OWN MUSIC EVENING MENSEN IN NOOD Politiek: iets of niets voor vrouwen Hoog geëerd Publiek Menu van de week 'TOPTIEN" IN TOERLAND NEDERLAND r*-~ Zes Italiaanse populieren sneven VOORWERPEN Bad Groenoord zaterdag open Purple Drive-in Seth Gaaikema komt in de Stadsgehoor.... NIEUWE STADSBLAD -je*** ex. Biestebrij Refoelen HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 32 - VRIJDAG 16 APRIL 1971 Het toerisme vormt een belangrijke post van ons nationaal inkomen. Iedere Nederlander is gebaat bij iedere toerist die ons land bezoekt. Nederland is vooral in trek bij de ons omringende landen, niet alleen in de vakantie-periodes, maar ook steeds meer tijdens de weekends. Naarmate de werkweek korter wordt (de vierdaagse werkweek komt in zicht), zullen het reizen en trekken toenemen en het toerisme een steeds belangrijker faktor worden in de dienstverlenende sektor. Ons land kan bogen op velerlei bezienswaardigheden en attrakties. Aan de kop van de ,,Top Tien" op het gebied van toerisme in Nederland staan er de „grote drie met elk meer dan een miljoen bezoekers per jaar. Het zijn „Madurodam" en de „Pier" te Scheveningen en het Rijksmuseum te Amsterdam. Er is in Nederland een unieke en exclusieve bezienswaardigheid (of, als u wilt, attraktie), waarvan de tekenen er op wijzen, dat deze tot de „Top Tien" op toeristisch gebied in ons land gaat behoren. Deze heeft alles mee voor toerisme op grote schaal. Deze atiraktie ligt in een rekreatiegebied, waarin de luchtvervuiling nog niet is doorgedrongen en ook niet door zal dringen, namelijk een zeldzaam en idyllisch landschap, het aloude Gooi, geografisch zeer gunstig gelegen in de onmiddellijke nabijheid van de hoofdstad. Er is een ruime mogelijkheid voor het parkeren van auto 's en toeringcars. Het betreft het uitzonderlijke historische museum (boeiend voor jong en oud) dat zich aldaar bevindt. Dit museum is grotendeels ondergronds (uniek voor een museum) en het openluchtgedeelte op de wallen van het stadje met gelegenheid tot picknicken met bovendien prachtige uitzichten over de omgeving, volop gelegenheid voor consumpties, er is muziek, er is... alles wat een verwende toerist verwachten mag. Een excursie, een uitstapje, een trip hierheen is „het-van-het" voor het gehele gezin. Een dagje hierheen wordt een onvergetelijke dag! Welke is dan wel deze unieke bezienswaardigheid in zulk een ideale omgeving? Het is een Hollands vestingstadje, eens de hoofdstad van het Gooi, waarin men nog de sfeer proeft van onze Gouden (17e) Eeuw, waarin alles herinnert aan het verleden toen Nederland een wereldrol speelde, een stad zoals waarin onze voorouders leefden een stad als een monumentaal geschiedenisboek, een stad waarin jong en oud op verhaal komen... Van mei tot en met oktober bent u welkom, van harte welkom, in... Naarden met haar historisch museum Vesting Naarden Voor het kantoor van de Gemeente lijke Technische Bedrijven aan de Dwarsstraat zullen volgende week zes op het trottoir staande bomen worden gekapt. Het zijn Italiaanse populieren, ongeveer 25 jaar oud die bijna of helemaal dood zijn. Direct na het kappen zullen op dezelfde plaats zes nieuwe bomen, maar nu meidoorns worden geplant. Op het binnenterrein van de Tech nische Bedrijven bevinden zich nog acht Italiaanse populieren, die er eveneens slecht aan toe zijn. Ook deze bomen zullen worden gekapt, doch dit zal pas over ongeveer een jaar geschieden. Dit in de overwe ging dat de wijk Schiedam-Zuid maar weinig bomen telt, waardoor het niet wenselijk is om ineens alle bomen te verwijderen. Ook deze nog te kappen acht bomen zullen direct vervangen worden door een boom- beplanting. Nu het gasbedrijf van de Technische Bedrijven de functie heeft verloren, ligt het in de bedoeling het GTB-terrein vriendelij ker aan te kleden met groen. Het afsterven van de bomen heeft overigens niets te maken met een „vergiftiging" door aardgas. Populie ren zijn nu eenmaal kwetsbare bomen, die niet oud worden. 