Ten strijde tegen de alA Mevrouw Reddingius, verontruste ouder van het ee rste uur: m tand lurqerliike Stc Jeugdtoernooi Hermes-D.V.S. DEZE WEEK IN SCHIEDAM 8 „Handen af van onze kinderen! Deze slagzin prijkt op een affiche vanaf de wand in de vestibule van het huis van mevrouw Reddingius Antink („Zonder c, graag. Het staat wel duur 1 maar het.is niet zo") aan de Rijswijkse Ottoburgstraat 29. Het affiche is één van de middelen, §j waarmee het actie comité Verontruste Ouders probeert de verloedering, zoals mevrouw 1 Reddingius het zelf noemt tegen te gaan. Zij was één van de eerste verontrusten, die middels 1 een publikatie in contact kwam met anderen, die ook worstelden met het probleem van de toenemende verloedering, om dit woord maar even te blijven gebruiken. Het bleek inderdaad I dat mevrouw Reddingius niet alleen stond, want één en ander is uitgegroeid tot een landelijke 1 bond van ouders en opvoeders, die tot stand kwam dankzij de medewerking van de stichting Nieuwe Golflengte. Deze laatste stichting stelt zich ten doel een mentaliteit te vormen, gericht g op het behoud en de groei van de Westerse beschaving, zonder hierbij te letten op een bepaalde S politieke of godsdienstige richting. LIEVER PEYTON PLACE SCHOLEN anden af van onze kinderen! RODE BOEKJE WIELERBAAN HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 24 - VRIJDAG 9 APRIL 1971 =iiiiiiiiiniiiiiiiiiiinilililillilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllinillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll VERLOEDERING „De bond is ontstaan uit een aantal huisvrouwen, die toch ook een hele dagtaak hebben en die kunnen dus niet een hele organisatie opbouwen. Ik had ook niet verwacht, dat het zo'n enorme vlucht zou nemen", vertelt mevrouw Reddingius in haar smaakvol ingerichte woonkamer (groot wit wandmeubel, ribfluwelen hoekbank, piano) waar zij in gezel schap van mevrouw A. M. Holzwil- der-Windt, bestuurslid van de bond, vertelt over de zaken, die haar en met haar nog vele anderen veront rusten. Mevrouw Reddingius: .Naderhand bleek dus, dat ik niet de enige was. Veel ouders, die met dezelfde gedachten róndliepen dachten, dat het wel aan hen zou liggen. ,,Ben ik nou zo bang of ga ik niet met m 'n tijd mee", krijg je dan te horen. Maar dat bleek niet zo, want het is toch werkelijk te gek. Ik vind echt veel radio- en televisieprogramma's ver beneden nul. Dat verontrust me". Mevrouw Reddingius kwam vorig jaar zomer in het VPRO-programma Piknik en daarna werd ze helemaal overstelpt met brieven. „Ik wist helemaal niet wat ik er mee aan moest", zegt ze, „want ik had er helemaal niet op gerekend. Ik wist ook niet hoe een hele organisatie op te bouwen en toen kwamen we in contact met de stichting Nieuwe Golflengte en zo is het aan het rollen gebracht". Er wordt thee ingeschonken en de hond wordt binnengelaten, luid blaffend tegen de bezoekers, maar dat is snel over als zij zich niet laten intimideren. Even snuffelen en de hond legt het kennelijk moede hoofd te ruste. Mevrouw Reddingius: „Het wordt toch ook werkelijk te gek. Je kunt de televisie niet aanzetten of je wordt om je oren geslagen met sex, met abortus, met drugs en noem maar op. En dan al die halve dwaze kinderen. Laten ze toch eens een beetje normaal doen. Normale kin deren laten zien. Dan zie ik liever Peyton Place, dat is keukenmeiden roman tiek, maar daar word ik in