SCHRIJVER heerlijk onbezorgd kapsel Ocean Group schenkt 1000 pond sterling aan stichting behoud Borobudur GEEN NIEUW- MEREVELD 1 WEEK IS HET Stichting Prins Bernhard 60 jaar DE RESULTATEN SCHIEDAMSE KERN THEMA-AKTIE Hermes D. V.S. organiseert Juniorentoemooi Honkbalnieuws van „De Roode Zon' CONTACTAVOND NATUURGENOT IN HUIS ORIGINELE PAASVIERING IN ST. JANSKERK COIFFURES met zo'n 79.- it 69.- 79.- 135.- 29.50 159.- 119.- 79.50 Honderden pasmodellen staan voor U klaar Vrij toegang gratis advies. Ook vrijdagavond geopend van 7-9 uur. BROERSVEST 68 HET NIEUWE STADSBLAD. - PAG. 30 - YRIJDAG 2 APRIL 1971 De Stichting Prins Bernhard 60 jaar" schrijft ons: „Teneinde de 60e verjaardag van Zijne Koninklijke Hoogheid de Prins der Nederlanden op 29 juni a.s. een bijzonder karakter te geven, is een Werkcomité gevormd. Dit Comité stelt zich ten doel een landelijke inzameling te organiseren, waarvan de opbrengst aan de Prins ter nadere bestemming zal worden aangeboden. Wij hebben ons voornemen aan de Prins voorgelegd, waarop hij de wens te kennen heeft gegeven het inge zamelde bedrag te bestemmen voor een nationaal doel. Nadat hierover door ons Comité overleg is gepeeld met de dierentuinen in Amsterdam en Rotterdam, is besloten hiervoor in eerste instantie „Artis" aan te wijzen. Het Bestuur van „Artis" heeft toegezegd het geld op korte termijn te zullen besteden aan een urgente verbetering van één der dierenverblijven, waarbij men denkt aan een nieuwe en grotere accom modatie voor de olifanten en neus hoorns. Indien de opbrengst van de inzameling dit toelaat, zal ook een bestemming worden gezocht ten behoeve van de diergaarde „Blij- dorp". De Prins bleek met deze voorstellen zeer ingenomen. Een Algemeen Comité heeft zich bereid verklaard aan de inzameling daadwerkelijke medewerking te ver lenen. Door het geven van een bijdrage dient u een dubbel doel. Enerzijds betuigt u uw waardering voor de persoon en het werk van de Prins, anderzijds helpt u mee aan de instandhouding van een waardevol instituut in de Nederlandse samen leving. Indien u hieraan een bijdrage wilt geven, dan kunt u deze storten op: giro 2300000 van de Kon. Ned. Jaarbeurs, Utrecht, giro 500900 van het Prins Bemhard- fonds, Amsterdam, bij alle Handelsbanken in Nederland, de C.C. Boerenleen- en Raiffeisen- banken en de Spaarbankèn, leden van de Nederlandse Spaarbankbond. Ten gunste van: Stichting Prins Bernhard 60 jaar. Giften zijn fiscaal aftrekbaar volgens de geldende regels. Zoudt u een kaartje van u persoon lijk of van uw onderneming aan het secretariaat willen sturen, teneinde dit in een aan de Prins aan te bieden boek op te nemen? Werkcomité/Bestuur: Mr. H. W. Bloemers, voorzitter. Arnhem. Voorz. Ver., tot Behoud van Natuurmonumenten in Neder land. Mr. C. L. W. Fock, Vice-voorzitter, Amsterdam. Oud-commissaris der Koningin in de Provincie Groningen. W. H. A. C. Boellaard, Secr./penn., De Bilt. Voorz. Kon. Ned. Jaar beurs. Mr. K. H. Beyen, Laren (N.H.). Lid Raad van Bestuur Amro-Bank. Drs. P. C. W. M. Bogaers, Laren (N.H.). Voorzitter Gewest Gooiland. A. Mozer, Epse (Gld.j. Directeur Generaal hon. E.E.G. Mevr. dr. H. Verwey-Jonker, Utrecht. Kroonlid van de S.E.R. De P. H. Holt Trust heeft namens de Nederlandsche Stoomvaart Maat schappij „Oceaan" N.V. te Amster dam en de Blue Funnel Line te Liverpool, die beide deel uitmaken van The Ocean Steam Ship Group, 1000 pnd.st. geschonken aan de Stichting Behoud