i t Film en concert in het Stedelijk Opening nieuw hoofdkantoor Boerenleenbank B. EN W. ALS STANDHOUDERS „Knoedeltje' op jaarfeest NCVB Bingo-avond van „Nieuwland" HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 14 - VRIJDAG 16 APRIL 1971 Eén stand was al helemaal klaar. De allernieuwste op deze beurs, nl. die van de gemeente Schiedam. Tijdens deze beurs een vraagbaak voor u allen. Tijdens de consumentenbeurs ln- habé, die van 17 t/m 25 april in de Sporthal Margriet wordt gehouden, zullen de in de gemeentelijke stand leden van het College van B. en W. aanwezig zijn. Daarvoor is het volgende schema opgesteld: 17 april zaterdagavond weth. B. E. Collé; 18 april zondagmiddag weth. C. J. M. Bolmers; 19 april maandagavond weth. drs. J. Houtman; 20 april dinsdagavond weth. me vrouw C. D. Verweij-de Graaff 21 april woensdagavond burge meester H. Roelfsema; 22 april donderdagavond weth. drs. J. Houtman; 23 april vrijdagavond weth. B. E. Collé; 24 april zaterdagavond weth. C J. M. Bolmers. Aanvangstijden: 16 april: 20.30 uur 17 april: 13.00 uur 18 april: 1 5.00 uur. Grafiek, historie en techniek De Chinezen en ook de Japanners waren de drukkunst reeds meester in de achtste eeuw na Christus. De techniek geraakte in vegetelheid en werd honderden jaren later opnieuw „ontdekt". Tegenwoordig kennen wij vele vormen van grafische kunst, die met diepdruk, hoogdruk en vlakdruk in onze dagen veelvuldig worden beoefend. Grote kunste naars hebben zich in de loop der eeuwen met deze vorm van kunst bezig gehouden, zoals Albrecht Dürer, Rembrandt en Seghers. Hoppety Pop Een teken- en experimentele film gemaakt door Norman McLaren zonder gebruik van de camera. Eenvoudige, snel bewegende figuren dansen over het doek op oude danswijzen, waarbij ook de humoris tische trekjes van de dansmuziek, zoals ongelijk ritme en onzuiver heden van toon, op de geluidsband zijn vastgelegd. Zaterdagm iddagorgelconcert Zaterdag 17 april om 15.00 uur wordt het orgel in de aula van het Stedelijk Museum bespeelt door Jacq. P. Bekkers. Het programma vermeldt werken van J B. Bach, Oir. Ritter, D. Buxtehude, G. Ph. Telemann, J. S. Bach, J. Haydn, C. Franck en H. F. Micheelsen. Hoe oud is uw baby? Drie maanden? Zes maanden? Een jaar? Het is een feit, dat wat de leeftijd van uw kleine ook is hij niet zo jong is als hij zou moeten zijn. Vindt u dat vreemd? Toch is het niet gek, want baby's hebben de gewoonte verschrikkelijk snel te groeien en voor dat u het in de gaten hebt zijn weken maanden geworden en de maanden jaren. Van „knuffeldieren" worden het mensen en opeens komt u tot de ontdekking dat uw baby is opge groeid zonder dat u de voorgaande periode fotografisch hebt vast gelegd. Juist omdat ze zo snel groeien moet u niet wachten tot morgen want morgen is hij weer anders. Houdt uw fototoestel altijd bij de hand zodat u onmiddellijk kunt fotograferen zodra de kleine een „toneelstukje" weggeeft. U moet probleemloos kunnen fotograferen en zich geen zorgen behoeven te maken over camera-instellingen e.d. De meest eenvoudige camera is wel de Kodak Instamaticu legt de filmcassette in de camera, u sluit de camera en u bent gereed om te fotograferen. Wat kunt u fotograferen? Wat denkt u van baby's pogingen om een lepel pap in zijn mond te krijgen? De ontmoeting met zijn trouwe vriend de hond? Een „buurpraatje" met een leeftijd genootje? U behoeft geen expert te zijn om leuke foto's van uw kinderen te kunnen maken. Er zijn maar twee, voor zichzelf sprekende zaken waar u op moet letten om tot een zeer goed eindresultaat te