ieder geval niet misselijk van Mevrouw Reddingius, wiens man advocaat is, voelt zich niet ouder wets zoals zovelen anderen dachten, wanneer zij het doorbreken van de taboe's in twijfel trokken. Mevrouw Holzwilder zegt: „Dat blijkt wel uit de talloze brieven van ouders, wiens kinderen het slachtoffer zijn ge worden van drugs of van deze oversexte maatschappij. De ellende, die je nu te weten komt, In zoveel huisgezinnen is zoveel verdriet en waardoor. Je hoeft toch niet ouder wets te zijn om daar tegenin te gaan of te proberen het tegen te gaan Wat er op scholen gebeurt, we zijn dat eens uit gaan zoeken om anderen via ons secretariaat, wat een informatiecentrum is, voor te lich ten over de kwaliteit van de scholen. Wat er op scholen gebeurt. Nou dat is geen grapje meer. En ik weet heus wel, dat er nog goede scholen zijn. Het is niet overal zo, maar wat je af en toe te horen krijgt..." Mevrouw Reddingius heeft er geen woorden voor. Of toch. „Ik noem het maar de verloedering. Die kinderen wor den helemaal geïndoctrineerd, maar dat weet je toch niet. A Is zo 'n kind thuis niets vertelt dan weet een ouder dat toch niet". Mevrouw Holzwilder vult aan: „Wat naar mijn idee de ouders de grootste klap geeft is dat men die scheidings lijn tussen ouders en kinderen bewust wil vergroten. Op scholen, bij instanties. Alles wat met de opvoeding te maken heeft wordt ons uit de handen genomen. Goed, ik weet wel, een generatiekloof is er altijd geweest, maar er was toch ook het spreekwoord, zoals de ouden zingen, piepen de jongen. En dat wordt er nu uitgehaald. Men zegt CWeo Mevrouw J. H. Reddingius-Antink met het affiche van de bond. tegen de jeugd, dat ze zelfstandig zijn, en dat terwijl ze dat nog helemaal niet zijn". Mevrouw Reddingius: „Het begon met dat Rode Boekje. Op heel veel scholen wordt dat gewoon gepropa geerd. Dat brengt toch een breuk in gezinnen, en waar moeten die kinderen het dan zoeken. Bij elkaar en dan krijg je de drugs". De gevaarlijkste leeftijd vindt ze juist de leeftijd op de middelbare school. Tussen twaalf en achttien jaar. Ze zegt: „Studenten zijn oud en wijs genoeg, die moeten het zelf maar weten, maar juist die kinderen. Je moet tegenwoordig toch wel heel goed uitkijken, naar welke school je je kinderen stuurt. Trouwens het begint al veel eerder. Straks de sexuele voorlichting op de basis scholen via de schoolradio. Gaan ze me daar die kleintjes vragen wat ze van abortus denken. Weten die kinderen veel wat het voor iemand kan betekenen". Mevrouw Holzwilder: „Het wordt allemaal opgedist als eten en drin ken. Begrippen als liefde of verant woordelijkheidsgevoel komen er al lemaal niet in voor". Mevrouw Reddingius: „Ouders moe ten toch zeggenschap hebben over hun eigen kinderen. Ik vraag me af hoe de kinderen ons nu gaan zien, zoals nu straks met die schoolradio over abortus, wat we net al noem den". En mevrouw Holzwilder ver telt, dat als ze tien borrels op zou hebben nog niet zou durven zeggen, wat er straks aan de kinderen van de lagere school wordt verteld. „Waar om is dat in vredesnaam nodig", vraagt mevrouw Reddingius zich af. „Laat ze wachten tot ze vijftien of zestien jaar oud zijn, dan kunnen ze iets begrijpen Beide dames zoeken iets achter de verloedering. Beiden zeggen „Ik geloof, dat dit bewust gebeurt. Daar moet een hele organisatie achter zitten, die bewust de kinderen van de ouders weghaalt. Een