Adjudant J. Dor lag hartelijk uitgeluid Vakcentrales vragen: breng uw stem uit Openbare bijeenkomst Mr. A. Geurtsen „VRIJ... OF NIET?" „Drive-In Show" vrijdagavond Cosmetica AAN ALLE SCHIEDAMMERS MEISJE OP FIETS AANGEREDEN BAZAR CJ.V. JONGENS- EN MEISJESCLUBS FILMMIDDAG BIJ SINGELKWARTIER Gerard Bressers DE MEIMS DOORLAG 140.000 huizen, dat moet gewoon SCHIEDAM ZEGELS BOEKJE VOL altijd f5.- contant voor U VERDIENSTELIJK MAN de Partij van de Arbeid ziet ze geheid den Uyl opent de deur voor U..? den Uyl, Partij van de Arbeid, lijst 2 „De Gouwe Geit" GEMEENTE SCHIEDAM AANVULLENDE HUURSUBSIDIE HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 3 - WOENSDAG 14 APRIL 1971 Een handdruk van de „grote baas". Al is het geen afscheid voorgoed... Donderdag 15 april a.s., 20.15 uur RESTAURANT „DE RIDDERHOF" Sportlaan 2 - Maassluis-Oost lid 2de kamer deskundige o.m. MIDDENSTAND, JUSTITIE spreekt over Word lid van de V.V.D. Inlichtingen: Dommisseplein 43, Maassluis, Telefoon 01899 5027 Een overzicht tijdens de bijeenkomst gistermiddag in de kantine van het hoofdbureau van politie. Vooral voor de gepensioneerden reden tot een uitgebreid gesprek... Het afscheid bij de Gemeentelijke politie in verband met zijn pensioen gerechtigde leeftijd betekent voor adjudant J. Doorlag niet, dat hij nu helemaal op zijn lauweren gaat rusten. Integendeel: bij het scheiden van de markt bood commissaris C. van der Haagen hem aan de sollicitatie- bezoeken bij het korps in de toekomst van hem over te nemen. De band met de politie-mannen blijft daardoor bestaan. Iets wat deze adjudant zeer op prijs stelt. Met zijn vrouw en beide zoons nam hij gistermiddag officieel afscheid. Hij luisterde schijnbaar onbewogen naar de woorden, die over hem uitgestort werden en merkte in zijn dankwoord lakoniek op: ,,Als ik al die woorden beluisterd heb, man keert er eigenlijk niets aan mij. Maar ik weet donders goed, dat er heel veel aan mij mankeerde. Ik hoop alleen dat het vertrouwen, dat in mij gesteld werd, dat ik dit waar gemaakt heb De kantine was schier te klein om alle belangstellenden, w.o. de oud directeur van Sociale Zaken, de heer J. Oostlander, de mannen van het korps en enkele gepensioneerden te bevatten. Achter het orgel brigadier J. P. van Biezen, die kwistig vrolijke deuntjes de ruimte inslingerde. Diplomatiek op het juiste moment! Commissaris C. van der Haagen liet in een geestige toespraak de loop baan van deze adjudant passeren. Die op 2 mei 1936 vanuit Winscho ten solliciteerde en een voortreffe lijk rapport schreef. Waarop hij prompt op 15 mei benoemd werd. In het bezit van één diploma H.B.S. en een rijbewijsA. Iets wat je toen nog niet veel ontmoette bij de politie. Spreker kenschetste hem als iemand die zich niet gemakkelijk uit het veld laat slaan. Een bekwaam sportman, maar ook een vraagbaak voor diegene, die zijn hulp nodig had. Commissaris Van der Haagen suggereerde om, wanneer straks het nieuwe politiebureau in gebruik is genomen, geregeld een bijeenkomst te houden voor de gepensioneerden. Zodat het contact dan blijft bestaan. Tot slot overhandigde spreker hem het politie-embleem, dat hij bijna 35 jaar op de borst heeft gedragen als een herinnering aan het feit dat hij dit met ere heeft gedragen... Een tuinparasol en de gebruikelijke enve loppe. Hoofdinspecteur H. Willems van Beveren tekende in zijn bewoor dingen heel raak de méns Doorlag. Die na de oorlogsdreiging ook de geven veel meer VRAAG ZE SPAAR ZE voor volgende attracties en tweede