Paas-show Huub Oosterhuis en het ambacht „dichten" „Euphonia- klanken" in kapel-Dr Nolet Gem. bureaus rond de Feestdagen Man graaft vuilnisbelt af op zoek naar spaarcentjes. RAPPORT VOORBEREIDINGSGROEP PROVENIERSHUIS pAAS-ZATERDAG en PAAS-MAANDAG van 12-5 uur Leger des Heils zingt op Rozenburgerplein fi ,Nieuwland' woninginrichting broersvest 64-66 Hippe mode boetiek SINGEL 1 50 Spaargeld is natuurlijk wat anders dan huisvuil. Dat stop je niet in de vuilnisbak.Dat breng je naar de Amro Bank. Daar is het veilig. En je krijgt nog een hoge rente ook. fl-pi Sparen? De Amro Bank is er voor. wenst U vrolijk Pasen en nodigt U uit tot een bezoek aan onze bij Kroes vindt U hoekbank-combinaties en bankstellen in rundleder en ribcord van Artifort, Coja, Gelderland en Leolux. Salonwand-combinaties en eethoeken 5n aantrekkelijke verscheiden heid. Slaapkamers in wit-laqué met wengé (o.a. Pastoe), wit met palis sander en wit met oranje. Zie hierbij ook de Auping-comfortabel-sets en de Pullman-boxspring- kombinatie. AVONTUUR NIEUWE BUNDEL SCHIEDAM» BOEKJE VOL altijd f 5.- contant voor U HOT-PANTS HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 14 - VRIJDAG 9 APRIL 1971 De voorbereidingsgroep Open Jongerencentrum Proveniershuis heeft in een rapport bekend gemaakt, wat volgens haar inziens de mogelijkheden zijn van het open jongerencentrum. Nadat vorig jaar meer nieuwe, meest jonge bewoners in het Proveniershuis zijn gekomen is het gesprek over het hele huis en in het bijzonder over het achterhuis daarvan op gang gekomen. Aanvankelijk als wat losse burenpraat, maar de laatste maanden echter meer gericht binnen een groeiende groep, die bovendien niet meer uit alleen direkte belanghebbenden bestond. Aan de algemene doelstellingen wil Bij de opstelling van de plannen heeft de voorbereidingsgroep veel steun gehad van Jan Bijker van de Federatie van Open Jongerencentra. Men heeft niet de pretentie, dat de opgestelde plannen alleen zaligma kend zijn. Het is niet meer dan een uitgangspunt. De voorbereidingsgroep heeft zich tot doel gesteld een open jongeren centrum op te zetten en te exploite ren. Het middelpunt van het cen trum moet worden gevormd door een voor ieder toegankelijk jonge- rencafé. Voorts wil men trachten de kritische zin en creatieve mogelijk heden van de bezoekers te stimule ren om een proces op gang te brengen waardoor jongeren zich bewust kunnen worden van zichzelf, in relatie tot de ander en hun situatie in de samenleving De groep wil ook informatie bieden en andere vormen van dienstverle ning, waardoor jongeren worden geactiveerd om de door hen als gewenst ervaren veranderingen bij zichzelf en de samenleving te realise- Op Eerste Paasdag zingt het gecom bineerd „Euphonia-koor" o.l.v. Dick Stam om 9 uur voor de patiënten en het verplegend personeel van de Dr. Nolets tichting. Zij verzorgen met hun zang en ritmische begeleiding de eucharistie viering, waarbij ook niet-patiënten van harte welkom zijn... Op zaterdag 10 april, dus morgen 's middags om half twee organiseert de wijkvereniging „Nieuwland" in het Wijkcentrum een klaverjaskop- pelconcours. Er zal worden gespeeld volgens het systeem van 2 x 2000 punten. Er zijn aardige prijzen ter beschik king gesteld en het inschrijfgeld bedraagt f 1,50 p.p. Denkt u om de bazar morgenmid dag? Ook op zaterdag open nl. men gestalte geven door het bieden van een ontmoetingsplaats. Men denkt hierbij aan een jongerencafé of een theater. Bij het stimuleren en vergroten van de creatieve mogelijkheden denkt de voorbereidingsgroep aan diverse art- shops en aanverwante activiteiten. Op vnjaag 9 april Goede Vrijdag - zullen de gemeentelijke bureaus en diensten voor het publiek ge opend zijn. Bureau Bevolking Het Bureau Bevolking zal op vrijdag avond 9 april voor het publiek gesloten zijn. Voor wat betreft de behandeling van paspoorten en vis- akten zal het Bureau op donderdag avond 8 april van des n.m. 7 uur tot des n.m. 9 uur geopend zijn. Stedelijk Museum Het Stedelijk Museum is op Goede Vrijdag geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Op de beide Paasdagen is het Stedelijk Museum geopend van 12.30 tot 17.00 uur. Gemeenschappelijke Openbare Bi bliotheek De Gemeenschappelijke Openbare Bibliotheek en de filialen zullen op vrijdag 9 april des avonds voor het publiek gesloten zijn. Op zaterdag 10 april zal de bibliotheek de gehele dag gesloten zijn. Bureau van de Vleeskeuringsdienst De veehouders wordt aangeraden tijdens de komende feestdagen zo spoedig mogelijk na 8 uur v.m. van het hebben van destructiemateriaal kennis te geven uitsluitend aan het bureau van de Vleeskeuringsdienst, Slachthuislaan 24, Schiedam, tele foon 010-269180. Op zaterdag 10 april