267779; twee postduiven, Gran- dazzi, Van Maanenstraat 34 tel 701345. Te bevragen bij Dierentehuis, Sint Annazusterstraat, Schiedam: hond, (bastaard Kees), bruin, zwarte oren, reu; bastaard Pinster, teef, kort behaard, rode halsband, met gevlek te riem Zaterdag a.s. 17 april wordt in het Rijnmondgebied vanuit de Stichting „Mensen in nood" gevestigd in Den Bosch een bliksemactie gehouden n.l. een kledinginzameling. Ergens ter wereld is er altijd nood, hetzij vanwege de onderontwikkeling van het land of vanwege oorlog en ramp. Heel het jaar door wordt vanuit deze Stichting kleding verzameld, uitge zocht en verstuurd. Alles is welkom, maar geld- en tijdbesparend is wel,' wanneer reeds vanuit het grondvlak de kleding zoveel mogelijk gesor teerd wordt bijeengebracht. Op bovengenoemde datum tussen 10 en 14.00 uur kan de kleding gebracht worden aan de kerkdeur hier. Pastoor J. Oudshoorn, parochie O.L. Vr. Visitatie, Dr. Schaepmansingel 3. Mevrouw Alma uit Leidschendam, vice-presidente van het Diocesaan bestuur van het Katholiek Vrouwen gilde en zelf aktief in de politiek spreekt voor de leden van het plaatselijk Gilde op dinsdag 20 april a.s. over het actuele onderwerp: „Politiek iets of niets voor vrou wen? Er is daarna gelegenheid tot het stellen van vragen. Vooral met het oog op de komende verkiezingen een interessant onderwerp, waarvoor wel belangstelling zal bestaan. Van harte welkom 's morgens om 10 uur in de bovenzaal van „De Amstelbron". Lijst van gevonden voorwerpente bevragen aan het hoofdbureau van politie te Schiedam, dagelijks van 09.00-17.00 uur, behalve op zater dag en zondag: bruine boodschappentas met inh.; fietstas met inh.; knipportemonnee met inh.; ring met 9 sleutels; contactsleutel; ring met 5 sleutels; wit kinderschoentje; ijzeren mantel of goot; autoped. Te bevragen bij de vinders: bankbiljet, Quartel, Schiedamseweg 25; gouden damesring met briljan ten, Knook, Dr. Kuijperlaan 59; doublé broche met parels, P. Valk, Mesdaglaan 24b; fietstas inh. gereed schap, Groen, Joh. Straussplein 68; parapluie, F. P. Creemers, Lange Haven 41b; zwart etui met sleutels, Er wig, Dam 32; etui met 2 Yel-sleu- tels, Jan Kies, St. Liduinastraat 34b; contactsleutel, C. Gouka, Parkweg 344; 4 sleutels (4) met anker, Winkel Jobo, Kortlandstraat 16;ring met 2 sleutels, G. Onverwacht, Van Dijkstraat 8a; witte gymschoenen, mevr. V.d. Berg, Van Leeuwen- hoeckstraat 60b; herenshawl, W. N. Brandt, Dr. Wibautplein 159, tel. 701624; geruite kinderwagen-plaid, D. J. Hagendijk, T. Verheystraat 161; een paar glacé handschoenen, Groenewegen, Mgr. Nolenslaan 666; bovenstel van wandelwagen, De Jong, Jul. van Stolbergstraat 17, tel. Zaterdag 17 april a.s. 's morgens 9 uur zal „Bad Groenoord" de toe gangshekken voor het publiek weer wagenwijd openzetten. De bassins zijn, nadat zij zijn voorzien van een nieuwe blauwe verflaag, gevuld met verwarmd zwemwater. De gemeente lijke plantsoenendienst heeft voor een keurige grasmat op de speel- en hgweide gezorgd. Velen hebben zich reeds aan de kassa van het zwembad voorzien van een seizoenabonnement. Tot en met vrijdag 16 april zijn nog abonnemen ten tegen gereduceerd tarief verkrijg baar. J6 „Bad Groenoord is dagelijks ge opend en wel op zaterdag, zon- en feestdagen van 9-17.30 uur en andere dagen van 6.30-19.00 uur en op dinsdag t/m vrijdag is er avond- zwemmen van 19.45 uur tot zons ondergang. De openingsavond van deze drive-in wordt gehouden op zaterdag 17 april a.s. in Trefpunt Bijdorp aan de Schietbaanstraat te Schiedam (Bij dorp). Deze drive-in, ontstaan uit het initiatief van twee jonge Schiedam mers, is hierom uniek, daar zij bestaat uit een 180 Watt super stereo-installatie plus een drie-delig lichtorgel. Tevens beschikt de Purple Organi zation, waarbij de drive-in is inge lijfd, over twee showdanseressen met een bijzondere dans-act. De eigenaren der Purple Organiza tion, die 29 maart j.l. het 1-jarig bestaan van de organisatie vierden, zijn twee enthousiaste jonge men sen, namelijk: Peter van Eijk, alias