komen. Neem de foto zo dichtbij als mogelijk is en kies een zo rustig mogelijke achtergrond. Het fotograferen van zeer jonge kinderen is juist zo leuk omdat zij zich voor de camera volkomen natuurlijk gedragen, zeker wanneer zij zich in een vertrouwde omge ving bevinden of met vertrouwd speelgoed bezig kunnen zijn. Tentoonstellingen Tot 3 mei: verkooptentoonstelling van betaalbare grafiek van de Man- gelgangeditie. De grafiek-collectie bestaat uit werk van Jan de Bruin, Van der Gulik, Pieter Holstein, Han Jansen, Raoul de Keyser, Montijn, Ger Siks en Geert Voskamp. Deze tentoonstelling kwam tot stand in samenwerking met Art Animation te Groningen. Tot 3 mei: Edition Olympia 1972 - Kunstaffiches voor de Olympiade van Horst Antes, Arakawa, Chillida, Dorazio. Hartung, Jones, Lapïque, Lenica, Marini, Poliakoff, Soulages, Vasarely en Winter. Tot 3 mei: eigen kollektie, waaron der Cobra met Corneille, Appel en Constant. April, mei: eigen kollektie, nieuwe Figuratieven zoals Age Klink, Jan Roede, en Joop van Meel en de zgn. Koele Abstrakten waaronder Bonies, Dekkers, van Golden, Struycken, Koetsier en van der Heyden. Op woensdag 21 april a.s. opent burgemeester H. Roelfsema het nieuwe hoofdkantoor van de Boe renleenbank Schiedam-Kethel aan de Zwaluwlaan 111. Tevoren vindt een ontvangst plaats in gebouw „De Rank" om half elf. RAM (21 maart - 20 april) Ook deze week stemmen verschillende dingen u nog tot nadenken. U moet u nog inleven in iets geheel nieuws en ook de houding van sommige van uw vrienden blijft u bevreemden. Laat alles maar stilletjes betijen en bedenk, dat u niet kunt hebben en tegoed houden. U oogst, wat u zelf gezaaid heeft, en de tijd strijkt veel glad. STIER (21 april - 20 mei) Stilzitten en nadenken zijn uw sterkste kanten met, want u treedt liever handelend op. Toch kunt u deze week veel goeds bereiken door uw aangeboren scherpe intuïtie eens aan het woord te laten. U weet enkele dingen diep in u heel goed laat ze nu eens boven komen. Als u de wereld wilt verbeteren kunt u het best thuis beginnen. Goed nieuws mogelijk. TWEELINGEN (21 mei - 20 juni) i Tja, daar zit u nu met uw enthousiasme! U kunt ze maar niet meekrijgen en toch heeft u zo'n geweldig fijn plan. Deze week ondervindt u echter ineens mede- werking uit een onverwachte hoek en als u verstandig optreedt, kunt u heel wat klaar krijgen, ondanks alles. Geen week vóór financiële grapjes, evenmin voor amoureuze stunts. KREEFT (21 juni - 20 juli) Uw behoudende opvattingen bewaren u als regel voor grote teleurstellingen en werken zelfs als stimulerend voorbeeld voor anderen. Toch moet u deze week eens van uw stokpaardje afkomen, nu het gaat om een aangelegenheid van wezenlijk belang. Ook al liggen sommige aspecten u niet helemaal. Een open oog voor dingen van het dagelijkse leven is nu eenmaal nodig. Kans op een voordeeltje of promotie. LEEUW (21 juli - 20 augustus) Dankzij al uw voorgaande inspanningen oogst u in deze tijd eindelijk eens waardering die u toekomt. Het heeft er wel eens op geleken, dat alles eigenlijk zo'n beetje vergeefs was, maar deze week weet u wel beter. Ook in uw gezin rolt alles weer gladjes, op één uitzondering na, maar dat komt ook wel weer in orde. U krijgt een onverwachte brief met verrassende inhoud. MAAGD (21 augustus - 20 september) Deze week moet u er op letten dat men u niet de kaas van het brood eet. Temeer, doordat u uit pure bescheidenheid soms de indruk van lauwheid geeft. Laat uw stem bijtijds horen als het gaat om dingen die u na aan het hart liggen. Letterlijk en