ZO VIERT SC HIED AM KOMIN«INNEDAG Wat er op 30 april nog meer te doen is urgerlijke tand Geref. Gemengd Jongerenkoor Vrijdagmorgen 30 april om 8 uur graag alle vlaggen uit. Het luiden van de klokken gedurende vijf minuten. Om half 9 reveille-mars van het Politie Muziek Gezelschap in de wijk, begrensd door de Nieuwe Haven, B.K. laan, Penninglaan en Pr. Bernhardlaan. Eveneens in Schiedam-Zuid. Alleen in Kethel heeft nog een aubade plaats door de leerlingen van alle scholen in Kethel en Groenoord op het plein van de Ned. Herv. Kerk, aanvang 9 uur. Alles over deze dag vindt u uitgebreid in het programmaboekje. SCHIETKAMPIOEN STADSBEIAARDIER OPENING WIELERBAAN WIJK-KINDERSPELEN STRAATTEKEN EN KLEURWEDSTRIJDEN ORANJEBALS EN ZEEKADETTEN PASSAGE THEATER OPEN TAPTOE 1971 '"SCHIEDAM LAMPION-OPTOCHTEN TAPTOE-BAL HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 28 - VRIJDAG 16 APRII 1971 Schoolvoetbal- en handbalwedstrij den op het Harga-sportcomplex. De organiserende commissie bestaat uit de heren J. v.d. Gaag, voorzitter en de leden K. A. v.d. Griend, J. Moerkens, J. van Oudheusden, P. F. v.d. Ploeg, G. A. Poles, G. Rens, R. Rosheuvel en J. D. van Velsen. De prijsuitreiking zal omstreeks half drie geschieden door burgemeester H. Roelfsema. Geeft u allen tijdens de wedstrijden van de jongelui van uw belangstel ling büjk... De afdelingen Schiedam van Het Nederlandse Roode Kruis, van de E.H.B.O.-verenigjngen en de Schied. Vrijw. Brig, tot het redden van drenkelingen, hebben zich bereid verklaard bij de verschillende evene menten hun medewerking te verle nen. Traditiegetrouw weer schietwedstrij den in de Korenbeurs aan de Lange Haven 145, hoek Dam. Hier zal het gaan om het kampioenschap van Schiedam, de personele wedstrijden, de vrije baan-wedstrijden en daar naast wedstrijden voor de jeugd. Alles zeer uitvoerig in het boekje beschreven...' Cor Don, onze stadsbeiaardier en die van Vlaardingen zal een regen van klanken over onze feestende stad uitstrooien. Waaronder drie eigen composities zoals „Mijn eigen land", „Hollands zee houdt Hollands kus ten als een kind van God omvat" en zijn „Fantasie". Hij speelt van 10 tot 11 uur. Nog niet (helaas) op het nieuwe carillon... Misschien gelooft u het niet, maar op Koninginnedag opent de wethou der voor Sportzaken, mevrouw G. D. Verwey-de Graaff onze eigen wielerbaan. Onze sportmedewerker komt hier nog wel op terug... In alle wijken worden voor de leerlingen der lagere scholen zes verschillende spelen gehouden. De organiserende commissie bestaat uit de heren J. H. F. Fredriks, voorzit ter, mej. N. Bootsman, secretaresse en de leden mej. Y. de Bolster en de heren J. Crama, G. F. Henderickx, T. Kemnar, W. Niehot, J. J. L. v.d. Slot, N. J. J. v.d. Water en J. Westerveld. Men raadplege hiervoor het handige boekje... Niet meer weg te denken voor de kleintjes van 6-12 jaar. De mooiste tekening van alle tekenplaatsen (te vinden in het boekje) wordt op steen overgebracht, geglazuurd en ter beschikking gesteld van die school, waarvan het kind leerling is. Het bouwbedrijf D. Baron is sinds jaren bereid deze tegel in te metselen. Een speciale jury van tekenleraren en kunstenaars o.l.v. de bekende Schiedamse glazenier Frits Henderickx kiest de mooiste teke ning uit... Welke school krijgt dit jaar die tegel in de muur gemetseld? i In Oost, Kethel-Blijdorp, Nieuwland en