NUMBER 44 en Frans Bakker, alias Mr. Frank, die tevens disc-jockey zijn. Zij hebben de organisatie, tegen alle sombere verwachtingen in, nu reeds op een bepaald niveau weten te brengen. De Voorzitter van het Centraal Stembureau voor de verkiezing van de leden van de Gemeenteraad van Schiedam maakt bekend, dat ter secretarie (afd. Algemene Zaken, Grote Markt 1) voor een ieder ter inzage is gelegd zijn besluit ter benoeming van de heer R. van Raalte tot lid van de Gemeenteraad in de opengevallen plaats van de heer H. van der Waal. Schiedam, 1 5 april 1 971 De Voorzitter voornoemd, H. Roelfsema. Voor degenen die regelmatig de zaterdagavonden doorbrengen in de Waag is het vanzelfsprekend dat men a.s. zaterdag ook weer van harte welkom is. De zaal is om half acht al geopend. Zondag 18 april wordt er 'n Uwn Music Evening gegeven voor de leden die 'n speciale plaat hebben en die men door 'n goede geluidsinstal latie wil horen en zelf op dié plaat kan dansen. Zet wel uw naam op de platenhoes om eventuele misverstanden te voor komen. Deze Music Evening is echter alleen toegankelijk voor leden én gratis Neem uw lidmaatschapskaarten mee s.v.p.! Aanvang 8 uur. Middels een modern, zeer origineel herdenkingsboekje is mij duidelijl gemaakt dat GERON dit jaar zijn zilveren bestaan viert. Aan dit boekje hebben (ik kan het tellen niet laten) 32 personen en instanties meegewerkt! Er zijn 51 toneelstukken opgevoerd, onder elf verschillende regiseurs. In totaal werden dat honderdachtennegentig voorstellingen GERON betekent „Gereformeerde Ontspanningsclub Dat leverde uiteraard enige moeilijkheden op, waarvan ik er met plezier een paar voor u overschrijf: ZOENEN op toneel was een gevaarlijke zaak: een soort sexuele uitspatting. Tenzij de tegenspeler tevens je eigen verloofde was kon je beter doen „alsof Zo n surrogaat toneelkus had meer weg van het kijken in de nek. Zo werd bij Geron de „nek-kijker" geboren! (aan dit gebruik is inmiddels een einde gekomen). STER 1 EN was op het toneel een hachelijke zaak en moest daarom „achter de coulissen" gebeuren. Hiervoor was het nodig hier en daar de tekst te wijzigen! Nog in 1954 ontving het bestuur een brief: „Hiermede bedank ik als donateur van uw vereniging. Een kruis aan de muur van een pastorie hoort niet bi] een echte gereformeerde vereniging". Een absoluut hoogtepunt in het Geron-bestaan was de eervolle prijs die gewonnen werd in de landelijke toneelwedstrijd „Het nationaal Landjuweel". Daarmee is duidelijk de kwaliteit aangeduid van de spelers van Geron. In wedstrijden van de Schiedamse Gemeenschap vielen 16 eerste prijzen 12 tweede prijzen voor persoonlijke prestaties, terwijl zij ook de Wisselbeker définitief in handen kregen! Op vrijdag 23 april kunt u zélf gaan zien (in de zaal Irene) hoe ver de leden van Geron het in de nobele toneelspeelkunst hebben gebracht! SEBASTIAAN bij de secretaris en wnd. voorzitter van „Cultura", Schiedam, de heer J. 704 UP Morel' Parkweg 186, tel. En wat Seth Gaaikema in zijn show „Tien miljoen geboden" betreft: medewerking hieraan verlenen The Blue Diamonds" (zegt u maar Ruud en Rien de Wolf), Sylvia Alberts en Riet Henius. Voorts is de muzikale leiding in handen van Henk van Dijk, de teksten werden geschreven 'door Seth, met medewerking van Lars Boon. De muziek gecomponeerd door Henk van Dijk, Harry Vissers en Seth Gaaikema. De prijzen der plaatsen zijn f 9,—, f7,- en f5,— en dienen uiterlijk woensdag 5 mei te zijn afgehaald Kassa open vanaf zaterdag 1 mei dagelijks van 10 tot 13.00 uur en des avonds van 1 2-21.00 uur aan de Stadsgehoorzaal in Vlaardingen. Op zondag gesloten... Op donderdag 6 mei a.s. komt Seth, het duurt nog wel even, maar u moet al wél weten, dat tot UITER LIJK 28 april a.s. alleen voor leden van het Vlaardings Kunstcentrum en Cultura, Schiedam kaarten voor deze avond verkrijgbaar zijn. Niet telefonisch, doch via het bestel formulier. U kijkt paniekerig, want u bent géén lid, u heeft dus geen bestelformulier... Daar is