Muziek in de Aula SCHOOLSPORT- TOERNOOI Leuke reaktie van en voor mevr. A. Douw- Gille De Singel „PORTRET VAN NOORWEGEN" Stemmen in een willekeurige gemeente MARTIN GREEN BIJ DE KREEK Wie wi modern leren koken GEMEENTE SCHIEDAM Stemmen bij volmacht GEMEENTE SCHIEDAM WAGENINGENTEAM Judo-team naar Engeland Et» STICHTING VOOR HUISHOUDELIJKE ÉN GEZINSVOORLICHTING SCHIEDAM" r iininiiiiiiiiiiüiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiniiuiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiuiiiii NIVON SCHIEDAM donderdag 25 maart 8 uur HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 3 - WOENSDAG 24 MAAR. Schiedam Talelbón 26 47 81 De kookdemonstratie is weer ach ter de rug. Er waren helaas maar 5 dames, de demonstratie is door het slechte weer letterlijk en figuurlijk in het water gevallen! De volgende demonstratie is op 1 april (dit is geen mopje! en gaat natuurlijk over Pasen. U zult er verschillende leuke, lekkere en gezellige dingen zien en leren klaarmaken. Komt u vooral kijken en proeven! Waar blijven toch onze jonge meisjes die een middelbare school opleiding hebben gehad, op kan toor zitten, al dan niet verloofd zijn en graag modern willen leren koken? Zouden er nu echt geen 12 bij elkaar zijn in heel Schie dam? Geeft u zich nu vlug op, dan kunnen we direct na de Pasen beginnen! Vergeet u ook de cursus „Kleine Karweitjes" niet? We zitten op uw aanmelding te wachten om zo spoedig mogelijk te kunnen be ginnen. 't Is een cursus, die alleszins de moeite waard is. U leert er veel over alle „klusjes", die in huis altijd weer zijn op te knappen. Het bespaart u veel geld èn het wachten op de tijd wanneer er eindelijk eens iemand tijd heeft om u te komen helpen. Op „Creatief Handwerken" op dinsdag- of donderdagmorgen is nog plaats. We willen graag zo vlug mogelijk beginnen, komt u zich dus meteen opgeven? De „Inhabé" staat ook alweer voor de deur. We hopen daar ook in een stand vertegenwoordigd te zijn. Natuurlijk rekenen we op uw aller bezoek! Nog een heel prettige mededeling is, dat we mevr. Jeannette Bouw meester, binnenhuisarchitecte, weer bereid hebben gevonden om 3 avonden voor ons te verzorgen en wel op woensdagavond 12, 19 en 26 mei van 8-10 uur. 't Is wel wat vroeg om het al te zeggen, maar dan kunt u er vast rekening mee houden. Het is wèl zaak om er vroeg bij te zijn, want het aantal deelneemsters of deelnemers is beperkt! En hoe is het met de schoon maak? Zorgt u er ook nog wel voor, om- wat tijd voor uzelf te reserveren? Hebt u een goed plan opgemaakt van alle werkzaam heden en zorgt u voor voedzame, gemakkelijk klaar te maken, maal tijden? U weet het: zit u ergens mee, komt u dan bij ons om inlichtingen. Onze consumenten- informatrice is hier op dinsdag morgen van 9.30-12.00 uur. Woensdagmiddag van 1.30-4.00 uur en donderdagmorgen (om de 14 dagen) van 9.30-12.00 uur. Ons kantoor is open dinsdag- tjm vrijdagmorgen van 9.30-12.00 uur en u weet het: als de deur openstaat, loopt u gerust door om te zien of er iemand op kantoor is die u helpen kan. Sterkte met de schoonmaak en tot ziens op Korte Dam 5, tel. 264781. 1. De burgemeester van Schiedam brengt ingevolge artikel K3 der kieswet ter openbare kennis, dat ter secretarie dezer gemeente kosteloos verkrijgbaar zijn de formulieren voor de verzoek schriften om bij de a.s. verkiezingen van de leden van de twee de kamer der staten-generaal bij volmacht te stemmen. 2. Het verzoekschrift moet, behoudens het bepaalde onder 3, uiterlijk 14 dagen vóór de dag der stemming door de kiezer worden ingediend bij burgemeester en wethouders der gemeen te, in welker kiezersregister hij op de dag der kandidaatstelling is opgenomen. 3. Het verzoekschrift kan uiterlijk op de vijfde dag voor die van de stemming worden ingediend, indien de kiezer die bij vol macht wenst te stemmen zich, vergezeld van de kiezer die als zijn gemachtigde wil optreden, persoonlijk vervoegt ter secreta rie van de gemeente waar zij beiden op de dag der kandidaat stelling in het kiezersregister zijn opgenomen. 