Spelen op z'n Paasbest I Touwtje springen. Barbara Far- ber koos voor dit jasje een jacquard geschoren katoenvelours. De jas heeft een clipsluiting, terwijl de zakken in de zijnaad zijn verwerkt. Het model (prijs vanaf f 68,—) is verkrijgbaar in rood, zwart, blauw of gebroken wit. pL Twee meisjesjasjes van Barbara Farber. Celine (links) in een houtje touwtje jas met capuchon (vanaf f 80,—). De stof is een fijne katoenen ribfluweel bedrukt met een visgraatdessin in ton-sur-ton. Kleuren zoals aqua, rose en linde groen. Sabine in een mantel met clipsluiting (vanaf f 68,—) gemaakt uit een jacquard geschoren katoen velours in rood, zwart, blauw of gebroken wit. Hoepelen op de helling van een Amsterdamse brug. Dat kan alleen op zondag. Niel (luiks) in een battle-dress jack niet bijpassende broek (prijs vanaf f 60,-). De mouwen van het jack zijn verstevigd met elleboogstukken. Jacqueline's pak (vanaf f 64,-) heeft een lange rits, elleboogstukken en een staande co met drukknoopgarnering. Barbara Farber gebruikte voor beide pakken een écru katoenen duck. Het zijn modellen uit de nieuwe Veneco kollektie. Wie gaat er mee ballen? Sylvien in haar blauwe denim jas (plm. f 54,—) met rode stiksels wil best. Barbara Farber bedacht dit model voor de Veneco kollektie 1971. De stevige katoenen stof, de drukkno pen, de ronde kraag en de opgestikte zakken maken er een echte speeljas van, waarmee je ook nog keurig naar school kunt. Kinderen houden van kleren. Er is geen kind dat het niet kan schelen hoe hij erbij loopt. En ze hebben gelijk. Waarom de ouders wel en zij niet? Gelukkig zijn er tegenwoordig ge noeg leuke kinderkleren te koop zonder dat je daarvoor naar Parijs moet. Toch zijn kinderkleren geen grote-mensenkleren in het klein. Zij moeten funktioneler en praktischer zijn. Een jurk kan nog zo mooi zijn, maar als hij moeilijk aan en uit gaat is het geen goede kinderjurk. Iemand die helemaal begrijpt aan welke eisen kinderkleren moeten voldoen is Barbara Farber, mode ontwerpster van kinderkleding. Ze is moeder van drie kinderen en weet dus hoe ze zijn. Zij vindt katoen een ideaal materiaal voor kinderkleren. Omdat het een natuurlijke stof is die luchtig en praktisch is, prettig om te dragen en hygiënisch. Bovendien weet Barbara Farber hoe prettig het is als er geen wasproblemen zijn. Als katoen erg vies is kun je het desnoods koken. Moderne katoen krimpt niet in de was en is kleurecht. Het is nooit benauwd, soepelzacht en kan tegen een stoot je. Het is ideaal voor speelpakken om in te voetballen, touwtje te springen, te hinkelen en alle andere spelletjes die kinderen dagelijks doen. Of ze daarvoor de geschikte kleren aan hebben of niet zal ze een zorg zijn. Dat is moeders zorg. Elke moeder heeft tot taak om - uiteraard naar vermogen - een kind zó te kleden dat het naar hartelust kan spelen. Kleren mogen bij het spel geen belemmering zijn. Tailles mogen niet knellen. En vuil worden mag geen probleem zijn. En bij katoen is dat geen probleem. „Kinderen houden ook niet van ingewikkelde klerenzegt Barbara Farber. Veel ceintuurtjes en gespen zijn ondingen voor ze. Ik geloof dat kinderen van simpele modellen hou den, waarbij de kleur goed moet zijn. Kinderen houden van heel andere kleuren dan de meeste mensen denken. Vaak wordt hun rood opgedrongen. Dat vinden ze wel leuk, maar erg gewoon. Kinde ren vinden pasteltinten lelijk en geven de voorkeur aan bijvoorbeeld paars en