is de Vleeskeuringsdienst voor de aangifte van destructiemateriaal bereikbaar onder telefoonnummer 010-260460. Koopavond Op Goede Vrijdag zal er geen koopavond zijn. De winkels zullen nu op donderdagavond 8 april tot 21.30 uur voor het publiek geopend Een puur literaire avond na jaren nu in de aula van het Stedelijk museum aangeboden door de samenwerkende boekhandelaren van Schiedam: Ila, J. S. van Leeuwen, Niemantsver- driet, Rebers, Roodbol en Hanau en de Ver. „Vrienden van het Stedelijk Museum" getuigt van literaire moed inde Boekenweek 1971... Waarbij een goed gevulde aula met als aandachtig toehoorder burge meester H. Roelfsema blijk van zijn belangstelling gaf. Spreker op deze avond was de auteur Huub Oosterhuis, die wel gemoed een volgepakte tas met boeken naar zijn lessenaar torste. Waarvoor iedereen eens gemakkelijk ging zitten... Hij startte met lezing uit eigen werk „Gedichten 1970", waarin zijn op genomen reeds eerder geplaatste, doch ook nieuwe gedichten. Eén daarvan „Deze Wereld" geven wij u hieronder door: „Je dacht dat deze wereld anders was, en je bent er nog altijd niet overheen dat'het gewoon deze wereld is zei ze tegen hem. „Ik denk het nog steeds" zei hij... In zijn begroetingswoord had de heer Roodbol zijdelings het geschen- kenboek van dit jaar aangehaald ..Protest per prent". Schoppen tegen De woninginrichting Veringmeijer aan de St. Liduinastraat heeft een uitbreiding ondergaan. U ziet hiervan het resultaat. Alles op z'n paasbest. heilige huisjes door D. H. Couvé. Naar aanleiding daarvan las Huub Oosterhuis „Wapenhandel" en tot slot „Na de dood..." Met een „Zo, van dat eigen werk ben ik nu af", haalde hij aan dat hij in Het Parool van 17 november 1964 een stukje van „Kronkel", Siinon Carmiggelt gelezen had, ge titeld „Schrijver". Het aardige van het ambacht schrijven is dat je het nooit leert. Het is gewoon proberen of het lukt. In dat geval is het een poging om een moment jezelf te zijn. Het lukken van een gedicht is het gelukkige gevoel vandit ben ik niet meer, maar ook niet minder. Je lijkt dan anders dan anderen je kennen. Volgens de dichter Leo Vroman, memoreerde spreker, ben je in je werk jezelfst, jeallerjijst... Lezen is een avontuur, een geeste lijke reis. Er is een nieuwe bundel uit van Judith Herzberg, waarin „Gierzwaluw" duidelijk haar talent tot uiting brengt. Hier wijdt ze een gedicht aan een dode vogel op de weg en besluit ze met de woorden: „Als ik iets wil is het: hem weer terug de lucht in doen, maar hij valt in een plas, een ankertje van veren... Geestig merkte spreker op dat het destijds Jan Hanlo was die met zijn beroemde gedicht tot de Eerste Kamer doordrong, omdat hij sub sidie kreeg. En waarbij toen bleek, dat niemand dat gedicht kende! Dichten kan ook „staatsgevaarlijk" zijn, aldus Huub Oosterhuis. Denkt u maar eens aan Griekenland, aan Theodorakis (applaus)... Na de pauze waarin aardig wat boeken werden verkocht, belichtte spr. werken van andere dichters, o.a. van Hans Lodeizen, Ida Gerhard. De groten onder hen: Lucebert en Gerrit Kouwenaar. Waarin hii nu het thema „Een gedicht is iemand" belichtte. Mocht de auteur gedacht hebben, dat hij van zijn eigen werk af was, hij voldeed aan het verzoek van een van zijn toehoorsters het gedicht „De dichter en zijn vrouw" voor te lezen, gewijd aan Anton van Duin kerken. In oktober komt er een nieuwe bundel van Huub Oosterhuis uit. Naast Bid om Vrede" (negende druk), „In het voorbijgaan" (zesde druk) en „Parcival", dan een ver zameling proza en poëzie. Als toegift van Leo Vroman „De ontvachting", het verhaal over een klein katertje. Toen wees de klok al kwart voor elf, waren er al enkele „weggaanders" die met een hoofse buiging voor deze avond dankten en bracht de heer Dijkerman na afloop naar voren, op welke wijze Huub Ooster huis voor een goede avond in de Boekenweek had gezorgd. Zijn werken, maar natuurlijk ook van tientallen anderen zijn bij de boekhandelaren te koop. Met als gratis geschenk dus „Protest per prént..." ■zegels geven veel meer VRAAG ZE SPAAR ZE voor volgende attracties en Allen die Jezus Christus, de opge stane Heer kennen als hun persoon lijke Verlosser en Zaligmaker, wor den met aandrang opgeroepen daar van met elkaar in Schiedam te getuigen. Wij nemen als Leger des Heils het initiatief hiertoe, verzorgen de orga nisatie en de muziek, maar zingen willen we graag met alle gelovigen in Schiedam, tot eer van Hem, Die leeft in ons hart. Laat u niet verhinderen. Kom en getuig mee. Vanzelfsprekend zijn alle Schiedam mers bij dit gezamenlijk getuigenis van harte welkom met truitjes met vestjes met jumpertjes Kortom in alle mogelijke variaties (tot maat 42).

Het Nieuwe Stadsblad | 1971 | | pagina 12