4. Het verzoek om bij volmacht te stemmen wordt niet ingewil ligd wanneer de verzoeker is toegestaan in een andere gemeen te aan de stemming deel te nemen. 5. Hij, die zich bereid heeft verklaard als gemachtigde op te tre den, moet op de dag der kandidaatstelling zijn opgenomen in een kiezersregister. 6. Een kiezer mag niet meer dan twee aanwijzingen als gemach tigde aannemen. 7. De volmachtgever is niet bevoegd de volmacht in te trekken of in persoon aan de stemming deel te nemen. 8. Als gemachtigde kan, bij een verzoek als bedoeld onder 2, slechts worden aangewezen de echtgenoot of echtgenote, een der bloed- of aanverwanten in de eerste tot en met vierde graad, de echtgenoot van een schoonzuster of de echtgenoot van een zwager, dan wel een der huisgenoten van de volmacht- gever. Onder huisgenoten worden verstaan zij, die blijkens het kiezersregister hetzelfde adres hebben als de volmachtgever. 9. Ten aanzien van een verzoek als bedoeld onder 3 geldt deze be perking niet. 10. Het onder 8 genoemde is niet van toepassing op kiezers, die door hun beroep of werkzaamheden herhaaldelijk of geduren de het gedeelte van het jaar waarin de stemming valt buiten hun woonplaats verblijven, zoals schippers. Dit geldt ook voor hun echtgenoten, voor zover deze in de afwezigheid delen. 11. Nadere inlichtingen worden ter gemeentesecretarie afdeling bevolking, c.a., Overschiesestraat 2, verstrekt. Schiedam, 16 maart De burgemeester voornoemd, H. Roelfsema De burgemeester van Schiedam brengt ter kennis van belangheb benden, dat aan een kiezer op zijn verzoek kan worden toegestaan aan de stemming ter verkiezing van de leden van de tweede kamer der staten-igeneraal op 28 april 1971 deel te nemen in een willekeu rige gemeente. 2. Deze mogelijkheid bestaat niet voor de kiezer, aan wie is toe gestaan bij volmacht te stemmen. 3. De kiezer, die van deze bevoegdheid gebrui'k wil maken, dient daarvan na de dag der kandidaatstelling, doch uiterlijk op de veer tiende dag voor die der stemming (dus uiterlijk op 14 april 1971), schriftelijk, door middel van een formulier dat ter secretarie van elike gemeente kosteloos verkrijgbaar is, mededeling te doen aan de burgemeester van de gemeente, waar hij op de dag der kandi daatstelling in het kiezersregister is opgenomen. Hij geeft daarbij op: a. zijn naam en voornamen of voorletters; b. de datum en het jaar van zijn geboorte; c. de gemeente, waar hij op de dag der kandidaatstelling in het kiezersregister is opgenomen, alsmede zijn adres aldaar op de dag der kandidaatstelling; d. de gemeente en het adres waar hij de verklaring, dat hij be voegd is in een willekeurige gemeente te stemmen (kiezers- legimitatiekaart), wenst te ontvangen. 4. De kiezer, die in het bezit is van een kiezerslegitimatiekaart kan zich houdens in gemeenten waar burgemeester en wethouders èen of meer stembureaus daartoe in het bijzonder hebben aangewezen, in een stembureau van zijn keuze ter uitoefening van zijn kies recht aanmelden. Indien burgemeester en wethouders in een gemeente een of meer zodanige stembureaus hebben aangewezen, worden de adressen daarvan ten minste veertien dagen voor de dag der stemmng ter openbare kennis gebracht. Deze adressen worden bovendien ver meld op een lijst, welke bij de ingang van elk stemlokaal in die gemeente wordt opgehangen. Schiedam, 16 maart 1971 De burgemeester voornoemd, H. Roelfsema De 4e Openbare Voordrachtsoefe- ning door leerlingen van de Muziek school heeft plaats op donderdag 25 maart a.s., aanvang 20.00 uur, toegang vrij. Medewerking aan deze avond ver leent de Orkestklas (symfonie-or kest) in werken van Archangelo, Corelli, Jurriaan Andriessen en Jan Masséus. Daarnaast zijn verschillende soli, duo's en kleine samenspelgroepen te beluisteren. Wederom is hier een unieke kans voor o.m. die leerlingen, die dit jaar hun keus van een eigen instrument mogen gaan bepalen; ze kunnen deze avond weer zien en horen, wat er met plezier in muziek en ijver in het studeren te bereiken valt op de verschillende instrumenten. Juist de medewerking van het orkest geeft hiertoe een prachtige