Voordelen van de plastic vuilniszak ORIGINELE PAASVIERING IN ST. JANSKERK DEZE WEEK IN SCHIEDAM DIE SMEERPOETS NOG EVEN: HET LENTEFEEST De rayon-agenl vertelt HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 26 - WOENSDAG 7 APRIL 1971 Leerlingen en leraren van de Scholengemeenschap „Nieuwe- lant" zaterdagavond in een bomvolle kerk, waar zij de Paasviering op moderne wijze beleefden. En waar vooral de Surinaamse leraar het „O, happy day" op begeesterende wijze wist over te brengen en door te geven. Het is erg jammer, maar SVV heeft het tegen HVC niet kunnen bolwerken. Enigszins teleurgesteld na het 1-1 gelijke spel tegen Den Bosch verleden week werd nu tegen HVC een 3-2 nederlaag geleden. Geheel onnodig dit verlies, omdat uit het duel helemaal niet bleek dat SVV de mindere ploeg was. Integendeel met een onpartijdige waarnemer als getuige kan Jan zeggen dat SVV eigenlijk de sterkste was. Voor de zoveelste maal echter maakte de tegenpartij meer doelpunten en voor de zoveelste maal gingen de punten dus naar de tegenpartij. Het gaat er naar uitzien dat wij Schiedammers eraan zullen moeten wennen dat onze clubs sterker zijn, maar door te weinig doelpunten te maken, toch verliezen. Hoewel Hermes hierop een mooie uitzondering vormt. „Elke dag zal weer een mens gelukkig zijn. Drinken van het water. Wie deed het? Hij? Ik? Hun geluk, ons geluk..." Zie schuldbelij denis: Giro Amrobank 5093... Inhakend op de Vastenaktie „Water voor Melanievond dit weekend in de St. Janskerk aan de Mgr. Nolenslaan 99 een kerkdienst voor de leerlingen en op zaterdagavond voor hun ouders en familieleden van de Scholengemeenschap Nieuwe- lant" een heel moderne Paasviering plaats. Waarbij leerlingen en leraren, net zoals met die Kerstviering toen, deze dienst een geheel apart cachet gaven. Plus een kerk, waar voor niemand plaats meer was. En dat in deze tijd van ontkerstening... Pater Preusting lichtte dit alles toe. De lezing uit het boek van Job, waarin hij de dag van zijn geboorte vervloekt. De climax tussen het gaan naar ons Vaders huis. Het verhaal van Sneeuwwitje en de kabouters hierin verweven. Aangepast aan deze Paasviering. En dan de beklemmen de vraag op de melodie van „I believe" ,,'k Zou wel willen weten of het zinvol is het leven hier..." Ervan uitgaande dat er elke dag weer een kind in Melanie'gelukkig kan zijn, als men zich voor deze Vastenaktie inzet. Deze avond kreeg een bijzonder accent door het zingen van het „O Happy Day", dat de leraar Th. Nekrui tot een hoogtepunt wist te brengen door zijn gehele persoon lijke inzet. Met aan het orgel Henk Govaart. Dirigent van het koor, de heer A. Diepstraten. Zakken zijn gemakkelijker te hanteren. Een ledige metalen vuilnis emmer weegt alleen al ruim 6 kg, een zak vrijwel niets. Veel minder gesjouw dus. Een volle zak brengt men naar de straat en deze wordt met vuil en al afgevoerd; een emmer moet later weer binnengehaald worden. De inhoud van een zak is groter dan die van een emmer. Het gebruik en het ledigen van een emmer veroorzaakt lawaai; men kan er de muren van gangen en deuren mee beschadigen. Voor een zak gelden deze bezwaren niet. Bij feestdagen of bijzondere gele genheden met beperkte ophaaldien sten kan men extra zakken gebrui ken. Een gevulde en goed dichtgebon den zak verspreidt geen stank en kan enkele dagen bewaard blijven. Uit een zak, mits goed dichtge bonden, kan geen vuil of papier wegwaaien, de omgeving blijft daar door schoner. Wanneer bij gebruik van de plastic vuilniszak de nodige voorzichtigheid betracht wordt met glasscherven, scherpe voorwerpen, hete as e.d., en de aangegeven wenken worden opge volgd, zal men ongetwijfeld snel bemerken dat de plastic vuilniszak een aantrekkelijk en hygiënisch hulpmiddel betekent voor het op