macht die bezig is, om welke reden ook een wig wil drijven tussen ouders e'n hun kinderen. Dat kan niet anders". En ter illustratie haalt mevrouw Reddingius een radio-uitzending aan, waarin verschillende organisa ties konden vertellen, wat ze tot die tijd bereikt hadden. Dat was met oudejaar. Mevrouw Reddingius kwam daar te staan teeenover een Tweede Paasdag gaat voor Schiedam een bijzonder belangrijke voetbaldag worden. Hermes DVS zal dan het Amsterdamse Volewijckers op Harga te bekampen krijgen. Wanneer de blauw-witten dit duel in winst weten om te zetten, dan kunnen wij in Schiedam gevoeglijk de promotievlag gaan uitsteken. De onzen zullen de Volewijckers dan met 1 punt hebben gepasseerd, terwijl de Amsterdammers ook nog een wedstrijd meer hebben gespeeld. Het is zaak dat wij met zijn allen Hermes DVS gaan aanmoedigen. Harga zal van enthousiasme bijna moeten barsten en het gevolg zal ongetwijfeld zijn, dat Kees van Kooten de ballen als rijpe appelen achter de Volewijckse doelman schiet. Jan Sportief zal er met zijn neus direct boven op staan, met zijn vlaggetje en zijn toeter. Hij en het bestuur van Hermes rekenen op u. SVV krijgt het eveneens niet gemak kelijk. Jan Bens en zijn mannen moeten op bezoek bij de oude club van Abe Lenstra Heereveen. De Friezen hebben tot nu toe in de competitie 1 punt meer weten te behalen dan de onzen waaruit blijkt, dat beide ploegen van gelijk niveau zijn. Vol belangstelling zal Jan maandagmiddag a.s. aan de radio gekluisterd zitten om de berichten uit Heereveen te vernemen. Hij rekent erop, dat SVV beide punten mee naar Schiedam brengt. En dat doet u toch zeker ook. Jan Sportief heeft u beloofd een overzicht te geven van de festivitei ten rondom de opening van de wielerbaan. Welnu, de heer Letter man heeft met het bestuur van de rennersclub Schiedam en de stich ting Wielerbaan met medewerking van Ome Koos van Oudheusden een uitstekend programma opgezet. Het officiële gedeelte, dat'tussen 11.30 en 12.30 uur zal plaatsvinden, omvat de officiële opening door de wethouder van Onderwijs en Cultu rele Zaken, mevrouw Verwey-de Graaff. Hierna krijgen andere sprekers de gelegenheid de loftrompet te steken over de geweldige prestatie van het bestuur van de Stichting Wielerbaan en natuurlijk niet te vergeten het bestuur van de Rennersclub Schie dam. Eén van de belangrijkste zaken, die de toehoorders te horen zullen krijgen is de naam van de wielerbaan Schiedam. Hoe deze naam zal worden weet Jan nog niet, maar hij heeft wel een sterk vermoeden. De opening zal worden opgefleurd door de jeugdige rennertjes in hun reclame-shirtjes en leden van de club van Ome Koos. De Rijnmond-band zal het lawaai verzorgen en postdui ven zullen verheugd en verschrikt opvliegen. Hierna gaat direct het wielerpro- gramma van start. Amateurs en nieuwelingen zullen een klassement rijden, de amateurs zullen sprinten, de nieuwelingen zullen een afvalrace beslechten en elkaar eveneens ach tervolgen. Ook de adspiranten zullen zich actief kunnen tonen, en als het een beetje wil zal er achter grote motoren worden gereden. Verder zullen er ook demonstraties boksen, judo, turnen en modelvlie gen worden gegeven. Gymnastiek verenigingen zullen met vlaggen lopen en concluderend mag Jan dus wel verklaren, dat het een bijzonder groot feest gaat worden daar op Harga. Wilt u nog meer gegevens over het programma dan moet u het