gelegen heid en laat tevens zien, wat er met de strijk-, blaas- en slaginstrumenten aan samenspel gedaan kan worden. In verband met de te verwachten grote belangstelling is op extra zitplaatsen gerekend. Het zal op hoge prijs worden gesteld, wanneer kinderen beneden de 12 jaar zeker door (één van) de ouders worden vergezeld. Het optreden van het orkest valt vóór de pauze. De slotbijeenkomst wan het Wage- ningenteam op donderdag 1 april zal niet, zoals aangekondigd plaatsvin den in het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat, maar in de grote zaal van het zalencomplex Irene, Nieuwe Haven 155. De aanvangstijd blijft acht uur. In Centrum „De Kreek", Lange Haven 92, Schiedam is tegenwoordig heel wat te doen, ook voor jongeren. Op donderdagavond hebben zij hun „vaste" avond. Vanaf vorige week is er op maandag avond vanaf 7 uur de mogeüjkheid om aan karate te doen, onder leiding van Huub Kooyman. Bij overweldigende belangstelling zal een tweede avond in de week beschikbaar worden gesteld. De mogelijkheid om ook nog aan judo te doen is nog in voorbereiding. Van alle twee de sporten zal binnenkort een demonstratie wor den gegeven, speciaal voor de jongere jeugd en hun ouders. Op dinsdagavond houden een aantal creatieve jongeren zich intensief bezig met dramatische ekspressie en kreatief spel. Zij komen daarbij soms tot opvallende resultaten. Daarnaast onderzoekt het „geluids laboratorium" wat er zoal aan ekspressiefs te vinden is met het maken en vastleggen van geluiden. Onlangs werd de idee geopperd om iets aan yoga te doen. Thans worden de mogelijkheden nagegaan om een korte inleidingskursus te houden. Aan de hand van de daarvoor getoonde belangstelling zal worden bezien of een langere kursus haal baar zal zijn. Er zijn nog veel meer plannen (en niet alleen voor jonge ren bedoeld! Geldgebrek (zie aktie „Meer poen om Welzijnswerk te doen") verhin dert de direkte realisering ervan. Maar wat in het vat zit, verzuurt niet! Last, but nog least: Martin Green komt. Op 25 maart a.s. om 20.00 uur met zijn super disco sound. Deze bekende disc jockey zal bij voldoende belangstelling 1 maal per maand een disco-avond verzorgen in „De Kreek". Belangstellenden, maar vooral deel nemers zijn altijd welkom. Het telefoonnummer van „De Kreek" is 267767. Het schoolvoetbal- en handbaltoer- nooi wordt dit jaar gehouden op maandag 5, dinsdag 6 en maandag 13 april. Aan het voetbaltoernooi nemen 139 teams deel, verdeeld over 26 poules. De 316 wedstrijden hiervan worden gehouden op 8 velden. Voor het leiden van de wedstrijden zijn per dag 16 scheids rechters beschikbaar. In totaal 152 teams nemen deel aan het handbaltoernooi. Deze wedstrij den worden gespeeld op dinsdag 6 en woensdag 7 april. Er zijn 1520 jongens en meisjes bij betrokken. In dit weekend op vrijdag 26, zaterdag 27 en zondag 28 maart a.s. maakt een team van de sportschool Bishoff t.w. Theo den Hertog, Louis Nieuwenburg, Peter Bachs, Willem Wessel en Aad Ignatius een trip naar Londen. Waar de trainer-coatch van deze school Peter Lagerwaard ver schillende judo-wedstrijden maakt en de jongeren de trainings we dstrij- den. Hieronder een schrijven van me vrouw E. Mekes-Rosman, B.K. laan 201b. Maar leest u zelf maar. „Naar aanleiding van het artikel „In gesprek met het eerste hoofd Gem. kleuterschool aan de Laan vind ik het grappig te vertellen dat ik één van de leerlingen uit de beginperiode van deze school ben en ik meen mezelf te herkennen op één van de gepubliceerde school foto's. Deze schoolfoto stamt geloof ik uit het -* schooljaar 1922-'2 3. Veel herinneringen heb ik nog aan deze school. Ik woonde destijds in de Van Leeuwenhoekstraat en werd naar de school in de Laan gebracht door een kleuterleidster, ik vermoed een kwekelingetje. Zij woonde in de Villastraat of Ooster straat. Haar naam weet ik niet meer. Mijn moeder die het met mij eens is dat ik het meisje „x"op de foto ben weet ook de naam van deze kwekelinge niet meer. Mijn moeder weet nog wel dat ze mij naar de hoek van de straat bracht en dat dan die bewuste juffrouw