Groenoord zullen Oranjebals georganiseerd worden van half 9 tot 11 uur. Het zeekadettenkorps „Jacob van Heemskerck" houdt in twee tenten op het grasveld bij het parkeerter rein demonstraties op allerlei gebied. Doch men geeft ook zeiltheorie. Raadpleeg weer dat handige boek je! Ruiterwedstrijden op het zgn. Schuttersveld langs de Burg. Hon- nerlage Gretelaan. Iets wat u niet mag missen... Aanvang: 2 tot 4 uur. Voor een geweldige STUNT zorgt de V.N.F.G.: het Passage Theater gaat een paar uur open voor 600 bejaarden van Schiedam. Die toe gangsbewijzen hiervoor kunnen ver krijgen bij de bejaardenbonden, het V.V.V.-gebouw of aan de zaal. Henk Bukman treedt als conferen cier op (jazeker, die van de „Inhabé- '71". Verder Annie Meijer en Wim Scholte. Muzikale omlijsting van het Trio John WEGMAN. Des middags om 2 uur, zaal open: half 2. De heer Toxopeus ontvangt bij de brandweer graag inschrijvingen van alle zesdeklassertjes tot 14 jaar om deel te nemen aan de Jeugdbrand- weerwedstrijden, die worden gehou den op het grasveld aan de Vlaardin- gerdijk bij de Dr. Schaepmansingel. Voor de beste en kundigste spuiters in de groep zijn prijzen beschikbaar gesteld. Na afloop demonstraties door de leden van het Schiedamse Jeugd- brandweerkorps. De Taptoe wordt het weer helemaal. Hieronder leest u alle deelnemers- (sters) met hun dirigenten: PROGRAMMA: 1. drumband „St. Ambrosius"; 2. harmonie-orkest „St. Radboud"; 3. drumband „D.O.K.", o.l.v. mevr. A. Bezemer; 4. harmonie-orkest „Oefening Baart Kunst", o.l.v. dhr. D. H. C. Hel- mink; 5. harmonie „Wilton Fijenoord", o.l.v. dhr. L. Th. Janse; 6. tamboer- en tromp.korps „Rijn mond-band", o.l.v. dhr. B. den Breeijen. Plm. 22.00 uur: Grote finale. Opmars van alle corpsen in de volgorde 1. harmonie-orkest „O.B.K.", met majorettes; 2. harmonie „Wilton Fijenoord"; 3. harmonie-orkest „St. Radboud"; 4. drumband „St. Ambrosius" met majorettes; 5. drumband „D.O.K."; Omslag van de Schiedamse feest gids. 6. Rijnmondband; 7. harmonie-orkest „Harpe Davids". Plm. 22.10 uur: a. roffel door alle tamboers; b. signaal door de „Rijnmond band"; c. gezamenlijke mars (de „Swinging Horses") door alle orkesten o.l.v. dhr. D. H. C. Helmink; d. gezamenlijke tamboers en hoorn blazers: afslag ,,8e Franse", gevolgd door de „Taptoe-mars", o.l.v. dhr. B. den Breeijen; e. koraal „Blijf bij mij Heer", arr. H. J. M. Preysen, door Rijnmond band", o.l.v. dhr. B. den Breeijen; f. Wilhelmus uit „Onze Taptoe", door alle orkesten, o.l.v. dhr. D. H. C. Helmink. Plm. 22.30 uur: afmars van de corpsen op muziek van de „Rijnmond-band". De Taptoe-commissie bestaat uit de heren: G. J. Friederich, J. H. H. van Krogten, G. J. van Aalten en Y. J. Ferwerda. Algehele leiding: de heren G. J. Friederich en J. H. H. van Krogten. GEBOREN Metin, z.v. S. Kurt en G..Yilmaz; Esther J., d.v. W. F. Meijer en J. T. W. de Vos; Geert M., z.v. R. J. Kuiper en O. G. Postma; Nicolina G. T., d.v. A. van der Poort en G. T. Buitendijk; Nathalie, d.v. J. H. K. van Stijn en J. Moerer; Miranda M. H., d.v. H. H. E. Frings en M. Ducoffré; Esther M. W., d.v. A. P. van Duffelen en W. Poot; Jurrian A. W., z.v. R. Lucas en H. E. den Uyl; Natasha, d.v. P. A. M. Sitskoorn en E. M. Venselaar; Remco J., z.v. H. P. van Vliet en M. E. Rutjes; Theo, z.v. T. M. de Bruin en C. Neuschwanger; Didier-Laurent, z.v. J. M. Baudry en