bergen en afvoeren van het huisvuil, waarmede tevens een schoner straat beeld kan worden verkregen. Tevoren hadden de jongens en meisjes van deze Scholengemeen schap het „Looft den Heer" van Albert de Klerk en het „Cantate Domino" van de Franse componist Michel-Richard de la Lande (1657-1726) laten horen. Op het altaar waren verschillende geluidsinstallaties geplaatst. Want als het allemaal meezit, ligt het in de bedoeling dat er een plaat van deze kerkdienst, waarin opgenomen die van Kerstmis, uitkomt. Namen noemen van allen, die hieraan met hun gehele inzet hun medewerking gaven? Het lijkt ons overbodig. Alleen van die éne leraar, die de gave bezit het geloof in de mens, in de gehele wereld uit te dragen. Zijn naam hebben we al genoemd. In allerlei toonaarden is dit onder werp reeds bezongen en waarom zou ik ook niet eens een duit in het zakje doen. Op dit idee kwam ik, toen ik een dezer dagen, aangelokt door het gunstige weer, een ommetje maakte in de vroegere ochtenduren. Ik koos mijn pad langs de Van Haarenlaan richting Vlaardingerdijk. Ongeveer ter hoogte van de openbare begraaf plaats stoof mij een leuk autootje voorbij, een sliertje uitlaatgassen achter zich latende. Een eind verder stopte het wagentje, een mansper soon stapt uit en deponeert met een doffe smak een plastik zak half op het voetpad half in het struikgewas. Instappen en doorrijden zonder om te zien. Onderwijl was ik de plek genaderd en zag de vuilzak, deels gevuld met keukenafval, een zakje met in staat van ontbinding verkerende tomaten en de nodige ongevraagde drukwer ken. Daar de berm op die plek lager ligt dan het voetpad had een deel van de inhoud reeds een weg gevonden naar het lager liggende deel. Het beetje wind dat er was had de papierlawine reeds weggeblazen en kleefde grotendeels tegen het rasterwerk van de begraafplaats. Dit is geen fraai gezicht. „Waarom" dacht ik, „rijdt die man niet een honderd meter verder en zet de vuilzak eenvoudig naast de trottoirband", waar enkele uren later de vuilniswagen zou passeren om het huisvuil op te halen „Jammer", dacht ik, „dat ik geen camera bij me hebt, dan had ik een prachtig plaatje kunnen maken". Zulke plaatjes op de voorpagina van de pers plaatsen. Dergelijke stads- verfraaiers hebben recht op wat publiciteit, niet waar? Even later was ik weer blij dat ik geen camera bij me droeg. Waarom zou men het zulke nette mensen moeilijk maken? Ik weet zeker dat het een nette kerel is, dat zijn woondomein een toonbeeld van reinheid is, dat hij geen smeerboel in zijn nabijheid dulde. Zou dit niet zo zijn, had hij immers de vuilzak eenvoudig naast zijn voordeur gezet. Daarom GEEN plaatje maar wel plaatsen in de pers. was mijn mening. Misschien LEEST de nette kerel het dan en komt hij er achter dat men tweemaal per week de vuilzak aan de trottoirband kan zetten waar hij regelmatig wordt weggehaald door de Gem. Reini gingsdienst, welke het vuil afvoert naar een streek waar niemand er hinder van heeft. Ik weet niet WAAR de man woont, anders zou ik dag en uur vermelden van de komst der vuilniswagen. OPMERKER Om bij SVV te blijven: na een aanvankelijke achterstand van 2-0, wist Hans Bassant de achterstand met twee gave doelpunten geheel weg te werken. In de allerlaatste fase van de strijd kon HVC de overwin ning grijpen. En toen Jan de uitslag over de radio vernam, moest hij een traan uit zijn oog pinken. U kunt het geloven of niet. Voordat Jan nu met het overige sportnieuws verder gaat, moet hij u verhalen over de wonderbaarlijke prestaties van de veteranen van de hockey-vereniging Asvion. Een be richt dat ontvangen werd van een onbekend gebleven Asvion-lid deed Jan besluiten het verdere nieuws van onze goede stad tot later te laten wachten en eerst Karei Enneking en de