Morgen viering van het .LENTEFEEST ÜbÜV uüv Margriethal" boordevol muziek ,yS 45" in Galerie Zwart/ W it-oase „Desolate Gravein De Vonk Kethel schonk grafsteen voor dokter Kuy 99- OP TEKENING HET NIEUWE STADSBLAD - RAG. 24 - VRIJDAG 2 APRIL 1971 K?l JUIRA f OAÖLIJfV - 85 0A9 - 0AJSMAT2 JWU3IH T3H De Kalinka's. MORGEN is het eindelijk zover. Morgen komen de speciale gasten op het Lentefeest van Rietje Konings in de Sporthal „Margriet". Om daar de inzet in te luiden van de bouw van een clubhuis voor invaliden in Schiedam. Met een éigen sportaccommodatie. U heeft er allemaal over gelezen in alle kranten. De uitnodigingen zijn de deur uit, de rolstoelen staan startklaar. Doch ook de busjes, die de invaliden naar dit unieke Lentefeest moeten vervoeren. Ook Cash and Carry heeft hiervoor een wagen afgestaan. Er zijn nog deze week verschillende prijzen binnengekomen. Het loopt allemaal als een trein. Een honderd invaliden met of zonder dieet zijn de speciale gasten op deze dag. De wijkzusters zullen hen opvangen, doch ook de sterke armen van het Rode Kruis en de E.H.B.O. Muziek! Verklede kinderen, die naar een prijsje zullen dingen. Een kort aanbevelingswoord van burge meester H. Roelfsema. Dan barst het allemaal los. Het programma heeft u allemaal gelezen. Anders hoort u het morgenmiddag om 2 uur wel, zaal open 1 uur. Toegangskaarten vol wassenen f 1,25, kinderen f 0,75. U kunt hier de gehele middag en avond blijven, want het is een rijk en gevarieerd programma, wat u gebo den wordt. Er tussendoor stands bezoeken, de naam van de prachtig aangeklede pop raden. Uw geluk ten behoeve van dat clubhuis beproeven in verschillende grabbeltons, de winkel van Sinckel. Er zullen prijzen bij opbod verkocht worden, maar ook notaris C. F. J. v.d. Valk zal de trekking van de grote loterij ten bate van dit doel verrichten. Prijzen teveel om op te noemen. U kunt de gehele dag tegen billijke prijs iets gebruiken. En ook daar door uwsteentje bijdragen aan de Operatie Clubhuis Invaliden". Waarvan al een tekening gemaakt is. U kunt dit ontwerp morgen kopen. Allemaal voor dat éne doel: dat clubhuis... Het komt! Maar het kan heel gauw een realiteit worden, als u morgen uw financiële steentje hieraan bij draagt. Als u van uw belangstelling blijk geeft. Als u volmondig ,ja" zegt tegen dit clubhuis. Rietje Konings en haar man hebben enorm veel werk verzet. „Doorgedouwd", anders kom je er beslist niet. Dit clubhuis MOET er komen. Tot ziens allemaal morgen in de Sporthal „Margriet". Ij ü- <5- f&>f&j<&j«&j<lL<Xj&j&j«?u(8j3 Het zal de Schiedammers plezier doen dat van 3 tot en met 30 april a.s. een tentoonstelling van schilde rijen, aquarellen en gedichten van de leden van „S45" in Galerie Zwart/- Wit - Oase aan de Dam 2 te bezichtigen zijn. Dagelijks van 9-18.00 uur, op vrijdagavond tot 9 uur. Iets om te onthouden. Iets wat beslist de moeite waard is. Joop Vos praat programma aan elkaar. De groep Pink Label, die aan het Lentefeest hun medewerking verlenen. MIEKE Les Diaboliques. RAM (21 maart - 20 april) Deze week ondervindt u, evenals in de voorafgaande, enige tegenstand van oude relaties. U moet rekening houden met hun gevoelens, aangezien u vrij snel en bijna op overrompelende wijze een besluit genomen hebt, dat hen niet lekker zit. Laat maar even sudderen en ga niet om uitleg vragen, omdat het om emotionele dingen gaat. STIER (21 april - 20 mei