Wie ben ik? Daar groeit duidelijk een boom scheef De brommer van heer Degeling is terecht Hoe de judoka's zich weerden Opgaven bedevaart naar Kevelaar HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 28 - VRIJDAG 9 APRIL 1971 0ÜïpOÈ 41 - - - MAAGD (21 augustus - 20 september) Pas deze week vooral op de lange tenen van de mensen om u heen, temeer daar er een paar bij zijn die weinig humor bezitten. In uw werk gaat het wel lekker, vooral als u ook daar stilletjes voor de wind zeilt en vooral geen dingen wilt gaan verbeteren. Op gevoelsgebied gaat het minder vlot, maar dat komt door uw eigen houding. Bent u zo koel, of doet u zo koel? STIER (21 april - 20 mei) U heeft er een paar drukke weken opzitten, wat rust zou u goed doenDeze week zou u eens moeten nadenken over een paar kwesties, die u liefst naar de achtergrond schuift, maar die toch om een oplossing vragen. Die zit er nu in! Iemand die nogal kort van stof is heeft de bokkepruik op. Laat maar even sudderen, het is niet ernstig. TWEELINGEN (21 mei - 20 juni) Een toevallige gebeurtenis kan deze week de oorzaak zijn dat u op twee gedachten komt te hinken. Toch is een spoedig aan te raden en u doet er goed aan overleg te plegen met een vertrouwde figuur. Wees niet te kritisch ten opzichte van iemand die zijn best doet, maar niet al te vlug is. Prettige brief op komst met kans op onverwacht nieuws. KREEFT (21 juni - 20 juli) Laat u deze week niet beheersen door een gevoel van teleurstelling, omdat sommige van uw liefste plannen niet doorgaan. Uw tempo is soms anders dan dat van uw omgeving en dat rammelt dan weieens. Maar morgen komt er nog een dag en dan lukt het wel! U heeft een heel prettige ontmoeting, die u vooral ook innerlijk veel goed doet, temeer, daar u niet altijd begrepen wordt in uw bedoelingen. LEEUW (21 juli - 20 augustus) Een van uw beste invallen komt deze week tot verwezenlijking en het zit er in dat u ook een verdiende pluim krijgt. Bijt u niet te vast aan de dwarsdrijverij van een van uw kinderen. Vooral bijsturen en niet te duidelijk gaan opvoeden. Kalmpjes aan ook met eventuele Ramtypen om u heen, anders komt er deining. Kans op een voordeeltje. Voor de bedevaart naar Kefelaer, die op 12, 13 en 14 juni a.s. zal plaats vinden, kunt u zich nu reeds opgeven bij mevrouw Kleinekoort, Hoogstraat 42, tel. 156958 of bij de heer C. L. de Jong, Delflandseweg 226, tel. 709446. *81? 1' 1' V "X*8? V? "8? VJ '8? 1? *8? 1? *4' "8> 87 82 81 VJ 8J 8? V? 8Z8 8Ï 8! V? "8? 1? 8? 8! V? *8? 8 Het echtpaar Degeling van het Schuttersveld 5 kan weer lachen, want een onbekend gebleven per soon gaf de politie een tip door, Op 8 januari de dag waarop mijn ouders als echtpaar verjaarde - tracteerde vader op een avondje Buziau. Dan mochten mijn broer en ik mee naar de zaal Tivoli op de Coolsingel in Rotterdam om de revue van Henri ter Hall te zien! Zoals we nu zeggen „We gaan naar Snip en Snap" zeiden ze toen „We gaan naar Buziau Herinnert u zich ook nog dat spierwit gekalkte gezicht en die vuurrode neus, met altijd heel gekke kostuums? Die man kreeg het voor elkaar om een hele zaal te laten brullen van de lach door alleen maar te zeggen: „Dag Publiek! Zijn vaste maat was altijd Siem Nieuwenhuizen. Siem fungeerde als „aangever" zoals Rijk de Gooier bij Johnnie Kraaikamp, Piet Muijselaar bij Willie Walden en René van Vooren bij Piet Bamberger. Verder traden op de onuitroeibare Henriëtte Davids en Wiesje Bouwmeester. En dan natuurlijk de voor elke revue onmisbare mooie meisjes