wereldoorlog heeft mee gemaakt. Waarbij niet alleen meer wetten, maar ook meer dieven kwamen. De economische dienst kwam onder zijn toezicht. Op 28 augustus 1945, vrij kort dus na de oorlog, vertrok Jan Doorlag naar Oost-Indië. Een mens verwisselt wel van hémel, maar niet van ziel, merkte spreker op. Geboren in Kotaradja trok het geboorteland, waar hij tot 1951 pioneerde. Maar de ziel zocht het huis weer op. In Schiedam. In 1962 werd brigadier Jan Doorlag benoemd tot adjudant. In het bijzonder voor de rayonbewerking, waarin hij zich bijzonder verdienste lijk heeft gemaakt. Op het ogenblik telt het korps met een start van 1 nu 9 rayonagenten... Wat Jan Doorlag voor de politie bond geweest is, belichtte hoofd agent M. Slavenburg in een over zichtelijk afscheidswoord. Bestuurs lid van de plaatselijke afdeling, daarna penningmeester en weer later secretaris. Spreker hoopte hem op de volgende bijeenkomsten van de bond te mogen begroeten... Hoofdinspecteur D. P. v.d. Veen zette deze adjudant tenslotte in het zonnetje, waarin hij zovele jaren uitgeblonken heeft: de sport. Bij voorkeur atlétiek en voetbal. Lang heeft het record 100 meter hard lopen op zijn naam gestaan. Toen knabbelde brigadier H. v.d. Horst er een seconde af. Hij werd coach, weer later voorzitter van S.P.S.V. en werd op 3 maart jj. tot lid van Verdienste benoemd. Spreker had taalkundig de naam Doorlag nagegaan en kwam toen op doorliggen: vaste koers houden op een schip. Gekomen in een veilige thuishaven wenste de heer V.d. Veen hem een goede vaart en een behouden thuiskomst toe... Brigadier W. N. Brandt onderstreep te tertvolle dat de rayonagent het contact tussen politie en burger heeft verbeterd. Namens de dienst rayonwerkers bood hij hem een grasmachine aan. De heer Soeters, een der gepensio neerden, bracht de prachtige over winning op die 400 meter hard lopen in een gloedvol betoog weer tot leven. Die zege van slechts 7 Hermandadmannen uit Schiedam in het Olympisch stadion zal niet gauw vergeten worden. Adjudant A. Bouman dankte mede namens zijn collega H. Karei voor de prettige samenwerking ondanks de „pesterijen". Waarna tot slot adju dant Jan Doorlag het laatste woord had. Iedere spreker dankte hij persoonlijk, maar bracht vooral naar voren, dat, als je met plezier je werk verricht, dat je het dan ook zo goed mogelijk tracht te doen. Een extra dankwoord gold de dames van de huishouding, mevrouw Moer- kens van de kantine, Ans de Kaper en Marja. Toen was het rijen vormen geblazen en drukte men de bruinogige sym pathieke adjudant Jan Doorlag har telijk de hand, doch ook zijn vrouw en beide zoons... Vrijdagavond 16 april is er een „Drive-In Show" mjn.v. „Martin Green" en Popgroep „The Flails". De aandacht wordt er op gevestigd, dat deze show in het clublokaal van Excelsior'20 toegankelijk is voor leden en niet-Ieden. Iedereen is dus van harte welkom Er zijn nog enkele kaarten verkrijg baar bij L. Janse, Leeuweriksingel 33, Kethel, alsmede aan de zaal. Toegangsprijs f 1,50 per persoon. Aanvang acht uur. Doordat de 45-jarige directeur de heer G.B. uit Maassluis bij de oprit Rijksweg 20 bij de Churchillweg zonder uit te kijken rechtsaf sloeg, schepte hij daarbij de 11-jarige Cornelia v.d. Pluym uit Schiedam, die hierdoor kwam te vallen en daarbij een hersenschudding en een gebroken linkerbovenarm opliep. Middels de G.G. G.D. werd zij naar het Gemeente Ziekenhuis ver voerd en aldaar opgenomen. Men schrijft ons: „Namens de Raad van Overleg, het plaatselijk