Kalmaan met uw tijd en ook met de duiten. U heeft zin het leven letterlijk met mooie dingen te versieren, maar waar wilt u het allemaal laten? Houdt u maar liever aan het werkprogramma, dat is uitgebreid genoeg om u aan de gang te houden, deze week en de komende weken ook. Oppassen voor kou op de keel en te zwaar voedsel. TWEELINGEN (21 mei - 20 juni) U kunt deze week verzeilen in een netelige kwestie, als u zich al te spontaan beschikbaar stelt als arbiter. Kijk eens even de kat uit de boom, want misschien is het sop de kool niet waard! U bent trouwens druk genoeg met een project dat u bezig houdt en waarvoor u uw tijd nodig hebt. Kans op een interessant gesprek met een nieuwe relatie. KREEFT (21 juni - 20 juli) Geen week voor uiteenzettingen met Schorpioentypes, een misverstand zit er namelijk dik in. U ziet de dingen wat zweverig en de andere partij heeft wat te lange tenen. U heeft een grandioze inval en zet een vervelende kwestie met succes recht. Niet te vlot zijn met lenen aan iemand, die liever lui dan moe is. Buitenkansje mogelijk. LEEUW (21 juli - 20 augustus) Ook deze week brengt nog geen oplossing in de hangende kwestie die u zo ergert, omdat men u onsportief heeft behandeld. De zaak is echter in goede handen en u doet er goed aan filosofisch af te wachten. Sommige lieden zijn nu eenmaal vrij misselijk in hun manier van doen. Er doet zich een nieuwe kans voor die u nu met verstand moet aanpakken en nu wel met voorlichting van vertrouwde relaties. MAAGD (21 augustus - 20 september) Als u doorgaat met toegeven aan allerlei stemmingen, kunt u deze week beter op zolder gaan zitten, anders wordt het nog kibbelen en dat is in strijd met uw vreedzame aanleg. Zou u er niet eens lekker uitgaan en flink doorwaaien? U moet een paar dingen eens rustig doordenken en dan een verstandige conclusie trekken. Dat zal iedereen opluchten. Prettige brief rhogelijk. WEEGSCHAAL (21 september - 20 oktober) Ietwat rommelige week mogelijk, doordat iemand zich niet aan zijn belofte houdt, waardoor uw programma in de war raakt. Houdt voet bij stuk en biedt niet uit pure goedigheid aan, de ontstane scherven te helpen ruimen. Dat is werk voor degene die de brokken heeft gemaakt. U heeft wel belangrijker dingen te doen en heeft recht op concentratie en rust bij uw werk. Pas op voor tocht en oververmoeidheid, anders draait het weer uit op een stijve nek. SCHORPIOEN (21 oktober - 20 november) Kans op een kleine reis in genoegelijk gezelschap. Wel heeft u het nodige te verrichten, maar ook dat loopt lekker. Laat u deze week geen extra karweitjes aanpraten, want u komt maar net rond met uw tijd. Oppassen voor onnodige uitgaven of verlies van geld. Een onverwachte gebeurtenis wekt aanvankelijk uw ergernis, maar uw gevoel voor humor doet gelukkig de rest. Interessante ontmoeting mogelijk. BOOGSCHUTTER (21 november - 20 december) Probeer het gezellig te houden deze week. U heeft neiging uit te vallen door iedere plagerij, of wat u daarvoor houdt en dat is nergens voor nodig. Een beetje rust zou u goed doen, hol dus niet te hard achter uw plichtsgevoel aan. Verschuif overbodige karweitjes naar later en let goed op, want er is iets heel plezierigs mogelijk, mits u zelf maar in de stemming komt. STEENBOK (21 december - 20 januari) Maak deze week vooral gebruik van uw gevoel voor humor en doe niet zwaar op de hand bij kleinere tegenslagen. Uw neiging