Borobudur. De Stichting Behoud Borobudur beij vert zich om de 1000 jaar oude boedistische tempel op midden Java te restaureren. De beide scheepvaartmaatschappijen hebben een relatie met Indonesië die teruggaat tot het midden van de vorige eeuw. De heer G. P. Holt, Vice Voorzitter van de Raad van Bestuur van The Oceaan Steam Ship Co. Ltd. zei: ,,Wij zijn trots op onze jarenlange goede relatie met Indo nesië, daarom ook zijn wij blij dat wij deze bijdrage kunnen leveren aan de restauratie van dit prachtige monument van de oude Javaanse beschaving". De Nederlandsche Stoomvaartmaatschappij Oceaan N.V. en de Blue Funnel Line onderhouden een maandelijkse dienst tussen het Continent van Europa en Engeland en een groot aantal havens in Indonesië. Kortgele den heeft Blue Funnel haar vaartijd tussen Europa en Djakarta met acht dagen kunnen verkorten. Dit is voornamelijk te danken aan het feit dat Djakarta als eerste haven is gekozen in plaats van Belawan. De handel met Indonesië is na 1968 sterk gestegen. In 1968 importeerde Indonesië goederen ter waarde van plm. f 2,6 miljard, het Nederlandse aandeel hierin was f IS5,4 miljoen. In 1970 steeg de import van Indonesië tot f 4 miljard, waarvan ter waarde van f 171,1 miljoen uit Nederland kwam. Ook in Schiedam doet de politie aan de landelijke aktie Kern Thema Aktie mee. Op de Burg. van Haarenlaan en de Horvathweg had men 't er druk mee. Eén persoon bleek niet in het bezit te zijn van een rijbewijs, twee hadden geen kentekenbewijs bij zich, twee ken tekenbewijzen waren niet op naam overgeschreven, een had een gladde band, een zevental automobilisten waren in het bezit van ondeugdelijke remmen. Bij drie deugde de stuur inrichting niet. Kapotte uitlaten bij een ander drietal. Bij 23 gevallen werden kleine mankementen of grotere geconstateerd. In negen gevallen werden de wagens uit het verkeer gehaald en naar de sloop gebracht. In totaal betrof het een controle van ongeveer 100 auto's. Hermes D.V.S. organiseert op zater dag 3 april a.s. een juniorentoemooi, dat thuis om 2 uur aanvangt. Doch er worden ook uit-wedstrijden ge speeld, vertrek vanaf het clubhuis op de fiets of met de tram. Doch ook de pupillen hebben hun eigen programma, zoals u hieronder leest. Komt u naar uw jongens kijken? Het is voor hun een geweldige belevenis als er iemand van „thuis" langs de lijn staat. En... in de kantine is van alles verkrijgbaar! Pupillenprogramma 3 april: Thuis: 10.00 uur, Hermes DVS D 2—Sparta D 2, dhr. R. Glansbeek jr.; 10.00 uur, Hermes DVS D 4—Sparta D 4, dhr. J. v.d. Berg; 10.00 uur, Hermes DVS D 5-H.B.S.S. D 5, dhr. H. Sperm on; 10.00 uur, Hermes DVS E 8—RK W.I.K. E 4, dhr. J. Schneider; 11.00 uur, Hermes DVS E 5—Exc. M.E. 3, dhr. M. Lansbergen; 11.30 uur, Hermes DVS E 2—D.H.S. E 1, dhr. D. Scheepmaker; 11.30 uur, Hermes DVS E 3—S.F.C. E 1, dhr. P. Veringmeier; 11.30 uur, Hermes DVS E 6— P.P.S.C. E 2, dhr. P. v.d. Eem; 12.30 uur, Hermes DVS D 6—S.V.V. D 7, dhr. A. v.d. Vlist. Uit: 10.00 uur, Excelsior'20 D 1—Her mes DVS D 1, dhr. B. Westerholt; 10.00 uur, Sparta D 3- Hermes DVS D 3, dhr. A. v. Diest; 10.00 uur, H.V.O. E 1—Hermes DVS E 1, dhr. C. Sperm on; 11.30 uur, Excelsior'20 E 4—Her mes DVS E 4, dhr. M. Rijnsbergen; 11.30 uur, Excelsior'20 E 7—Her mes DVS E 7, dhr. F. Nierop. Vertrektijden vanaf het clubhuis zijn: D 1, D 3 en E 1 om 09.15 uur; E 4 om 10.45 uur en E 7 om 10.45 uur. Te koop: babyledikant- je; z.g.a.n. hobbelpaard; gangloper, 