M. A. B. C. G. Vangénéberg; Jenny, d.v. A. J. G. Selier en E. Henn; Arjan, z.v. J. van den Driessche en C. H. H. Ames; Robin A., z.v. A. L. A. Peute en M. A. W. B. Trompper; Vincent, z.v. J. C. Knaapen en J. C. Plooster; Sandra, d.v. C. A. Bezemer en J. M. Ruigrok; Stephen E., z.v. J. de Kleijn en H. J. de Snaijer; Arne P., z.v. J. J. L. Hendriks en A. Koczorowski; Nico P., z.v. H. M. J. Go vaart en N. Oosterberg; Cynthia M., d.v. L. G. Bouman en M. van der Ven; Nancy P., d.v. R. Hijmans en I. P. Wellenstein; Patricia, d.v. C. L. van den Meiracker en H. G. Komen; Miranda, d.v. J. Damen en C. B. Zuidgeest; Marcel, z.v. J. W. den Braver en E. M. Bal; Sandy, d.v. D. Riemers en C. J. Baaij; Kasper J., z.v. C. P. Noomen en A. van der Lelij; Herbert W. L. M., z.v. J. R. Wertmüller en E. C. L. van der Tuijn; Sylvia, d.v. R. A. Leuthold en I. H. Dibbert. Roland H. P. z.v. T. J. M. Vester en G. 't Hart; Walter A. M. z.v. J. F. T. van der Valk en L. M. de Raaij; Marco z.v. W. A. M. Drabbe en W. Hakkens; Hannelore d.v. J. Voor- sluijs en A. Broere; Jeroen M. z.v. A. Gercama en P. C. van de Polder; Marieke G. d.v. M. Versteeg en G. Schotman. ONDERTROUWD F. J. de Hold, 19 jr. en P. A. van der Heiden, 18 jr.; M. G. van Leeuwen, 21 jr. en A. E. Leijten, 20 jr.; R. Leijsennaar, 25 jr. en J. C. van der Most, 23 jr.; A. van Lien, 24 jr.'en - M. H. L. M. Frederik, 21 jr.; H. C. D. Nieuwland, 29 jr. en P. M. C. Collignon, 28 jr.; A. Ruigrok, 22 jr. en E. M. Mulder, 24 jr.; J. P. van Rooijen, 20 jr. en F. C. M. van Oers, Voor het eerst fungeerde de opvolger van wijlen de heer J. v.d. Griend, de man die altijd met hart en ziel achter de belangen stond van de Oranje-vereniging, thans Stichting Viering en herdenking Nationale Feest- en Gedenkdagen, de heer P. Drenth als voorzitter van deze Stichting. De naam Van de Griend blijft echter in deze Stichting bestaan, want een zoon van de overledene, de heer K. A. v.d. Griend is in het algemeen bestuur gekozen. Bovendien heeft mevrouw L. R. C. van de Griend-Horn een beker beschikbaar gesteld voor het schoolvoetbaltoernooi voor het voortgezet onderwijs, te houden op Koninginnedag op het sportveldcompex „Harga". De heer G. Rosman heeft zijn plaats in het Dagelijks Bestuur verlaten en is op de laatste vergadering tot ere lid benoemd. De heer Drenth bracht echter nog wel even naar voren, wat of deze 77-jarige heer Rosman nog even gepresteerd had door niet alleen het programma boekje (voor twee kwartjes in de boekhandel verkrijgbaar) samen te stellen, doch bovendien ook nog voor de advertenties te zorgen. Tot secretaris is benoemd de heer J. v.d. Steen en tot tweede secretaris de heer M. A. de Vries. De Lichtstoet behoort tot het verléden. Mede doordat in de maand april de „Inhabé" in de Sporthal „Margriet" georganiseerd wordt. Er bestaan nog steeds plannen om deze lichtstoet bijv. in september te organiseren. Maar of dit ooit van de grond komt. Dan zal er een persoon als een Jaap v.d. Griend moeten zijn. Lampion-optochten wél voor de kinderen. In alle wijken van de stad en door de wijkverenigingen zelf georganiseerd. Hieronder volgen de verschillende groepen Groep I „Singelkwartier", opstellen: Edison- plein; route: Van Swindenstraat, Lorentz- laan, Newtonstraat. Van 's-Gravesan- destraat, Vam Marumstraat, Rotter- damsedijk, Boerhaavelaan, Prof. Kam. Onneslaan, Singel, Van