zijnen in het licht van de publiciteit te plaatsen. Wat allang in het verschiet lag, is nl. zondag een week geleden gebeurd. De veteranen van Asvion onder de meer dan inspirerende leiding van voorzitter Karei hebben voor de tweede maal in drie jaar weten te winnen. Het werd een schitterende 4-2 overwinning (de juiste uitslag is niet zo belangrijk, slechts de over winning telt) op de voormalige elite van Victoria uit Rotterdam. De man die deze eclatante overwin ning voor 99 pet. op zijn naam mag schrijven is: u raadt het goed: Karei Enneking zelf. Ondanks af en toe een sigaret of een drankje weet deze Vlaardingse atleet, waarvan wij Schiedammers ons gelukkig mogen prijzen dat hij een club uit onze omgeving wil leiden, zijn formatie de overwinning te bezorgen. Nu drie jaar geleden deed hij het ook en daarom is het goed dat we er eens wat langer bij stilstaan. Volgens zijn eigen verslag nam hij liefst alle vier de doelpunten voor zijn rekening. Een briljante prestatie, waar hij zelf gelukkig eveneens van overtuigd is. Helaas voor Karei werd het meest magnifieke doelpunt door een ver keerd opgestelde scheidsrechter af gekeurd, hetgeen deze arme functio naris na afloop nagenoeg wenend moest toegeven. Voor Karei maakte het echter weinig uit. Een doelpunt meer of minder doet er immers niet toe. Hij vergaf de falende arbiter gaarne zijn misstap en hij stortte zich gaarne in het feestgewoel, hetwelk hem eveneens geweldig goed afging, dat moet u dan maar van Jan aannemen. Van de zaterdagvoetballers wist HBSS zich te verwijderen van de voor degradatie bestemde plaatsen. Het werd een 0-0 gelijkspel tegen Excelsior en dat gaf de Schiedamse burger een heleboel moed. PP SC verloor met 2-1 van Maas land en dat is een uitslag die vaker bij de club var. Jaap Brusse voor komt. Van Veen schoot zijn team op 1-0 maar dat bleek uiteindelijk lang niet voldoende. GSS boekte een ruime 4-1 overwinning op DBGC en dat houdt in dat onze plaatsgenoten nog een kans op promotie maken. En Jan maar duimen. In de strijd rond de korven boekte Succes een bijzonder jam merlijke nederlaag met 4-3 tegen de Vlaardingse concurrenten. Een vol gende keer beter zullen we maar zeggen, maar voorlopig wordt wel de laatste plaats bezet en dat is niet zo leuk. De volleyballende heren van Juliana hebben weinig moeite gehad met Matador uit Vlissingen. Het werd een 3-0 nederlaag. De beide nu behaalde punten betekenden, dat onze plaatsgenoten nog slechts één overwinning van het kampioensfeest af zijn. Wat er ook gebeurt, u moet zien dat feest bij te wonen, want Jaap Keyzer en zijn vrienden kun nen nog mooier zingen dan volley ballen. U zult het kunnen beluiste ren. Voor Martinit was het i.v.m. de interland tegen Joegoslavië een vrije zondag. Zonder in het veld te zijn geweest werd het toch een vreugde volle dag, want naaste concurrent Hekelingen verloor op eigen terrein van Groen Witten. Hiep, hiep hoera! Wilton Feyenoord verloor kansloos van SIOD met 3-0 en daar valt dus verder weinig meer van te schrijven. Ook Schiedamse Boys verloor en wel met 1-0 van St. Lodewijk. Hier stapt Jan dan ook gauw van af. Het verhaal wordt eentonig, want zelfs Demos moest het hoofd buigen tegen NRC met 1-0. DRZ tenslotte verloor met 2-1 van Metro, waarmee dan een einde komt aan het verslag van Jan over de Schiedamse voetbal belevenissen. Wanneer Jan tenminste niet zou schrijven over Schiedam dat met 2-0 won van RCD door doelpunten van Valster. Bravo! De dames van Juliana wonnen evenals de heren met 3-0. De ploeg van Shell werd met 3-0 het slacht offer. En het duurde allemaal nog geen 45 minuten. A.s. vrijdag krijgt u van Jan een overzicht van de feestelijke opening van de wielerbaan. Zorgt u dus dat u het Stadsblad van dan in handen krijgt. MEDISCHE