4 meter; stalen salontafel met na tuursteen. Dr. Kuyperlaan 183. Het bestuur van de Stichting Neder landse Draf- en Rensport heeft de heer B. A. van den Bor te Schiedam, die enige weken geleden een actie begon tot behoud van een drafbaan in Utrecht, laten weten dat zijn voorstellen om alsnog tot de aanleg van een nieuw-Mereveld te komen geen aanvaardbare oplossing bieden voor de hieraan verbonden financie- rings- en exploitatiemoeilijkheden. Dit standpunt deelt het bestuur van de Stichting Totalisator Nederland, dat in het overleg betrokken is geweest, eveneens. Ook het verzoek van de heer Van den Bor om de bouw van een nieuw-Mereveld te financieren zon der financiële steun van de beide Stichtingen werd niet ingewilligd, omdat de aan dit verzoek gekoppel de garantie van minstens 65 wed strijddagen in verband met de voorgestane uitbreiding van het aantal meetings op andere banen niet gegeven kan worden. Bovendien wordt het niet wenselijk geacht om in midden-Nederland twee grote banen (Hilversum en Mereveld), die op korte afstand van elkaar zijn gelegen, in exploitatie te laten nemen. Het aantal meetings en draverijen zou dan alleen al in het Westen van ons land resp. op 250 en 2200 komen. Voorshands worden deze aantallen in verband met het aantal entrainementen en beschikbare paar den, alsmede het bereiken van een verzadigingspunt voor het publiek, te groot geacht. Op maandagavond 5 april a.s. heeft de maandelijkse contactavond van de Schiedamse aquariumvereniging „Natuurgenot in Huis" plaats. Deze keer in het bejaardencentrum „Thurlede" aan de Nieuwe Damlaan 759. Een avond die geen lid zal willen missen, want er heeft een verloting plaats, een gevarieerd film programma wordt u geboden. En u kunt alles te weten komen van deze vis, de Pelmatochromis, een juweel in uw aquarium. Vanaf deze plaats vanjiarte beter schap toegewenst aan de secretaris van deze bloeiende vereniging (er komen maandag beslist weer nieuwe leden bij) de heer C. van Sliedregt, sinds 11 maart verblijvende in het Gemeente Ziekenhuis, kamer 803. Breng hem eens een bezoekje, stuur eens een briefje of schrijf gewoon een kaart. Zo gezellig weet u, als je in het ziekenhuis ligt. Het bestuur schrijft dan ook in het maandblad: „Niet mee wachten, gewoon even doen! Laat het maar kaarten regenen op zijn kamer, hij verdient al uw belangstelling. Groeten ook van de goudvissen uit de martelkom Vanaf maandag 5 april a.s. trainen de junioren afd. honkbal van „De Roode Zon" weer op het veld. Neem gerust je vriendje mee, want honkbal is een fijne zomersport. Vergadering van de juniorencom missie op maandagavond 5 april a.s. bij de heer W. van Heiten, St. Liduinastraat 66b. Woensdagavond 7 april om half zeven weer trainen op het veld... Vanmorgen hebben de jongens en meisjes van de Scholengemeenschap „Nieuweiand" een originele Paasvie ring met de leraren en het school- orkest beleefd. Morgenavond om 7 uur doen zij dit in tegenwoordigheid van hun ouders en zal men meteen trachten een en ander op de plaat vast te leggen. Die dan verkocht zal worden ten bate van de Bisschoppelijke Vastenaktie 1971„Water voor Melanie". U weet hoe druk of het met Kerstmis was. Komt dus allen op tijd. Nu... de lente in Stalon pruikje W Stalon pruikje Echt haar Echt haar Echt haarstukje Echt haar Kanekalon Kanekalon Echt haar Stalon 69.— Synthetisch pruikje 69.- Echt haarstukje naar maat 195

Het Nieuwe Stadsblad | 1971 | | pagina 30