Leeuwenhoeckstraat, Edisonplein, ontbinden. Muziek: jeugd-Rijnmondband en drumband van de Chr. gymn. ver. „Juliana" mét de vereniging. Coördinator: de heer J. H. F. Fredriks. Groep II „Schiedam-Zuid", opstellen: begin van de Nieuwe Maasstraat/hoek Rozenburgerplein route: Rozenburgerplein, Beijerland- sestraat, Groenelaan, Willem Brou werstraat, Hoofdstraat, Lekstraat, Nieuwe Maasstraat, Rozenburger- plein, ontbinden. Muziek: „Gusto's" muziekvereni ging; wandelvereniging „Zuid". Coördinator: de heer Verhagen. Groep III: „Schiedam-West", opstellen: Von dellaan/hoek Graaf Florisstraat route: Graaf Florisstraat, Jan Steen straat, Vlaardingerdijk, Jan Ver meerstraat, Van Ruysdaellaan, Mes daglaan, Rembrandtlaan, Nic. Beets- straat, v.d. Elststraat, Huysman- straat, Mariastraat, Fabristraat, Brugmanstraat, St. Liduinastraat, Anth. Muysstraat, Westfrankelandse- straat, Vondellaan, ontbinden. Muziek: drumband „Schiedam" mét de gymn.ver. „Excelsior". Coördinator: de heer J. Westerveld. Groep IV Nieuwland-Westten westen van de Nieuwe Damlaan; opstellen: Dr. Wibautplein, nabij de P. J. Troelstralaan route: De Savornin Lohmanlaan, Dr. Kuyperlaan, linksaf de Mgr. Nolens- laan, W. H. Vliegenstraat, Burg. v. Haarenlaan, (Ventweg Z.Z.), Goe man Borgesiuslaan, Dr. Wibaut- straat, Prof. Aalberselaan, Dr. Schaepmansingel, Talmalaan, P. J. Troelstralaan linksaf, Dr. Wibaut plein, na enkele malen het plein rond, ontbinden. Muziek: jeugd-korps van „O.B.K." en gymn.ver. „Thor". Coördinator: de heer W. Niehot. Groep V Nieuwland-Oost: ten Oosten van de Nieuwe Damlaan; opstellenplein voor winkelcentrum Parkweg; route: Klaas Katerstraat, Henri Po lakstraat, Jan Oudegeeststraat, Burg. v. Haarenlaan N.Z. rechtsaf, bij Parkweg oversteken, Burg. v. Haa renlaan Z.Z. linksaf naar de zgn. ventweg, J. C. van Markenstraat, rechtsaf de Mgr. Nolenslaan, op pleintje bij de Loeffstraat ont binden. Muziek: drumband van de gymnas tiekvereniging „D.O.K.", mét de vereniging. Coördinator: mej. N. Bootsman. Groep VI: Groenoord, opstellenValerius- straat route: Obrechtstraat, W. Pijper- straat, Laan van Bol'Es, P. Van Anrooylaan, B. Verhallenplein (ach terlangs), C. van Zantenplein (ach terlangs), brug over de J. Orelio- singel, L. Zimmermannplein, Vi- valdilaan, Mozartlaan, Jacq. Urlus- plein, brug over van J. Oreliosingel, Henr. Bosmanplein (achterlangs), Kor. Kuilerstraat, W. Andriessen- laan, Laan van Bol'Es, Valerius- straat, ontbinden. Muziek: „St. Ambrosius". Coördinator: mej. J. J. ter Borg. Groep VII: Kethel met Bijdorp: opstellen: Wijkcentrum ,,'t Tref punt" in Bijdorp; route: Schiedamseweg over Blauwe Brug, Iepenlaan, Hargsingel, Schie damseweg, naar Noordeinde langs bungalowpark, Lindeyerstraat, ver der via Schiedamseweg en Blauwe Brug naar ,,'t Trefpunt" en ont binden. Muziek: „St. Radboud". Coördinator: de heer W. H. v. Gisteren. Op donderdag 29 april a.s. heeft in het clubhuis „Dukdalf" aan de Rijnstraat om 8 uur bovengenoemd bal plaats. Voorts diverse attracties op het attractie-centrum aan de Broersvest, schuin tegenover het parkeerterrein en wel van 28 april t/m 2 mei. 19 jr.1P. D. Swets, 25 jr. en E. S. R. Elbersen, 20 jr.; A. Trouwborst, 22 jr. en A. P. J. van der Maat, 18 jr.; W. de Vries, 21 jr. en J. P. J. Degeling, 22 jr. GEHUWD M. de Boer, 22 jr. en M. M. L. Hazewinkel, 20 jr.; W. J. Punt, 23 jr. en E. Koppenhagen, 24 