op mij wachtte en mij mee naar school nam. Ook het huwelijks feest van juffrouw Gille weet ik me nog te herinneren, b.v. èen zang- hulde die de kinderen brachten in de hal. In deze hal stond een grote plant. Ik vond de pot waar die plant in stond zo groot, dat ik wel eens wilde voelen hoe zwaar hij was. Heel stiekem heb ik gepro beerd hem een beetje op te tillen en prompt brak die snertpot, met als gevolg een standje. Ook het St. Nicolaasfeest herinner ik me nog goed, want op dit feest zag ik dat zwarte Piet één van de juffrouwen was, die men zwart had gemaakt. Ik herkende haar stem en men had een klein plekje bij haar oor vergeten zwart te maken. Er waren op school twee uitgan gen. De ene uitgang was voor de kinderen die werden afgehaald en de andere was voor de kinderen die alleen naar huis mochten. Nou, je voelde je wel een zielige kleine knungel als je door die „afhaal"- deur naar buiten moest en dat is mij nog al eens overkomen, alleen mijn laatste schooljaar (inmiddels waren we verhuisd naar het westen van de stad) mocht ik wel eens alleen naar huis en maakte dan trots gebruik van de deur voor de „grote" kinderen. Dit zijn maar enkele van de herinneringen die ik heb aan de kleuterschool aan de Laan De Singel begint bij de Rotterdamsedijk en eindigt op het stationsplein. Vroeger heette het leukste deel ervan Emmaplein. Daar was een fraai perk met een prachtige smeedijzeren bloembak. Op dat plein heb ik een stuk van mijn leven liggen. Wij woonden tussen dokter Ormel sr. en dominee Schmidt van de Lutherse kerk. Er stond een geweldige kastanjeboom, de mooiste van heel de stad. Er tegenover lag „de Joodse begraafplaats" met een lief parkje eromheen. Het is om te huilen als je ziet wat er van dit fraaie stukje Schiedam is overgebleven! De hele Singel is één brok ellende: rijp voor de sloop. Van de Emmastraat - met op de hoek de apotheek van juffrouw Suyker - is al niets meer over. Daar is men begonnen met de bouw van het werkgedeelte voor het nieuwe Stadhuis. De schutting eromheen is versierd. En dat meld ik u met grote vreugde: kinderen van - naar ik meen - de Erasmusschool in de Huijsmanstraat, hebben daar op de grote lappen hardboard alleraardigste verfwerken aangebracht. U moet daar beslist eens naar gaan kijken. Moderne kunst waar de directeur van het Stedelijk Museum zijn vingers van af zou likken. Ik wil niet zeggen dat alle schilderstukken mij even diep ontroerd hebben (ja zeker, kunst moet nog steeds ontroeren! maar er is één „abstractje": een kaleidoscoop van kleuren, die boeiend door elkaar geklodderd een genoeglijke indruk maken, smaakvol, spontaan, lekker van samenstelling", om zó mee naar huis te nemen en er uren naar te zitten kijken. „Nou én? "hoor ik hardnekkige zwartkijkers vragen. Wel, dit: inderdaad krijg ik ook heel erg dikwijls de indruk dat onze stad „een achtergebleven gebied" is. Maar als je dan ziet - en dat moet je willen zien, je moet erop uit om het te ontdekken: dan wordt er door de Schiedammers-zelf ongelooflijk veel gedaan om er „met zijn allen" toch nog iets leefbaars van te maken! („Moet je opletten, hij begint wéér over amateurtoneel te drammen", denkt u). Vanavond schrijf ik over schilderen. Die school in de Huysmanstraat is niet de enige, waar men kinderen leert mooie dingen te maken. Bovendien is er „de kunstklas" in het museum, waarvoor veel belangstelling bestaat en waar jong en oud zich volledig uit kan leven in kleur en vormgeving. Wist u overigens, dat de toegang tot ons Museum gratis is? Vooral onze opgroeiende jeugd zou ik daar zo graag „in drommen "heen zien trekken. Maar ook gewone huisvaders met hun ijsjes likkend kroost of mistroostige werknemers die het allemaal wel geloven. Moeders natuurlijk ook, Moeders horen overal waar léven is. SEBASTIAAN Secretariaat: Damlaan 242, Telefoon 70 84 86 Een dia-programma door dhr. J. Dominicus uit Alkmaar, in zaal I van het gebouw Irene, Nieuwe Haven 155. Entreekaarten hiervoor verkrijgbaar aan het sekretariaat a 50 ct. en 's avonds ad. zaal. I

Het Nieuwe Stadsblad | 1971 | | pagina 3