tot teruggetrokken mediteren zult u even moeten onderdrukken om aktief deel te nemen aan het dagelijks gebeuren. Als u goed weet te luisteren zult u bemerken, dat u nu eens iets kunt doen voor iemand, die als regel altijd voor u opkomt. Niet zuchten, maar doorzetten. WATERMAN (21 januari - 20 februari) Kans op botsing met een Schorpioen, die toch al niet erg geduldig is. Als u goed nadenkt zult u moeten toegeven dat u, door gebrek aan inzicht en te grote nieuwsgierig heid, de bui zelf heeft uitgelokt. Voorkom dus verwijdering, door u achteraf te houden en niets te vragen. U heeft een prettige ontmoeting en doet daarbij splinternieuwe ideeën op. Oppassen voor tocht en te zware lichamelijkè inspanning. VISSEN (21 februari - 20 maart) Dit kan een prettige week worden, als u weet bij te sturen en te luisteren. Uw ideeën zijn goed, maar die van anderen ook en u moet zien tot een vergelijk te komen zonder dat er onaangenaamheden ontstaan. Een recente ervaring moet u geleerd hebben dat u er glansrijk naast was toen u zo koppig doorzette! Laat uw niet geringe ervaring een woordje meespreken en het resultaat zal u genoegen doen. Niet onnadenkend omgaan met scherp gereedschap. De animo voor die bescheiden YMCA sociëteit aan de Lange Haven 129 neemt elke week weer grotere vormen aan. Zo verwacht men dat dit ook zaterdagavond a.s. weer zo zal zijn. „De Vonk" hoopt voor de tweede maal in dit seizoen de supergroep „Desolate Grave" binnen de vier muren te hebben. De eerste maal dat deze groep optrad werd het een groot succes en de toen velen zelfs heel vele belangstellenden zullen het met deze woorden best eens zijn temeer omdat deze groep tot het einde van de avond de zaal bleef vullen. Daarom krijgen velen zulks op veelvuldig verzoek hun zin en het bestuur kan dus met „enige vreug de" mededelen dat „Desolate' Gra ve" zaterdagavond a.s. weer bij de YMCA Soc. „De Vonk" speelt. En dat spelen zal uiteraard weer bestaan uit die geweldige commer ciële sound waardoor deze groep groot is geworden en nog groter kan worden. Zaterdagavond dus weer nummers voor elck wat wils. Het zal best weer druk worden. Daarom zijn er weer kaarten te verkrijgen in de vóór verkoop op vrijdagavond a.s. van 8 tot 11 uur in de mini-sociëteit het Vunderke, eveneens aan de Lange Haven 129 tegen betaling van het geringe bedrag ad f 2.50. De gezellige groep „Desolate Grave" en de sfeer in het jeugdgebouw wachten ook op jou om maar niet te spreken van de kassa die de belachelijke lage prijs van f 2,50 moet ontvangen. Het bestuur ontvangt je met plezier om jou nog meer plezier te bezor gen. Met toestemming van de echtgenote van wijlen dokter P. v.d. Kuy heeft zich na zijn dood een comité gevormd, bestaande uit de echtparen Heeroma, Jongste, Quartel en J. Vlugman-Kerklaan, teneinde met de gehele Kethelse bevolking, waar onder hij destijds zijn patiënten had, doch ook die uit Groenoord en Schiedam als laatste blijk van hun aanhankelijkheid een grafsteen te schenken op het kerkhof van de Hervormde kerk te Kethel. Eenvoudig van opzet is het een monument geworden van hun dank baarheid voor hetgeen deze onverge telijke dokter gedurende vele jaren voor zijn patiënten in Kethel is geweest. Die op hun beurt met het aanbieden van deze steen zijn naam onuitwis baar hebben gebeiteld op zijn laatste rustplaats. Een heel apart gebaar...

Het Nieuwe Stadsblad | 1971 | | pagina 24