met lange blote benen. Ik moet er niet aan denken dat die schatten van toen nu al vele malen grootmoeder zijn! Er waren ook films in die dagen, stomme films met een „explicateur", die het verhaal aan elkaar babbelde. Meestal waren die films zo lang dat ze in drie afleveringen werden gedraaid, telkens met een volle week er tussen. In Schiedam hadden we PANDORA - later omgedoopt in MONOPOLE. Op regenachtige zondagmiddagen mochten we met vader mee naar Watt en Half Watt". In de tijd dat de Liduina-noveen elke avond een afgeladen Frankelandse kerk trok rond 14 april werden in Gebouw Arcade, die toen de Rooms Katholieke Volksbond heette, z.g. „levende beeldengetoond. Stijf opgestelde groepjes amateurs, die fragmenten lieten zien uit het leven van onze Stadsheilige. Vervolgens speelde Crescendo of Ambrosius 's avonds in de zomermaanden in de Plantage. Daar hadden we een echte, overdekte muziektent. Orpheus was toen al jaren hét grote mannenkoor, als ik me niet vergis opgericht door Burgemeester Honnerlage Grete De dagen van onze Schutterij heb ik niet meegemaakt. De uniformen zijn nog te zien in het Gemeente Museum, het voormalige Jacobs Gasthuis, een tehuis voor ouden van dagen, die zich op het binnenplein achter zware hekken zaten te koesteren in de zon. Jongens, wat is er veel veranderd sinds de jaren direct na de eerste wereldoorlog! SEBASTIAAN dat ergens de vermiste bromfiets van de heer Degeling stond. En hij staat nu weer bij hem voor de deur! Zodat hij in minimum van tijd weer boodschappen voor zijn invalide vrouw kan doen. Waarbij juist, deze brommer onmis baar was. Mevrouw Degeling vraagt me of ik die persoon namens haar en haar man van harte wil bedanken. En ze schrijft letterlijk: „Mijn man was zo-blij dat hij z'n brommer terug kreeg, dat hij direct heeft gezegd, dat het procesverbaal niet door behoefde te gaan. Maar of dat gebeurt, weet ik niet... Ik ook niet. Ik geef alleen een knipoog naar de verkeerspolitie... Een fijn bericht dus en dat met Pasen voor de deur. We zitten niet meer zoals vroeger in een glim mend, naar was ruikend huis te bibberen vanwege de schoonmaak en de kachel die dan zo nodig uit moest. Wij zijn van dat heel moderne. En... gelukkig van dat heel gemakkelijke geworden! Een originele schoonmaak, als er elke week gepoetst en gezeemd wordt? Woeps... weg ermee! Heel gezéllig houden. Met een fijne bos tulpen en wat anemoontjes en statige irissen erbij. Een plaat, een boek. Gezellig visite ontvangen. Heerlijk op je duiventil blijven zitten. Een beetje bijkomen na al die drukte van de laatste weken. Genieten van je huis. Benieuwd zijn hoeveel kaakjes ik krijg op Tweede Paasdag, wanneer Hermes DVS tegen de Volewijc- kers speelt Ik wens u allemaal heel goede, fijne en gezellige Paasdagen... MIEKE Het Paasjudo-toernooi van de sport school Bishoff mag een succes genoemd worden. En vraagt om herhaling, gezien de belangstelling hiervoor. Peter Lagerwaard, die dit organiseer de in de zaal aan de Burg. Honnerlage Gretelaan is dan ook RAM (21 maart - 20 april) Dit kan een plezierige week worden als u op gevoelsterrein de nodige voorzichtigheid en tact toepast. U staat op een tweesprong en u heeft neiging de zaak door te drukken. Dit raden de sterren u af. Op materieel gebied enige moeilijkheden, mits u zich niets laat wijsmaken, vooral niet door een gladde prater. WEEGSCHAAL (21 september - 20 oktober) Deze week kon er wel eens schot lopen in een paar vastgelopen kwesties. Een grote opluchting voor u, want