boekje kopen van de V.N.F.G. Het zal de moeite waard zijn. vertegenwoordigster van het Ero tisch Syndicaat. Het was dezelfde mevrouw, die indertijd in het nieuws kwam, omdat ze haar dochtertje had laten fotograferen voor het boekje mini-love, een uitgave van Gandalf. Mevrouw Reddingius kreeg niet de kans aan het woord te komen en zo ook de presentatrice van het pro gramma niet. Dat kan geen toeval zijn volgens mevrouw Reddingius, evenals de uitzending, die Avro's Televizier Magazine drie maanden geleden opnam. Daarin liet de redacteur ouders aan het woord, wiens kinderen in aanraking waren gekomen met drugs en alle gevolgen vam dien. Drie maanden ligt die opname nu klaar, doch uitzending ervan blijft achterwege. Mevrouw Reddingius vermoedt, dat men er andere meningen tegenover wil zet ten, die druggebruik en vrije sex propageren. „Ze willen niet laten zien wat er aan de hand is", zegt ze. Een voor de hand liggende en dan ook altijd gestelde vraag in inter views met verontruste ouders is of ze zelf kinderen hebben en hoe die er tegenover staan. Mevrouw Red dingius heeft vier kinderen. Een zoon van 25. „Die is getrouwd, dus dat zit wel goed", zoals ze zelf zegt. Verder twee dochters ouder dan achttien, dus boven de gevarenzone. Zij staan wel achter de activiteiten van hun moeder. De jongste dochter van mevrouw Reddingius is elf jaar en gaat straks naar de ROS, een school waar haar moeder het volste vertrouwen in heeft na enige ge sprekken met de rector. Mevrouw Holzwilder heeft ook dochters „boven de leeftijd". Zij steunen de activiteiten, waarmede wel geïllustreerd zij, dat het niet alleen ouderen zijn, die met veront ruste blik de gebeurtenissen gade slaan. „Er zijn juist veel mensen lid van onze bond, die kinderen hebben in de leeftijd van 2 tot 5 jaar. Zij hopen, dat als hun kind in de teenerjaren komt, dat dan het klimaat gunstiger is". Aldus mevrouw Reddingius, die de theaterprodukties als Hair, Salvation en Oh Calcutta een beetje gezocht vindt en die bij de show van Jasperina de Jong de zaal heeft verlaten. Nee, niet om de striptease scène („Ik heb niks tegen bloot") maar om de teksten, die ze maar vuilbekkerij vond. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiii GEBOREN Saskia W. d.v. H. P. Hölscher en A. M. L. Speelmeijer; Eric A. z.v. A. van Bochove en J. Sijrier; Patricia d.v. F. van der Burg en G. J. M. F. NieuwenhuizenGerard z.v. G. Vreeswijk en C. M. H. C. Blom; Adriana A. d.v. J. C. Bruinsel en A. van der Windt; Miranda d.v. M. Vlielander en M. M. van der Ree; Aron z.v. J. G. Josen en M. F. P. Roodenburg; Alexander G. z.v. A. Vos en F. M. Roijers; Hanae d.v. H. Tanaka en K. Tomita; Martinus J. A. z.v. J. J. Zwanenburg en P. H. L. Vogelezang; Wilhelmina F. d.v. A. P. Harms en D. W. de Rooij; Clifford A. z.v. R. H. van den Engh en J. Bronkhorst; Kees G. L. z.v. D. Gelderblom en W. C. Hupse; Dennis z.v. A. L. Kemper en A. Kerkhof; Irene M. d.v. J. Pappers en T. Janse; Rafael D. z.v. J. J. M. M. Loch en A. M. Elderhorst; Monique d.v. K. Louwers en M. Stompe; Bianca J. C. d.v. P. Trompert en H. J. M. Borsboom; Angelique d.v. C. W. Brussaard en P. Beijer; Jeroen z.v. T. Markus en R. van den Bos; Marco z.v. A. van Leeuwen en C. de Groot; Elisabeth d.v. J. C. Hendriks en G. Baum; Annemarie d.v. J. Lensveld en G. B. G. Wessel; Jolanda A. d.v. A. T. J. den Hollander en H. W. van Buel; Caroline d.v. A. van