamerkuituur 1 AmarylliskZltJj. Totaal 354 bloem bollen voor slechts fl. 17,90 Pakket 2: 10 grootbloemige Struikrozen in 10 soortem, A-kwaliteit II. 17,90 Pakket 3: 10 bloeiende Sierheesters in 10 soorten II. 17,90 Levering: Iranko huis incl. B.T.W. Voor rembourszending berekent de post fl 1,— P. BAKKER - BEEKLAAN - HILLEGOM-7 TEL. 02520-17341

Het Nieuwe Stadsblad | 1971 | | pagina 3