figuurlijk! Kans op een verplaatsing of zakenreis. Kijk uw post zorgvuldig na. WEEGSCHAAL (21 september - 20 oktober) Maak er een goede week van, Libra! Geef niet toe aan een neiging tot piekeren, maar ga liever eens na, hoe goed u het eigenlijk heejft. Er zijn dingen die u dwars zitten, maar daar staat u waarlijk niet alleen in! Als u toch wilt kibbelen, doe het dan niet juist met degene, die altijd het meest van u verdraagt. Kans op een prettige ontmoeting. SCHORPIOEN (21 oktober - 20 november) Ook deze week valt er nog genoeg te doen, om niet te zeggen, tevéél. Dat neemt niet weg dat u met groot enthousiasme al uw taken afwerkt, maar daarbij nu en dan de neiging voelt uit te vallen tegen hen, die wat langzamer zijn. Laat het niet tot scherpe woorden komen, maar neem het er dan liever eens van en luier eens uit! U oogst succes met een plan, dat u zelf niet eens zo geweldig vindt. BOOGSCHUTTER (21 november - 20 december) Kans op een ietwat onrustige week. Een onverwachte gebeurtenis gooit uw programma om en bovendien is er kans op een onverwacht reisje of verplaatsing. U weet u er aardig door te werken, maar loopt de kans iemand op de lange tenen te gaan staan. Doe wat diplomatie in uw recept, dat zal helpen. Een plotselinge ontmoeting stemt u tot nadenken. Oppassen voor ischias. STEENBOK (21 december - 20 januari) U voelt neiging toe te geven aan een gevoel van mismoedigheid, maar is dat niet misplaatst? Het vertrek naar elders van iemand die u lief is heeft daaraan meegewerkt, maar uw gezonde verstand zegt u, dat het eigenlijk overdreven is. Ook al ligt dat niet zo in uw aard, toch kunt u best een nieuwe relatie maken om wat gezelligheid te hebben. Trek u deze week niet te zeer in u zelf terug, maar kijk om u heen! Met hoeveel meer tegenslag hebben anderen te kampen en die klagen ook niet! WATERMAN (21 januari - 20 februari) J kunt deze week veel goed doen aan iemand in uw xaaste omgeving die het niet gemakkelijk heeft. Snelle tulp is dubbele hulp. U heeft een interessant gesprek met iemand, waarvan u dat niet had verwacht. Een hangende kwestie kan haar beslag vinden als u met aandacht weet te luisteren en niet persé uw eigen oplossing ervoor nastreeft. Geen week voor gokjes. Ga niet in op de avances van iemand die er van buiten mooier uitziet dan van binnen. VISSEN (21 februari - 20 maart) Deze week kan een succes te zien geven, omdat u zich in de afgelopen tijd geweldig kranig heeft gehouden op een bepaald punt. Het resultaat komt eindelijk voor de dag. Nou dat mocht dan ook wel eens! U krijgt een heel vriendelijk voorstel en de kans bestaat dat u uit logeren gaat. Wees niet te kritisch ten opzichte van iemand die wel wat lijzig doet, maar die veel voor u over heeft en het goed bedoelt. Oppassen voor onbesuisde bewegingen. Voor een lift kunt u zich opgeven bij mevrouw S. Noteboom-Donner, tel. 266641, terwijl echtgenoten en gasten eveneens van harte welkom zijn. Des avonds om kwart voor acht. Op woensdag 21 april a.s. heeft het 48ste Jaarfeest plaats van de Ned. Christen Vrouwenbond, afd. Schie- dam-Centrum. Dat in zaal Chr. Sociale Belangen aan de Lange Haven 73 zal worden gevierd. Opgevoerd zal worden de klucht in drie bedrijven „Knoedeltje", waarin mevrouw H. K. van Waart-Noordzij de titelrol vervult. Op woensdagavond 21 april a.s. organiseert de wijkvereniging „Nieuwland" in een lokaal aan de Burg. van Haarenlaan 1155 van de Pr. Bernhardschool een bingo-avond, waarbij een ieder van harte welkom is. Toegang en... koffie gratis.

Het Nieuwe Stadsblad | 1971 | | pagina 14