overlegorgaan van het N.V.V., N.K.V. en C.N.V. brengen wij de aanstaande verkiezingen voor de Tweede Kamer op 28 april a.s. ook onder uw aandacht. Aan het begin van deze eeuw heeft ook de vakbeweging gestreden voor kiesrecht voor iedereen. Nu dit sinds geruime tijd een feit is, heeft de overheid eindelijk kort geleden de opkomstplicht afgeschaft. Het blijft echter i.o. üw plicht om van uw kiesrecht gebruik te maken en niet zomaar weg te blijven omdat het niet meer moet. Van onze leden, maar ook van alle andere werknemers, verwachten wij dat zij bewust zullen gaan kiezen. Met bewust bedoelen wij, dat elke werknemer overweegt aan welke politieke partij zijn belangen het beste kunnen worden toevertrouwd. Onlangs hebben N.V.V., N.K.V. en C.N.V. een aktieprogramma gepu bliceerd, waarmee de politieke par tijen de komende vier jaren rekening zullen moeten houden. We zullen enkele wensen uit het programma nog eens voor u opsommen: de woningwetbouw opvoeren; de belastingvrije voet optrekken; de schoolklassen verkleinen; de leerplicht tot het 16e jaar verlengen en een gedeeltelijke leer plicht tot het 18e jaar; de ontwikkelingssamenwerking ver groten de milieuhygiëne bevorderen; sport, rekreatie en cultuurmogelijk heden uitbreiden; de wedde voor dienstplichtigen verhogen. Wandversieringen, sieraden, vazen, papieren bloemen, sigarettenbeker- tjes zijn overal te koop. Het wordt natuurlijk allemaal veel leuker als je die ziet op de speciale C.J.V.-bazaar, die op vrijdagavond 16 april a.s. wordt gehouden in het C.J.V.-gebouw „Jeugdhaven" aan de Lange Haven 129. Om precies te zijn: naast de Gemeentelijke Biblio theek. Geopend van 7 tot half 9. Waarbij iedereen vanzelfsprekend van harte welkom is en de grabbelton extra wordt aanbevolen. De opbrengst van dit alles is bestemd voor de eigen jongens- en meisjesclubs. U komt toch ook? Zondagmiddag 18 april a.s. zijn alle kinderen van de leden van de wijkvereniging „Het Singelkwartier" van harte welkom in zaal „Marijke", Broersveld 121. Er worden heel leuke tekenfilms vertoond, doch ook spannende. Waarbij oom Henk er weer van alles bij zal vertellen. In de pauze natuurlijk weer limo nade en koek. Zorg dat je er dus vlug bij bent, want de films beginnen precies om 2 uur. Zaal open: half twee en niet eerder! Dit zijn nog maar enkele program mapunten, maar zeker niet de onbelangrijkste Wij hopen dat u dit alles nog eens goed overweegt en dat u uw stem uitbrengt op een partij of kombina- tie van partijen, die üw en onze denkbeelden zal trachten te ver wezenlijken. Of dit lukken zal, hangt óók van uw stem af! Let wel, niét stemmen kan bete kenen dat een partij die u niet wenst hier voordeel van heeft". Namens de Raad van Overleg N. V. V., N.K. V., C.N. V. Vanaf vrijdag a.s. speelt weer voor U in 's-Gravelandseweg 622 Een ruime keuze uit diverse merken van bekende Franse schoonheidshuizen. Medegedeeld wordt, dat aan vraagformulieren voor aanvul lende huursubsidie, voor het tijdvak van 1 april 1971 tot 1 april 1972 verkrijgbaar zijn bij de afdeling Algemene Za ken, Grote Markt 1. Alléén huurders, die in wo ning wonen, waarvoor na 31 maart 1960 subsidie door het rijk is verleend bij de bouw, en die in 1970 een inkomen hebben genoten beneden de ƒ17.000,en minim, ƒ1100, huur per jaar verwonen ko men in principe voor deze re geling in aanmerking. De aanvraagformulieren moe ten vóór 1 juli 1971 ingevuld bij de gemeente zijn inge diend. Schiedam, 19 april 1971.

Het Nieuwe Stadsblad | 1971 | | pagina 3