jr.; R. J. Wessel, 21 jr. en J. M. C. A. de Vette, 21 jr.; M. H. Offerman, 40 jr. en C. M. Geevers, 33 jr.; J. W. van den Berg, 24 jr. en G. M. van Berkel, 28 jr.; D. Kornaat, 26 jr. en H. C M. Waard, 20 jr.; A. Schep, 27 jr. en W. C. Poot, 24 jr.; C. van Bokkum, 24 jr. en P. M. Bohnen, 18 jr.; W. de Visser, 23 jr. en C. E. van Dam, 22 jr.; M. Suurmond, 22 jr. en Y. Sauer, 20 jr.; A. L. A. Meerburg, 20 jr. en A. Minderhoud, 19 jr.; R. J. Neervoort, 26 jr. en M. Koning, 20 jr.; R. F. van Egmond, 23 jr. en H. Marinus, 19 jr. OVERLEDEN H. L. Soeters, 68 jr.; H. van Rij, 71 jr. M. C. Enders, 85 jr., wed. van A. C. K. Rothe; M. M. Bouwman, 75 jr., wed. van T. J. M. Schaap. OVERLEDEN A. Struik, 68 jr.; J. van der Waal, 90 jr.; P. van Bokkum, 85 jr.; L. J. Lansbergen, 79 jr.; A. Kastelein, 74 jr., wed. van W. Siepman; C. Timmermans, 82 jr., wed. van J. van Jaarsveld. Men schrijft ons: „Ja eindelijk is het zover. Op 16 april 1971 start het gereformeerd gemengd jongerenkoor met de eerste repetitie. Het is onze bedoeling elke vrijdagavond van 7 tot 8 uur te repeteren in de Oosterkerk, daarna kun je dan natuurlijk koffie krijgen bij de heer Nobel. Het koor ook voor jou hoor heeft op papier circa 52 leden. Wie dat zijn? Wel lees maar: Ina, Ria, Wim, Corrie, Marja, Rien, Jennit, Anja, Conja, Marian, Gonda, Pieter, Lenie, Corrie, Frieda, Carolien, Els, Aad, Wilma, Ria, Bep, Rina, Wim, Jan, Arie, Hettie, Mirjam, Helene, Stella, Anja, Joke, Mirjam, Ela, John, Loes, Ria, Lydia en nog veertien anderen, waarvan we op dit moment alléén de achternaam we ten. I Om met ds. Schuring te spreken, in Schiedam is alles mogelijk, als je met elkaar de schouders er onder zet. Wat gaan we zingen? Old time religion, Get on board, Go down Moses, Good news, Het zingende woord, Door de wereld gaat een woord, Gospel train, Gott ist die Lie be, Kom in de kring. Het is fijn nu reeds te weten, dat we op vrijdag 16 april met plm. 50 jongeren deze liederen gaan zingen. De werkgroep heeft veel werk verzet om alles te regelen. Nu is het woord aan jullie. Tot 16 april in de Oosterkerk, KOM EN ZING MET ONS MEE! Marr ie, Hettie, Ria, P. v.d. Heyden. Wenken voor het gebruik van de plastic zak Het is gemakkelijk om voor het gebruik van de plastic vuilniszak de bestaande metalen standaard-vuilnis emmer te gebruiken, waarbij men op het volgende dient te letten reinig de emmer goed; plaats de zak in de emmer en leg de wand van de zak tegen de emmerwand; vouw de bovenkant van de zak om de rand van de emmer. Let opLeg scherpe voorwerpen als glasscherven en metalen delen niet tegen de wand van de zak, maar temidden van ander afval. Hete as eerst laten afkoelen voor deze in de zak te doen. Als de zak vol is, haal de omgeslagen rand omhoog, druk de lucht uit de zak en draai de zak licht in elkaar. Bind met de bijgeleverde sluitstrip de zak goed dicht. Maak de zak niet te vol, zorg dat er boven de sluiting een flinke „krop" of handvat overblijft, waar aan de zak gedragen kan worden. Neem de zak uit de emmer en plaats deze op de dag dat het huisvuil wordt opgehaald zo laat mogelijk aan de rand van het trottoir. Breng in de lege emmer een nieuwe zak aan. Behalve de standaard-vuilnisemmers kunnen uiteraard ook de handige en lichte in de handel verkrijgbare zakkenhouders gebruikt worden voor de plastic vuilniszak.

Het Nieuwe Stadsblad | 1971 | | pagina 28