u houdt niet van geschillen. U krijgt daarbij nog een ondankbare opmerking te incasseren van een vervelende egoïst. Laat maar zitten, het is de moeite niet waard. U ondervindt daarentegen veel warmte en vriendschap van anderen die weten wat u waard bent. Interessante ontmoeting mogelijk. SCHORPIOEN (21 oktober - 20 november) Volgens de sterren is er nog aldoor iets te regelen en te doen, maar u rolt er gelukkig nogal filosofisch doorheen. Deze week kan zich een onverwacht vraagstuk voordoen, waarbij u voor een uitstekende oplossing zorgt. Kalmpjes aan met Leeuw- en Stiertypen! Haast u langzaam en geef niet toe aan een gevoel van ergernis. BOOGSCHUTTER (21 november - 20 december) Kans op een ietwat rommelige week, omdat derden uw plannen doorkruisen met hun gedoe. U voelt neiging tot prikkelbaar zijn, maar dat is nergens goed voor. Druk maar een beetje weg en besteedt uw energie aan de dingen die voorgaan. Op gevoelsgebied een kleine kans op kortsluiting. Eind van de week gezellige ontmoeting. STEENBOK (21 december - 20 januari) Kans op een prettige week, vooral ook omdat iemand, die u zeer na aan het hart ligt, weer in Nederland is. Een gevoel van ontspanning maakt dat u weer kunt genieten van de alledaagse dingen. In uw werk wil het wel lukken. U bent soms zo erg in gedachten verzonken, dat iets belangrijks u ontgaat! WA TERMAN (21 januari - 20 februari) Principes kunnen goed zijn, maar dat geldt voor iedereen en als u deze week vlot wilt laten verlopen, moet u niet aldoor de uwe naar voren schuiven. Een beetje meer openstaan voor ideeën van derden kan echt geen kwaad! Iets bespreken betekent bij u weieens teveel, dat u een alleenspraak houdt. Dit raden de sterren u dringend af! Begin van de week kans op een voordeeltje, maar dat kan alleen als u luistert. VISSEN (21 februari - 20 maart) Een bepaalde tegenslag door omstandigheden kan u een ogenblik van slag brengen, maar uw karakter is er niet naar, dat u er zonder meer in berust! Uw gezonde verstand wijst u de weg en tegen het einde van de week ziet het er al weer stukken beter uit. Uw lichamelijke conditie is nog niet ideaal en wat rust en ontspanning zullen u goed doen. Een onverwachte ontmoeting doet u groot genoegen. stellig van plan dit als een jaarlijks wederkerend evenement te doen gelden. De uitslagen van die wedstrijden zijn: Voor kinderen van 5-6 jaar: 1. Kees Plug, 2. Frank Middendorp, 3. Adrie v.d. Geugten. Voor kinderen van 7-8 jaar: 1. Ton van Gerven, 2. Eric Heukels, 3. Ronnie de Hey. Voor kinderen van 9-10 jaar: 1. Marcel Stam, 2. Robby van Eijk, 3. Ineke Takacs. Voor kinderen van 11-12 jaar: 1. Carry van Zon, 2. Jongentje Stelte, 3. Machimas Haandriksman. Voor kinderen van 12-14 jaar: 1. Roy Meulemans, 2. Dick Veraart, 3. Frans Schaap. Voor de ouderen van 15-16 jaar: 1. Ton Fredner, 2. Jojan van Konijnen burg, 3. Gerard Goudriaan, 4. Willeke de Zeeuw. Van 17-18 jaar: 1. Fred Boomslui ter, 2. Johan Larembelje, 3. John v.d. Linden. Uitslagen: half zwaar gewicht: 1. Peter Lagerwaard (organisator en judo-leraar), 2. Paul Utens, 3. J. Schilperoort. Zwaargewicht: 1. Peter Lagerwaard, 2. Gijs Hol, 3. Louis Nieuwenburg. Alle categorieën: 1. Peter Lager waard, 2. Paul Utens, 3. Gijs Hol. Lichtgewicht kampioen van Schie dam werd Peter Bachs. De verdere uitslagen zijn half mid den-gewicht: 1. Marcel de Quant, 2. Theo Hertog, 3. Peter Bachs. Mid den-gewicht: 1. Dick Greveling, 2. Louis Nieuwenburg, 3. Leen Omme- ring.

Het Nieuwe Stadsblad | 1971 | | pagina 26