WEEKENDDIENST WAARNEMEND DIERENARTS J. J. de Kaper a.s. vrijdag 9 april géén praktijk. Voor spoedgevallen Mevr. A. Beuvery-dierenarts tel.: 332977. Zaterdag 10 april wél spreekuur van 10-11 uur v.m. Verdere dienst deze dag wordt waargenomen door mevr. Beuvery. Het is allemaal weer voorbij, het grote Lentefeest, waarop Rietje Konings zich zo verheugd had. Waarvoor zij met haar man zoveel werk verzet heeft. Maar nu de vreugde kent, dat het aangeslagen is bij iedereen. Dat men weer uitziet naar een volgend feest met liefst weer zo'n geweldige polo naise erbij. Want dat was het toch allemaal voor deze mensen. In Huize Konings aan de Rossini- straat 25 is de rust nog niet weergekeerd. Er staan nog prijzen te wachten op eigenaarsfessen). Kijkt u dus vanavond goed de lijst na, die u elders vindt en die notaris V.d. Valk in ijltempo bekend maakte. Kijk dus en vergelijk met uw loten. Haal zo spoedig mogelijk die prijzen weg, want met Pasen is de familie Konings niet thuis. Namens Rietje Konings en haar man ook nog dank aan de mensen, die belangeloos voor het vervoer zorgden, de mensen van G.G. cê G.D. De verkeerspolitie, de directie van de Sporthal, de hulp in de kantine. ALLE WINKELIERS, die haar met prijzen geholpen hebben. De kla- verjasvereniging, die een bedrag van f40,- afstond. En... er zijn nog zoveel andere klaverjasvereni- gingen in Schiedam. Plus de anderen... Alle artiesten en dirigenten van muziekverenigingen bewaren aan deze dag 3 april 1971 een herinne ring in de vorm van een medaille. „St. Radboud" krijgt hem nog, ook de anderen, die zo gauw weg waren. Het Lentefeest is voorbij. Op papier dan... Er wordt nog genoeg over geschreven en gepraat. Het krijgt een vervolg. Wie ideeën heeft, béllen 705381. Alleen niet met de Paasdagen. U mag er echter wel over nadenken! MIEKE BROMMER Iemand die onbekend is gebleven gaf de politie de tip door dat de brommer van de heer Degeling, die werd meegenomen, terecht is. Na mens dit echtpaar hartelijk dank... Een aantal bejaardenwoningen in deze gemeente zijn uitgerust met een sirene en een rood lampje. In geval van nood kan de bejaarde hierdoor de aandacht trekken van de omwonenden. Er gilt een sirene - mensen in nood - een rood licht gaat branden boven de voordeur. Er is een medemens in nood. Onder ons in onze samenleving wonen zij. Meestal in huizen laag bij de grond. Zij willen zelfstandig zijn, hun eigen boontjes doppen, als u lezers begrijpt wat ik bedoel. Maar eens kan er een noodkreet worden geuit, die anderen moeten opvangen. Bedenk dat ieder van ons hetzelfde kan overkomen. Wat is het niet fijn als je bij pech langs de weg door een ander mens wordt geholpen. Velen onder ons zullen dit ervaren hebben. Maar al te vaak gebeurt het, dat alleenwonenden sterven, zonder dat de buren de nood van de overledene hebben gekend. Niemand hoeft zijn intimiteit voor een ander bloot te geven. Maar een Goede Morgen" kan al heilzaam werken, wist u dat? Hoeveel zieken zijn niet onder ons. Het is fijn te weten, dat heel velen deze mensen niet vergeten. Er zijn mensen, die zeggen: als ik Goede Morgen zeg, hoor ik niets terug. Moet dat dan? Probeer het nog eens. Geef vertrouwen: U zult vertrouwen terug krijgen. We staan weer voor de feestdagen. Laat de alleenwonenden, de hulp behoevenden niet in de steek. Laat de sirene, het rode licht, u beroeren, help help, laat ze niet in de steek. De angst moet plaats maken voor blijheid, dat kunnen wij onderling verwezenlijken. Mag ik een onbe scheiden voorstel doen? Plaats de vuilnisemmer eens een keer voor de oudere naar de plaats aan de voorzijde van de straat. Doe het eens. Bedankt voor het lezen, lees hel nog eens rustig over. Doet u het Tot de volgende keer. Rayonagent.

Het Nieuwe Stadsblad | 1971 | | pagina 26