der Pluijm en J. van Schie; Sylvia d.v. J. M. Maas en G. M. Plomp; Arno J. W. z.v. T. Pieterse en M. A. Post; Hendrik C. z.v. M. Dik en P. van Tiel; Ronald H. P. z.v. F. M. Bogerd en A. M. Manintveld; Irene d.v. M. Iigthart en M. J. J. Woudenberg. Romaldus G. z.v. J. X. Wesenbeek en D. C. Geerts; Natasja J. d.v. C. A. Tas en J. C. M. Kamstra; Janine W. d.v. T. J. Vermaat en A. J. Elderhorst; Alida C. d.v. T. J. Heinsbroek en A. C. M. Olsthoom. Jolanda E. M. d.v. P. J. M. Meijer en K. E. H. van Pelt; Jolanda d.v. M. Noordzij en E. Kleyn; Stephan z.v. A. de Raat en E. Boelhouwers; Ineke d.v. H. C. Elshof en A. L. Beuman; Mirla M. d.v. H. Stam en M. Loekemeijer; Judith S. d.v. C. L. Oostra en L. C. Dekker; Fredericus T. z.v. F. T. Dolleman en A. C. E. Zagwijn; Geertruida H. P. d.v. E. A. Verploegh Chasse en G. Kerssen. ONDERTROUWD F. P. M. Elshof, 25 jr. en S. E. van Seters, 21 jr.; G. P. J. den Hartogh, 23 jr. en M. J. P. van den Toorn, 22 jr.; A. H. W. van der Hoek, 22 jr. en E. A. Mulder, 20 jr.; L. C. Hollemans, 26 jr. en E. C. Heetman, 20 jr.; A. M. Janssen, 23 jr. en P. E. Meidam, 23 jr.; J. P. Jonker, 25 jr. en J. Bras, 21 jr.; P. A. R. van Katwijk, 23 jr. en P. J. de Kruif, 21 jr.; J. van Klinken, 71 jr. en J. T. van Vliet, 70 jr.; M. C. C. Koning, 20 jr. en C. E. Heetman, 21 jr.; F. M. van Leeuwen, 21 jr. en C. C. Monster, 20 jr.; G. E. Stoker, 22 jr. en J. A. van Heest, 22 jr.; F. Vrettos, 28 jr. en C. M. Perdaems, 21 jr.; H. P. de Vries, 33 jr. en E. de Vos, 24 jr.; M. J. Weber, 23 jr. en E. Sterenborg, 19 jr.; H. J. Lemke, 22 jr. en P. M. C. Veerkamp, 20 jr. GEHUWD A. A. de Ruiter, 24 jr. en H. Zonneveld, 20 jr.; A. J. Verstraaten, 24 jr. en W. H. Prook, 19 jr.; A. Schuphof, 25 jr. en M. A. C. Olsthoorn, 21 jr.; L. A. van der Veen, 24 jr. en J. C. Jeup, 22 jr.; M. L. Timmermans, 22 jr. en J. J. Freij, 21 jr.; C. André, 24 jr. en C. J. van Hilten, 21 jr.; R. M. M. Schiffer, 22 jr. en M. Guilonard, 21 jr.; E. Schoneveld, 23 jr. en L. M. Wuister, 21 jr.; D-. P. de Geus, 28 jr. en J. M. A. de Jong, 21 jr.; J. Pors, 26 jr. en H. J. S. Ames, 21 jr.; D. Admiraal, 37 jr. en J. S. van Zelst, 36 jr.; R. C. A. Rogers, 24 jr. en H. J. H. Berens, 27 jr.; E. A. M. Melief, 29 jr. en C. M. van Driel, 24 jr. OVERLEDEN A. Arbon, 78 jr.; J. H. A. Kreuger, 75 jr.; A. G. J. Zuidgeest, 74 jr.; T. C. Robberegt, 65 jr.; K. den Hartog, 81 jr.; A. A. W. Hijmering, 93 jr.; C. H. S. Herben, 31 jr., echtg. van Gerrets; A. P. Jenner, 72 jr.; S. van Spijk, 72 jr., echtg. van Van Haren; L. van Duin, 58 jr.; A. L. Dekker, 71 jr.; G. M. Postmus, 79 jr.; A. M. Bronsgeest, 94 jr., wed. van Bernard. F. Brouwer, 72 jr.; N. Kreuger, 62 jr., echtg. van Smit; J. F. W. Rijntalder, 62 jr. J. J. Oosterhof, '78 jr.; L. W. D. van Druten, 1 dag. Vandaag 9 april en le Paasdag 11 april a.s. organiseert de junioren commissie van de C. F.C. Hermes-DVS een groot jeugdtoer nooi voor E- en D-pupillen en C- en B-junioren. Aan dit toernooi zal worden deel genomen door elftallen van A.D.O., D.H.C., Esca-Vitesse, Excelsior'20, Feijenoord, Hermes-DVS, Fortuna, P.S.V., Sparta en U.V.S. Zeer interessant zal het zijn te zien hoe onze Schiedam:,e jeugd zich kan meten met de zeer sterke jeugd- teams van deze bekende verenigin gen in het betaalde en amateur voetbal. Aanvang 10.30 uur. Prijsuitreiking 17.15 uur. Komt u ook?

Het Nieuwe Stadsblad | 1971 | | pagina 22