aubergine". Evenals vorig jaar heeft Barbara Farber ook voor 1971 een kollektie katoenen kinderkleren ontworpen. Alle modellen zijn gemaakt door de konfektionair Veneco te Amsterdam en zijn vanaf maart verkrijgbaar in speciaalzaken en bij de Bijenkorf. Deze kleren werden door Barbara Farber speciaal ontworpen voor de groep jongens en meisjes tussen 7 en 13 jaar. Daarmee heeft ze het zichzelf niet gemakkelijk gemaakt, want dit is juist de groep die de hoogste eis aan kleding stelt. Niet zozeer wat mode betreft, maar vooral wat kwaliteit aangaat. Kleine re kinderen zijn meer in huis en teenagers hebben andere belangstel ling dan touwtje springen en hinke len. Maar kinderen van 6 tot een jaar of 12 spelen na school - als het even kan - op straat. Daar zijn sterke kleren voor nodig en daarom koos Barbara Farber katoen. Met knikkeren moet je op straat kunnen gaan zitten. Ook al heb je lichte kleren aan. Barbara Farber zegt dat dit met de door haar gekozen ongebleekte katoenen duck geen probleem is. Het is stevig en gemakkelijk te wassen. Jacqueline (links) in een lang jack met ritsslui ting en aan de mouwen een vetergarnering. De bijpassende broek is bedrukt met een fantasiedessin. Prijs vanaf f 70,—. Kleuren: auber gine, bruin, blauw, zwart of groen. Pascal in een jasje met lijstsluiting (drukknopen), kleine opstaande kraag en elleboogstukken (vanaf f 46,—). De katoenen duck (écru) is bedrukt met een modern lijndessin in dezelfde kleuren als de broek van het linker model. Twee kleine meisjes verdiept in hun poppenspel. Thersa (links) in een cape met capuchon en ritssluiting (prijs Jacqueline draagt een jasje met lijstsluiting en drukknopen. De mouwen hebben elleboogstukken en het jasje sluit van boven met een opstaand kraagje (prijs vanaf f46,-). Barbara Faber gebruikte voor deze modellen Veneco kollektie 1971 ongebleekte katoenen duck, met een figuratief dessin. Sabine en Jacqueline doen het ouderwetse spelletje: touwtje over nemen. Sabine (links) in een pak uit blauwe katoendenim (plm. f 65,—). Het tuniekjack heeft een ritssluiting, twee kleine borstzakjes en een col-inzet als kraag. De broek heeft een V-vormige knie-inzet, waardoor het model er langer inblijft. Jacque line's denim jack sluit met drukkno pen en heeft aan de achterzijde een dubbele split (prijs vanaf f 70,-). Het is de echte safaristijl kompleet met ceintuur en twee klepzakken. Zo maar eens even staan praten en tegen een witte muur leunen. Dan moet je kleren aan hebben, gemackt van een sterke stof. Zoals deze katoenen denim pakken die Barbara Farber maakte. Sylvien (links) draagt een jas met drukkno pen, opgestikte zakken en een ronde kraag, allemaal aangebracht met rood stiksel (vanaf f 54,—). Niel voelt zich lekker in zijn denim safari-jasje met broek (vanaf f 70,—). Het jasje heeft van achteren een dubbele split. Jojo is op het ogenblik een zeer geliefd spel. Er worden hele wed strijden voor georganiseerd. Sylvien (links) kan zich gemakkelijk bewe gen in haar houtje-touwtje jas met capuchon (prijs vanaf f 80,—). Hij is gemaakt uit soepele katoenen ribflu weel, bedrukt met visgraatdessin in ton-sur-ton kleuren (aqua, rose, lindegroen e.d.) Niel (rechts) draagt een pak van dezelfde, gemakkelijke stof. Het kraagloze jasje heeft een doorlopende lijstsluiting met druk knopen en vistram elleboogstukken. De broek heeft een aparte knie-inzet (prijs vanaf f 74,—).

Het Nieuwe Stadsblad | 1971 | | pagina 28