wel wat aan te doen. Neemt u gewoon contact op met mej. M. C. Edelman, Van Hogendorplaan 242, tel. 350016 of de heer A. Pleysier,' Schiedamseweg 12, tel. 342412. Of BETERE HULP Op vrijdag 23 april van 6.30 tot 9.30 uur, en zaterdag 24 april van 9 tot 6 uur, wordt de „SAKOR"-collecte gehouden. U vraagt waarom? Om dat er 40.000 kinderen in ons land zijn, die van hun ouders niet de opvoeding kunnen krijgen die ze nodig hebben. Hoe dat komt is niet in een paar woorden te zeggen. Maar het komt er op neer, dat hulp en zorg moeten worden gegeven aan deze minderjari ge kinderen die door omstandighe den - binnen of buiten zichzelf - de begeleiding missen welke nodig is bij hun groei naar zelfstandigheid. Die kinderen móeten geholpen wor den. En ze worden ook geholpen: door de kinderbescherming, zo goed als maar mogelijk is. Dat is onder meer een kwestie van geld. Het Rijk stelt wel een belangrijke subsidie ter beschikking, maar dat is lang niet voldoende. Er is een tekort van enige miljoenen. Voor béter werk en bétere hulp is meer geld nodig. Er is behoefte aan meer deskundigen, want goed hel pen is een vak. Er zijn mensen nodig om deze kinderen zó te begeleiden dat de eenmaal begonnen hulpverle ning ook wordt afgemaakt. Voortdurend, regelmatig en syste matisch moet naar goede pleeg ouders worden gezocht, want veel kinderen kunnen tenslotte toch niet naar hun eigen gezin terug of daarin blijven. En dat „zoeken" is een kostbare zaak. Wil de kinderbescherming „bij" blijven, dan moet er geld zijn voor onderzoek en daaraan ontbreekt nog veel, zeer veel. Daarom is er ieder jaar een „SAKOR"-collecte, de grote jaarlijk se inzamelingsactie voor kinderen van alle gezindten. Want alle instel lingen - ongeacht „kleur, zuil of gezindte delen in de opbrengst. (SAKOR betekent: SAmenwerken- de Kinderbescherming ORganisa- ties). Daarom wordt ook op u een beroep gedaan om deze actie te steunen. Geluk, ook kindergeluk, is voor geen geld te koop. Maar geld UW GELD kan er wel voor zorgen dat 40.000 kinderen beter aan hun trekken komen, dat ze de béste hulp krijgen die maar denkbaar is en een eerlijke kans voor een toekomst waar ieder kind recht op heeft. Op vrijdag 23 en zaterdag 24 april gaan de „SAKOR"-collectanten rond. Doe iets extra - doe iets voor een ander! Mocht u tijdens de collecte afwezig zijn, dan kunt u ook uw bijdrage overschrijven op de bankrekening van het plaatselijk „SAKOR"- comité Schiedam bij de Amro-bank te Schiedam, onder vermelding van' „SAKOR-collecte 1971". Het gin> nummer van de bank is: 5093. In het voorjaar is er op de boerderij weer volop biestmelk. Misschien is het mogelijk dit heerlijke produkt eens te bemachtigen. Biest is de eerste melk van een koe na het kalven. Ze heeft een zeer hoog eiwitgehalte, zodat bij het koken de kans op schiften groot is. Daarom wordt de biest geweld, hetgeen wil zeggen: onder voortdurend roeren tot plm. 80 graden verhit. Van biest kunnen verschillende smakelijke gerechten worden ge maakt, zoals biestebrij, biestkoekjes en refoelen. Zondag: gebonden champignonsoep, Wiener Schnitzel, gebakken nieuwe aardappeltjes, raapstelen, caramel- sinaasappeltjes, kwarkvla. Maandag: bruine bonen, aardappel puree met kaas, gebakken spek, Deense appelmoes. Dinsdag: bruine bonensoep, biefstuk tartaar, sla, aardappelen. Woensdag: harde eieren met kerrie saus, prei, aardappelen, yoghurt met vanillevla. Donderdag: gebakken bloedworst, bietjes, aardappelen, hopjesvla. Vrijdag: gebakken schol, worteltjes aardappelen, vla-flip. Zaterdag: dikke macaronisoep met groente, blokjes kaas, drie-in-de-pan met appel. Meng gewelde biest met maizena (40 gr. op 1 liter biest) en bind dit onder goed roeren. Geef de biestebrij met boter en witte basterdsuiker. Bak op de gebruikelijke wijze flensjes aan een kant. Meng gewelde biest met bruine suiker, gewelde rozijnen en krenten, verkruimeld roggebrood en kaneel en leg dit mengsel op de ongebakken zijde van de flensjes.

Het Nieuwe Stadsblad | 1971 | | pagina 32